Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> drift automatem
PMN
post Sun, 18 Jan 2004 - 19:28
Post #1


Moderator
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: Plateau/Warszawa





Da się? Widziałem jak gość wchodził driftem stosując shiftlock (?) z D na 2. Ale to raczej chiba mieli skrzynke. Ale np. jadąc na 2 lub 3 (większość automatów ma chyba "osobno" te biegi) i wtedy stosując dajmy na to "rybkę". Powinno się dać powalczyć. Jakie są Wasze opinie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 Jan 2004 - 19:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Greg
post Sun, 18 Jan 2004 - 21:17
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: Warszawa





Niedawno probowalem i sie nie udalo. Dwojka konczy mi sie przy 130, ja wchodzilem w zakret nie szybciej niz 70-80, bujnalem auto w strone przeciwna do zakretu, potem w druga, depnalem gaz .. i nic, tylne kola nie chcialy puscic. Moze zejscie z '3' na wysokie obroty na '2' pomoze, ale to juz za duza predkosc jak dla mnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@ciek
post Sun, 18 Jan 2004 - 21:20
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: drifters.pl





Nie wiem jak jest w samochodach, które mają automat i dysponują małą mocą , ale drift jest efektowyny , kiedy jest power slidem - z mocy. A wówczas nie ma znaczenia czy to jest automat czy manual.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Mon, 19 Jan 2004 - 00:19
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





IMHO powinno dać radę "na rybkę" albo gwałtownie odejmując gazu przed zakrętem, a na pewno podcinając ręcznym i dalej prawa na gazie, lewa na hamulcu.. z automatem doświadczenia mam mizerne ale przy tych metodach ani wachlowanie biegami ani kopanie sprzęgła nie są potrzebne.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chinsee
post Mon, 19 Jan 2004 - 02:14
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 21 July 2003
Skąd: Bielsko-Biała





CYTAT("m@ciek":13ky4q15)
Nie wiem jak jest w samochodach, które mają automat i dysponują małą mocą , ale drift jest efektowyny , kiedy jest power slidem - z mocy. A wówczas nie ma znaczenia czy to jest automat czy manual.


Hmmm, a jak bedziesz szedl slidem i nagle automat zmieni bieg na wyzszy ?? To wtedy chyba lipa

Tak nawiasem to znajomy ma Volvo S40 i tam ma taki pstryczek do zmiany automatu w tryb "sport" i wtedy da sie ciagnac biegi do wyzszych obrotw, wiec moze przy takiej skrzyni sportowej automatycznej sie cos da robic Wogole automaty to smiszne urzadzenia Jadac raz pod gorke tym wlasnie Volvo, kumpel mi pokazal taki moment w ktorym skrzynia wariowala czyli byly wysokie obroty na 2 biegu, wiec wrzucala na 3 i po chwili okazywalo sie ze 3 jest za slaba na ta gorke i przezucal z powrotem na 2. taka operacje automat powtorzyl 3-krotnie. nie mogl zdecudowac ktory bieg lepszy

Pozdro


--------------------
I'm trav'ling at the speed of light.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Mon, 19 Jan 2004 - 09:20
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Chinsee":2cznsz7l)
Hmmm, a jak bedziesz szedl slidem i nagle automat zmieni bieg na wyzszy ?? To wtedy chyba lipa


Kto powiedział, że musisz jechać na D? Wrzucasz 2 i masz dwójke na stałe... Co do śmieszności automatu to nie bede się wypowiadał. Ich wady są powszechnie znane


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uosiu
post Mon, 19 Jan 2004 - 10:21
Post #7


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Warszawka





CYTAT("Gr00bY":3a2eymvv)
Kto powiedział, że musisz jechać na D? Wrzucasz 2 i masz dwójke na stałe... Co do śmieszności automatu to nie bede się wypowiadał. Ich wady są powszechnie znane



W przypadku "2" - korzystasz tylko z dwóch biegów, a w przypadku "3" z trzech.
Ja z racji poruszania się ostatnimi dniami automatem. Stwierdziłem, że najłatwiej jest robić drifty na "L" gdzie masz tylko jeden bieg i robić je power slidem. Wymaga to jednak stosunkowo dużej mocy silnika aby koła wprowadzić w poślizg. Można sobie pomóc dohamowaniem przed zakrętm i przyhamowywaniem lewą nogą przedniej gdy tylnia jest juz w poślizgu.
Nie polecam driftowania na biegach które się zmieniają gdyż nie wiadomo gdy na chwilę nie odpuścimy gazu to skrzynia nie postanowi zmienić sobie na bieg wyższy


--------------------
Uosiu
Bo Ja jestem Playboyem - Wszystkie są dziś moje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 19 Jan 2004 - 10:32
Post #8


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Tylnopędnego automata miałem tylko jednego, ale da się całkiem zgrabnie - Pontiac spokojnie stawiał boki na "2".

...wiem, powinienem się wstydzić tego Pontiaca


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uosiu
post Mon, 19 Jan 2004 - 10:43
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Warszawka





CYTAT("hwojtek":1b6vkgn5)
Tylnopędnego automata miałem tylko jednego, ale da się całkiem zgrabnie - Pontiac spokojnie stawiał boki na "2".


U mnie nie ma 2
A problemem nie jest wprowadzenie w drift. Gorzej jest z driftu wychodzisz i odejmujesz gazu i skrzynia zaczyna "myśleć"


--------------------
Uosiu
Bo Ja jestem Playboyem - Wszystkie są dziś moje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 19 Jan 2004 - 10:47
Post #10


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Moja TH125 była ospała, więc trzymała się na dwójce. Gdyby nie to, że silnik miał wrednie duży moment i paskudnie długą jedynkę do 70paru km/h, to dałoby radę i na jedynce, ale ciężko się to kontrolowało.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javo
post Mon, 19 Jan 2004 - 10:58
Post #11


Mr Boost
Dołączył: Tue, 26 November 2002
Skąd: Warszawa





Ja widzialem kiedys w jakims tescie jak gosc driftowal Maserati 3200GT automatem. Jechal normalnie na 3, przed zakretem zmienial na 2 i zakret jechal na 2 i potem znowu na 3.

Oprocz tego widzialem SLa 55AMG ktory tez driftowal a on jest tylko w automacie, weic pewnie sie da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ITR
post Mon, 19 Jan 2004 - 13:01
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: z zaskoczenia





czterylapy, automat, tiptronic - spokojnie sie smiga!


--------------------
Girls are like cars you want every hot one that you see, but you only love yours.
9.439@244 1/4mile FWD
1.48 @ Poznan AWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Mon, 19 Jan 2004 - 15:02
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Znajome Legacy 2.5 automat dało sie zdriftować :-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Mon, 19 Jan 2004 - 20:09
Post #14


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Patrz Azrael a moja staruszka ma 2,5 OUTBACKA z automatem i tam nic nie jestem w stanie wyrzeźbić... nawet zamielić bo się jakieś kontrolki właczają i auto nawet nie piśnie...

MARLON:
Co do automatu to z ujecia mało zrobisz bo odjęcie gazu w utomacie to tak jak byś mniej więcej w manualu wrzucił na luz.. albo wysprzęglił...


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzysiek_WAWA
post Mon, 19 Jan 2004 - 20:22
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: z Imprezy...





Bullitt: U mojego starszego (Legacy 2,2 T GX) jest w manualu i też nie udało mi się zamielić, dosłownie żadnego pisku
Może to zalezy od wyposażenia auta....., ale za to bokami jeździ się pięknie jak np. dzisiaj wieczorem


--------------------
----------------
Pozdrawiam Krzysiek
"Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow" C. McRae [*]
---------------------
Niezależnie co zrobisz, i tak inni będą ciebie oceniać.........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Mon, 19 Jan 2004 - 20:48
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





pewnie się da....ale nie widze wtym wekszego sensu..EOT


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Mon, 19 Jan 2004 - 20:53
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





CYTAT("Bullitt":1wx4w8az)
Co do automatu to z ujecia mało zrobisz bo odjęcie gazu w utomacie to tak jak byś mniej więcej w manualu wrzucił na luz.. albo wysprzęglił...


No i wlasnie o to chodzi: kiedy idziesz długi łukiem z gazem w podłodze, a następnie gwałtownie wysprzęglisz, tył powinien zacząć wyjeżdżać- oczywiście w takim A4 się nie uda (wyjdzie przód), ale za to czymś silnie nadsterownym uda się na pewno.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMN
post Mon, 19 Jan 2004 - 21:30
Post #18


Moderator
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: Plateau/Warszawa





Pytanie stąd, że sporo furek RWD ma automata (moja będzie mieć ) I ich użytkownicy (Ja) chcieliby po driftować. Ale lepiej wcześniej zasięgnąć rady. Dzięki za odpowiedzi!


--------------------
BMW M3T by VTG - ET 10.2s
Shelby GT500 - 12.1s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Mon, 19 Jan 2004 - 22:14
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":kzvqm4i9)
Patrz Azrael a moja staruszka ma 2,5 OUTBACKA z automatem i tam nic nie jestem w stanie wyrzeźbić... nawet zamielić bo się jakieś kontrolki właczają i auto nawet nie piśnie...



Tam jest jakieś VDC czy inne cholerstwo - trzeba wyłączyć. Co do zrobienia drifta to mogę Cię zabrać do fachowca od driftowania Subaru. Ja się nie podejmuję... Ostatnio przy mnie męczył jednego Legaca w automacie i auto chodziło jak złe biegi zmieniało na żądanie itp, ale to już kwestia wprawy, jazdyna dwie nogi, balansowania autem i kopania w gaz żeby zmieniać biegi i to wszystko równoczesnie w odpowiednim czasie...


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uBaW_Blazej
post Mon, 19 Jan 2004 - 22:14
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: OTWOCK/ŻOLIBORZ





podriftować=automat może być ciężko łaj nat?
DRIFTOWAĆ=TYLKO MANUAL/TYLKO LSD/TYLKO.....TRENING(tak mialo byc)


--------------------
POWER ISN'T EVERYTHING<-//--////
90%driver 10%car
---------------------------------------------
9e78ee0270]http://www.importracermag.com/drifting/images/youintro.gif[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 10:57