Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 350z vs. M3 e46 na tor, czy moze cos innego? ~50k
culmen
post Fri, 06 Oct 2017 - 16:50
Post #181


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Kup taki samochód jaki Ci się podoba. I tak będziesz walczył o pietruszkę (własną satysfakcję z jazdy)
Jedyna wada że to droższe wyjście jak zaczniesz się wkręcać i walczyć o czasy bo będziesz przecierał szlak.


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 Oct 2017 - 16:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GodISmE
post Fri, 06 Oct 2017 - 17:49
Post #182


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(Tommo @ Fri, 06 Oct 2017 - 15:47) *
Nie ma takiego prostego schematu. Przyjedzie EVO na personie i porozgania reksy po kątach smile.gif
Suchych wyników z tabel nie brałbym za wykładnię. Nie znamy kierowcy, setupu samochodu, dużo zmiennych.
Kupuj samochód taki, który udźwigniesz finansowo. Trzeba dużo jeździć, żeby się nauczyć szybko jeździć. To najważniejsze.
Teraz jest za wcześnie na dywagacje, który samochód będzie szybszy a który mniej szybki i tym się sugerować.

To nie sa suche wyniki z tabelki tylko opinia kogos kto ich zna, zna ich auta i z nimi regularnie jezdzi.

Najwazniejsze kryterium to cel. Jesli chcesz dla rekreacji od czasu do czasu po torze smigac, to kupuj co ci sie podoba i zrob mody jakie potrzeba zeby to sie jakos prowadzilo przewidywalnie i pewnie.
Jesli jestes bardziej konkurencyjny i lubisz rywalizacje, to predzej czy pozniej zaczniesz patrzec na czasy okrazen i scigac sie o nie z innymi a wtedy Z4 bedzie raczej w tyle - no chyba ze w cholere wpakujesz kasy w niego i wydmyuszke + swapa zrobisz (w turbo bym nie szedl na tor).


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 06 Oct 2017 - 18:00
Post #183


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Jedna uwaga - mi osobiście dłubanie przy aucie i obserwacja efektów na torze sprawia ogromną przyjemność, ale jest czaso i kaso chłonna. Z perspektywy czasu kupiłbym coś już zrobionego, np taki projekt:
http://www.siescigam.pl/gielda-samochodow-...amochod/bmw-z4/

RX8 jest bardzo fajne, dobrze się prowadzi. Niestety u nas w kraju nie ma jeszcze wiele mocnych wankli, więc jak chcesz naprawdę rywalizować z grubasami na szybkich torach, to jedynie swap. Może Gronek ogarnie jakieś turbo i spisze się to na torze. Niemniej jednak, na takich obiektach do 120km/h RX-em można naprawdę objechać większość znacznie droższych samochodów.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Fri, 06 Oct 2017 - 19:25
Post #184


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(GodISmE @ Thu, 05 Oct 2017 - 21:09) *
Uwierz mi, RX-8 bedzie to Z4 zjadac na sniadanie! wink.gif


Jeśli seryjne rx8, ani 350z nie "zjada na śniadanie" seryjnego Z4, to dlaczego tak miałoby się dziać w chwili kiedy wszystkie auta są zmodzone w porównywalnym stopniu? BO chyba czegoś nie rozumiem wink.gif



--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 06 Oct 2017 - 19:40
Post #185


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Masz racje. Nie rozumiesz.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 06 Oct 2017 - 19:51
Post #186


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(jackkpl @ Fri, 06 Oct 2017 - 18:00) *
Jedna uwaga - mi osobiście dłubanie przy aucie i obserwacja efektów na torze sprawia ogromną przyjemność, ale jest czaso i kaso chłonna. Z perspektywy czasu kupiłbym coś już zrobionego, np taki projekt:
http://www.siescigam.pl/gielda-samochodow-...amochod/bmw-z4/

Kurde, ja bym je kupil jakbym mial teraz znow wybierac! wink.gif Zajebiste to autko tylko szkoda ze do dryftu! sad.gif Ale pewnie nieduzym nakladem da sie zrobic torowy setup. Jesli da sie wage do 950kg w tym aucie zmniejszyc, to rzeczywiscie jest sporo! Ciekawe tylko jak w serii platforma, zawieszenie, rozklad masy, itp. No i bez swapa to chyba sie duzo nie zdziala.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 06 Oct 2017 - 21:00
Post #187


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Prowadzenie Rx8 jest juz w serii lepsze od Z4, problem z Rx8 to beznadziejny debilny silnik Wankla i nie mówię już tutaj o spalaniu oleju i chorej ilośći benzyny co do osiągów ale o koszty remontu/częśći itd. Naprawa 6-8 tysi, nowy silnik 17, firmy które się znają na wanklach życzą sobie jakieś chore pieniądze za ich naprawę typu 2 tysiące za wyjęcie i sprawdzenie silnika itd itd itd.
Jeśli RX8 to tylko swap, a ten też nie jest taki prosty, koszty swapu to 20 tysi z K20 lub 1,8t. Szczerze jakbym miał wybierać między swapowanym Rx8 który tak naprawdę jest rzeźbą i zawsze może się coś spindolić lub Z4 w którego trzeba pakować dużo pieniędzy a raczej zostanie to auto bulwarówką a nie autem na tor...chyba że wsadzi się w niego z 10 tysi...itd itd itd...z tego wszystkiego wybrałbym na tor 350z, dobre 300KM, auto znane, częsci dużo.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strake
post Sat, 07 Oct 2017 - 09:27
Post #188


Rookie
Dołączył: Thu, 05 October 2017





prnit, no tak zgadza się, to jeszcze wytłumacz co to auto robi u Ciebie w garażu (podpis) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sat, 07 Oct 2017 - 09:31
Post #189


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Mówili "będzie Pan zadowolony" biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 07 Oct 2017 - 09:36
Post #190


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(jakub1t @ Sat, 07 Oct 2017 - 09:31) *
Mówili "będzie Pan zadowolony" biggrin.gif

Pewnie czeka na naprawe albo swap wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sat, 07 Oct 2017 - 11:40
Post #191


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(strake @ Sat, 07 Oct 2017 - 09:27) *
prnit, no tak zgadza się, to jeszcze wytłumacz co to auto robi u Ciebie w garażu (podpis) smile.gif


już go nie mam w podpisie i w garażu, a mój post wyjaśnia dlaczego biggrin.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sat, 07 Oct 2017 - 14:06
Post #192


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Czyli znow wychodzi ze Zetka HR to najlepszy wybor! wink.gif 1:50.08 ostatnio na torze Poznan a jeszcze modow w strone mocy i wydmuszki nawet nie mam! smile.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Sat, 07 Oct 2017 - 16:48
Post #193


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(GodISmE @ Sat, 07 Oct 2017 - 14:06) *
Czyli znow wychodzi ze Zetka HR to najlepszy wybor! wink.gif 1:50.08 ostatnio na torze Poznan a jeszcze modow w strone mocy i wydmuszki nawet nie mam! smile.gif


Brawo Ty!


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 07 Oct 2017 - 16:57
Post #194


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GodISmE @ Sat, 07 Oct 2017 - 14:06) *
Czyli znow wychodzi ze Zetka HR to najlepszy wybor! wink.gif 1:50.08 ostatnio na torze Poznan a jeszcze modow w strone mocy i wydmuszki nawet nie mam! smile.gif

Trzebaby porównać nakład względem rezultatu. Zetka latała na slicku, a to robi różnicę smile.gif.
Moim zdaniem dużo zależy od właściciela i tego, czy sam umie ustawić auto, czy nie. Później opony, później skill.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sat, 07 Oct 2017 - 18:00
Post #195


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Byloby 1:49 gdybym opon znow nie zalatwil i gdyby ustawione bylo dobrze. W przyszlym roku bedzie spokojnie ponizej 1:48!
Auto kupione za 20k pln tylko lekko uszkodzone z przodu.
Ciezar to glowny mankament Zetki. Bez karoserii z komponentow nie da sie zejsc ponizej 1300kg! Nawet 1350kg to juz auto wyprute i tylko na tor raczej.
A tak to auto bezawaryjne dojezdzajace bez problemu na tor i spowrotem! No i ten dzwiek V6 smile.gif Wyglada tez spoko i coupe na tor jak nalezy a nie jakis kanapowiec dupolot! lol


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolek80
post Sat, 07 Oct 2017 - 18:43
Post #196


User
Dołączył: Wed, 08 February 2017





Jeśli nie przeszkadza napęd to polecam audi tt 8j.
Mega podatny na mody tfsi waga fwd w manualu waży 1250kg.
Mam doswiadczenie na torze tym samochodem i innymi fwd i jest bardzo malo podsterowny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strake
post Sun, 08 Oct 2017 - 09:56
Post #197


Rookie
Dołączył: Thu, 05 October 2017





CYTAT
Czyli znow wychodzi ze Zetka HR to najlepszy wybor!

To że tak nie jest to zostało już poruszone na poprzednich stronach tematu.
Cieszy mnie Twój entuzjazm, ale ze świecą szukać w Polsce czy na zachodzie 350Z HR w rozsądnym budżecie. Pojedyncze sztuki, które się pojawiają wykluczają skupienie się na tym konkretnym modelu. Tak jak pisał piwo na poprzedniej stronie droga pod prąd to droga do nikąd.
Taki samochód wpadł Ci w ręce, cieszymy się razem z Tobą i konia z rzędem temu co to powtórzy bez siedzenia pół roku w ogłoszeniach.
CYTAT
Ciezar to glowny mankament Zetki.

Tutaj poruszasz sedno. Samochód na torze powinien mieć jak najmniejszą bezwładność, stąd idea lekkiego, bezpośredniego roadstera jest mi tak bliska. Rozpychanie rantów pod większy kapeć to nie moja bajka.

Podsumowując wszystkie moje nieco chaotyczne przemyślenia:
- z4 zostawiam w spokoju ze względu na cenę niewspółmierną do osiągów w serii i brak utartych ścieżek
- zerowa podaż nissanów HR w zakładanym budżecie - dyskwalifikacja (nie wspominając nawet o lekko stukniętym jednorożcu za 20k)
- za 20k znajdę sprawną mazdę i dorzucę do garażu wyremontowany silnik i sprawną skrzynię na szybką podmiankę
- remont silnika/wymiana - tutaj ceny i trudności w nissanie mają szansę przebić mazdę, więc argumenty prnit mnie nie przekonują
- nie po to kupuję auto na tor żeby wozić dupę w tapicerkach. To ma być odskocznia od jazdy po bułki - ma być głośno, surowo i najlepiej z marchewami
- eksploatacja rexa w ciągu sezonu jest tańsza - mniejsze koła, klocki, tarcze itp.
- zakładam udział w imprezach z podziałem na klasy, gdzie rx8 ma szansę być bardziej konkurencyjna od nissana (np. w Pixers Cup współczynnik 1,5 daje klasę do 2000 cm3)
- po zaprawieniu się w jeździe będę celował w pojazd typu Werner/Tiger - tutaj widzę docelowy poziom zabawy, więc czy na starcie będzie poziom 1m55 czy 1m48 to leży na dalszym planie
- do poznania i tak mam daleko wink.gif
- sezon się kończy więc może w ręce wpadnie coś zupełnie innego niż tutaj poruszone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sun, 08 Oct 2017 - 13:17
Post #198


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Jak rolowanie nadkoli to nie twoja bajka i musza byc marchewy, to nie wiem czy w ogole auto na tor to bedzie twoja bajka wink.gif No ale jakos trzeba zaczac. Powodzenia.
Jak juz sie ogarniesz i cos kupisz i przygotujesz, to zapraszam do www.timeattackpoland.pl.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strake
post Wed, 11 Oct 2017 - 18:50
Post #199


Rookie
Dołączył: Thu, 05 October 2017





Po prostu recepty na dobry czas można szukać na różne sposoby. Myślę że się odnajdę. Dzięki za zaproszenie i cenne rady, pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 13 Oct 2017 - 21:39
Post #200


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(GodISmE @ Sat, 07 Oct 2017 - 14:06) *
Czyli znow wychodzi ze Zetka HR to najlepszy wybor! wink.gif 1:50.08 ostatnio na torze Poznan a jeszcze modow w strone mocy i wydmuszki nawet nie mam! smile.gif


WOW, córka się pyta czy może dotknąć tej skromnej persony i HR-a? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 21:49