Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rajdowanie dla ubogich
skrzatbz
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:09
Post #61


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





no tylko żeby zobaczyć, że w takiej rozrywce można poduczyć się różnych zachowań to najpierw trzeba siąść przy dobrze skonfigurowanym fajnym zestawie smile.gif a nie wspominać NFS'a Carbona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:11
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Wy możecie się z tego naśmiewać, a sprawa nie jest śmieszna. Mam kilka rodzin pacjentów, które rozpadły się przez takie przerośnięte dzieci, które zamiast zajmować się rodziną spędzały czas na graniu tak, że dziecko nie mogło wejść do pokoju bo od razu awantura, że tatusiowi przeszkadza w graniu. To jest świat realny i prawdziwe oblicze problemu.
Symulatory służą zawodowcom w konkretnych celach i nie uczą ich z pewnością jazdy samochodem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:14
Post #63


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





laugh.gif laugh.gif laugh.gif będzie tego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:23
Post #64


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bio @ Mon, 25 Feb 2019 - 11:52) *
Ale w skrócie - najwyraźniej dla niektórych simracing to zabawa dla 30 letnich prawiczków lub dzieci

zgodzę się, że to zabawa i to nie tylko 30-letnich prawiczków, czy dzieci. Dla wszystkich biggrin.gif

CYTAT(Bio @ Mon, 25 Feb 2019 - 12:07) *
A teraz sprawdź jakie były dostępne symulatory w ich czasach, gdy Verstappen, Stroll, Kubica, Vettel byli małymi "gnojkami" wink.gif
LFS jest już na rynku od 2005 roku. Max miał 8 lat... ale OK, zobaczymy za 5-10 lat. Może pojawi się generacja kierowców, która zaczynała od komputerów, a pominęła etap kartingu. To byłaby świetna wiadomość dla wszystkich. Dzisiaj koszty szkółek kartingowych są po prostu olbrzymie.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:46
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 25 Feb 2019 - 11:23) *
zgodzę się, że to zabawa i to nie tylko 30-letnich prawiczków, czy dzieci. Dla wszystkich biggrin.gif

Patrz posty MiP biggrin.gif Za chwilę doda teorię, że przez granie w CS'a są strzelaniny w szkołach w USA biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:04
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 25 Feb 2019 - 11:11) *
Wy możecie się z tego naśmiewać, a sprawa nie jest śmieszna. Mam kilka rodzin pacjentów, które rozpadły się przez takie przerośnięte dzieci, które zamiast zajmować się rodziną spędzały czas na graniu tak, że dziecko nie mogło wejść do pokoju bo od razu awantura, że tatusiowi przeszkadza w graniu. To jest świat realny i prawdziwe oblicze problemu.
Symulatory służą zawodowcom w konkretnych celach i nie uczą ich z pewnością jazdy samochodem.


A co to za porównanie z jakaś patologią, równie dobrze ów tatuś może być identycznie nieobecny w życiu bo ogląda właśnie mecz, czy tak samo nieobecny bo pracuje nad silnikiem czy z innego powodu. Widocznie chce być nieobecny, czy symulator, czy wóda czy hobby - to sprawa drugorzędna.
To kwestia człowieka nie symulatora.
Można to odwrócić - tatuś masę pieniążków i czasu dzięki używaniu symulatora zaoszczędzi , jadąc na tor już poznany wcześniej na symulatorze, wiedząc czego się spodziewać bo takich czy siakich zmianach ustawień, wiedząc co ma w pracy nóg ćwiczyć itd.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:08
Post #67


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Albo tatusia nie ma w domu, bo sobie ubzdurał, że chce być rajdowcem i cały swój czas oraz hajs pakuje w starego rumpla.
Co za bzdurne teorie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:18
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bio @ Mon, 25 Feb 2019 - 12:46) *
Patrz posty MiP biggrin.gif Za chwilę doda teorię, że przez granie w CS'a są strzelaniny w szkołach w USA biggrin.gif
można dodać teorię, że grając w CSa, można zostać komandosem laugh.gif albo żołnierzem.
Wszak żołnierze, czy policjanci w USA używają symulatorów do szkoleń.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:20
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 25 Feb 2019 - 12:18) *
można dodać teorię, że grając w CSa, można zostać komandosem laugh.gif albo żołnierzem.
Wszak żołnierze, czy policjanci w USA używają symulatorów do szkoleń.

kiedyś Americas Army obecnie ARMA 3 (nie te same gry) są wykorzystywane do szkolenia z taktyki dla armii USA wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:43
Post #70


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bio @ Mon, 25 Feb 2019 - 13:20) *
kiedyś Americas Army obecnie ARMA 3 (nie te same gry) są wykorzystywane do szkolenia z taktyki dla armii USA wink.gif

Americas Army było używane do zachęcenia młodych ludzi do wstąpienia do armii. Nie miało to nic wspólnego z symulatorami pola walki, jakich się używa w wojsku. Natomiast ARMA3 to jest produkt firmy, która robi symulatory dla wojska. Grafika ta sama, osprzęt 'trochę' inny i nikt tego nie używa w sposób, jak to się robi w domu. Z tym, że taki żołnierz, podstawy swojej egzystencji, czyli strzelania, nie nauczy się w żadnym symulatorze. A jeśli nie potrafi strzelać, to dla niego trening symulatorowy jest zupełnie bez sensu.




Na chwilę obecną, chyba tylko dronem można się nauczyć latać, nie opuszczając stanowiska przed komputerem laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 25 Feb 2019 - 13:55
Post #71


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





moim zdaniem wazniejsza jest istota sprawy. czyli po co jezdzimy autami. bo sprawia to cholerna frajde. dajcie mi symulator ktory bedzie mi sprawial taka sama frajde a nie frustracje a chetnie tez pojezdze. poki co dla mnie jazda w realu jest duzo prostrza niz na symulatorze. wszystko dzieje sie z opoznieniem. sprawdzane na dwoch roznych kieorwnicach. jazda na kompie na strzalkach sprawia duzo wiecej rpzyjemnsoci. a na sile czy dla nauki to ja moge pracowac a nie jezdzic.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 25 Feb 2019 - 13:55
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Up +1
CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 25 Feb 2019 - 11:23) *
zgodzę się, że to zabawa i to nie tylko 30-letnich prawiczków, czy dzieci. Dla wszystkich biggrin.gif

LFS jest już na rynku od 2005 roku. Max miał 8 lat... ale OK, zobaczymy za 5-10 lat. Może pojawi się generacja kierowców, która zaczynała od komputerów, a pominęła etap kartingu. To byłaby świetna wiadomość dla wszystkich. Dzisiaj koszty szkółek kartingowych są po prostu olbrzymie.


Z pominięciem kartingu to nissan ma swoich kierowców z gt academy. Już od wielu lat, a czy ktoś się zdołał wybić ponad przeciętność to nie wiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 25 Feb 2019 - 14:07
Post #73


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(piwo @ Mon, 25 Feb 2019 - 13:55) *
moim zdaniem wazniejsza jest istota sprawy. czyli po co jezdzimy autami. bo sprawia to cholerna frajde. dajcie mi symulator ktory bedzie mi sprawial taka sama frajde a nie frustracje a chetnie tez pojezdze. poki co dla mnie jazda w realu jest duzo prostrza niz na symulatorze. wszystko dzieje sie z opoznieniem. sprawdzane na dwoch roznych kieorwnicach. jazda na kompie na strzalkach sprawia duzo wiecej rpzyjemnsoci. a na sile czy dla nauki to ja moge pracowac a nie jezdzic.


Dobrze, twoje zdanie już znamy. Jak ci nie sprawia przyjemności, bo nie ogarniasz to nie jest wina symulatora. Niech to do ciebie dotrze, bo 3 raz piszesz to samo. wink.gif Na strzałkach to można w Raymana.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Mon, 25 Feb 2019 - 14:40
Post #74


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(error. @ Mon, 25 Feb 2019 - 14:07) *
Dobrze, twoje zdanie już znamy. Jak ci nie sprawia przyjemności, bo nie ogarniasz to nie jest wina symulatora. Niech to do ciebie dotrze, bo 3 raz piszesz to samo. wink.gif Na strzałkach to można w Raymana.


No właśnie, tu należało by jeszcze poruszyć temat, czy ci co psioczą na symulatory w ogóle umieją jeździć poprawnie w rzeczywistości, czy tylko tak im się wydaję wink.gif Na forum różne kwiatki się czyta, np. że jak mamy abs to walimy przed zakrętem opór w heble i abs ma za nas zrobić resztę, i jak z kimś takim dyskutować o szybkiej jeździe ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 25 Feb 2019 - 14:50
Post #75


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Myślę, że akurat piwo, to zły przykład. wink.gif

Inną kwestią jest negowanie, mówienie że nie ma to kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością, a tymczasem tego typu urządzenia/gry/etc. są używane do wyrobienia pewnych nawyków, do zrozumienia zachowania samochodu/bolidu/etc. Szkoły jazdy inwestują w taki sprzęt do nauki jazdy ciężarówką/autobusem/etc. - trzeba napisać do nich maila, że tracą czas. Simracing jest niczym innym niż po prostu innym, niższym stopniem takiego szkolenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 Feb 2019 - 15:19
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(error. @ Mon, 25 Feb 2019 - 15:50) *
Inną kwestią jest negowanie, mówienie że nie ma to kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością, a tymczasem tego typu urządzenia/gry/etc. są używane do wyrobienia pewnych nawyków, do zrozumienia zachowania samochodu/bolidu/etc. Szkoły jazdy inwestują w taki sprzęt do nauki jazdy ciężarówką/autobusem/etc. - trzeba napisać do nich maila, że tracą czas.
nikt tego nie neguje.
A szkoły jazdy kiedyś kupowały taki sprzęt, bo można było na niej robić kwalifikację wstępną. Ale przepisy się zmieniły, doszedł zapis, że symulator musi mieć 6 stopni swobody (wcześniej wystarczyły 3) i koszt urządzenia wzrósł w sposób geometryczny.

Acha, nie dziwcie się, że niektórym nie sprawia przyjemności granie, gdy zasmakowali jazdy prawdziwej. Tego się nie da porównać, to są zupełnie inne doświadczenia. Samo przyśpieszenie na wprost 0-200 w 10 sekund w rzeczywistości jest megadoświadczeniem, na symulatorze - w zasadzie widzisz trochę szybciej zmieniający się krajobraz. Odpowiedzcie sobie teraz na pytanie, jak się ma do rzeczywistości symulator. Nijak.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 25 Feb 2019 - 16:32
Post #77


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To jasne że to co innego, ale się zazębiają te światy.
Właśnie chodzi o to, że część elementów _, jak się zgodziliśmy _da się_ porównać. Im więcej się jeździ (i w realu i w simracingu) tym więcej wręcz ich widzę. Ja tam dopiero po kilkudziesięciu realnych trackdayach spróbowałem AC i też na początku jęczałęm - nie te reakcje, nie to, nie tamto. Na jakiś czas odstawiłem w kąt. Dodatkowo jasne że może deprymować oglądanie wyników innych z tym samym wozem, na tym samym torze, na tych samych oponach itd a... - grube sekundy szybszych ! . Ba na początku to wyzwaniem jest w ogóle kilka okrążeń szybkich ukończyć bez rozwalenia wozu czy skrzyni (jeśli mamy drążek) smile.gif Tu nie można zwalić na awarię, przestawioną rzekomo szykanę , na panewkę , urwany wahacz i inne takie . To jak najbardziej może deprymować.

Piwo - na pytanie "po co jeździmy" są różne odpowiedzi, ale generalnie - bo zawsze jeszcze jest coś do zrobienia (zawsze można płynniej, szybciej, bardziej powtarzalnie) , to jest to dlaczego. Nie dla przeciążeń przecież, to byłoby banalne zbyt.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 27 Feb 2019 - 18:27
Post #78


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja w rfacotrze z4 35i krecilem 1.49 i jechalo to podobnie do rxa. Wsiadlem do rxa i na 1szym pomiarowym tego dnia wyszlo 1.49, koncowo 1.47.6. rok wczesniej rxem robilem 1.54. Poprawa o 5 sekund na 1 pomiarowym w realu. Slabo? JAk dla mnie symulator jest.mega dobry do nauki trasy, pkt hamowania, odruchow.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Wed, 27 Feb 2019 - 21:13
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





jakos juz powinien byc dirt 2.0. moze jakos forumowo wyskoczymy razem?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 28 Feb 2019 - 07:28
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(jackkpl @ Wed, 27 Feb 2019 - 18:27) *
Ja w rfacotrze z4 35i krecilem 1.49 i jechalo to podobnie do rxa. Wsiadlem do rxa i na 1szym pomiarowym tego dnia wyszlo 1.49, koncowo 1.47.6. rok wczesniej rxem robilem 1.54. Poprawa o 5 sekund na 1 pomiarowym w realu. Slabo? JAk dla mnie symulator jest.mega dobry do nauki trasy, pkt hamowania, odruchow.

Bo m.in. na symulatorze sporo "wycinasz" tą małą część w głowie "a jak przecholuję i będę miał rolkę zakończoną w kuli ognia". Dzięki temu douczasz się toru i potem testujesz w realnym świecie.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 16:13