Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ekonomiczny samochód do codziennej jazdy
pawel934
post Mon, 04 Oct 2021 - 10:19
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(_adams_ @ Mon, 04 Oct 2021 - 09:28) *
Jedna z głupszych propozycji, terkoczący, zajechany klekot w małej, ciasnej budzie wink.gif

Do autora: szukaj opla w gazie ,chyba że trafi się octavia 1.8T w gazie to bierz bez wahania. Części tanie, spali 8l gazu i zatankujesz raz/tydzień, a nie co dwa dni. Większe auto zawsze lepsze od małego.

Fiat też bardzo dobra opcja na tanie i oszczędne auto, zależy w jaki silnik celujesz.


Aha, czyli 1.8t pali 8l gazu (a więc jakieś 6-6,5l benzyny)? A potem ludzie się dziwią, że im auto "za dużo" pali...


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Oct 2021 - 10:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomad66
post Mon, 04 Oct 2021 - 10:37
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jak na daily i ekonomia to jak najświeższe, z jak najmniejszym przebiegiem, propozycje golfa 4 i bezproblemowej eksploatacji to można było 5 lat temu patrzeć. W takim budżecie to dziś już ciężko coś sensownego kupić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 04 Oct 2021 - 12:04
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Za siedem koła to nie wiem czy można przebierać w świeżych sztukach z symbolicznym przebiegiem. Natomiast mój zabytek jeździ na codzień i kieszeni nie drenuje. Od początku roku poszło mi około 1500 na naprawy w tym 2x filtry i olej, raz olej w skrzyni, rozrząd, sworzeń, geometria i klocki plus tarcze z tyłu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 04 Oct 2021 - 12:42
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(_adams_ @ Mon, 04 Oct 2021 - 09:28) *
Jedna z głupszych propozycji, terkoczący, zajechany klekot w małej, ciasnej budzie wink.gif

Do autora: szukaj opla w gazie ,chyba że trafi się octavia 1.8T w gazie to bierz bez wahania. Części tanie, spali 8l gazu i zatankujesz raz/tydzień, a nie co dwa dni. Większe auto zawsze lepsze od małego.

Fiat też bardzo dobra opcja na tanie i oszczędne auto, zależy w jaki silnik celujesz.

Za to 1,8t w budżecie autora tematu i taniości jest jedną z mądrzejszych propzycji laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Mon, 04 Oct 2021 - 13:10
Post #25


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





peugot 206 1,4hdi, Polo 1,9tdi, albo coś w mała benzyną nie w gazie. W aucie za takie pieniądze niestety można spodziewać się wszystkiego. Najważniejszy jest rzeczywisty przebieg tongue.gif i ogólny stan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_KompotEm_*
post Mon, 04 Oct 2021 - 17:44
Post #26









Jeździłem chwilę 1.9tdi i nie jestem przekonany czy to jest oszczędne auto 8l ropy mi średnio palił. Bardziej mnie kusi coś typu Peugeot 206, Opel Corsa C, Megane 2, Citroen C3 Fiat Punto tu akurat nie wiem jak z zabezpieczeniem przed korozją. Ciężko w takich pieniądzach będzie znaleźć 1.8t bo zazwyczaj są mocno już przytyrane. Najbardziej się napaliłem na Corsę C 1.7 w dieslu bo małe auto pojemne nawet, spalanie też myślę iż nie przekroczy 6l.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 05 Oct 2021 - 07:22
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(ledziu @ Mon, 04 Oct 2021 - 12:42) *
Za to 1,8t w budżecie autora tematu i taniości jest jedną z mądrzejszych propzycji laugh.gif


Powiedziałbym że mądrzejszą niż jakikolwiek dizel, bo przy umiejętnym użytkowaniu to bezawaryjny i tani silnik. Tyle że w tych pieniądzach trudno je kupić, podałem to jako skrajną opcję wobec właśnie małych klekotów, które wcale nie są tanie w eksploatacji.

Z łatwo dostępnych szedłbym w kierunku prostych, małych benzyn. Hyundai i20 w tej kasie będzie, w miarę świeży, zrywny i tani w utrzymaniu, tyle że nieco babski. Trzeba pomyśleć też o sprzedaży autka za 3-4 lata, a ze starym dizlem to już tylko na szrot wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Tue, 05 Oct 2021 - 10:53
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(pawel934 @ Mon, 04 Oct 2021 - 10:19) *
Aha, czyli 1.8t pali 8l gazu (a więc jakieś 6-6,5l benzyny)? A potem ludzie się dziwią, że im auto "za dużo" pali...


Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 12litrów, a warto też dodać że potrafi spalić 18 biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 05 Oct 2021 - 11:31
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(error. @ Tue, 05 Oct 2021 - 10:53) *
Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 12litrów, a warto też dodać że potrafi spalić 18 biggrin.gif


No ja wiem, to był przytyk do teorii kolegi na temat średniego zużycia 8l gazu biggrin.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 05 Oct 2021 - 13:38
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(_adams_ @ Tue, 05 Oct 2021 - 08:22) *
Powiedziałbym że mądrzejszą niż jakikolwiek dizel, bo przy umiejętnym użytkowaniu to bezawaryjny i tani silnik. Tyle że w tych pieniądzach trudno je kupić, podałem to jako skrajną opcję wobec właśnie małych klekotów, które wcale nie są tanie w eksploatacji.
małżonka moja już chyba 3-ci rok katuje fiatowskiego diesla 2,0 Multijet w Gulietcie. Jazda po mieście 8-9 l/100km (odcinki 1,5km na zimno). W trasie typu krajówka 4-4,5l/100km, na ekspresówce 6,5l/100km, jak wrzucisz na tempomat pakę sześćdziesiąt.

Powiedzmy, że są to wyniki zbliżone do Golfa 1,4TSI, natomiast przyjemność jazdy i moment leży po stronie Alfy.

Pogłoski o śmierci diesla są mocno przesadzone. Już dawno diesel przestał straszyć wyrafinowaną technologią, te "stare" diesle z lat 2010-ych były wykute w skale i są po prostu nie do zajechania. Za siedem koła, łaskawym okiem spojrzałbym na Fiata Cromę 1,9 JTD 120/150KM. Wygląd powiedzmy, że nie każdemu się spodoba, ale za to masz bardzo pojemne wnętrze, świetny komfort, wygodę wsiadania, no i najlepsze silniki diesla, jakie stworzył człowiek (choć niestety większość tych silników ma już te 400-500kkm za sobą). Wybór w tej kwocie jest całkiem spory.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 05 Oct 2021 - 15:00
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Serio takie dobre te diesle? Sprzęgło, dwumasa, wtryski, pompa, turbo milion kilometrów przejeżdża bez wymiany? Szok. Pełen podziw dla tej technologii. Zawsze myślałem że ten osprzęt pada jak muchy co kilkadziesiąt tysięcy jak nie jedno to drugie i generuje tylko koszty.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_KompotEm_*
post Tue, 05 Oct 2021 - 15:25
Post #32









Rozglądałem się za i20 bo w miarę mi się podoba, ale jak na dość nowy rocznik to jakoś w kwestii blacharskiej to nie trzyma się zbyt dobrze jeśli jest tak jak w I30. Robiłem przy i30 wymianę półosi auto z około 2010 roku i podłoga była w podobnym stanie co w moim E46 z 2002. Czyli w takim, że pasuje ją w niektórych miejscach przetrzeć szczotką i zasmarować jakimś specyfikiem. To myślę, że za 8 lat w tym I30 może być znacznie gorzej niż w poczciwym E46.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 05 Oct 2021 - 16:14
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Tue, 05 Oct 2021 - 16:00) *
Serio takie dobre te diesle? Sprzęgło, dwumasa, wtryski, pompa, turbo milion kilometrów przejeżdża bez wymiany? Szok. Pełen podziw dla tej technologii. Zawsze myślałem że ten osprzęt pada jak muchy co kilkadziesiąt tysięcy jak nie jedno to drugie i generuje tylko koszty.

piszesz jak człowiek omotany dzisiejszym hejtem na diesle. Wiadomo, że elektryki są szybsze, a benzyniaki bardziej kulturalne. Ale ludzie gdzieś tak o 2000-go do okolic 2015 roku głównie jeździli dielami i te wszystkie dwumasy, sprzęgła, turbo to strachy na lachy. Dzisiaj możesz to wszystko regenerować, silniki JTD, CDTI, TDI, TDCI, wszystko rozpracowane do ostatniej śrubki, nawet jak coś się zdarzy, to da się to naprawić/zregenerować.

Owszem, jak kupisz zajechanego paździerza po milionie km to będzie to kosztowne - ale dotyczy to tak samo benzyn, jak i diesli.

Co do tych mitycznie pancernych 1,8t to pragnę przypomnieć, że to były czasy, gdy Audi eksperymentowało z pięcioma zaworami na cylinder i co poniektórzy użytkownicy przywitali się z pękającymi głowicami. Sam też miałem ten wynalazek (tylko 2,8 30V), który oczywiście zagazowałem i który nie chciał się popsuć laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 05 Oct 2021 - 16:53
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Może. Jak widzę co ile teściu w swoim citroenie Berlingo multispace 1,6hdi rzeczy wymienił a wcześniej w Kangoo 1,5cdi to ręce opadają. Jak nie wtrysk to turbina jak nie turbin to remont silnika jak nie remont to coś prycha i szarpie jak nie szarpie to dymi i tak w kółko co parę tysięcy coś. I ok on też oszczędza na regenerowanych i jak widać działa to jak działa czyli tam tysiac w plecy tu tysiąc w plecy a silnik jak nie działał tak nie działa albo działa tylko przez chwilę. Ale fakt kilometry lecą i teściu jeździ. Tyle że portfel cieniutki przez awarie notoryczne. Ale można i tak. Co kto lubi.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 05 Oct 2021 - 17:11
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(piwo @ Tue, 05 Oct 2021 - 16:53) *
Może. Jak widzę co ile teściu w swoim citroenie Berlingo multispace 1,6hdi rzeczy wymienił a wcześniej w Kangoo 1,5cdi to ręce opadają. Jak nie wtrysk to turbina jak nie turbin to remont silnika jak nie remont to coś prycha i szarpie jak nie szarpie to dymi i tak w kółko co parę tysięcy coś. I ok on też oszczędza na regenerowanych i jak widać działa to jak działa czyli tam tysiac w plecy tu tysiąc w plecy a silnik jak nie działał tak nie działa albo działa tylko przez chwilę. Ale fakt kilometry lecą i teściu jeździ. Tyle że portfel cieniutki przez awarie notoryczne. Ale można i tak. Co kto lubi.

Piwo ja zauważyłem że u Ciebie to jakoś dużo tych awarii. Na LPG wszystko sie sypie, diesel też tylko problemy. Może lepiej elektryka kupić..... albo rower smile.gif

Szybki przyklad z brzegu, kolega ma 1.9 TDI ARL w toledo. Kupione dobre 15 lat temu w szwajcarii. Auto poprostu lalka było. Teraz jest w tak tragicznym stanie że żal patrzeć no ale kolega o nic nie dba i wszystko zrobi sie później. Aktulnie ponad 500kkm przelotu a motor dalej sie popsuć nie chce chociaż jeździ z dziurawym dolotem że 2 turbiny zabił zanim naprawił dziurawe węże smile.gif dodam że pierwszy raz turbo regenerowane było przy przelocie rzędu 400kkm a padło tylko przez to że w dolocie takie dziury że żaden BOV tak nie sapie jak to auto smile.gif łopatki to wypiaskowane były od syfu jaki tam wpadal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 05 Oct 2021 - 17:57
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Podejrzewam że teściu też z niesprawnym silnikiem dymiącym biorącym litr oleju na tysiąc by pojeździł sporo. Da się. A to że mam takie a nie inne doświadczenia ? No cóż LPG mi rozpieprzalo silniki, tuning rozpieprzalo silnik, diesle padają a jedyne silniki do których mam zaufanie to wolnossące benzyny nie ruszane tuningiem czy LPG. I takie motory w niektórych markach zwłaszcza japońskich są godne polecenia. Co do elektryków też jestem fanem ale do ciężkich niepojemnych akumulatorów już nie. Jeśli poprawia się pojemności do 200kwh a czas ładowania skróci do 30 minut i przy tym te Aku będą ważyć maks 200kg to pierwszy powymieniam spalinowymi na elektryki.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Tue, 05 Oct 2021 - 18:02
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





CYTAT(piwo @ Tue, 05 Oct 2021 - 16:53) *
Może. Jak widzę co ile teściu w swoim citroenie Berlingo multispace 1,6hdi rzeczy wymienił a wcześniej w Kangoo 1,5cdi to ręce opadają. Jak nie wtrysk to turbina jak nie turbin to remont silnika jak nie remont to coś prycha i szarpie jak nie szarpie to dymi i tak w kółko co parę tysięcy coś. I ok on też oszczędza na regenerowanych i jak widać działa to jak działa czyli tam tysiac w plecy tu tysiąc w plecy a silnik jak nie działał tak nie działa albo działa tylko przez chwilę. Ale fakt kilometry lecą i teściu jeździ. Tyle że portfel cieniutki przez awarie notoryczne. Ale można i tak. Co kto lubi.

Akurat tu wystarczyło chwilę ,poczytać przed zakupem aby się dowiedzieć że aut z tymi właśnie silnikami się nie kupuje wink.gif


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 05 Oct 2021 - 18:13
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Na prawdę? Czytałem o nich o wiele osób polecało. I poleca wiele innych które padają jak muchy bo komuś się pofarcilo i dobił do pół miliona a kolejne 100 osób ma przykre fuckupy. Ja nie znam żadnego diesla który by nie śmierdział rano przy odpalaniu i był godny polecenia. Ogólnie mało jest aut które warto mieć. Oczywiście jak ktoś bardzo oszczędnie jeździ tzn obroty głównie do 2500 lagi sekundowe przy zmianach biegow niskie prędkości emerytka jazda to każde auto posłuży. A jak ktoś trochę korzysta z auta jak bozia kazała to żadnych dwumas, jak najbardziej liniowy moment czyli tylko wolnossaki w benzynie.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Tue, 05 Oct 2021 - 19:38
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





I dlatego właśnie polecasz koledze audi 1.4 tdi ? biggrin.gif

W Dieslu zwyczajnie jak coś jebnie to może być drogo, ale żeby to się miało rozlecieć od razu od lekkiego katu to bez przesady. Nasz TDi w Galaxy II jeżdżony jest po autostradach z butem w ziemi, jakieś 160-170 km/h, pali trochę dużo ale to auto ma być dla mnie a nie ja dla auta i nie oszczędzam silnika zbytnio, i jakoś to jeździ, a wiem że nie jestem jedyny a niektórzy mają jeszcze jakieś ostre programy porobione, chłostają i też nie wiedzą że coś est nie tak wink.gif

jak zawsze, są mniej i bardziej udane silniki, ale po latach to już mniej więcej wiadomo czego unikać a czego nie, więc nie ma co wrzucać wszystkich diesloków do jednego wora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 05 Oct 2021 - 19:48
Post #40


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Jak kupowałem swoje tdi to tak samo mi ludzie mówili.
Chopie coś ty zrobił. Było benzyne brać wolnossącą. Tu jest turbo, dwumas zobaczysz ile to kosztuje, aaa jeszcze wtryski ci padną do tego. No i 12 lat i ponad ćwierć miliona kilometrów później mam dalej jeszcze to 20 letnie teraz tdi z tym samym turbo ( gruszka druga- jednak mieli trochę racje), sprzęglo wtryski też nie ruszane.
Pewnie biegi za spokojnie zmieniam albo co. Jak nic moja wina. Ale z drugiej strony półoś i przegub urwałem, to może jeszcze nie jest aż tak ze mną źle z tymi biegami?
Reasumując mimo że śmierdzi rano to polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 21:46