Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Technika Kierowania Autem itp
L.S.D
post Sat, 06 Mar 2004 - 19:01
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 November 2003
Skąd: Wroclaw





Jako że to forum ma być poświęcone też jak w tytule to mam kilka pytań
Czy ktoś z was redukuje z tzw miedzy gazem ale razem z hamowaniem
Nie mogę tego opanować może są jakieś wskazówki ułatwiające tę czynność
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 06 Mar 2004 - 19:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Azrael
post Sat, 06 Mar 2004 - 19:46
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć. Najpierw się naucz dobrze bez hamowania a potem się naucz dodawać gazu hamując i potem połącz - uda się :-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L.S.D
post Sat, 06 Mar 2004 - 19:55
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 November 2003
Skąd: Wroclaw





Dzieki Staram się cwiczyć kiedy tylko mogę ale ciężko idzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sat, 06 Mar 2004 - 20:31
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





Ze swojej strony moge powiedziec:

Znajdź sobie długą prostą i ćwicz kiedy jest mały ruch. Przed zakrętem przychamuj a potem zrób redukcję z międzygazem.
JAk juz Ci wejdzie w krew i będziesz to robił szybko, to spróbuj połączyć. czyli hamujesz palcami uderzając piętą gaz (porządnie, zależnie od reakcji silnika) i w ty samym czasie redukujesz bieg. Spróbuj tak trafić aby najwyższe obroty silnika były wtedy, kiedy już wkładasz zamierzony bieg ...

No i tak samo ... najpierw daleko od zakrętu ... i coraz bliżej.

Pozdrawiam.

P.S. Ten trening nie ma nic wspólnego z jazda rajdową, ale jako początek do jakiegokolwiek opanowania tej techniki jest dobry. Zaawansowane lekcje to może ktoś inny nam udzieli


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EXwrc
post Sat, 06 Mar 2004 - 20:40
Post #5


Rookie
Dołączył: Thu, 06 November 2003
Skąd: Świdnica





Czyli hamując - hamujemy i wciskamy gaz, następnie wciskamy sprzęgło trzymając cały czas nogę na hamulcu i gazie ? Jak to się ma do czasu trzymania wciśniętego sprzęgła ? Czy nie lepiej mocno hamując szybko zmienić bieg na niższy ?


--------------------
A8 2.5 TDi Tiptronic quattro S-Line
***
Pozdrowienia, Rafał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Young fan Tuning
post Sat, 06 Mar 2004 - 21:09
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: Warszawka - GRHW





Ale wtedy chyba nie zachowuje sie nalezytych obrotow. JEsli mowie zle, niech mnie ktos poprawi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L.S.D
post Sat, 06 Mar 2004 - 21:30
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 November 2003
Skąd: Wroclaw





Z tego co się orjętuje to w technice redukcji z między gazem chodzi oto aby jak najszybciej zmienić bieg na niższy bez tzw szarpnięcia Normalnie jak redukujemy to chcąc uniknąć szarpniecia ,sprzęgło puszczamy wmiare powoli a chodzi oto aby puścić tak szybo jak w czasie przyśpeszania zmieniając bieg z niższego na wyrzszy Jeśli się mylę nich mnie ktoś poprawi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hrópek
post Sat, 06 Mar 2004 - 21:53
Post #8


User
Dołączył: Mon, 23 December 2002
Skąd: Kraków





W tej technice chodzi o to aby przyhamować bez gwałtownego przeniesiania masy...
- jedziesz sobie np na 3
- hamujesz (palcami prawej nogi)
- trzymając hamulec wysprzęglasz i tym momencie wrzucasz 2 jednocześnie kopiąc w gaz piętą (wyrównujesz w ten sposób obroty do 2 biegu)
- puszczasz sprzęgło (dobrze jest jeszcze delikatnie trzymać hamulec -> mniej wtedy szarpnie w razie czego...)
- puszczasz hamulec i but na gaz, albo dalej hamujesz i powtarzasz redukcję na niższy bieg (nie na 1 oczywiście)
Ogólnie bardzo prosto widać jej działanie np na śliskim, jadąc FR jak redukujesz z przyhamowaniem w zasadzie nic się nie dzieje, a jesli bez hamulca to tył zaczyna świrować...
PZDR!
P.S: Poprawcie mnie jeśli się mylę..


--------------------
Janusz - nigdy o Tobie nie zapomnimy... [']
R.I.P.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Sat, 06 Mar 2004 - 22:30
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





Z tymi palcami to nie do konca( jak kto woli ) ja np: polowa nogi a pieta godaje gaz i daje 2 bieg albo stopa rownolegle do pedalow i lewa czescia stopy hamuje a prawa gaz a reszta to mniej wiecej tak jak piszez tylko trzba duzo cwiczyc


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Sat, 06 Mar 2004 - 22:32
Post #10


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Heel&Toe, zawsze, czymkolwiek jadę. Palce prawej nogi na hamulcu, piętą w gaz.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sun, 07 Mar 2004 - 00:20
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("hwojtek":boy4c3w1)
Heel&Toe, zawsze, czymkolwiek jadę. Palce prawej nogi na hamulcu, piętą w gaz.



Wojtek nie w każdym aucie to będzie pięta, czasem bok stopy - nie mów że w Seju sięgniesz piętą na seryjnych pedałach...


W Cossie na seryjnych pedałach heel&toe jest niewykonalne :-((((


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sun, 07 Mar 2004 - 01:59
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





Ja jak ostatnio przemieszczałem się w zimowym obuwiu o szerokiej podeszwie wygodniej mi było krawędziami, tak jak Spawos...

Co do normalnej jazdy, z w/w powodu czasami przy kładzeniu nogi spowroten na akcelerator zahaczam o hamulec. Wina dużych stóp. Inna sprawa, że w lato w wąskich pumach halówkach na zajeb*** kauczukowej podeszwie to było po prostu miodzio. Tylko sznurówki w buty, bo na początku miałem takie akcje że mi się one wokół pedałów owijały jak lasso ale pripał. Chcesz zdjać noge z gazu i zacząć hamowac a tu się nie da ... Ja się nie nadaje bo za długi jestem


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Sun, 07 Mar 2004 - 03:10
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





Az sobie sprobowalem - palce na hamulcu a pieta gaz - u mnie sie nie da!!! to znaczy ja nie moge - za to krawedziami stopy gaz i hamulec - rewelacyjnie - pelna kontrola i nad gazem i hamulcem... - i o ile sobie przypominam w kazdym aucie stosowalem technike krawedziami stopy... - ale o tym sie nie mysli...


--------------------
Szukam koni.........
......mechanicznych

wystarczy WW <!-- s;) --><!-- s;) -->
BMW E36 M3 3.2 SEDAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L.S.D
post Sun, 07 Mar 2004 - 07:23
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 November 2003
Skąd: Wroclaw





Właśnie doszedłem do wniosku że muszę zmienić kierownicę (przyciągnąć ją do siebie ) bo obecnie technika palce na hmulec a piętą na gaz jest nie możliwa Mam zbyt zgięte kolana Taką mam optymalną pozycję Jak bym chciał ustawić poprawnie nogi to nie sięgam kierownicy jak należy Przy każdym większym zakręcie odrywam plecy od oparcia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aragorn
post Sun, 07 Mar 2004 - 10:26
Post #15


Super User
Dołączył: Sat, 31 May 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Azrael":3xjzfn70)
CYTAT("hwojtek":3xjzfn70)
Heel&Toe, zawsze, czymkolwiek jadę. Palce prawej nogi na hamulcu, piętą w gaz.



Wojtek nie w każdym aucie to będzie pięta, czasem bok stopy - nie mów że w Seju sięgniesz piętą na seryjnych pedałach...




W seju w martensach to ja mogę dohamowywać z międzygazem i wciskac sprzęgło jedną nogą
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javo
post Sun, 07 Mar 2004 - 10:45
Post #16


Mr Boost
Dołączył: Tue, 26 November 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Aragorn":3hjknwzb)
CYTAT("Azrael":3hjknwzb)
CYTAT("hwojtek":3hjknwzb)
Heel&Toe, zawsze, czymkolwiek jadę. Palce prawej nogi na hamulcu, piętą w gaz.



Wojtek nie w każdym aucie to będzie pięta, czasem bok stopy - nie mów że w Seju sięgniesz piętą na seryjnych pedałach...




W seju w martensach to ja mogę dohamowywać z międzygazem i wciskac sprzęgło jedną nogą


Mialem seja wiec wiem jak to jest, i to prawda ze mozna lewa polowa stopy hamowac a prawa dodawac gazu. Kiedys nawet zdarzylo mi sie ze wcisnalem hamulec jak wciskalem sprzeglo, ale to nie bylo mile zaskoczenie

W Integrze nie opanowalem jeszcze hamowania z redukcja
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sun, 07 Mar 2004 - 11:30
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Aragorn - nie ma znaczenia typ buta seryjne pedały sa tak zbudowane że piętą się nie da.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zemin
post Sun, 07 Mar 2004 - 12:05
Post #18


Super User
Dołączył: Wed, 30 April 2003
Skąd: Wrocław





CYTAT("Spawos":288xbda0)
Z tymi palcami to nie do konca( jak kto woli ) ja np: polowa nogi a pieta godaje gaz i daje 2 bieg albo stopa rownolegle do pedalow i lewa czescia stopy hamuje a prawa gaz a reszta to mniej wiecej tak jak piszez tylko trzba duzo cwiczyc


A ja mam na tyle blisko pedały że kładąc nogę między pedałem gazu i hamulca manipuluja nią tylko przechylając w prawo i lewo czyli coś w stylu co piszesz. Kwestia ułożenia pedałów i wygody kierowcy.


--------------------
_________________
Tekst ze zderzaka Mercedesa E klasse
...bez blond gwiazdy nie ma jazdy ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EXwrc
post Sun, 07 Mar 2004 - 18:48
Post #19


Rookie
Dołączył: Thu, 06 November 2003
Skąd: Świdnica





Czy to nie tak, że hamując z redukcją mamy na celu jak najszybsze zmniejszenie prędkości, a co za tym idzie jak najmocniej nacisnąć pedał hamulca. W aucie z ABS-em wciskamy go prawie do końca i wystarcza, koła się nie zablokują całkowicie. Co natomiast w aucie, w którym nie ma ABS-u ? Trzeba wyczuć pedał i skoncentrować się na tym, żeby z odpowiednią siłą na niego deptać, ale.. w momencie wciskaia gazu krawędzią, czy też piętą stopy wcisnąć gaz. Gaz trzeba wcisnąć wystarczająco głęboko, żeby nie było szarpnięcia i tu już problem.. Gaz z reguły w każdym aucie można wcisnąć do podłogi, hamulca nie.. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie, czy wciskając gaz tak, żeby silnik wszedł na wysokie obroty nie zmniejszamy siły z jaką wcześniej naciskaliśmy hamulec ?


--------------------
A8 2.5 TDi Tiptronic quattro S-Line
***
Pozdrowienia, Rafał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sun, 07 Mar 2004 - 19:20
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Ti wszystko o czym piszesz to tylko kwestia wygimnastykowania stóp. Można spokojnie operować gazem mając cały czas pełne hamowanie a nawet modulując hamowanie na zmiennejnawierzchni, wszystko zalezy od umiejętności.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:25