Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> mocna skrzynia do RWD - swap z automatu
94johnny
post Fri, 05 May 2017 - 17:35
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 29 January 2016





Hej, cześć wszystkim!
Wygląda na to, że moja amatorska próba naprawy skrzyni automatycznej w moim Fordzie Thunderbirdzie (1995r. 4.6 Modular V8) ostatecznie zakończyła się fiaskiem. Trochę pojeździło to bez problemów, nagle zaczęły się fochy i nastawiam się na to, że skończyłoby się teraz pełnym remontem, bo ciężko będzie dojść co się tam posypało.
Od właściwie samego początku z tym autem chodził mi po głowie pomysł swapu na manual, więc chyba teraz mam na to najlepszy moment.

Najłatwiej byłoby z Borg Warner T5 z Mustanga 4 gena (jeździły z Windsorem 5.0, a to ten sam dzwon), ale z tego, co się dowiedziałem, to jest to u nas towar totalnie deficytowy. T5 trafiały do różnych aut w różnych wersjach, ale niestety wygląda na to, że nic z tych skrzyń, które mamy teraz na rynku, nie będzie pasowało (a na te T5 czai się kilka osób, także jak tylko coś się pojawi, to będzie się trzeba o to bić).

Jaką inną skrzynię z naszego podwórka możecie polecić? Auto ma seryjnie 205hp i 360nm, grubszych modów nie planuję, a i do tych mniejszych jeszcze daleko. Poza 250hp i 400nm z kawałkiem nie wyjdzie. Co mi uciągnie taki moment? Poszperałem tu trochę na forum, w kilku podobnych wątkach padały propozycje fordowskiego MT75 i GMowego R28, ponoć trafiały te skrzynie do jakichś większych projektów i dawały radę, ale sporo widziałem też opinii, że są po prostu za słabe. MT75 daje radę do 300nm a R28 przy większych momentach w autach N/A się poddaje - tyle się dowiedziałem.
Także jeśli nie te dwie, to co? Ten Ford nie jest do katowania, ale od czasu do czasu lubię sobie wdepnąć 0-100 czy pokręcić się gdzieś bokiem po pustym parkingu, także fajnie by było, gdyby skrzynia się przy tym nie rozpadła.
Obiło mi się o uszy, że Getragi z BMW są dość wytrzymałe - jeśli tak, to z których wersji szukać?
Zależy mi na tym, żeby sama skrzynia była łatwo dostępna i względnie tania, bo zdaję sobie sprawę, że sporo wydam, żeby to w ogóle można było spasować.
Widziałem, że są tu ludzie zajmujący się robieniem adapterów do dzwonów, customowymi kołami zamachowymi itd - do kogo mogę się odezwać?, chciałbym się dowiedzieć ile całość może mniej więcej kosztować; jeśli jest jest szansa na zmieszczenie się w pieniądzach podobnych do generalki automatu, to nie mam się nad czym zastanawiać. Robocizny za rozkładanie i składanie nie liczę, bo to po części zrobię sam, po części będę mieć za darmo.
Jesteście w stanie podać mi jakieś widełki co do cen adaptera na dzwon, przeróbki wału i customowego zamachu? Moje obecne koło ma 14.23 cala - 361.4mm, 164 zęby i chciałbym, żeby w takiej konfiguracji pozostało, żeby nie bawić się dodatkowo z rozrusznikiem.

Jutro lub pojutrze zdejmę skrzynię z auta i mógłbym zacząć robić potrzebne pomiary. Ktoś poratuje wiedzą? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 05 May 2017 - 17:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ILKU
post Fri, 05 May 2017 - 17:55
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 21 November 2007
Skąd: Koszalin





R25/28 z omegi B bez problemu (najtańsza opcja). U mnie 400KM/550Nm ogarnia.
Możesz potrzebować większego dzwonu, wtedy szukaj z omegi A CIH (2,4, 2,6, 3,0).


--------------------
Who Dares Wins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
94johnny
post Fri, 05 May 2017 - 18:46
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 29 January 2016





Bebechowo to ta sama skrzynia tylko z większym dzwonem, zgadza się?
I jeszcze jedno: jeździsz na seryjnym sprzęgle? Też takie mocarne czy jednak coś innego już masz w aucie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ILKU
post Fri, 05 May 2017 - 19:21
Post #4


Super User
Dołączył: Wed, 21 November 2007
Skąd: Koszalin





CYTAT(94johnny @ Fri, 05 May 2017 - 18:46) *
Bebechowo to ta sama skrzynia tylko z większym dzwonem, zgadza się?
I jeszcze jedno: jeździsz na seryjnym sprzęgle? Też takie mocarne czy jednak coś innego już masz w aucie?

Środek w skrzyniach ten sam, pasuje zamiennie.
Obecnie mam seryjne 240mm i daje radę, choć dodam, że nie katuję auta zbyt ostro. Wcześniej miałem seryjną tarczę i wzmocniony docisk (1,5 słoneczka) - wytrzymywało bez problemu.
Możesz też zastosować sprzęgło z E60 530d, seria dawała u mnie radę przy 650Nm. Średnica też 240mm.


--------------------
Who Dares Wins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Fri, 05 May 2017 - 23:13
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Skrzynie z BMW polecam 6 biegowe ZFy, Lub z 328i/528i. Tanie, wytrzymują 600Nm+ "połowa" adaptera jest gotowa, tylko trzeba zrobić drugą połowę pod Twój blok. Spięcie skrzyni z silnikiem na tip top - polecam Bartek Kozieł - spinał nam skrzynię BMW z silnikiem Jaguara i jest mega dobrze. Same skrzynie leżą na praktycznie każdym szrocie, i kosztują po 200 - 300pln (może nie koniecznie od 328i czy 6 biegowe, ale od 320i już często można spotkać a 400Nm przeniosą spokojnie).

Całość roboty zamknie się w 3k pln moim zdaniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
94johnny
post Sat, 06 May 2017 - 19:23
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 29 January 2016





Jeśli nawet skrzynia z 320i dałaby radę z tym co mam w aucie, to chyba nie ma co się bawić w jakiś przerost formy nad treścią, tylko brać pierwszą, która się trafi w sensownym stanie. Dookoła Łodzi sporo jest BMW na części, więc miałbym w czym wybierać, tylko czy powinienem szukać jakichś konkretnych modeli? Czy wszystko od tego 320i wzwyż sobie poradzi? Na 6 biegów nie liczę i tak naprawdę 5 mi wystarczy, także tu nie byłbym wybredny. Próbuję znaleźć jakąś rozpiskę z poszczególnymi skrzyniami BMW, żebym wiedział, co gdzie siedziało, ale jeszcze nie natrafiłem na nic podobnego dla manuali - podpowiesz gdzie szukać?

Jeśli chodzi o spięcie skrzyni z silnikiem, to mówisz o samym finalnym spasowaniu czy o całości operacji? Podzielisz się kontaktem do Bartka? Szukałem w użytkownikach, ale po imieniu i nazwisku niestety nie znalazłem.
Mam sporo pytań odnośnie takiej przekładki i chciałbym się dowiedzieć ile tak naprawdę mogę przy tym zrobić, a ile należy już do specjalisty. Czy np. wymiary z mojego bloku na adapter mogę pomierzyć samodzielnie (a jeśli tak, to jak najlepiej to zrobić?) czy z miejsca trzeba cały zestaw specowi dostarczyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sat, 06 May 2017 - 19:57
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Jak już się bawić to lepiej chyba założyć sensowniejszą skrzynie ZF z e36/e46/e39 2.5/2.8/3.0 a nie małego Getraga, bo wytrzymałością to on nie grzeszy, a ceny praktycznie te same. Albo najlepiej z 3.0 diesla m57. Tanie 6 biegów to z e46 2.0d, cena też jak te wyżej wymienione, 200-400zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sun, 07 May 2017 - 00:23
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(94johnny @ Sat, 06 May 2017 - 19:23) *
Jeśli nawet skrzynia z 320i dałaby radę z tym co mam w aucie, to chyba nie ma co się bawić w jakiś przerost formy nad treścią, tylko brać pierwszą, która się trafi w sensownym stanie. Dookoła Łodzi sporo jest BMW na części, więc miałbym w czym wybierać, tylko czy powinienem szukać jakichś konkretnych modeli? Czy wszystko od tego 320i wzwyż sobie poradzi? Na 6 biegów nie liczę i tak naprawdę 5 mi wystarczy, także tu nie byłbym wybredny. Próbuję znaleźć jakąś rozpiskę z poszczególnymi skrzyniami BMW, żebym wiedział, co gdzie siedziało, ale jeszcze nie natrafiłem na nic podobnego dla manuali - podpowiesz gdzie szukać?

Jeśli chodzi o spięcie skrzyni z silnikiem, to mówisz o samym finalnym spasowaniu czy o całości operacji? Podzielisz się kontaktem do Bartka? Szukałem w użytkownikach, ale po imieniu i nazwisku niestety nie znalazłem.
Mam sporo pytań odnośnie takiej przekładki i chciałbym się dowiedzieć ile tak naprawdę mogę przy tym zrobić, a ile należy już do specjalisty. Czy np. wymiary z mojego bloku na adapter mogę pomierzyć samodzielnie (a jeśli tak, to jak najlepiej to zrobić?) czy z miejsca trzeba cały zestaw specowi dostarczyć?


Kontakt jedynie przez FB mogę udzielić, https://web.facebook.com/powerideDT/?fref=ts. Ogólnie poniżej 2.5l siedziały "małe skrzynie" i dają radę, ale nie tak jak "duże skrzynie" od silników od 2.5l wzwyż. Są Getragi i ZFy, ZFy zbierają lepsze opinie. Więc jak chcesz pewniaka to szukaj dużego ZFa jak kolega podpowiada poniżej :

CYTAT(farmer91 @ Sat, 06 May 2017 - 19:57) *
Jak już się bawić to lepiej chyba założyć sensowniejszą skrzynie ZF z e36/e46/e39 2.5/2.8/3.0 a nie małego Getraga, bo wytrzymałością to on nie grzeszy, a ceny praktycznie te same. Albo najlepiej z 3.0 diesla m57. Tanie 6 biegów to z e46 2.0d, cena też jak te wyżej wymienione, 200-400zł.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ILKU
post Sun, 07 May 2017 - 08:08
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 21 November 2007
Skąd: Koszalin





CYTAT(farmer91 @ Sat, 06 May 2017 - 19:57) *
Albo najlepiej z 3.0 diesla m57. Tanie 6 biegów to z e46 2.0d, cena też jak te wyżej wymienione, 200-400zł.

Te 6ki z diesla BMW są fajne, ale mają duże przełożenia i konieczny jest do nich długi dyfer (2,65; 3,05), a podejrzewam, że kolega z tym Thunderbirdzie ma raczej krótki.


--------------------
Who Dares Wins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k64
post Sun, 07 May 2017 - 11:34
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





CYTAT(SAS Parts @ Fri, 05 May 2017 - 23:13) *
Skrzynie z BMW polecam 6 biegowe ZFy, Lub z 328i/528i. Tanie, wytrzymują 600Nm+ "połowa" adaptera jest gotowa, tylko trzeba zrobić drugą połowę pod Twój blok. Spięcie skrzyni z silnikiem na tip top - polecam Bartek Kozieł - spinał nam skrzynię BMW z silnikiem Jaguara i jest mega dobrze. Same skrzynie leżą na praktycznie każdym szrocie, i kosztują po 200 - 300pln (może nie koniecznie od 328i czy 6 biegowe, ale od 320i już często można spotkać a 400Nm przeniosą spokojnie).

Całość roboty zamknie się w 3k pln moim zdaniem.


ja na zf`ie mialem 1000nM tongue.gif . getragi to jednak szkoda kasy bo 2 biegi juz przy 400nm leca raz dwa ;(


--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 07 May 2017 - 19:34
Post #11


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





a mógłby ktoś podać przełożenia biegów w skrzyniach 6 z bmw ?


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Wed, 17 May 2017 - 06:37
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





CYTAT(swiety93 @ Sun, 07 May 2017 - 19:34) *
a mógłby ktoś podać przełożenia biegów w skrzyniach 6 z bmw ?


http://www.bokchoys.com/differential/GearRatios.htm


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Wed, 17 May 2017 - 15:50
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





dzięki za info smile.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 18 May 2017 - 23:42
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ok, a jakie są koszty zakupy i sprowadzenia skrzyni po odbudowie z usa?
Jak ostatnio patrzyłem, to seryjny 5.7 v8 po refreshu kupujesz poniżej 2kusd, skrzynie seryjne też nie kosztują wywrotki kasy. Może lepiej, zamiast polskiej rzeźby (która też nie będzie kosztować 1000zł) włożyć skrzynie z "gwarancją"?


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
94johnny
post Fri, 19 May 2017 - 15:16
Post #15


Rookie
Dołączył: Fri, 29 January 2016





CYTAT(pinin @ Thu, 18 May 2017 - 23:42) *
Ok, a jakie są koszty zakupy i sprowadzenia skrzyni po odbudowie z usa?
Jak ostatnio patrzyłem, to seryjny 5.7 v8 po refreshu kupujesz poniżej 2kusd, skrzynie seryjne też nie kosztują wywrotki kasy. Może lepiej, zamiast polskiej rzeźby (która też nie będzie kosztować 1000zł) włożyć skrzynie z "gwarancją"?


Myślałem o tym, ale niestety shiping i VAT z cłem generują zbyt duże koszty, żeby miało to być opłacalne. No i jest jak piszesz, na taką skrzynię miałbym tylko "gwarancję", bo praktycznie nie byłoby jak jej wyegzekwować.
Wstawienie manuala kosztowałoby mnie około 4k i byłbym gotów tyle wydać, jednak bardziej niż koszty przerażają mnie terminy. Od prawie roku ogarniam ten samochód i chciałbym już pojeździć bez stresu, sezon się zaczął, a realnie patrząc to z tą przekładką nie uporałbym się najpewniej przed wrześniem, kiedy to auto będzie mi już bankowo potrzebne 100% sprawne.
Zdjąłem skrzynię, dopiero jutro/pojutrze ją otworzę i zobaczę co tam się stało, może obejdzie się bez pełnego remontu i na szybko jeszcze ją poratuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:36