Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
matik
post Thu, 30 Nov 2006 - 19:39
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 30 November 2006
Skąd: Kraków-Południe





Mam pytanko jakis miesiac temu kupilem Seata Ibize 1.9tdi 90km.podobno podciagnieta do 125km z przebiegiem 107000.Jaki olej proponujecie wlac do silnika???Poprzedni wlasciciel powiedzial ze lał Mobila 0W40 ale wydaje mi sie ze chyba troche za rzadki.Z gory dzieki za odp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 30 Nov 2006 - 19:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
darksmile
post Thu, 30 Nov 2006 - 21:45
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





Motul. Mobil to shit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 01 Dec 2006 - 18:08
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Polecam Motul 8100 x-cess 5W 40


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abm
post Fri, 01 Dec 2006 - 19:12
Post #4


Rookie
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: Poznań





Nie słuchaj głupot typu Mobil to gó... tylko motul jess jedynym odpowiednim olejem. Gdyby tak było w rzeczywistości to wiekszośc aut miałaby zatarte silniki. Motul to dobry olej ale jest bardzo drogi i trzeba go wymieniac co kilka tysiecy km. Auto jeździło na Mobilu i jeśli to prawda to pod korkiem wlewowym oleju zobaczysz czysty i lsniacy silnik. Lej dalej Mobila 1 i wymieniaj co 15 tyś. Nie ma żadnego sensu kupowanie 2 razy droższego oleju i wymieniania go 2x cześciej. Nie chcesz Mobila to lej olej syntetyczny innego renomowanego producenta spełniający wymagania producenta silnika. Większośc nowych aut jeździ teraz na olejach 0w30 lub 5w30 (także w dużo cieplejszych klimatach) zgodnie z zaleceniami producentów. Zostałbym przy Mobilu 0w40 a jeśli mocno wyciskasz auto to zalej 5w50.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 01 Dec 2006 - 19:38
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Sorry kolego ale chyba się zapendziłeś i piszesz głupoty. Po pierwsze kto ci nagadał, że każdego Motula trzeba wymieniać co kilka tysięcy km (kilka tzn. 3,4,5????) ? Olej, o którym pisze można wymieniać co 15 tyś ale zaleca się co 10. Tak samo jak Mobil1 w przypadku silnika TDI. Po drugie Motul nie jest wcale 2 razy droższy. Jest droższy to fakt ale uwzględniając cenę oleju, filtra i usługi wymiany stosowanie motua wychodzi drożej o ok. 30-50% a nie o 100%. Jeśli kogoś nie stać, żeby raz na 10 tys. km dołożyć 70-100 zł do oleju, który wszyscy wiemy jak ważny jest dla silnika to już jego sprawa. Ja na olejach nie oszczędzam i innym też zawsze radze nie oszczędzać jak chcą dłużej jeździć autem. Poczytaj prosze o olejach Motul i nie myl "normalnych" olejów z olejami do zastosowań ekstremalnych. Bez urazy

Added after 12 minutes:

Jeszcze o jednym zapomniałem.
Nie uważam, że Mobil to zły olej. Jest napewno dobry ale lepsze jest wrogiem dobrego. Z Mobila tylko 5W50 a nie 0W40. Wg. mnie jest za mało gęsty i mieliśmy z tym olejem w firmie złe doświadczenia (po 140 tyś. wymiana ZATARTEGO silnika w 2,5 letniej VECTRZE 2.2. 147 KM benzyna, remont po 110 tyś- cały czas na M 1 0W40 pomimo moich sugestii, że to za rzadki olej i tego że potrafił przed tym jak się rozleciał spalić nawet ok. 1l oleju/1000 km - niech żyje ASO). To świetny olej ale nie do każdego silnika. Pozdrawiam


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abm
post Fri, 01 Dec 2006 - 20:55
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: Poznań





Nie mam ochoty na kolejna dyskusje o jedynym słusznym środku smarnym! Z tego co piszesz wynika że na swiecie jest tylko jeden producent którego produkty mozna stosować bez obawy o zatarcie silnika. W moich dwóch autach stosowałem od nowości M1 0w40 i oba maja sie bardzo dobrze, zuzywają około 250 ml oleju miedzy wymianami co 15 tyś a silniki są czyste. Do normalnej eksploatacji lanie 5w50 mija się z celem, tak jak pisałem większośc producentów także w USA zaleca oleje klasy 0w30. Może kolegi złe doswiadczenia z Mobilem wynikają z powszechnego wręcz podrabiania produktów tej marki w Polsce? Naprawdę każdy prawdziwy olej syntetyczny (PAO) renomowanego producenta spełniający normy producenta silnika i wymieniany co 15 tyś km będzie w sam raz. Nie upieram się wcale przy Mobilu ale polecanie jako jedynie słusznego Motula do normalnej eksploatacji auta uwazam za nieporozumienie.
Pozdrawiam izycze bezawaryjnej eksploatacji autka!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Fri, 01 Dec 2006 - 21:56
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





Drogi przedstawicielu firmy Mobil. Jak dla mnie możesz nawet szczać do silnika, ale każdy kto ma trochę oleju w głowie i na dodatek kilka koni więcej pod maską zaleje Motula. Ja za olej płacę 200 PLN więc nie uważam tego za jakąś drożyznę. A nasłuchałem się już o firmach ze śląska, które skupują zlewki z serwisów, mieszają pół na pół z najtańszym g.... z Orlenu i puszczają na rynek w beczkach znanych producentów. TO taki specjalny środek smarny dla gości, dla których bardziej liczy się stan kieszeni niż stan silnika. Na tym forum przeważa ta druga grupa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdiik
post Fri, 01 Dec 2006 - 22:50
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 28 February 2004
Skąd: Bielsko B / Kraków





kolego wszyscy tu leja motul a nie jakies szczyny typu mobil mnie zaden samochod nie bierze ani grama oleju. powiedz im w takim razie cwaniaku czemu motul najmniej sie greje ze wszystkich oleji jakie znam. moze idac tym tropem po co kupowac wszystko co troche wiecej kosztuje bo wedlug tego myslenia stwierdzisz ze nie ma innej roznicy. jak sie nacZytales tego typu argumentow w podrecznikach dla akwizytoro to wciskaj ten kit typom z dzialu zakupow w marketach. MOTUL ONLY MOTUL


--------------------
_http://img183.imageshack.us/img183/7263/avataribipk9.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pudel
post Sat, 02 Dec 2006 - 01:42
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 09 January 2005
Skąd: Kraków





Ja nie jestem ani zwolennikiem Motula ani przeciwnikiem. Jeśli masz dylemat co zalać, wybierz jakiś markowy olej, najlepiej nie konfekcjonowany w polsce ( np: Texaco, Valvoline ), myśle że na nasz klimat klasa 0W40 to przesada, wybierz po prostu 5W40, o jak najwyższej klasie jakości.
Zobacz też tą stronę: [url:1envix3j]http://www.leszekknorps.republika.pl/oleje.html[/url:1envix3j] i sprawdz który olej da Ci stosunkowo wysoki wskaźnik lepkości w temperaturze 100 stopni ( co w wysilonym silniku jest dość ważne, mocniejszy film olejowy ) i stosunkowo niską temperaturę płynięcia ( zima idzie )
Pozdrawiam.


--------------------
MX-5 ND
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 02 Dec 2006 - 09:09
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





A ja osobiscie msle, że wszyscy trochę tutaj przesadzają z tym Motulem.

Niedługo top smazyć kotlety będą na motulu.


Prawda jest taka, że przecietny uzytkownik, ktory ma samochód z chipem nie odczuje róznicy.

Motul jest moim zdaniem bardzo dobrym olejem. Sam jezdze na takim od ponad 60 tys. km i nie zamienił bym na inny. Ale np w firmie u mnie wszystkie octavie dodam , że kazda po programi smigają na Mobilu 1 i jedna z przebiegiem 180 tys. km i niec absolutnie jej nie dolega.

Wiec myśle, że nie ma co pisac ze Moltul i tylko Motul. Myśle, że jak zalejesz Mobila 1 5w50 to bedziesz zdowolowlny. Oczywiście cały czas musisz mieć swiadomoŚc, że Motul lepiej by chronił twój samochód.

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luki-TDI
post Sat, 02 Dec 2006 - 09:28
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sat, 04 December 2004
Skąd: Stary Sącz/Kraków





Jak pewnie zauważyła wiekszość użytkowników Motula i dobrze podkreconych wózków, prawdziwe porównanie można mieć z zamontowanym wsk temp oleju, i wtedy chyba widać różnice przykładowo 112C a 130C przy tych samych obciążeniach/autka podobnie mocowo/masowo. Jak dla mnie to ogromna różnica na korzyść Motula, a właśnie w porównaniu z Mobilem przez ktorego koledze wysrała sie turbina(ciężka noga również i duże prędkości,ale właśnie to jest prawdziwy test). Mobil przestaje działac jak dla mnie powyżej pewnej granicy.Poza tym straszny syf zostaje po innych olejach w silniku, w porównianiu z ww Motulem Wiec lejcie sobie chłopaki Mobila tylko noga z gazu!


--------------------
Modyfikacje mechaniczne i elektroniczne silników spalinowych, Hamownia Rototest 4x4, ECUTEK
W ofercie posiadamy układy wydechowe MG Motorsport, układy zawieszeń i hamulców.
Stary Sącz ul. Węgierska 12e kom. 793-599-009
Ostrowiec Świętokrzyski ul. Wiosenna 12 kom.606-659-392
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PTK86
post Sat, 02 Dec 2006 - 11:02
Post #12


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 September 2006
Skąd: Łódź





A gdzie i za jakie pieniadze kupujecie Motula?
Zamowilem ostatnio nowe auto (130pd) i zobligowany gwarancja pewnie bede zmuszony lac co mi serwis wleje ale pozniej wolalbym zainwestowac w Motula.

W poprzednich autach mam nie mile wspomnienia z Castrolem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 02 Dec 2006 - 11:43
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("PTK86":25ifec9h)
A gdzie i za jakie pieniadze kupujecie Motula?
Zamowilem ostatnio nowe auto (130pd) i zobligowany gwarancja pewnie bede zmuszony lac co mi serwis wleje ale pozniej wolalbym zainwestowac w Motula.

W poprzednich autach mam nie mile wspomnienia z Castrolem.



Gwarancja nie oblioguje do tego jaki olej lejesz do silnika!!

Możesz lać do niego każdy olej, który spełnia wymagania producenta.


Czyli w przypadku 130PD będzie to spelnianie normy 505.01.


Ja Motula kupuje w UNICAR.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 02 Dec 2006 - 11:44
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Do pompowtryskiwaczy Motul ma specjalny olej - MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40. Ponieważ spełnia on normy producenta można go bez obawy stosować podczas okresu gwarancyjnego a żaden serwis nie może nakazać stosowania konkretnej marki oleju.
Do kolegi abm.
Pokaż mi gdzie ja napisałem :"Z tego co piszesz wynika że na swiecie jest tylko jeden producent którego produkty mozna stosować bez obawy o zatarcie silnika." Ja tylko podałem 1 konkretny przykład. Dodam tylko że tamta Vectra sprzedana, a nowa (2.2 155 KM) jeżdzi na innym oleju i na razie (60 tyś) nie ma żadnych problemów i zużycie oleju minimalne. Dla mnie wniosek jest taki, że Mobil 0W 40 nie nadawał się do tamtego konkretnego silnika.
Następna uwaga. Proponujesz koledze zastosowanie oleju o którym sam piszesz : "złe doswiadczenia z Mobilem wynikają z powszechnego wręcz podrabiania produktów tej marki w Polsce". Więc rozumiem, że kupowanie Mobila to ruletka bo nawet w ASO (gdzie cały czas auto było serwisowane) lali pewnie podróbe.
Wg. mnie lanie w naszych warunkach klimatycznych 0W 40 mija sie z celem bo przewaga tego oleju nad powiedzmy 5W50 ujawnia się przy temaperaturach poniżej - 20 stopni. Natomiast stosowanie oleju 5W50 dla dynamicznie jeżdżacych kierowców jest moim zdaniem w pełni uzasadnione. Olej taki zapewnia znacznie większy margines bezpieczeństwa.
Drogi kolego ja nie pisze, ze Mobil to syf. Ojciec zrobił swoim auten 230 tyś tylko i wyłącznie na Mobilu 5W 50 , silnik pracuje jak zegarek i oleju nie bierze. Ale zaufania do Mobila 0w 40 nie mam a do Motula mam i inni urzytkownicy tego forum też mają. Dlatego jest polecany. A jak kogoś nie stać to trudno. Bez urazy


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KruPin
post Sat, 02 Dec 2006 - 12:10
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: Płock/W-wa





Skoro Motul bedzie drozszy od Mobila ok. 30-40PLN (5l baniak), to nie widze problemu, zeby dmuchac na zimne. Z tym olejem jeszcze nigdy nie bylo problemow, a z innymi niestety juz sie zdarzaly przykre historie.


--------------------
Forum Leasing.pl

TDIRACINGTEAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Sat, 02 Dec 2006 - 12:45
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





Skoro chłopak się pyta to odpowiadamy. Ja bym wybrał Motul lub, jak napisał przedmówca, jakiś inny olej nie konfekcjonowany w PL. Oczywiście można lać Lotosa, tylko skoro chłopak myśli o zmianie oliwy to polecić mu należy najlepszą. A jak pokazuje moje doświadczenie i doświadczenia innych kolegów z sr.pl i tdiracing.pl Motul jest najlepszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdiik
post Sat, 02 Dec 2006 - 12:57
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sat, 28 February 2004
Skąd: Bielsko B / Kraków





luki chodzi ci o gruche i jego turbinke. ma juz chlopak nowa zlaozona ciekawi jaki olej zajele


--------------------
_http://img183.imageshack.us/img183/7263/avataribipk9.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bono
post Wed, 06 Dec 2006 - 20:48
Post #18


Rookie
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Lodz / Olsztyn





oki, Motul, ale rodzi sie jeszcze jedno pytanie jaka mam pewnosc, ze kupujac Motula nie trafie na jakies podrobione gowno ??, Czy polecacie jakies sprawdzone sklepy np w Lodzi lub Olsztynie, obecnie poruszam sie po tych dwuch miastach. Z allegro nie chce kupowac, bo tu juz nie jeden sie nacial.


--------------------
LEON 1.9 TDI ASV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tonny S
post Thu, 07 Dec 2006 - 08:01
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003
Skąd: Człuchów/Chojnice





CYTAT("Bono":zjhsbchb)
Czy polecacie jakies sprawdzone sklepy np w Lodzi lub Olsztynie
W Łodzi masz przedstawicielstwo Motula także problemu nie bedzie.

http://www.motul.auto.pl/

Na dole strony masz adres.


--------------------
Seat Leon FR/ARL

http://www.leonclub.pl - Club Właścicieli Seata Leona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wowo
post Mon, 18 Dec 2006 - 13:41
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Łomża





Ja swoją wiedzę na temt olei wyniosłem głównie z silników motocyklowych. MOTULA nigdy nie wleje. Na szczycie jest AGIP i VALVOLINE.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:02