Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Laguna 3 2.0 dci M9R - błąd przedmuchu powietrza przy szczelnym dolocie
kadu
post Mon, 15 Nov 2021 - 13:44
Post #1


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





Cześć,

mam problem z Laguną 3 PH2 2.0 dci 150hp, kod silnika M9R 814.
Kiedy na dworze jest zimno (jak teraz), po uruchomieniu zimnego silnika i przejechaniu kilkuset metrów, w trakcie spokojnego rozpędzania na 3 biegu (ok. 2100-2200rpm) wyrzuca błąd DTC012B7A - Przedmuch powietrza w obwodzie doładowania turbo. Samochód przechodzi w tryb awaryjny, natomiast po skasowaniu błędu można już spokojnie jeździć i błąd nie pojawia się do momentu całkowitego wystudzenia samochodu (najczęściej znowu na drugi dzień rano). Dwa razy w ciągu ok. 8 tyś km wyrzuciło mi ten błąd także na nagrzanym silniku podczas przyspieszania na autostradzie na 5 biegu (duże obciązenie).

Zrobiłem logi kilku parametrów dzień po dniu (w jeden dzień błąd się pojawił, w drugi nie) - warunki te same, to samo miejsce niedaleko domu, trzeci bieg - wszystko dokładnie tak samo.

Zastanawia mnie wysoka wartość żądanego przepływu powietrza - dobija do 1500mg/suw, co zdaje sie być górnym limitem w ECU - nigdy nie widziałem większej wartości. Co ciekawe po rozgrzaniu silnika żądany przepływ nie osiąga takich wartości nawet pod pełnym obciążeniem.

Co to wg Was mogłoby być? Nie mam już pomysłów co sprawdzić/wymienić. Na tę chwilę wymieniłem zawór sterowania turbo, map sensor, sprawdziłem szczelność podciśnień, działanie gruszki i całej zmiennej geometrii (pracuje w pełnym zakresie). Sprawdziłem też szczelność dolotu pomiędzy turbo a przepustnicą EGR pod ciśnieniem - jest szczelny.

Proszę o pomoc, może ktoś coś podsunie. Przepływkę czyściłem, podobno pokazuje realne parametry. Czujnik temp zasysanego powietrza też wydaje się ok.




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 Nov 2021 - 13:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tumba
post Mon, 15 Nov 2021 - 20:12
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: Rzeszów





Sprawdź, a najlepiej wymień uszczelki wargowe na rurze między turbo a IC. Generalnie w takich tematach polecam forum laguny.


--------------------
306 GTI-6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Mon, 15 Nov 2021 - 21:29
Post #3


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





CYTAT(tumba @ Mon, 15 Nov 2021 - 20:12) *
Sprawdź, a najlepiej wymień uszczelki wargowe na rurze między turbo a IC. Generalnie w takich tematach polecam forum laguny.


Obie uszczelki mam wymienione. Odpialem dzisiaj przepływkę i przejechałem się. Mam wrażenie, że silnik pracuje ciszej i dużo bardziej gładko. Co ciekawe mimo błędu spowodowanego odpięciem przeplywki w logach dalej widać zmierzony przepływ powietrza. ECU go wtedy jakoś symuluje? Jutro zajrzę do EGR i wyczyszczę go (po odpięciu przepływomierza ECU nie otwiera EGR - może stąd odczuwalnie lepsza praca silnika?). Jeśli to nie pomoże, to spróbuję wymienić przepływomierz na nowy…
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 15 Nov 2021 - 22:18
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Dobrze myślisz, po odpięciu maf egr nie ma jak być sterowany, a na podstawie map i obrotów przepływ jest wyliczany. smile.gif
Masz maf Boscha czy Pierburga?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Mon, 15 Nov 2021 - 22:26
Post #5


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





CYTAT(Mis @ Mon, 15 Nov 2021 - 22:18) *
Dobrze myślisz, po odpięciu maf egr nie ma jak być sterowany, a na podstawie map i obrotów przepływ jest wyliczany. smile.gif
Masz maf Boscha czy Pierburga?


Continental. Zauważyłem jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy może być in związany z błędem przedmuchu: często przy pierwszym uruchomieniu silnika gdy jest zimno potrafi się dosyć mocni trząść przez 2-3 sekundy. Aż szarpie całą budą. W tych temp. podobno nawet przy uszkodzonych świecach żarowych nie powinno być problemu. W takim razie wtryski do sprawdzenia? Mogą mieć związek z w/w błędem? Zerknę jeszcze czy nie zapowietrza się układ paliwowy, ale to by raczej nie miało związku z temperaturą?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szymi870
post Tue, 16 Nov 2021 - 06:52
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 November 2012





Winny będzie raczej egr,spróbuj go zaslepic na próbę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Tue, 16 Nov 2021 - 07:11
Post #7


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





Ok, dzisiaj go zdemontuję, wyczyszczę i sprawdzę jak chodzi. Zrobię adaptację i zobaczymy czy to pomoże. Jeśli nie to skombinuję zaślepkę na testy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 16 Nov 2021 - 10:41
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Patrząc na starą zasadę maf warto mieć firmy takiej jak ecu, więc możliwe, że na boscha mafie nie byłoby tej przypadłości, zobacz czy oryginalnie nie szedł boscha maf i zamów używkę na próbę może.

A odnośnie trzęsawek na zimno odepnij kostkę od maf i zobacz wtedy jak przez 2-3 dni będzie odpalał to egr wykluczysz.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Tue, 16 Nov 2021 - 11:12
Post #9


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





CYTAT(Mis @ Tue, 16 Nov 2021 - 10:41) *
Patrząc na starą zasadę maf warto mieć firmy takiej jak ecu, więc możliwe, że na boscha mafie nie byłoby tej przypadłości, zobacz czy oryginalnie nie szedł boscha maf i zamów używkę na próbę może.

A odnośnie trzęsawek na zimno odepnij kostkę od maf i zobacz wtedy jak przez 2-3 dni będzie odpalał to egr wykluczysz.


Fabrycznie było właśnie Conti. To jest OE przepływka z logo i numerami Renault. Szukając nowych oryginalnych też są tylko z Continentala.
Dzisiaj rano odpalałem z odpiętą przepływką i też niestety nie było rewelacyjnie. Możliwe, że ten EGR się nie domyka w 100% i np. mimo, że komp go nie otwiera, on stale jest lekko uchylony? Dziś wieczorem dam znać jak to wyglądało po demontażu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 16 Nov 2021 - 14:29
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zaślepikę dorobić tylko zostaje, by mieć 100% pewności.
Ale najczęściej to wina wtrysków/świec żarowych.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Tue, 16 Nov 2021 - 20:44
Post #11


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





Ok, zajrzałem do EGR, był konkretnie zawalony „mazią”. Wyczyściłem wszystko i podkładałem. Zauważyłem jednak przy okazji coś dziwnego - ECU w ogóle nie otwiera EGRu. Po uruchomieniu na postoju żąda uchylenia 2%. Potem w trakcie jazdy (jednostajnej, spokojnej) cały czas trzyma wartość zadaną -4%. Może stąd było w nim tyle syfu, skoro nigdy się nie miał kiedy „przedmuchac”. Po zgaszeniu silnika wykonywany jest test EGR i wtedy ECU steruje nim 0-40% (EGR wtedy chodzi).
Czy to może być wina zaniżającej odczyty przeplywki? Są jakieś inne powody dlaczego może się tak dziać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Fri, 10 Dec 2021 - 20:13
Post #12


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





Może komuś przyda się takie info:
- wyczyszczony EGR,
- zrobiona na nowo adaptacja EGR i przepustnicy,
- nowy, oryginalny przepływomierz,
- nowy filtr powietrza.

Minęły 3 tygodnie od w/w czynności i błąd już nie powrócił. Silnik pracuje zdecydowanie bardziej kulturalnie, nie ma już momentów, gdy klekocze jak stary diesel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-pawlo111
post Fri, 08 Jul 2022 - 15:30
Post #13


Rookie
Dołączył: Fri, 15 February 2013





Witam mam identyczny problem z identycznym samochodem laguna 3 - 2.0DCI 150KM 2008 rok.
Wywala mi błąd: przedmuch powietrza w obwodzie doładowania turbo.

W zimie jak były mrozy to praktycznie zaraz po przejechaniu 500 metrów już wyskakiwał. Na wiosnę przeszło samo... i praktycznie do jazdy z prędkościom 120km/h nie występuje.

Na obwodnicy jest powtarzalny cały czas - 6 bieg - 130km/h i już wywala, 5 bieg - 150km/h i wywala więc coś nie tak z ciśnieniem???

Założona nowa przepływka Conti - niby oryginał w pudełku renault ale stara była boscha.. bosch padł nagle w zimie sam - bez jakiegokolwiek błędu nawet i zanim doszedłem że to ona winna to przewaliłem pół silnika - podejrzenie było na filtr paliwa i złe paliwo bo to było w zimie przy -20st. Ostatecznie wypięcie wtyczki od przepływki i auto odpaliło...

Wypaliłem filtr cząstek stałych
Wlałem środek do czyszczenia układu wtryskowego do baku...

Jadę po nowy filtr powietrza.

Ciekawi mnie czy autor tego tematu dalej jeździ bez usterek.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 03:29