Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Technika Kierowania Autem itp
Spawos
post Tue, 16 Mar 2004 - 15:58
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





http://fesia.one.pl/~tomek_r/ftp/Rajdy/ ... 0Lanos.MPG
filmik 24 mega . moze caly nie dotyczy tego tematu (ale moze ktos nauczy sie zmieniac biegi z gazem w podlodze ) ale na koncu jest jak hamuje i robie miedzygaz i mozna to ladnie zobaczyc jak polowa stopy gaz a 2 polowa hamuje filmik dosyc stary ale mi sie przypomnialo ze takie cos mam


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 Mar 2004 - 15:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Azrael
post Tue, 16 Mar 2004 - 19:42
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("iwan":2v9zwx8u)
Cały czas czekam na przewózkę... i tak czekam i czekam, hmmm
Kultowe auto masz i nie przewieziesz kolegów. :cry:



A tutaj moje usprawidliwienie

http://foto.luftbrandzlung.org/pms_inne/cossie


Optymistyczna tabliczka na górze każe mieć nadzieję ;-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Mon, 22 Mar 2004 - 15:54
Post #43


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





sorry ze wygrzebuje watek, ale ost tak sobie probowalem redukowac z miedzy gazem i wychodzi mi to tragicznie (w sumie to mi nie wychodzi wogle). Z tego co zauwazylem to problem nie tkwi w tym ze nie moge nacinac gazu i hamulca naraz. Jak kopie gaz w momecie redukcji, tzn staram sie to zrobic w czasie gdy jest wcisniete sprzeglo, to silnik (nawet jak kopne do dechy) sie nie zdaza w krecic i jesli redukuje szybko to i tak szarpie. A technika ta jest w sumie poto zeby szybko redukowac i zeby nie szarpalo. I tu pytanie co zrobic zeby sie wkrecil na wlasciwe obroty (bo trzymanie dluzej sprzegla jest bez sensu). Nie wiem czy to ma cos do rzeczy ale w 307 gaz jest elektroniczny, czy to moze byc przyczyna wolniejszej reakcji?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Mon, 22 Mar 2004 - 17:01
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





hmmmm nie zdaza sie wkrecic?? az tak zle . mam tez lagune to reakcja na gaz jest POPROSTU TRAGICZNA ale jak redukujesz to zawsza jak kopniesz to ciezko sie bedzie wkrecic tak szybko na nizszych obrotach taka redukcja jest dobra na wysokich gdzie kopniecie gazu wkreca silnik odrazu, stara sie przetrzymac gaz doslownie 1sek i powinno byc git (ciezko to mi wytlumaczyc )


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Mon, 22 Mar 2004 - 18:11
Post #45


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





mozesz sprecyzwoac co z ta sekunda tzn co mam wdusic gaz zamin dam sprzeglo (to lipa bo bede hamowac i przyspieszac) a zmiana biegu jest jednak sporo krotsza niz 1sek. Poproboje z wyzszymi obrotami tylko musze sie bujanac na jakas pusata prosta droge
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Tue, 23 Mar 2004 - 00:47
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





No widzicie chopaki ... to jest technika rajdowa, a rajdówki czy samochody lekko dłubnięte, sportowe mają dobra reakcję na gaz. Jeśli tak nie jest i eksperymentuje się na samochodzie seryjnym, to trzeba próbować stojąc - co daje (w sęsie na jakie obroty się wkręca) przytrzymanie gazu w podłodze przez daną jednostę czasu. Po takim treningu będzie mozna przezwyciężyć instynkt i zacząć trochę myśleć. Dłużej przytrzymany gaz wprowadzi silnik na obroty, trening sprawi że to będa żądane obroty, czyli nieco wyższe niż te na niższym biegu przy danej prędkości.

Hamujemy wciskamy sprzęgło i kopiemy dłużej w gaz ... słyszymy ryk (redukujemy) i gdy wyczujemy w tym ryku obroty, jakie zgadzałyby się z obrotami wbitego biegu dla prędkości dla jakiej jedziemy .... możemy puścić momentalnie sprzęgło i nie powinno być żadnego szarpnięcia ani zmiany tonu silnika

Pozdro! Mam nadzieję że wszyscy zrozumieli ... hehe


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Tue, 23 Mar 2004 - 00:53
Post #47


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





heheeh ta zrozumialem. Napewno musze pociwiczyc ale z tego co zauwazylem to kopniecie w gaz daje bardzo malo a takie wcisniecie zeby cos sie stalo to zajmoje sporo wiecej niz czas szybkiej redukcji, ale to moze wynikac z tego ze robie redukcje za nisko postaram sie robic tak zeby sie trzymal w zakresie 5krpm to moze wtedy bedzie lepiej. Trening czyni mistrza, jak powtarza moj ojciec "10000 powtorzeni i bedzie wychodzic".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Tue, 23 Mar 2004 - 09:59
Post #48


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Wszystko jest łatwo dopuki nie musimy nacisnąć trzech pedałów na raz.

Redukcja z przygazowaniem jest banalna np w ruchu ulicznym jak chcemy np. zredukowac by wskoczyć na wyższe obroty ilepeij przyspieszać.

Żeby zrobić to z hamowaniem to niestety łatwo sobie poplątaćsgiry i z tym supłem przypierniczyc w poprzedzający samochód.

Dlatego proponuję by na początek potrenować lewą nogę i poprostu w miarę możliwości hamować nią w ruchu ulicznym. Znowu problem jest jak trzeba wcisnąć sprzęgło bo jak lewa hamuje to prawa go nie wciśnie....

I to właśnie wymusza intuicyjne zachowanie się stóp przy pedałach.

Jak juz naumiecie się lewą nogą hamować- co jest istotne np w jeździe bokiem, mozna zacząć przymierzać sie do H&T.

Z tym, że ja u siebie (jest w miarę dużo miejsca a i giry mam niemałe{46,5}) raczej stosuję technikę rantu stopy+ kostka. Tez trudne ale możliwe....

Powodzenia....


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Tue, 23 Mar 2004 - 10:03
Post #49


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Zresztą nieraz oglądałem jak gość redukuje biegi na dohamowaniu i jest taki moment gdy:
1 lewa noga pietą wbija sprzęgło,
2 lewa noga palcami hamuje
3prawa noga palcami jej pomaga hamować
5prawa noga rantem stopy i tak trochę pietą przygazowuje....


SŁABO?


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Tue, 23 Mar 2004 - 11:17
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





CYTAT("Bullitt":bn9vrd1k)
Znowu problem jest jak trzeba wcisnąć sprzęgło bo jak lewa hamuje to prawa go nie wciśnie....


Dlatego trzeba ćwiczyć dochamowanie "do słupka" czyli:
- dojeżdżasz do pachołka w lekkim poślizgu, kontrolując lewą nogą hamulec
- w odpowiednim momencie przenosisz lewą nogę na sprzęgło, a prawą na hamulec, można piętą podtrzymywać gaz
- wszystko to trzeba zrobić bez szarpnięcia.

Przy trenowaniu skrzynia ostro dostała w dupę, ale po kilkunastu próbach już w miarę wychodzi.

Zwykle wtedy na chwilę przenosimy środek ciężkości samochodu - ale można to wykorzystać na np. zaciągnięcie rękawa, żeby ładniej okręcić się wokół pachołka.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L.S.D
post Thu, 25 Mar 2004 - 17:32
Post #51


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 November 2003
Skąd: Wroclaw





pyt.
uzywacie czasami miedzygazu(niekoniecznie wszystkie trzy pedaly na raz)?

odp
nigdy nie wciska sie 3 pedalow na raz.
Miedzygaz owszem, swietna zabawa i naprawde niezle przy redukcji na niszy bieg. Hmmmm to chyba juz opanowalem do prefekcji. Raczej nie ma dla mnie roznicy zmiana biegu z miedzygazem lub bez tak aby nie tracic czasu. Obie zmiany wychodza mi taksamo szybko


ta odpowiedz jest Shiftiego,ktory podobno niezle driftuje,wiec chyba nie wciska sie trzech pedalow na raz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Thu, 25 Mar 2004 - 18:18
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





CYTAT("L.S.D":lp3csigd)
nigdy nie wciska sie 3 pedalow na raz.


No jak nie jak tak
A redukcja 23061323gu w czasie hamowania silnikiem, zwana tutaj kodowo "heel&toe" to co jest, jak nie wciskanie 3 pedałów na raz


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharki
post Sat, 03 Apr 2004 - 22:20
Post #53


User
Dołączył: Tue, 02 December 2003
Skąd: Gołuchów





Ja uzywam między gazu gdy jest zimno i biegi cięzko wchodza
z 3 na 2 np sprzęgło-hamulec-luz-gaz-puszczam sprzęgło gdy obroty są w górze-wciskam je -bieg(oczywiscie cały czas hamując).
W mieście zjezdzam tak z 4na3na2na1. (tworzy się duza widownia na skrzyzowaniu )


--------------------
Twoje Kung Fu być nie dobre !
Chcial bym przywrocic moj stary login "Crashtest" ale z Albertem ciezko sie zgadac :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 12:28