Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Mały, tani zacisk hamulcowy do hamulca tęcznego, pod hydraulikę
nomaster
post Sat, 30 Jun 2018 - 15:44
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Zmieniam hamulce w mojej S8 na trochę lepsze bo seria to jak dla mnie pod względem budowy porażka... Przód mam juz 356mm+zaciski brembo zr18 z cayene. Na tył mam także zaciski z cayene i chcę to połączyć z tarczą 330mm lub okolice. Szukam jakichś małych zacisków pod hydrauliczny ręczny, nie chcę bawić się w linki i inne badziewa, chcę mieć ręczny ktory naprawdę działa. Oczywiście ma to działać i wyglądać jak seria, nie jest to do driftu smile.gif. Z czego można taki zacisk wyrwać? fajnie by było gdyby był to 2 tłoczkowy zacisk stały. Jakoś te pływające do mnie nie przemawiają...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 30 Jun 2018 - 15:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MS13
post Sat, 30 Jun 2018 - 20:45
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 March 2009
Skąd: Łuków





Tanie 2 tłoki ma Mercedes w220, w211


--------------------
Mk4 asz gtb2260vk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Sat, 30 Jun 2018 - 20:59
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Ale ta 330mm bedzie miala z 30mm grubosci, raczej sie nie zmiesci tak gruba tarcza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Sat, 30 Jun 2018 - 21:17
Post #4


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





Tanie 2 tłoczki łatwe do poszerzenia to astra f gsi. A nie prosciej wpiac sie w seryjny układ pompa dwuobwodowa? W efekcie moze wyjsc taniej mimo drogiej pompy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sun, 01 Jul 2018 - 09:31
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Można dać zaciski z moto

https://www.facebook.com/permalink.php?stor...150792288788518


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 01 Jul 2018 - 10:58
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Niestety zacisk z moto odpada ze względu na grubość tarczy. Tarcza będzie wentylowana, już seryjna jest wentylowana tylko malutka tongue.gif. A pompa 2 obiegowa to ile moze kosztować? w sumie nie wykluczam takiej opcji, może nawet byłoby to prostsze. Miejsca w tunelu jest dużo wejdzie tam naprawdę sporej wielkości pompa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sun, 01 Jul 2018 - 11:32
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz, że tam są tarcze wentylowane i jest zrobiony dystans z alu, by poszerzyć zacisk, żeby wszedł na tarczę


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 01 Jul 2018 - 12:35
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Rzeczywiście, nie zauważyłem. Wolałbym jakiegoś gotowca chociaż za moto przemawia wielkość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Mon, 02 Jul 2018 - 19:09
Post #9


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





kolo 2000 kosztuje pompa smile.gif albo produkt polski - tech-art z wrocławia (pol rajdowej polski na tym jezdzi) albo jakis ap racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Mon, 02 Jul 2018 - 20:07
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Z ciekawości: Hydrauliczny ręczny ma prawo przejść przegląd techniczny? -Po kilku dniach postoju coś może się przesączyć przez lekko wyrobiona czy nawet nową pompę, czy tłoczek i samochód się stoczy.... Mechaniczne rozwiązania jednak nie puszcza samoistnie po rocznym postoju ( gorzej czasami wtedy żeby puściły po zwolnieniu hamulca wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 02 Jul 2018 - 22:46
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Z tego co pamiętam nie ma prawa. Czytałem jakiś rok temu zapisy dotyczące zabronionych modyfikacji w samochodzie i jest coś w stylu "zabrania się jakichkolwiek ingerencji i modyfikacji układu hamulcowego, wymiany jego elementów na inne niż przewiduje producent". Wynikało z tego, że swapy zacisków czy chociażby wymiana przewodów na oplot jest niedozwolona.

Co do tematu: Też mam wrażenie, że skoro i tak będzie hydrołapa to lepiej dać 2 obwodową smile.gif Zastanawia mnie jaka jest korzyść dołożyć osobny zacisk?

Jeszcze jedno pytanie w temacie: wiecie gdzie można znaleźć informacje o rozstawie mocowań zacisku? Szukam czegoś pod tarczę 280~300mm na tył w miarę taniego i "tymczasowo" więc szukam zacisku na tył z rozstawem 10,5~11cm. Ktoś wie czy np od Q7 podejdzie?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Mon, 02 Jul 2018 - 23:41
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





CYTAT(Rezor @ Mon, 02 Jul 2018 - 22:46) *
Zastanawia mnie jaka jest korzyść dołożyć osobny zacisk?

Lecisz w łuku na łapie i chcesz shamować jednocześnie. W przypadku podłączonego układu hebel zasadniczy nie działa jak masz zaciągnięty rękaw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duchu22
post Tue, 03 Jul 2018 - 11:17
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 29 December 2009





CYTAT(Titan @ Mon, 02 Jul 2018 - 23:41) *
Lecisz w łuku na łapie i chcesz shamować jednocześnie. W przypadku podłączonego układu hebel zasadniczy nie działa jak masz zaciągnięty rękaw.


Dziala dziala, tylko wcisniecie hamulca noga wypycha dzwignie recznego. Mialem tak i dalo sie jezdzic.


--------------------
E36 3.0t 400/500 drift
Superb III 2.0t 350/500
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Tue, 03 Jul 2018 - 13:59
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





No tak. Też tak miałem i dało się jeździć ale czasem przeszkadzało.
Dobre rozwiązanie to zaworek przed ręcznym. Jak go zamkniemy, to mamy hebel nożny na przód a ręczny na tył. I działa też jako hamulec postojowy - wciskamy nożny, zakręcamy zaworek i puszczamy nożny. Trzyma aż miło.
Można kupić taki zawór dedykowany do line locka, ale one kosztują z 400zł. Ja kupiłem wysokociśnieniowy zawór ze sklepu z pnełmatyką siłową za ok 50zł + redukcje na M10.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Mon, 16 Jul 2018 - 00:03
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Nie dalej jak dwa dbni temu dostalem przeglad z recznym na oddzielnych zaciskach. Sprawdzali jego sprawnosc i nie mieli zastrzezen. Przywalili sie za to do obrysowek usa hehe.

Inna sprawa ze zdarzylo sie to co napisal ktos wyzej - nowa pompa rrs czy cos zaczela przepuszczac i reczny zginal. Do wymiany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:28