Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Zawieszenie rajdowe Compact e36
gulba
post Sat, 26 Feb 2022 - 08:12
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Jakie zawieszenie do Compact e36 auto do rajdowania jakiś wypad na tor, co polecacie załóżmy że do kwoty 5tyś i do 10tyś doświadczenia co kupować a co omijać z daleka a co jest w sprzedaży obecnie. Bilstein B8 z Eibach już mam. Jeszcze jeden temat - stabilizatory zakładać grubsze czy zostać przy serii mając zawieszenie typowo sportowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 26 Feb 2022 - 08:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kuba9449
post Tue, 01 Mar 2022 - 14:17
Post #2


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





Ja po konsultacjach wrzuciłem bila i eibach pro kit, do tego staby seria i robi to to robotę w kjs. Myślę że jeszcze warto byś określił do jakiego rajdowania czy to ma być kjs czy rsmp.
I koniecznie wzmocnienie tylnych wahaczy, bo się poddają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 01 Mar 2022 - 23:00
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Bilstein+Eibach to działał dobrze 10+ lat temu, ale rozmaite rajdowe grzyby polecją cały czas, choć nic nowszego nie sprawdzili zapewne. Miałem B6+Pro Kit w swoim dawnym KJS-owym E36, potem w Oplu Astrze GSi i wystarczy - tu i tu szału nie było, plus nic nie ustawisz, no chyba, ze wysyłając co chwila do zerkopolu (który też ostatnio podupadł z jakoscią). Przy wyborze na rynku regulowanych zawieszeń nie ma co się trzymać tego antyka, skoro mozna zamontować coś co w razie potrzeby ustawisz kręcąc śrubkami bez zdejmowania z auta.

ISC sprawdź jak ma być budżetowo

Jak drożej to można rozważyć KW V3 - zazwyczaj bedziesz w nim miał miękkie sprężyny ale amortyzatory z osobną regulacją odbicia, dobicia i wysokości pozwalają to ustawić w miarę sensownie. Co prawda dawno juz nie mam E36, ale w zeszłym roku jazda Civikiem na KW v3 pozwoliła na zgarnięcie klasy zarówno na Race Day (liga Time Attack) jak i na lokalnych KJSach. Także w aucie uniwersalnym jak widać się sprawdza te zawieszenie wink.gif

Jak full wypas to Protlum, ale to już ceny znacząco powyżej 10k za nowe wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Wed, 02 Mar 2022 - 20:57
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Auto do Tarmac Master, KJS Właśnie mam założone bile +eibach i trochę to nie robi roboty, te ISC jest dość intersujące jutro zadzwonię i dowiem się jak z dostępnością i ceny. Jakie do tego stabilizatory ??. teraz mam 26mm zakładać grubsze ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 03 Mar 2022 - 12:07
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Jak bardziej rajdy niż Time Attack to zostawiłbym to co jest. No chyba, że auto się będzie na prawdę wykładać na boki. Ogólnie to na Twoim miejscu zacząłbym od amortyzatorów+sprężyn (czyli gwint) i dopiero jak wtedy dalej będzie coś nie do końca tak jak chcesz, to kombinował ze stabilizatorami


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Sun, 06 Mar 2022 - 10:16
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Bilstein ale wersja Motosport, ktoś miał używał ?? jest takie coś w ofercie Bilstein-a w katalogu. Wygląda całkiem tak samo jak B6 czy B8.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 16:43