Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> specyficzne poszukiwania bryki...
kris309
post Mon, 15 Nov 2021 - 13:39
Post #1


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





Jest potrzebna bryka dla kobiety przed 60tką, ma być proste i niepsujące się (bo w jej rejonie rzetelnych i myślących mechaników brak) oraz w miarę ekonomiczne. No i musi być pakowne (n.p. kombi), bo kobieta produkuje i rozwozi produkty typu kremy, maści, oleje itp, bywa tego i 300-350kg na jeden kurs. Sporadycznie też jakieś deski czy inne materiały budowlane (mieszka na wsi, radzi sobie sama). Nie może być zbyt niskie, bo drogi ma raczej dziurawe. Robi 20-30tkm/rok.
Był kiedyś nowy Roomster 1,4 16V, silnik padł krótko po gwarancji, sparzyła się, sprzedała. Poszła w stare Legacy 2002r 2,0 LPG - jest zachwycona tym autem, tylko że korozja już nie do opanowania, a w połączeniu z LPG są ciągłe upierdliwe problemy i nikt sobie z tym nie radzi. No i ceny części to jakiś dramat.
Myślimy o Octavii TDI kombi 90/110KM na pompie, tylko co oglądałem to albo już gnije albo zajechane do bólu. Jakiś C5 HDI w pierwszym wypuście byłby super, korozji brak, hydro ma same zalety, tylko jest strach przed elektroniką. Miałbym dla niej ZXa Kombi z klimą w dieslu, do odratowania blacharsko, tylko że to strasznie siada przy załadunku i na autostradzie hałas jest konkretny. Corolle E100 Kombi 2,0D byłem obejrzeć - piękna, śliczna, działa, tylko spod bitexu wyszedł brak spodu.

Wymagania proste - ma jeździć, działać, nie zabić hałasem, i znieść trochę ładunku. Tylko diesel, LPG już nie przejdzie. Nie zgnić jeszcze z 10 lat po dobrej konserwacji. Budżet - zależy. Jak będzie służyć długo to i 20-25tys się znajdzie, ale na kolejne "doświadczenie" to raczej max. dyszka.

Jakieś pomysły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 Nov 2021 - 13:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kylo
post Mon, 15 Nov 2021 - 14:18
Post #2


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Octavia jest dość niska i trzeba uważać na zderzak i płyte pod silnikiem. Także jak jakiś duży wyryp i nikt nie będzie o tym pamiętał to trzeba by poszukać tego fabrycznego pakietu na bezdroża ze stalową płytą i tulejkami podnoszącymi trochę zawias. W porównaniu do c5 to raczej duuużo tańsza w utrzymaniu choć to nie moje doświadczenia tylko znajomego któremu ten c5 się sypał srogo. Do tego stopnia że jak go kolejny tam raz wciągał w garażu na lawete to wyrwał przód i rozwalił nie tylko citroena o sciane ale i kosiarke która stała przed ową ścianą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 15 Nov 2021 - 14:50
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Tylko Honda CRV.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Tue, 16 Nov 2021 - 16:25
Post #4


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





A V70 2,4D z lat 2000-2007?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
woytek9
post Tue, 16 Nov 2021 - 16:53
Post #5


User
Dołączył: Thu, 04 January 2007
Skąd: żywiec





Pomyśl o rav4 II generacji, ale z końcówki produkcji. 2.0d4d 1cd-ftv jest prosty, mega trwały i w miarę oszczędny nawet przy stałym napędzie na 4 kółka. Próg załadunku jest nisko, jak otworzysz klapę, to jest płaska podłoga bagażnika. Fotele z tyłu można przesuwać przód tył, więc raczej wszystko się zmieści. Auto trochę wyżej zawieszone, wsiada się wygodnie, fotele też raczej ok. W budżecie 20-25k znajdziesz coś z końcówki produkcji tego modelu czyli 2004/2005, tylko zwróć uwagę na korozję zwłaszcza z tyłu podwozia. (najlepiej szukaj czegoś z południa europy smile.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Tue, 16 Nov 2021 - 17:17
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





Passat b5 fl 1.9tdi kombi albo Audi A4 b5 kombi z tą samą jednostką,problem z rudą odpadnie.


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 16 Nov 2021 - 19:11
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





+1 CRV, jeździłem taką co miała 600tyś przebiegu i głównie na Ukrainę jeździła. Byłem pozytywnie zaskoczony tym autem. Komfortowe, w miarę jedzie, nie bardzo głośno. Właściciel zadowolony z nie wielu awarii pomimo przebiegu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati1999
post Tue, 16 Nov 2021 - 20:06
Post #8


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





Jak coś trwałego i z tendencją do nierdzewienia to pachnie Volvo.
Coś z 2.4 D5, ciężko zabijalny silnik, np. XC70 lub starsze V70 XC.
Na start 5k zł w odszczurzenie i na pewno pojeździ smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elDyfer
post Tue, 16 Nov 2021 - 20:49
Post #9


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014
Skąd: Kraków





Jeżeli chodzi o Volva z 2.4 D5 to w 100% zgadzam się z przedmówcami, że to bardzo udana jednostka, elastyczna, dość ekonomiczna, bez większych wad wrodzonych. Ale jest zawsze jest jedno ale..

Znaleźć coś z tym silnikiem, co nie będzie wymagało dużych nakładów pracy i pieniędzy to jak szukanie ładnej dziewczyny na wydziale mechanicznym. Każdy słyszał legendy o takich lub zna kolegów, którzy takie widzieli, ale wszystko od "ujdzie" w górę nawet jak się już trafi to jest już zajęte wink.gif

Większość tego co u nas jeździ ma już na blacie realne przebiegi w okolicach 500k, a jak ktoś się decyduje tego pozbyć to najczęściej w momencie gdy czuje większe inwestycje nosem.

Koło dwumasowe ze sprzęgłem okolice 2800 za same części
Wtryski (nowe) 5 x 1400zł regeneracje miałem okazję obserwować na 2 sztukach na na dłuższą metę wychodziło, że to odwlekanie wyroku
Turbina na zmiennej geometrii (regenerowane za 700zł z allegro wstają jak chcą, więc to opcja dla kogoś kto nie lubi jazdy samochodem), znowu okolice 3k zł.

Nie wiedzieć czemu sporo mechaników nie chce się też za Volva brać. Chcąc taki samochód utrzymać w bardzo dobrym stanie (nie martwić się o to czy się nagle nie zepsuje) i nie jeździć co chwile po mechanikach "na poprawki" trzeba się liczyć, że 10k (naprawiając czyimiś rękami) można spokojnie w ciągu roku w taki samochód włożyć jak się kupi "perełkę do której poprzedni właściciel nic nie musiał dokładać". Nie jest to może porażająca kwota jak się patrzy jak drogie są fack-upy w innych markach, ale w relacji do wartości pojazdu to nie brzmi już tak optymistycznie.

Ogólne pchanie się w diesla z wymaganiami, że ma to być kombi, nie rdzewieć, wytrzymać jeszcze 10 lat i ma kosztować ~20k, to w obecnych realiach rynkowych pchanie się trochę na minę i pozorna oszczędność. Dopisać jeszcze, żeby auto było po serwisie olejowym, z w miarę świeżym rozrządem, najlepiej nie francuskie i przebieg max. 270k i mamy utopijny obraz samochodu idealnego wink.gif Wbrew tytułowi wątku, wymagania są dość oklepane.


Coś co w miarę się wpisuje w wymagania to C5/508 2.0HDI, ale niezły egzemplarz to okolice 30k+ w obecnych czasach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 17 Nov 2021 - 08:48
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Mam od jakiegoś czasu C5 X7 kombi 2.0 HDI na pneumatyce do pomocy w wykończeniu domu i mimo, że ma ciężki żywot to nawet nie zająknie. Pakiet startowy za 4k i mam święty spokój, rdza w ogóle nie jest tematem, silnik w mojej opinii mnie przeżyje, a zawieszenie jest zajebiste.
Jak najbardziej polecam, pod warunkiem dostępu do dobrego warsztatu, żeby w przypadku sporadycznej awarii następowała trafna diagnoza i szybka wymiana, a nie tłumaczenie niekompetencji tym, że francuzy są takie i owakie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:03