Shoutbox 0 nowych PW 


 
Closed TopicStart new topic
> BMW Auto Rawski, zakup auta używanego z BMW Polska
renitka27
post Wed, 23 May 2012 - 20:18
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 04 May 2012





Witam!
BMW Auto Rawski ma w swojej ofercie kilka bardzo atrakcyjnych cenowo F10-tek (seria 5) i F30-tek (seria 3). Niepokój budzi fakt, że auta można zarezerwować już teraz (zadatek 10%) jednak do odbioru są dopiero w lipcu-wrześniu (w zależności od egzemplarza). Wszystkie są z 2012 roku, według zapewnień pani zajmującej się ich sprzedażą są używane przez pracowników BMW Polska do przebiegu 15 000 kilometrów lub 6 miesięcy (w zależności od tego, co nastąpi szybciej). Pachnie szwindlem, ale... to autoryzowany serwis BMW, opinie o nim są wprawdzie różne, ale mimo wszystko nie jest to firma krzak, działa na rynku od kilku ładnych lat. Czy można im zaufać? Ma ktoś doświadczenia z kupowaniem prawie nowego samochodu od nich? W porównaniu z ofertą brokerów ich oferta wygląda korzystniej - jest nie tylko gwarancja, pakiet ubezpieczeniowy ale i kontrakt serwisowy na 5 lat/150 000 kilometrów, cena na poziomie podobnym, co np. w Select Automotive...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 May 2012 - 20:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Patp
post Wed, 23 May 2012 - 20:28
Post #2


User
Dołączył: Tue, 16 August 2011





Pewnie coś w podobie Audi Select Plus... Wyprzedaja auta z Niemiec, od tamtejszych dealerow, używane przez pracowników, przynajmniej tak twierdzi Audi. Swoja drogą w Audi Select Plus można wyszukać całkiem fajne sztuki, w dobrym wypasie i w dobrej kasie oraz co ważne - dają bodajże 3 - 4 letnią gwarancje lub 100.000 km (ale tu mogę się mylić gdyż temat studiowałem kilka miesięcy temu) Generalnie polecam.


--------------------
Daily: Passat Variant Highline 2012'; CFGB + DSG
Weekend: RX-8 HP 2004'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
microlot
post Wed, 23 May 2012 - 20:28
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 17 October 2006
Skąd: wawa





Jaki szwindel??
Są to samochody demo/testówki które salon posiada w swojej ofercie w ramach jazd testowych.
Normalna praktyka w bardzo wielu markach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
renitka27
post Wed, 23 May 2012 - 20:35
Post #4


Rookie
Dołączył: Fri, 04 May 2012





Nie chodzi o testówki (czy to salonowe demo czy auta po parku prasowym), a auta pracowników BMW Polska. Nie są to auta podealerskie (te trafiają do programu BMW Premium Selection). Podobno można nawet do pewnego stopnia skonfigurować sobie taki samochód i odebrać po pół roku eksploatacji/przebiegu 15 000 kilometrów. Ex-demo są na stanie od ręki - to nie budzi wątpliwości, ogląda się taki samochód i kupuje lub nie, chodzi o fakt, że płaci się zadatek na auto, które odbiera się po jakimś czasie. To jest moja wątpliwość, wszak rodzi to sporo szans do nadużyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Wed, 23 May 2012 - 20:42
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Pewnie BMW Polska chce Cię przekręcic na zadatek. A BMW Rawski wmówi CI że nigdy Cię na oczy nie widzieli. Potem firma zniknie z dnia na dzień.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
renitka27
post Wed, 23 May 2012 - 20:46
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 04 May 2012





http://otomoto.pl/bmw-320-f30-polski-salon-C24225583.html

Chodzi o tego typu ofertę.
Oczywiście nie twierdzę, że coś musi być nie tak, ale lepiej dmuchać na zimne. Zadatek (10% ceny) piechotą nie chodzi. Ktoś kupował auto w ten sposób?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMT
post Wed, 23 May 2012 - 20:51
Post #7


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008
Skąd: Warszawa





A czy w tej umowie jest gwarancja bezwypadkowej przyszlosci samochodu? Prawie codziennie mijam to ASO i na parkingu stoją praktycznie same nowe auta (w tym dużo M), i niemal wszystkie po przygodach czekają na naprawy blacharskie. Nie wiem czy to samochody szykowane na sprzedaż, czy zwyczajnie auta które przyjechały na likwidację szkody na koszt ubezpieczyciela, ale może warto sie upewnić smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
renitka27
post Wed, 23 May 2012 - 20:55
Post #8


Rookie
Dołączył: Fri, 04 May 2012





Nie wiem jak wygląda umowa. Konkretną ofertę na interesujące mnie egzemplarze otrzymam wedle zapewnień sprzedawczyni jutro. To bardzo pomocne pytanie, które z pewnością zadam przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie. Dziękuję za pomoc. Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się ktoś znający firmę Auto Rawski z autopsji. Nikt nie kupował tam lekko używanego BMW?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 23 May 2012 - 22:02
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Rawski sprzedaje TYLKO używane auta, to jest w zasadzie serwis.robiłem kiedys wywiad z mistrzem tego zakładu i powiem tak szczerze, że wolałbym pojechać do Niemiec i kupić od dealera testówke. jest dużo taniej a auta można obejrzeć i sprawdzić czy jest bezwypadkowe. Dla mnie to trochę ryzykowne, po co czekac 3-4 miesiące na używane auto skoro możesz od ręki kupic testowy egzemplarz, który widzisz w konkretnej chwili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
renitka27
post Wed, 23 May 2012 - 22:44
Post #10


Rookie
Dołączył: Fri, 04 May 2012





Ex-demówki czy auta z parków prasowych mają wielu kierowców - często są zajechane mimo małego przebiegu. Rawski oferuje samochód eksploatowany krótko przez konkretną osobę (znaną z imienia i nazwiska - tak jest w teorii), która w trakcie eksplatacji za niego odpawiada. Jest to ryzykowne, ale w teorii takie auto może być w zdecydowanie lepszym stanie niż demo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:22