Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Infiniti Q50 vs Lexus IS
Czitos
post Sat, 19 Aug 2017 - 23:24
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 14 July 2017





Witam.

Zastanawiam się nad jednym z tych dwóch samochodów. Miałby mały SUV a jednak wygrało serce wink.gif Nie bierzemy w tym porównaniu wersji silnikowych bo tego nie da się porównać. Chodzi mi o całą resztę. Właściwości jezdne, zawieszenie itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 Aug 2017 - 23:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kompot
post Sun, 20 Aug 2017 - 00:03
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





IS Mk3? Precyzyjny układ kierowniczy, ale bez czucia, zawieszenie dosyc twarde, ale nadal komfortowe, malo sie przechyla, zdecydowanie lepsze niz mk1 i mk2. Siedzi sie nisko, wnetrze moim zdaniem swietne, dobre materialy, ogolnie samochod swietnie wykonany i niezawodny, niezle heble, dobrze brzmiacy silnik w IS250. Z wad, obsluga multimediow bardzo trudna, silnik w IS250 za slaby, automat troche ospały, sporo pali.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czitos
post Sun, 20 Aug 2017 - 15:30
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 14 July 2017





Jeśli chodzi o samochody to interesują mnie opcje z salonu. IS po liftingu ( słyszałem, że po wymianie przedniej osi to samochód dużo lepiej trzyma się w zakrętach ) Jeśli chodzi o opcje to IS200t chociaż kusi mnie I 5Q50 Hybryda ze względu na silnik V6 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 21 Aug 2017 - 14:58
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Ja mam polifta 200t, generalnie polecam, rzeczywiscie media są kiepskie ale za to deklasuje ceną konkurencje, dlatego na niego sie zdecydowałem. Świetnie sie prowadzi, wygodne głębokie fotele, dobre materiały, jestem zadowolony.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 21 Aug 2017 - 21:58
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





A jak ten nowy silnik i skrzynia? Jeździleś może czymś z konkurencji dla porównania?


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czitos
post Mon, 21 Aug 2017 - 22:28
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 14 July 2017





Hmm media masz na myśli obsługę ? Bo z tego co wiem Mark Levinson jest mega. ( Testowałem w RX450h )

Ja w sobotę jestem umówiony na jazdę IS 200t IS 300h, Nx200t i q50 hybryda. smile.gif Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 21 Aug 2017 - 23:37
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(SajneK @ Mon, 21 Aug 2017 - 14:58) *
Ja mam polifta 200t, generalnie polecam, rzeczywiscie media są kiepskie ale za to deklasuje ceną konkurencje, dlatego na niego sie zdecydowałem. Świetnie sie prowadzi, wygodne głębokie fotele, dobre materiały, jestem zadowolony.


Jak spalanie?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 22 Aug 2017 - 11:39
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(kompot @ Mon, 21 Aug 2017 - 21:58) *
A jak ten nowy silnik i skrzynia? Jeździleś może czymś z konkurencji dla porównania?

Jezdziłem mercedesem C i bmw 3

Silnik i skrzynia nie jest chyba jakas specjalnie nowa, w sensie byly tez w przedlifcie. Silnik jest ok, nie mam zastrzeżeń (moze poza brzmieniem, ale ja nie jestem fanem R4 a przesiadłem się z V8 więc jestem nieobiektywny), raczej podobnie jak konkurencyjne 2.0t, w infiniti jest najslabsze wiec one odpadło z konkurencji, mercedes i bmw zostały tylko na placu boju.

Skrzynia biegów bez rewelacji, zwykła hydro, bardzo przypominała mi 7G z merca, ani dobrze ani zle, nie specjalnie lubi redukowac mocno, 8 bieg typowo autostradowy przez to fajnie sie lata szybciej bo niskie obroty.

CYTAT(Czitos @ Mon, 21 Aug 2017 - 22:28) *
Hmm media masz na myśli obsługę ? Bo z tego co wiem Mark Levinson jest mega. ( Testowałem w RX450h )


Mark jest super, ale ja go nie mam, podstawowy pionek tez jest wystarczający dla mnie, gorzej ogolnie z interfejsem, jest wolny, ma kiepska grafike, kilka dziwnych rozwiązań związanych ze sterowaniem a do dziś nie wiem jak zaprogramować ulubione stacje FM.... R-link też jakoś nie bardzo działa o czym wiedzą nawet handlowcy. Ale audio po BT lata miło, usb działa, generalnie da sie żyć. BMW ze swoim idrive moim zdaniem jest najlepszy.

CYTAT(Tom-Lee @ Mon, 21 Aug 2017 - 23:37) *
Jak spalanie?


Z tym to jest temat rzeka, u mnie auta zawsze palą jakoś niedużo, a jak dziad nie jeżdżę. Może po prostu czasami trzeba używać głowy a nie tylko nogi zero jedynkowo ?

Escalade 6.0V8 też palił mi względnie niedużo wink.gif

A lexus miasto 11-12l
trasa 7-8l
średnio zawsze wychodzi mi ok 10l, nigdy na zbiorniku nie zrobiłem mniej niż 5xx paredziesiąt km a bak tam zdaje się jest ok 60l ale ja nigdy nie wyjechałem go do 0


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czitos
post Tue, 22 Aug 2017 - 18:09
Post #9


Rookie
Dołączył: Fri, 14 July 2017





SajneK a jak ten silnik radzi sobie w trasie z wyprzedzaniem? Idzie bez problemu ? Czy może przy gwałtownym wyprzedzaniu masz jakieś opóźnienie na skrzyni biegów ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 22 Aug 2017 - 21:05
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(SajneK @ Tue, 22 Aug 2017 - 10:39) *
Jezdziłem mercedesem C i bmw 3

Silnik i skrzynia nie jest chyba jakas specjalnie nowa, w sensie byly tez w przedlifcie. Silnik jest ok, nie mam zastrzeżeń (moze poza brzmieniem, ale ja nie jestem fanem R4 a przesiadłem się z V8 więc jestem nieobiektywny), raczej podobnie jak konkurencyjne 2.0t, w infiniti jest najslabsze wiec one odpadło z konkurencji, mercedes i bmw zostały tylko na placu boju.

Skrzynia biegów bez rewelacji, zwykła hydro, bardzo przypominała mi 7G z merca, ani dobrze ani zle, nie specjalnie lubi redukowac mocno, 8 bieg typowo autostradowy przez to fajnie sie lata szybciej bo niskie obroty.

A lexus miasto 11-12l
trasa 7-8l
średnio zawsze wychodzi mi ok 10l, nigdy na zbiorniku nie zrobiłem mniej niż 5xx paredziesiąt km a bak tam zdaje się jest ok 60l ale ja nigdy nie wyjechałem go do 0

No wlasnie w przedlifcie byl silnik z MK2 z dodatkowymi 5 KM, czyli 2.5 V6 213 KM i 6-biegowy AT.
Spalanie widzę, że okolo 1-2 litry mniej niz przy mojej jezdzie IS250.
Ogólnie świetne auto dla ludzi, którym nie zależy na ściganiu się, nawet mi ostatnio przeszło przez myśl, tylko ten kulawy silnik...


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 22 Aug 2017 - 21:52
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(kompot @ Tue, 22 Aug 2017 - 21:05) *
No wlasnie w przedlifcie byl silnik z MK2+5KM, czyli 2.5 V6 213 KM i 6-biegowy AT.
Spalanie widzę, że okolo 1-2 litry mniej niz przy mojej jezdzie IS250.


Aha ok myslalem ze pytasz o przedliftowy 200t smile.gif

Wolałbym zeby to bylo V6 biturbo no ale cóż...

Z wyprzedzaniem nie ma problemu, w standardzie są manetki wiec mozna przygotowac bieg, nie jest na pewno to tak szybka skrzynia jak dsg w audi a4 ale da sie zyc.

W trybie sport dzieje sie wszystko zdecydowanie szybciej, tryb normal jest mocno nastawiony na komfort, ogolnie to komfortowe auto z zawiasem ktore pozwala miec radosc z jazdy, ale bmw to to nie jest. Za to F30 jest zdecydowanie glosniejsze i mniej komfortowe.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czitos
post Wed, 23 Aug 2017 - 19:51
Post #12


Rookie
Dołączył: Fri, 14 July 2017





No właśnie mnie te osiągi trochę martwią. Oczekiwałbym czegoś koło 6s lub w tych okolicach. Infiniti właśnie ma te osiągi no i ten silnik i jego dźwięk. Ehh w sobotę przejadę się i tym i tym i zobaczymy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Thu, 24 Aug 2017 - 08:48
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





W infiniti masz przede wszystkim awd, jakie 5s do 100, i spalanie poniżej 10l/100km. Przetestuj auto z DAS i bez, bo nie każdemu to pasuje, ja uważam, że rewelka. Niestety media bardzo słabe, oparte na starej nawigacji, słabe aktualizacje, inTouch masakra, ale może coś już poprawili. Przy hybrydzie masz też mały bagażnik, bez możliwości powiększenia. I to dwie główne wady, z reszty będziesz zadowolony. No i teraz maja bardzo dobre ceny na Q50. Już miałem pisać, że w sobotę to sobie nie pojeździsz bo zamknięte, ale widzę, że tu też się zmieniło na lepsze.



--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 24 Aug 2017 - 10:25
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Dla mnie główna wada hybrydy to była + 100 tys do mojego lexa, wiec nie było w ogole zastanawiania


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Thu, 24 Aug 2017 - 11:18
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Dla mnie też by nie było, tylko na odwrót smile.gif. Podaj kwoty o jakich mówisz i wyposażenie, bo sytuacja cenowa na pewno się zmieniła a za 120 tysi raczej lexa nie kupisz.


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 24 Aug 2017 - 20:23
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Lexa mozna bylo kupic z wyprzedazy rocznika za ok 136 tys, infiniti w hybrydzie ok 230 tys


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Fri, 25 Aug 2017 - 16:44
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Jeśli ten lexus to nie jest zupełny golas to cena naprawdę dobra!


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czitos
post Fri, 25 Aug 2017 - 18:51
Post #18


Rookie
Dołączył: Fri, 14 July 2017





To chyba podstawowa wersja IS jest po 136. Ja celuje albo w IS200t w wersji Sport plus Mark Levinson lub właśnie Q50 hybryda. Owszem jest drożej ale mamy już 3.5 V6 smile.gif Fakt bagażnik mały ale na dwie osoby starczy. Mój tata miał 2 lata Q70 i dał radę z takim bagażnikiem. ( Dużo większy chyba nie jest niż w Q50 ). Wiadomo narty to musi być już trumna ale to przecież jest z 2/3 razy w roku.

Stef co do mediów to chyba i w Lexusie i Infiniti to leży. Lexus ma kiepskie nawigowanie po mediach. Szczerze to ta nawigacja w Q70 nie była tak tragiczna. Nie wiem jak dotykowy ekran w Q50 bo testowałem go 2 lata temu więc teraz mogli coś pozmieniać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 26 Aug 2017 - 10:50
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Tak, podstawa + pakiet z wyprzedazy rocznika byla w tej cenie, tylko trzeba pamietac ze w lexie podstawa to nie podstawa w bmw/audi/mercedes, w aucie jest polskora, grzane stolki, el kierownica, skladane lusterka, ekranik 8 cali, tempomat, telefon i muzyka przez bt, xenony i oswietlenie led, no i przede wszystkim automat, kierownica multifunkcyjna z łopatkami, 245 koni i rwd smile.gif Zeby kazda marka dawała takie podstawy to by było miło, w zasadzie brakuje mi tylko el. foteli chociaz i tak sam jezdze, ale jakos to slabo wyglada.

Ale jak masz budżet ok 200k to patrzyłbym o wiele przychylniej na ta hybryde ze wzgledu na moc, tylko przejedź się nią bo to jest już spaślak (zdaje się ponad 1800kg w dowodzie vs 1560kg lexa).

F sport jest jeszcze milej wyposazona, wygląda jeszcze zadziorniej od standardu, ale w tej cenie raczej bym się na to nie skusił.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 26 Aug 2017 - 12:43
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Nie jeździłem żadnym Infiniti, ale hybrydę przez zakupem polecam dobrze objeździć. Na pełnej baterii, pustej, torchę pomęczyć z odpalaniem silnika w czasie jazdy - w hybrydach można wyjątkowo łątwo spartolić przyjemność z jazdy irytujacym zachowaniem. Coś jak słaby automat, tylko sporo gorzej.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:24