Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jeep Grand Cherokee Trackhawk, 717 KM
TeddyBear
post Sun, 16 Apr 2017 - 22:18
Post #21


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Nie wiem.
Ktoś pisał, że jest ten Jeep 717 KM to najszybszy SUV. Z tego co mi wiadomo nie, bo Tesla jest szybsza.
A za ile kolega spalił paliwa ? Tak tylko odpowiadam, bo Fabią 1.2 LPG dojedzie się za ... Takie głupie gadanie hexx.
A wracając do tematu to taki Jeep też się średnio nadaje w trasy bo zasięg przy szybszej jeździe też ma zapewne marny i co chwila trzeba się tankować.
Co nie zmienia faktu, że jest kozak smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 16 Apr 2017 - 22:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Sun, 16 Apr 2017 - 22:25
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





SRT8 palil mi 16 l/100 km przy szybkiej jezdzie w trasie. Bak cos kolo 93 litrow. Noe ma tragedii wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sun, 16 Apr 2017 - 22:28
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





pamiętam jak zobaczyłem i usłyszałem pierwszy raz picukapa dodga z piecem z vipera i pomyślałem że lepszej "terenówki" być nie może, noo może poza amg. teraz to nie mam wątpliwości że nie ma fajniejszej "terenówki".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 16 Apr 2017 - 23:00
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Gmc sonoma/jimmy jukon jest odpowiedzia na wszystkie glupie proby uczynienia terenowek szybkimi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sun, 16 Apr 2017 - 23:05
Post #25









CYTAT(TeddyBear @ Sun, 16 Apr 2017 - 22:18) *
Nie wiem.
Ktoś pisał, że jest ten Jeep 717 KM to najszybszy SUV. Z tego co mi wiadomo nie, bo Tesla jest szybsza.
A za ile kolega spalił paliwa ? Tak tylko odpowiadam, bo Fabią 1.2 LPG dojedzie się za ... Takie głupie gadanie hexx.
A wracając do tematu to taki Jeep też się średnio nadaje w trasy bo zasięg przy szybszej jeździe też ma zapewne marny i co chwila trzeba się tankować.
Co nie zmienia faktu, że jest kozak smile.gif

po pierwsze... Tesla to nie jest SUV smile.gif
po drugie.. nie pytam ile spali a w jakim czasie dojedzie i stawiam 10 USD, że szybciej dojedziesz Fabią 1.2 z Helu do tego Zakopanego niż tą Teslą .... smile.gif

Na dobrą sprawę ten Jeep to też nie do końca taki "SUV pełną gębą".
Napęd to Selec-Track. Ne ma reduktora typowego dla aut typu SUV.. tylko możliwość wyboru trybów pracy napędu : tor, sport, auto, śnieg, holowanie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 17 Apr 2017 - 07:53
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Reduktor jest typowy w suvach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 17 Apr 2017 - 08:48
Post #27


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





A czym jest jak nie SUV-em ? Crossoverem ? Jeden i drugi samochód jest tylko na asfalt.
A ja nie pytam w jakim czasie dojedzie tylko za ile. Dyskusja bez sensu.
16 l/100 km przy szybkiej jeździe w trasie to całkiem całkiem.
Ciekawe na ile będzie można go programem podkręcić tongue.gif Chociaż przy takich mocach to żeby cokolwiek zrobiło różnice to by musiało być z 850 tych kucy.
Pomarzyć dobra rzecz, obstawiam że będzie kosztował u nas koło pół bańki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:06
Post #28









CYTAT(TeddyBear @ Mon, 17 Apr 2017 - 08:48) *
A czym jest jak nie SUV-em ? Crossoverem ? Jeden i drugi samochód jest tylko na asfalt.

No nie jest typowym SUVem .. bo SUV powinien seryjnie potrafić to : https://www.youtube.com/watch?v=mAjGg5cVD1c
a potem wjechać na autostradę i z prędkościami 140-160 zrobić komfortowo kilka setek kilometrów. To jest prawdziwy SUV.
Modelowe przykłady aut typu SUV : Pajero 4, LR Disco 4, RR, Ford Everest (ale nie Edge) JGC, Pathfinder R51, Toyota LC itp.

Niestety, teraz jest mania nazywania wszystkiego co jest ciut większe i ma jakiś 4x4.... że to SUVy.
Gówno prawda... to są tylko co najwyżej Crossovery.
Duże, małe, z mocnym silnikiem lub słabym silnikiem.... ale dalej to tylko Crossovery.

To takie twory marketingowe (choć jest na nie zapotrzebowanie).. które maja wyglądać jak SUVy ale wycięto/zredukowano im właściwości terenowe, bo właściciele i tak z nich nie korzystali.
Marketingowo słusznie, bo jest na nie rosnące zapotrzebowanie.. ale nazewnictwo już jest oszukiwaniem klienta.



Inaczej...
To tak jak by Skodę Octavie 4x4 ubrać w ładne charakterne plastiki (coś jak wersja RS), dać mocniejszy silnik, ładniejsze fotele i postawić obok.... EVO czy STI.
Czy to jest już samochód równy im samochód sportowy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:10
Post #29









CYTAT(TeddyBear @ Mon, 17 Apr 2017 - 08:48) *
A ja nie pytam w jakim czasie dojedzie tylko za ile. Dyskusja bez sensu.

owszem z sensem
Bo co z tego, że ma 3.1 czy 2.9 do 100km/h .... jak jego zasięg przy optymalnym wykorzystaniu (a więc nie dajemy po akumulatorkach) to jakieś niecałe 500km ..... i dupa
stajesz, podpinasz do gniazdka i czekasz kilka czy kilkanaście godzin aż się bateryjki naładują.
To w ile dojedziesz do zakopanego ? Czy to będzie jakieś 2 dni ? smile.gif
Samochód bez sensu.

Oczywiście, przyszłość jest w autach z tego typem napędu albo hybrydą.. ale na chwilę obecną to tylko gadżety dla krawaciarza... by jeździł/lansował się takim pod korpo i ruszył szybko ze świateł... byle nie za daleko pd cywilizacji i "życiodajnego gniazdka z prądem".
Nic więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:12
Post #30









CYTAT(specnaz14 @ Mon, 17 Apr 2017 - 07:53) *
Reduktor jest typowy w suvach?

tak
plus dodatkowo możliwość manualnego sterowania napędami (spinanie mostów 50/50, blokady dyferencjałów itp)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:43
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(hexx @ Mon, 17 Apr 2017 - 09:12) *
tak
plus dodatkowo możliwość manualnego sterowania napędami (spinanie mostów 50/50, blokady dyferencjałów itp)

Więc escalade to SUV czy crossover? smile.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:45
Post #32









ma reduktor albo blokady napędów czy jakąś możliwość ingerencji w sposób przekazywania napędu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:53
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Nie


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:57
Post #34


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





reduktor i spinanie napędów to chyba raczej cechy terenówki, zaraz dojdziemy do tego że SUV musi byc na ramie i miec wyciagarkę

SUVy powstały w USA i raczej nie do taplania sie w błocie w terenie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 09:58
Post #35









CYTAT(SajneK @ Mon, 17 Apr 2017 - 09:53) *
Nie

pojechał byś z nimi ? : https://www.youtube.com/watch?v=mAjGg5cVD1c
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 10:03
Post #36









CYTAT(cowboy @ Mon, 17 Apr 2017 - 09:57) *
reduktor i spinanie napędów to chyba raczej cechy terenówki, zaraz dojdziemy do tego że SUV musi byc na ramie i miec wyciagarkę

SUVy powstały w USA i raczej nie do taplania sie w błocie w terenie

terenówka to jeszcze inna bajka .... a na dobrą sprawę gatunek wymierający
taką terenówka jest na przykład Jeep Wrangler Rubicon

wyciągarkę możesz dołożyć w zasadzie do większości aut
rama ... w SUVie nie ma takiego obowiązku i potrzeby, co pokazało Mitsubishi w Pajero 3 i 4
ale już typowa terenówka powinna mieć ramę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 17 Apr 2017 - 10:08
Post #37


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





A do Paryża ciekawe ile dni by się jechało Teslą w takim razie. Jak ktoś potrzebuje jeździć z Zakopanego na Hel to wsiada w inne auto. Ale widzisz, sam już do tego doszedłeś, że taka Tesla służy raczej do lansu wokoło komina. Tak samo jak takim Jeep-em nie zrobisz przeprawy. I to znaczy, że się nie nadaje ? Dla każdego co mu trzeba.
Ja dla siebie bym nie kupił auta takiego jak Tesla bo zamiast dźwięku jak w tramwaju wole ryk silnika jak w SRT.
Co nie zmienia faktu, że było by mi smutno jak by mnie w takim zajebistym Jeepie złoiła elektryczna Tesla gdzieś na mieście tongue.gif
Z tymi SUV-ami tak jest że się rynek dostosowuje do zapotrzebowania.
Swego czasu z tego co się orientuje W164 można był zamówić z jakimś pakietem z reduktorem i blokadami. Tylko mało kto to zamawiał bo i po co. Autem za pół bańki raczej nie będziesz się pchał w teren żeby je porysować i poobijać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 10:11
Post #38









jak to się mówi... właściciel Tesli pokazuje kobiecie, że jest nowoczesny i świadomy ekologicznie..
oraz, że nie da jej orgazmu smile.gif

PS
dźwięk V8 możesz w Tesli puścić z głośników wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 17 Apr 2017 - 10:17
Post #39


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx @ Mon, 17 Apr 2017 - 10:11) *
oraz, że nie da jej orgazmu smile.gif

hehe, ciekawe o ile taki jeep wydłuża to i owo.. smile.gif
Dobrze, że wyższość niektórych samochodów amerykańskich pozostaje tylko w sferze wyobrażeń, obecność na ulicach mówi co innego...
(Nie oszukujmy się, jedyna fajna rzecz w takich samochodach jest to, że są oryginalne, bo kto normalny chciałby mieć coś takiego wink.gif) (Joke)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 17 Apr 2017 - 10:18
Post #40









CYTAT(hubi91 @ Mon, 17 Apr 2017 - 10:17) *
hehe, ciekawe o ile taki jeep wydłuża to i owo.. smile.gif

to tylko pokrowiec wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:13