Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto z przestronnym wnętrzem.
kinko
post Thu, 22 Apr 2021 - 19:03
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Odkopuje temat.
Obejrzałem dużo auto, mam nowe przemyślenia.
Nie kupię w tej kwocie satysfakcjonującego mnie dużego, szybkiego, młodego kombi z FV, a do nadwozia SUV się nie przekonam.
Zmieniam strategię na duże kombi totalny zwyklak w wieku do 6 lat w cenie 70 tysięcy i dokupię drugie auto sportowe, bez kompromisów.
Póki co moje typy są następujące.
Peugeot 508
Ford Mondeo
Ford Focus?
Renault Talisman

Co polecacie, jakie są Wasze typy, co omijać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 22 Apr 2021 - 19:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
elDyfer
post Thu, 22 Apr 2021 - 20:03
Post #22


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014
Skąd: Kraków





CYTAT(kinko @ Thu, 22 Apr 2021 - 19:03) *
Odkopuje temat.
Obejrzałem dużo auto, mam nowe przemyślenia.
Nie kupię w tej kwocie satysfakcjonującego mnie dużego, szybkiego, młodego kombi z FV, a do nadwozia SUV się nie przekonam.
Zmieniam strategię na duże kombi totalny zwyklak w wieku do 6 lat w cenie 70 tysięcy i dokupię drugie auto sportowe, bez kompromisów.
Póki co moje typy są następujące.
Peugeot 508
Ford Mondeo
Ford Focus?
Renault Talisman

Co polecacie, jakie są Wasze typy, co omijać?


Przeglądam rynek z podobnymi kryteriami jakie masz teraz, biorę też pod uwagę te samochody co Ty i moja przemyślenia są następujące:

> Peugeot 508 - brak dobrych benzyn, duża oferta bardzo dobrych 2.0HDI. Pomimo, że to mokry DPF itd. przy moim stylu użytkowania trochę się obawiam "ropniaka". Trzeba się też liczyć z tym iż jak coś się sypnie to serwis może się okazać bolesny Samochód ma trochę drogich słabych punktów w osprzęcie. Ergonomia we wnętrzu dla mnie na minus. Przy moim ustawieniu fotela sięgając do wielu przycisków muszę odrywać plecy od oparcia < u mnie odpada.

> Mondeo - miałem okazję pojeździć firmowymi z 1.5 ecoboost w dobrej opcji. Fajnie się prowadzi, niezłe światła LED, bardzo cicho we wnętrzu, ergonomia całkiem przyjemna. Jakbym się decydował na 1.5 szukałbym modelu z małym przebiegiem i jak najnowszego. Nie wierzę iż ta jednostka jest w stanie wytrzymać ponad 300tys, i więcej. Po forach wiele osób wskazuje, że od 200k zaczynają się wymiany zużytych elementów ale ceny bez tragedii. 2.0 zaskakująco nie jedzie jak na katalogową moc i spalanie, ale nie ma większego doświadczenia z tą wersją, muszę ją jeszcze obadać. Diesla ze względu na mój styl użytkowania nie chcę.

> Focus - nie jeździłem, siedziałem we wnętrzu i czuć, że to rozmiar mniej jak Mondeo. Za to jest nieco tańszy, albo w tych samych pieniądzach masz młodsze/lepiej wyposażone auto kosztem rozmiaru. Tutaj każdy musi się sam przymierzyć.

> Talisman - tego muszę jeszcze obadać bliżej. Parkuje taki często obok mnie na parkingu pod blokiem. Bardzo podchodzi mi z zewnątrz, wydaj się mieć bardzo fajne światła, ale w środku przynajmniej ze zdjęć i filmów w sieci nie podoba mi się. Szczególnie konsola środkowa.

Z innych które jeszcze biorę na tapetę to KIA Ceed w kombi, teraz jest tam fajny 1.5, 160km + dwusprzęgłowy automat - tutaj koszt nieco powyżej Twojego budżetu, ale za nowe auto, Octavia - dobre sztuki zaskakująco dobrze trzymają ceny stąd relacja cena/co otrzymujemy za nią często jest niekorzystna, ale będę też w tym kierunku patrzył. Wstępnie odpadło u mnie Volvo V60 - podchodzi mi z wyglądu, bardzo wygodne fotele, często bogate wyposażenie, ale benzyny trzymają cenę, albo przyjechały ze stanów w bardzo różnym stanie. Będę obserwował Twój temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 22 Apr 2021 - 20:22
Post #23


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki







Bierz mazde 6 kombi 2,5 wolnossace


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 22 Apr 2021 - 21:34
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Trochę miej godności człowieka i nie wrzucaj tutaj tego pawiana tongue.gif
Do koreańskich i japońskich aut się nie mieszczę, nie są szyte pod wysokich ludzi.
Przejadę się tym talismanem, bo to jeszcze dla mnie auto zagadka.
Może jakieś fajne Volvo v70 się pojawi, dobrze wspominam jazdę nimi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Thu, 22 Apr 2021 - 23:38
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Mam Talismana Grandtour w wersji Inital Paris. Użytkuję go od 3 lat, obecnie 60 tys przebiegu.

1.6 200KM, EDC, 4Control

Auto pojemne, dobry środek, chociaż konsola trochę rzeczywiście z innej bajki - po lifcie dużo lepiej, ale to nie te pieniądze.
Jak na tą pojemność jedzie sensownie, dość twardawo na felgach 19 cali. Trzeba się przyzwyczaić do 4Control, ale to szybko idzie, a działa bardzo fajnie.

Moim zdaniem największym problemem tego auta jest zachowanie skrzyni biegów przy niskich prędkościach i ruszaniu oraz współpraca tej skrzyni z hamulcem postojowym.
Przejedź się koniecznie, abyś później nie miał przykrej niespodzianki.

Z 3 lat użytkowania na gwarancji zrobione: akumulator, łączniki stabilizatora przód, mechanizm klapki wlewu paliwa, teraz do zrobienia tuleje wahacza. Raczej drobne rzeczy, dość dobrze jak na obecne czasy.

Jak jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem smile.gif



--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Fri, 23 Apr 2021 - 07:04
Post #26


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Po raz kolejny. Insignia tylko poprzedniej generacji. Kupisz za 70 tys ostatnie roczniki 2016-2017 kompletnie bez przebiegu z pelnym naprawde fajnym wyposazeniem. Jezdzilem taka przez rok zrobilem 30 tys km silnik akurat 1.6 170 hp naprawde dobry woz!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 23 Apr 2021 - 09:23
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Patee @ Fri, 23 Apr 2021 - 00:38) *
Mam Talismana Grandtour w wersji Inital Paris. Użytkuję go od 3 lat, obecnie 60 tys przebiegu.

1.6 200KM, EDC, 4Control

(...)

Z 3 lat użytkowania na gwarancji zrobione: akumulator, łączniki stabilizatora przód, mechanizm klapki wlewu paliwa, teraz do zrobienia tuleje wahacza. Raczej drobne rzeczy, dość dobrze jak na obecne czasy.

tak informacyjnie, bo mojej Insygnii też niedługo stuknie 3 lata i 70kkm, a auta jak najbardziej porównywalne.

Na gwarancji wymienili moduł alarmu (po tym jak auto stało 2 tygodnie w słońcu na parkingu lotniskowym), poza tym regularny serwis i hamulce, bo auto jeździ czasami po torze biggrin.gif Po czipsie 300KM laugh.gif

Z wad bym wymienił, że nie ma obecnie sensownych następców, gdy mowa o kolejnym aucie - 5-metrowe auto 4x4 z silnikiem pod 300KM, to tylko w tzw. segmencie premium, gdzie ceny zaczynają od 300 tysięcy złotych w górę (ewentualnie Arteon i Superb, ale te auta konstrukcyjnie pochodzą z 2015 roku laugh.gif ).


Ogólnie auta nie polecam, bo nie można dokleić znaczka ///M, no i nie ma czterech pierścieni na masce, zamiast tego to Opel, więc to obciach.





--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 23 Apr 2021 - 15:30
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





to szropel wiec sie psuje wszystko po kolei i jakosc conajwyzej fiatowa. wiadomo.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 23 Apr 2021 - 22:08
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Maciek jaki masz silnik, skrzynię i rocznik tej Insignii?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Fri, 23 Apr 2021 - 23:19
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Przejedź się Focusem obecnej generacji najlepiej kombi lub większa moc, wtedy nie ma belki skrętnej z tyłu. Porównując z wcześniejszą generacją samochód sporo urósł głównie wszerz co zwiększa komfort. W wielu kwestiach jak schowki, półeczki, użyteczne rozwiązania duże uwstecznienie ale większy bagażnik. Przy tym samym silniku lepiej jedzie od generacji starszej, może inna skrzynia (?). Obecna generacja da się lubić. Wcześniejsza po prostu była.

Silnik 2.0T w Insygnii dzieło GM powstałe w jak się nie mylę 07. Występujące w dziesiątkach samochodów. Zależnie od opcji mocowej nie które mają kute wnętrze. Po modyfikacji wyciągają i 400 jak i 700 kunia. W usa rozpracowany na wszystkie sposoby. O samej Insignii się nie wypowiem nigdy nie jechałem. Kompletnie poza sferą moich zainteresowań duże i ciężkie.
Nie wiem jak koledze Maćkowi Insignia jedzie? Ciężkie auto, 4x4 przy 300km nie powoduję że auto jest po prostu dynamiczne? Chyba że genialna skrzynia... ale GM. Inna kwestia mody a potem problemy które normalnie nie istnieją.
Jak jesteśmy przy Oplu: "Co jest lepsze od dużej pojemności? Jeszcze większa."

Focus zawsze miał dobre prowadzenie a ostatnio wymiarami zbliżył się mocno do Mondeo. Spróbuj, a jak nie to zawsze masz S i RS od czterech zer. Po co wywarzać otwarte drzwi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sat, 24 Apr 2021 - 00:09
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Jeśli mogę prosić to nie twórzmy w tym temacie kolejnego ścieku o Oplu. Nie lubię tych samochodów, tak samo jak skod i volkswagenow, nie poszerze grona jego posiadaczy.
Focusa jak najbardziej sprawdzę, jeżeli jeździ nie gorzej niż poprzednia generacją, która zrobiłem dużo kilometrów i mi się podobało, to może okazać się dobrym tropem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elDyfer
post Sat, 24 Apr 2021 - 07:55
Post #32


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014
Skąd: Kraków





Focus Mk4 to już ponad budżet zakładając silnik 1.5 + niestety podaż używanych egzemplarzy mocno ograniczona.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sat, 24 Apr 2021 - 10:13
Post #33


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Nie wiem jak Mk4 ale Focus i przestronne wnętrze?

Może też zależy kto ma jaką definicję smile.gif


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sat, 24 Apr 2021 - 11:48
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Fri, 23 Apr 2021 - 16:30) *
to szropel wiec sie psuje wszystko po kolei i jakosc conajwyzej fiatowa. wiadomo.

wiadomix. Dodatkowo w oplach co 1000 km odpadają koła, więc trzeba pamiętać, żeby je dokręcać co 900km.

Focus dla 2-metrowca z psami i osobami z tyłu będzie idealny. Najlepiej z silnikiem 1,0 125KM, bo wtedy jest lekki przód, rozkład masy praktycznie idealny i można się świetnie pobawić na zakrętach smile.gif


CYTAT(Patee @ Fri, 23 Apr 2021 - 00:38) *
Mam Talismana Grandtour w wersji Inital Paris. Użytkuję go od 3 lat, obecnie 60 tys przebiegu.
jak u ciebie wygląda wnętrze po tym przebiegu? Talisman u mnie był nr 2, właśnie w tej wersji, jakby 3 lata temu był dostępny silnik 1,8/225, to bym go kupił. Acha, jak wygląda komfort (hałas) w tym wozie na autostradzie przy wyższych prędkościach (chodzi mi o szumy nadwozia i szumy podwozia)? I jeszcze jedno pytanko - masaże jakoś sensownie działają, czy tak jak w volskwagenach - kręci podpórką lędźwiowę we wszystkie strony przez kilka minut i to wszystko.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sat, 24 Apr 2021 - 13:33
Post #35


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(Patee @ Sat, 24 Apr 2021 - 10:13) *
Nie wiem jak Mk4 ale Focus i przestronne wnętrze?

Może też zależy kto ma jaką definicję smile.gif


Też się zdziwiłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sat, 24 Apr 2021 - 14:43
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Bagażnik w mk4 kombi jest wystarczający, za mną bez problemu siada osoba dorosła (może nie dwumetrowa, ale jednak).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 24 Apr 2021 - 15:00
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Foka IV jest bardzo duża w kombi. mam 185 cm i z tyłu za sobą jakieś 8-10 cm na kolana. Nad glową luz. Kufer duży. Tylko plastki to nadal nic specjalnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 24 Apr 2021 - 15:23
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





A na szerokość też taka duża? Trzy dorosłe osoby pewnie z tyłu się mieszczą nie trącając się lokciami wink.gif
Mogę powiedzieć że moja mazda 3 sedan też taka duża ale duża nie jest. W środku jest ciasno i gówno z tego ze z tyłu miejsca na nogi jest sporo jak na szerokość brakuje, dzieci po montażu fotelików z przodu i tyłu szorują nogami po oparciach foteli i desce rozdzielczej. Wszystko upadkudzone w błocie. Nie to nie są duże auta a maleństwa. W porównaniu z autem klasy d/e miejsca jest niewystarczająco i jest to minimalizm, jakoś się da ale bez komfortu jakiegoś. Ja się przysiadłem z Mazdy 3 do camry to jest przepaść i na szerokość i na ilość na nogi i ogólnie wszędzie więcej powietrza. Zupełnie inny komfort podróżowania. Klasa hatchbacków jest dla 20latkow którzy potrzebują tylko auto dla kierowcy szybkie i wściekłe. Powi szczerze że nie ma aut idealnych, każde ma jakieś większe mniejsze wady. Jednemu nie przeszkadza klekotanie diesla czy jego smród na codzien, innemu to że co chwilę pada osprzęt silnika, innemu to że auto ociazale, innemu wysoka cena, innemu wysokie koszty serwisu, innemu szarpania przy zmianach biegów czy ruszaniu itd. dlatego doradzanie komuś to głupota bo każdy ma inne preferencje. Nie ma dobrych aut. Są tylko takie które są tylko w jakiejś dyscyplinie dobre.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 24 Apr 2021 - 19:45
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Znam tylko 1 auto, w których jechałem w 3 osoby dorosle na tylnej kanapie i było calkiem wygodnie - Audi SQ7 II generacji. Niestety, ale 5-osób w aucie to może jechać tylko w jakimś Multivanie czy Zafirze Life. Ale jak jest jakieś auto, które się do tego jeszcze nadaje to chętnie sprawdzę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 24 Apr 2021 - 20:04
Post #40


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





W klasie d/e jest już znośnie ale na pewnie nie w klasie maleństw typu octavia czyli segmentu c


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 14:00