Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Stopień pokrewieństwa LET'a z innymi 2,0T w Oplach
slonek69
post Thu, 24 May 2007 - 21:26
Post #41


User
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: MARKI





Ziemniak wejdź na http://www.daewootech.com i poszukaj nicka shrek on jest posiadaczem 2.2 na turbinie.
1,3 Silnik t20sed jest wyższy od x20xe i wchodzi idealnie na łapy,z tego wnioskuję że może zostać i f16 ( tylko czy nie będzie ona za krótka?)
2 Po co chcesz przechodzić na starszą technologię? 16 zaworów to zawsze trochę wyższa moc, ale przy wyższych obrotach.
3 Rozrząd chyba jest na pasku 99%, ale głowy nie dam.
OT potrzebne mi są linki do koreańskich firm tuningowych np.kinkyllama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 May 2007 - 21:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Porszak
post Thu, 24 May 2007 - 21:26
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





jelsi wal pasuje do lozysk z 2.0 to wystarczy wal z x22. korbowody w x22 na 99% sa takie same jesli chodzi o wymiary jak w 2.0.

biorac blok od x22 mozna nie dopasowac glowicy, ale tego juz pewnien nie jestem, nie interesowalem sie takim modem

kiedys trafilem na jakis niemiecki strocker kit do 2.0 na 2.3, to tak jako zupelny OT


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Thu, 24 May 2007 - 21:42
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Porszak":2zmp2lhu)
jelsi wal pasuje do lozysk z 2.0 to wystarczy wal z x22. korbowody w x22 na 99% sa takie same jesli chodzi o wymiary jak w 2.0.


ale skok jest o wiele dłuższy (86mm vs 94,6mm) i raczej tłok będzie wystawał chyba że jest inaczej sworzeń osadzony a na dole cylindra wystarczająco dużo zapasu


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Thu, 24 May 2007 - 22:32
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





CYTAT("klonek78":enmd4au0)
ale skok jest o wiele dłuższy (86mm vs 94,6mm) i raczej tłok będzie wystawał chyba że jest inaczej sworzeń osadzony a na dole cylindra wystarczająco dużo zapasu


Czy nie byłoby kłopotu ze stopniem sprężania? Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem jak się postępuje w przypadku strokerów. Stopień wzrośnie dość znacznie, jeśli komora spalania zachowa swoją objętość a skok się znacznie wydłuży. Opóźniać wtedy zapłon, jeździć wyłącznie na elfie, czy odprężyć uszczelką (albo innymi tłokami). Ale nie nadrobi się ani uszczelką, ani tłokami prawie 1cm


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Thu, 24 May 2007 - 23:08
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





w zestawie strokera zawsze jest wał, korby i tłoki. jeśli odpowiednio krótkie będą korby (i ew. "głębokie" osadzenie stożnia tłoka) to CR nie wzrośnie.


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 24 May 2007 - 23:10
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT("klonek78":2ljeog5w)
CYTAT("Porszak":2ljeog5w)
jelsi wal pasuje do lozysk z 2.0 to wystarczy wal z x22. korbowody w x22 na 99% sa takie same jesli chodzi o wymiary jak w 2.0.


ale skok jest o wiele dłuższy (86mm vs 94,6mm) i raczej tłok będzie wystawał chyba że jest inaczej sworzeń osadzony a na dole cylindra wystarczająco dużo zapasu


tylko i az 8.6mm skoku czyli 4.3mm na wykorbieniu. wiec wystarczy aby o tyle krotszy byl tlok, pod warunkiem ze w obu silnikach korbowody sa tak samo dlugie. nie biore tego z nikad tylko pisze z praktyki ale z mniejszym silnkiem, ktory majac wieksze wykorbienie, ma tloki o krotszej czesci pierscieniowej (na pewno, a czy krotszy jest tez plasz, chyba nie, nie pamietam)

zupelnie inna sprawa jest dlugosc czesci prowadzacej tloka/plaszcza, ale sadze ze ten sie znaczaco nie zmienia

@Marlon oczywisie ze CR wzrosnie i to sporo. ile konkretnie, kwestia pomiarow, obliczen

EDIT: klonek mnie wyprzedzil z odpowiedzia dot strokera. sposobuw na odprezenie po strokerze jest kilka, z tym ze krotsze korbowody spowodac moga zbyt duze wyjscie tloka z cylindra w dmp


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Fri, 25 May 2007 - 02:16
Post #47


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





OK, jak mowilem o dole silnika mialem na mysli caly blok od np T22SED. W swoim silniku mam i tak do zrobinia generalke dolu, wiec jakby koszta wyjda mniej wiecej na to samo. Co do tego jak ma wszystko pasowac - dowiedzialem sie jak juz mowilem od wyzej wspomnianego niemca ;
http://www.grosswimm.de/rich/projekte/
Spytalem go jak z 20NE zrobic 2.2 to mi odpowiedzial e najprostsza droga jest wloznie bloku kompletnego z X22XE/X22SE - jak mniemam silnik z Leganzy to dokladnie to samo?
Co do zaworow - wlasnie to wyjasniam. Mozliwe ze gosciowi chodzilo o wtryskiwacze z XE a nie zawory
Facet napisal mi tak :
hello, the easiest way do get 2.2 Liter is to use a complete Engine-Block of x22xe or x22se (Frotera or Sintra) and do your Zylindre-Head on it and also other parts
the original motronic works with 2.2 Liter but you have to use Intake Valves for Benzin from C20XE !!
Pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Fri, 25 May 2007 - 07:33
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





ale to co chcesz zrobić to praktycznie swap silnika, ew. zostanie stara głowica, gdzie nie wiadomo do końca czy się spasuje z tłokami.....

nie lepiej zrobić normalnie swapa na jakąś sprawdzoną jednostkę?? np. c20xe


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Fri, 25 May 2007 - 08:57
Post #49


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





Stara glowica zostaje na 100%
Co do swapa na C20XE - nie stac mnie na jego remont ( a w dostanie takiego silnika w dobrym stanie nie wierze , poza tym to znowu lekka rzezba w elektryce ). A w tym wypadku bede mial juz na tip top zrobione albo 2.2 , w gorszym wypadku idealne 2.0 8v ale nie robmy OT


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Thu, 31 May 2007 - 10:16
Post #50


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





Witam ponownie A wiec natrafilem na cos takiego ; Z22YH ; http://www.allegro.pl/item201279748__ok ... ystok.html
I teraz pytanie apropos dolu tego silnika ; czym sie rozni od X22XE/X22SE poza tym ze ma lancuch zamiast paska rozrzadu? I drugie pytanie ; czy mozna w jakis sposob zrobic zeby byl pasek a nie lancuch?
Cholernie ciezko znalezc X22XE a jezeli juz sa to w kosmicznych cenach ;/ Moze to bedze ok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waszka
post Thu, 31 May 2007 - 11:11
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 January 2005
Skąd: ScyZZor'kowo





CYTAT("ziemniak":1rc1w6i9)
Stara glowica zostaje na 100%
Co do swapa na C20XE - nie stac mnie na jego remont ( a w dostanie takiego silnika w dobrym stanie nie wierze , poza tym to znowu lekka rzezba w elektryce ). A w tym wypadku bede mial juz na tip top zrobione albo 2.2 , w gorszym wypadku idealne 2.0 8v ale nie robmy OT


1) Twój post ze strony 3 w dużej mierze przyczynił się do tego co się teraz w tym temacie dzieje,
więc "nie róbmy OT" z ust Twoich trochę śmiesznie brzmi
2) Znalezienie c20xe w dobrym stanie z kompletną elektryką jest łatwiejsze niż myślisz
i to chyba w Twoim przypadku jest najrozsądniejsze wyjście.
Do tego silnika jest mnóstwo części łatwo dostępnych a jeśli kiedyś zapragniesz mieć turbo,to z tym również nie ma żadnego problemu.


--------------------
Nauka jazdy,przygotowywanie do KJS/OES - /Tor Kielce,Ułęż,NMnP/ - pisać PW ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Thu, 31 May 2007 - 11:32
Post #52


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





Nie ja zaczalem gadke o 2.2 w tym temacie, ale ok C20Xe nie chce Nowy temat moge zalozyc , nie ma problemu
Pzdr & Peace


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waszka
post Thu, 31 May 2007 - 11:38
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 January 2005
Skąd: ScyZZor'kowo





CYTAT("ziemniak":38g5fkpt)
Nie ja zaczalem gadke o 2.2 w tym temacie, ale ok C20Xe nie chce Nowy temat moge zalozyc , nie ma problemu
Pzdr & Peace


Może moderator Cię wyręczy i wydzieli temat jak trzeba
c20seh to dobry silnik i moim zdaniem jak i chłopaków wyżej - nie ma sensu rzeźbić go na 2.2

CYTAT("klonek78":38g5fkpt)
wyczytałem ostatnio, że dopiero w z20leh jest "poprawiony" blok, ale wymiary zachowane więc można też go użyć do starszych ecoteców


A co dokładnie zostało poprawione ?? Napisz jak tam Twoje prace i szukanie mocy


--------------------
Nauka jazdy,przygotowywanie do KJS/OES - /Tor Kielce,Ułęż,NMnP/ - pisać PW ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Thu, 31 May 2007 - 16:08
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("waszka":1m6xtrl5)
CYTAT("klonek78":1m6xtrl5)
wyczytałem ostatnio, że dopiero w z20leh jest "poprawiony" blok, ale wymiary zachowane więc można też go użyć do starszych ecoteców


A co dokładnie zostało poprawione ?? Napisz jak tam Twoje prace i szukanie mocy


przede wszystkim inaczej poprowadzono w bloku kanały wodne i olejowe (ale uszczelki pasują nadal od starszych) i w końcu zamontowano seryjnie prawdziwy natrysk oleju (w bloku nie w korbach )

OT. u mnie remontu domu , ale powoli części się zjeżdżają i na koniec sierpnia będzie zakute 280KM z K04 + strzał N20 75KM


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Tue, 10 Oct 2017 - 10:46
Post #55


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Odgrzeje kotleta
Mam Astrę H OPC po wybuchu tulei wsadzony Blok z x20xev głowica Let ale od 3 miesięcy Wywala płyn odpowietrznikiem
Wymienione
7korków
Zbiorniczek
Wszystkie weże wodne sprawdzone
Termostat
Zrobiony test upg zabarwiło na żółto,wiec zabraliśmy się za naprawę .
Jako że Głowice Let ciężko znaleźć w dobrym stanie to wsadzona została x20xev w której usunięte zostały Eco fasolki ja wydechach
Zawory przełożone z Let
Wszystko zrobione na wzór LET

Po 2 dniach znowu wywala płyn,głowica szczelna
W turbo dla testów zaślepiona została woda żeby wykluczyć przepuszczanie doładowania do wody.
Nic to nie dało..
Macie jakieś inne wskazówki ?
Dodam że CO2 dostaje się tylko po dodaniu gazu
Chcę wszytko po sprawdzać zanim zostanie rozebrany blok żeby sprawdzić czy mikro pęknięcia nie ma...

Dodam że auto cały czas jeździ,nic nie dymi ,nie falują obroty
Jedynie przy mocniejszym operowaniu gazu wywala płyn korkiem w dwa dni 2 nowe.
Auto 360/500nm z seryjnych 240 całe zakute


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Mon, 16 Oct 2017 - 21:43
Post #56


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Tyle znawców ,a nikt nic nie podpowie!?


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Woj.Tek
post Tue, 17 Oct 2017 - 00:29
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 23 July 2007
Skąd: Lidzbark Warminski





ciezko cos sensownego napisac.... znowu uszczelka....?

nie chcesz dociagnac troche srub glowicy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Wed, 18 Oct 2017 - 13:10
Post #58


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Po złożeniu nadal wywala płyn.poki co obstawiamy że może płaszczyzna Bloku pofalowana
Śruby ARP są więc dokręcamy wg specyfikacji..
Kolejna rzecz to mikro pęknięcie na tulejach prawdopodobnie tam gdzie kolkowany blok był.. jutro będzie rozłożony na części pierwsze wiec może coś sensownego zobaczymy..
Tak że głowica wydaje się szczelna i sprawną(wkoncu po remoncie może z 20km przejechałem)
A czy te dociągnięcie to jak rozumiem trochę większym nm dokręcenie żeby ew jakieś nierówności zasklepić?


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2M-maniek
post Thu, 09 Nov 2017 - 07:44
Post #59


User
Dołączył: Sun, 25 December 2016





Sprawdź płaszczyznę bloku, albo arpy ci blok rozerwały bądź powyciagaly dookoła gwintów i głowica nie siada do końca. Kiedyś miałem problem z uszczelką reinza że się ewidentnie nie zagniotla, elring załatwił sprawę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2M-maniek
post Thu, 09 Nov 2017 - 08:33
Post #60


User
Dołączył: Sun, 25 December 2016





I sprawdź uszczelkę pod pokrywą EGR u, tam mogą iść spaliny do płynu, nawet jeśli nie ma egru, to kanały są i tam może mieszać, to ten dekiel w głowicy nad skrzynia biegów
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:12