Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Czy sie driftować civem da?
Tomo_HC3D
post Thu, 15 Jan 2004 - 17:56
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: Warszawa





Zły nie jest...

http://my.so-net.net.tw/s3sport323/cv4.wmv

Jest to driftowy i jest predkosc. Moze byc civic drift?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 15 Jan 2004 - 17:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Shifty
post Thu, 15 Jan 2004 - 18:19
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Warszawa





Kiedys ktos mi napisal ze FWD nie da rady, a ja mu odpisalem ze da rade no prosze i mamy teraz dobry filmik


--------------------
www.ochronalakieru.pl - profesjonalny detailing
www.samochodowekosmetyki.pl - jesteś z forum? Poproś mnie o status VIP w naszym sklepie, a otrzymasz sporo bonusów.
__________________________________________
Wszyscy lubimy ładnie wyglądające samochody...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mellow
post Thu, 15 Jan 2004 - 18:38
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 16 June 2003
Skąd: Warszawa





WoW, gosc jest dobry ! Fajnie mu to wychodzi, az sie wierzyc niechce ze tak ladnie cale winkle pokonuje.


--------------------
pwrd by:Japan Sport Service
- http://www.turbokillers.com -
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corsarz
post Thu, 15 Jan 2004 - 18:43
Post #4


Rookie
Dołączył: Mon, 29 September 2003
Skąd: Wrocław





calkiem fajny filmik, kolesiowi wychodzi to calkiem sympatycznie:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adam_Tomaszek
post Thu, 15 Jan 2004 - 18:48
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 18 February 2003
Skąd: Warszawa





bardzo fajny filmik

respect dla kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 15 Jan 2004 - 18:53
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Jakoś do mnie nie przemawia taka jazda na ręcznym :-(


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegscvan
post Thu, 15 Jan 2004 - 19:47
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 26 November 2002
Skąd: poznan





ale on go tylko co jakis czas podcina i całkiem mu to wychodzi
lekka rybka przed łukiem , podciecie i jak przód zaczyna za bardzo wychodzic to znów podciecie
facet ma pojecie i ladnie panuje


--------------------
czołg sprzedany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 15 Jan 2004 - 19:49
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Nie mówie że nie ma podciecia, ale jeździ na ręcznym z zablokowanymi kołami. Ogólnie mnie to jakoś nie jara. Nie wywinął też nic co by spowodowało żebym się obślinił jakoś szczególnie. Ale może ja jestem "skażony rajdami" jak mawia kolega Rafał W. :-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
=Przemo=
post Thu, 15 Jan 2004 - 21:24
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: Białystok





Niezły filmik,widać,ze koleś ma super opanowany drifting FWD.


--------------------
Ibiza FR TDI 232km/435Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adam626
post Thu, 15 Jan 2004 - 22:34
Post #10


User
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: z miasta





CYTAT("Azrael":3acw4gmf)
Jakoś do mnie nie przemawia taka jazda na ręcznym


A co w tym złego. Widze nagonke na ręczny. Kiedyś czytałem, że ręczny to zabawa tylko na małe prędkości i nawrotki. Na rajdach może i nie jeżdżą na rękawie. Ale są też kierowcy którzy i taką technikę stosują.

Jak oglądam filmiki driftowe z japońcami to wszyscy ciągają dupy FWD na rękawie smaląc gumy tylnych kół. Podobnie bylo z tymi małymi subarakami na filmie

Prawda jest taka, że aby wyciągaać długie boki na FWD to trzeba co jakiś czas dupe podcinać. I właśnie rękawem to najodpowiedniej wychodzi. Bo aby blokować tył na lewej nodze, trzba by mieć duży nadmiar powera. poza tym wydaje mi się, ze trudno wyczuć precyzyjny moment blokowania tyłu, a to jest istotne.

Nie jestem specjalistą od driftu, ani się jakś tym specjalnie nie interesuje, ale moje spostrzeżenie jest takie, ze na rekawie tak sie bardzo dobrze jezdzi. Jak chcesz wyciągać boka - to rękaw właśnie to umożliwia. A aby dać duży slajd, to trzeba dawać nadmiar mocy na przód na kontrze i zacinać tył, bo inaczej ma tendencje do odprostowywania.

Rekaw przy 120km/h na zakrętach - nie, ale rękaw to driftów - tak.

Próbowałem jezdzic boki na lewej nodze, ale nic z tego nie wychodzi w moim aucie. Natomiast do szybkiej jazdy jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegscvan
post Thu, 15 Jan 2004 - 22:58
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 26 November 2002
Skąd: poznan





a skodzie dieslu tez sie nie da lewą nogą nie ma bata dławi sie jak ....... wiec trzeba kołysac i podcinac na suchym


--------------------
czołg sprzedany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 15 Jan 2004 - 23:01
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Tutaj nie chodzi o nagonke. Ogólnie jaranie zablokowanych kół jakoś nie kojarzy mi się z niczym fajnym ani jakąś super umiejętnością jeżdżenia... Tak po prostu. Może nie mam serca do driftu? FWD po prostu nie umie jechac długo bokiem i tyle, prosta fizyka :-/ A to dla mnie jakoś brzydko wygląda. Ale to rzecz gustu zapewne.


Aha rzeczywiście sa kierowcy stosujący ciągle ręczny w rajdach. Carlos Sainz na przykład.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adam626
post Thu, 15 Jan 2004 - 23:22
Post #13


User
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: z miasta





CYTAT("Azrael":3peolmc8)
Tutaj nie chodzi o nagonke. Ogólnie jaranie zablokowanych kół jakoś nie kojarzy mi się z niczym fajnym ani jakąś super umiejętnością jeżdżenia...


IMHO tu nie chodzi o jaranie sie dymiącym tyłem tylko tym , ze FWD jezdzi bokami (co jest niby niemożliwe). A bez poslizgu tyłu bokami nie pojezdzisz. Dla ludzi ktorzy mowia ze FWD nie da sie jezdzic slidami to jest dowod ze sie da.

Sam jak sie przesiadlem z RWD na FWD to sobie myslalem - no jezdzi to od przodu, ale jak tym sie bawić?? - nie da sie:(

CYTAT("Azrael":3peolmc8)
Tak po prostu. Może nie mam serca do driftu? FWD po prostu nie umie jechac długo bokiem i tyle


Zgadza sie. Nie da sie FWD bez blokowania tyłu pojechać np patelni. Mozna wpaść z rozpedu i naturalnie polecieć bokiem, ale to tylko przez chwile. Potem gazem wyciaga.

RWD jedzie sie tak


A zacinajac odpowiednio FWD też można pokombinować. Nie każdy ma RWD, czy AWD. Jestem zdania, ze trzeba jeżdzić czym się da
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 15 Jan 2004 - 23:30
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Adam, masz w tym wszystkim rację i ja to wiem, szczególnie że jeździłem prawie wyłącznie FWD. Da się wywinąc boka ale krótkiego bo w końcu Ci auto wyciagnie jak stwierdziłeś albo się zatrzyma. Coś musi auto napędzać jak koła w poślizgu hamują. To że się da wywinąć boka nie znaczy że to jest takie super. Co innego szybka jazda a co innego efektowny drifting. Taka jazda z trzymaniem zablokowanego tyłu po prostu mi się nie podoba.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarkowy
post Thu, 15 Jan 2004 - 23:49
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 10 December 2003
Skąd: Władysławowo\Gdynia\Lub
lin





Wygląda nie wyglada. fakt jest taki ze znacznie tródniej robić takie żeczy FWD i respekt dla tego kolsia - za nim driftuje S14 i robi praktycznie boki tej samj długości i nie wydaje mi się że dlatego że mu Civic przed nim przeszkadza.

Swoją droga nie jstem jakims tam "przedstawicelem obrony praw opon" ale wole zjeżdżać opony na okrągło, a nie na kwadraty czy sześciąkonty .

Pewnie że więcej jest drifciaży RWD i to z kilku powodów, łatwiej, szybciej, dłużej, efektowniej ale skoro ktoś potrafi robić takie żeczy na FWD to czuje sie przy nim mały.

JA sam ujeżdżam czasmi civica i wiem że nie ma porównaia drift moim S13 czy civicem zony - poprostu civicem mi to nie wychodzi. Ale wiem juz że sie da więc popróbuje (może żonka nie odczuje ze koła sa zjechane na sześciokąt i biją )


--------------------
OO____/OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aligator
post Fri, 16 Jan 2004 - 09:22
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 May 2003
Skąd: Katowice





CYTAT("Grzegscvan":2bxa6cxk)
a skodzie dieslu tez sie nie da lewą nogą nie ma bata dławi sie jak ....... wiec trzeba kołysac i podcinac na suchym


Da sie, da

I do calkiem niezle nawet, trzeba tylko zrobic kilka prostych modyfikacji samochodzie.

Na sniegu da sie bez problemow jezdzic z lewa, blokowac tylna os itd...

Oczywiscie jesli mowimy Octavii TDI


--------------------
DYNOSOFT - Kompleksowy tuning silników

www.dynosoft.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Fri, 16 Jan 2004 - 11:16
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





CYTAT("Aligator":2k59juk4)
CYTAT("Grzegscvan":2k59juk4)
a skodzie dieslu tez sie nie da lewą nogą nie ma bata dławi sie jak ....... wiec trzeba kołysac i podcinac na suchym


Da sie, da

I do calkiem niezle nawet, trzeba tylko zrobic kilka prostych modyfikacji samochodzie.

Na sniegu da sie bez problemow jezdzic z lewa, blokowac tylna os itd...

Oczywiscie jesli mowimy Octavii TDI


Da sie jezdzic lewa naoga wszystkim - na sliskim nawet CC 700 smile.gifsmile.gifsmile.gif

Przeszkadza ABS ktory trzeba wylaczyc i mozna troszke pokombinowac z korektorem hamowania kol tylnych - te mechaniczne maja zawsze mozliwosc regulacji (a swoja droga kto pamieta ze przy obnizeniu zawieszenia przydalo by sie go podregulowac?) a bezwladnosciowe (tych nie trzeba regulowac po obizeniu zawieszenia) tez mozna inaczej ustawic - ogolnie na seryjnym bezwladnosciowym lewa noga jest trudniejsza...
W nowych autach oczywiscie trzeba cos wypiac przy pedale sprzegla, czy hamulca...smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif


--------------------
Szukam koni.........
......mechanicznych

wystarczy WW <!-- s;) --><!-- s;) -->
BMW E36 M3 3.2 SEDAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 16 Jan 2004 - 11:35
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Szkoda tylko że wiele aut z ABS w ogóle nie ma korektora hamowania.


WRX-STI, Ford Focus, Hyundai Coupe to takie znane mi przykłady na pierwszy ogień....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aligator
post Fri, 16 Jan 2004 - 14:25
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 May 2003
Skąd: Katowice





CYTAT("Azrael":9y97cpd5)
Szkoda tylko że wiele aut z ABS w ogóle nie ma korektora hamowania.


Mnie to akurat pasuje, bo po wypięciu ABSu sila hamowania na tylna os sie zwieksza dzieki czemu nie ma problemu ze zblokowaniem tylej osi. Problemy moga sie pojawic przy duzych predkosciach, ale na razie nie jestem na tym etapie


--------------------
DYNOSOFT - Kompleksowy tuning silników

www.dynosoft.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 16 Jan 2004 - 15:22
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Nie wiem czy nie przeszkadza. Hamowanie takim autem to makabra.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 13:38