Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zmiana biegów jak to najlepiej robić ??????????????
Adam626
post Wed, 24 Mar 2004 - 12:22
Post #21


User
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: z miasta





CYTAT("Azrael":2m101hxt)
Ja nie mówię że to a sens absolutnie. IMO bez sprzęgła to raczej procedura awaryjna.


No wlasnie, czyli w kontekscie dawania rad poczatkujacemu raczej nic dobrego. Tym bardziej w skrzyni nie sportowej

CYTAT
niektórych skrzyniach jest to w miarę łatwe na innych trudne żeby nie zgrzytnęło. Niemiej da się - i tylko do tego się odnosiłem.


Dac sie da, ale raczej wtedy jakl padnie linka i trzeba dojechac do domu, a nie na szybkim odcinku. Pewnie znajdzie sie ktos kto i tak da rade, ale poki co nikt mi tego nie pokazal. Samo probowalem we wszystkich swoich samochodach bić biegi bez sprzęgła i doszedlem do wnioosku ze to jest zly pomysl. Zmienic owszem zmienie, ale nie na 100% przypadkow się uda za to w kazdym przynosi stratę

CYTAT
Swoą drogą to Cię szybko bez sprzęgła nie przewioze bo się za bardzo stresujesz


Fakt, jadac na goracym łapie niesamowite cisnienie. Ale pal go licho, na prostej mi pokazesz kiedys :>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 24 Mar 2004 - 12:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Azrael
post Wed, 24 Mar 2004 - 12:35
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





[quote="Adam626":2ikfx042]
[quote]niektórych skrzyniach jest to w miarę łatwe na innych trudne żeby nie zgrzytnęło. Niemiej da się - i tylko do tego się odnosiłem. [/quote]

Dac sie da, ale raczej wtedy jakl padnie linka i trzeba dojechac do domu, a nie na szybkim odcinku. Pewnie znajdzie sie ktos kto i tak da rade, ale poki co nikt mi tego nie pokazal. Samo probowalem we wszystkich swoich samochodach bić biegi bez sprzęgła i doszedlem do wnioosku ze to jest zly pomysl. Zmienic owszem zmienie, ale nie na 100% przypadkow się uda za to w kazdym przynosi stratę

[/quote]

Od kiedy jechałem 20km bez sprzegła do warsztatu często to ćwicze i czasem prawie w ogóle nie uywam sprzegła zmieniając biegi niespiesznie. Na razie tylko nie mogę opanować hamowania intensywnie i redukcji równocześnie jakoś za dużo uwagi mi zabiera zmiana biegu, ale to pewnie kwestia ćwiczeń.


[quote]Swoą drogą to Cię szybko bez sprzęgła nie przewioze bo się za bardzo stresujesz[/quote]

Fakt, jadac na goracym łapie niesamowite cisnienie. Ale pal go licho, na prostej mi pokazesz kiedys :>[/quote]

Może być Sejem tam dobrze wchodzą a auto wolne tak że nie ma jak się zestresować.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Wed, 24 Mar 2004 - 15:45
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





Adam626 posluchaj co do tego uszkodzenia, to ze sprawa walczylem ladnych pare miechow i nic. Tzn jak wspominalem jezdzilem kilkoma 307, w tym jeden nowka mial moze 3kkm wiec raczej sie nie popsul jeszcze i bylo to samo. Jak zmieniasz szybko i zdecydowanie (przy wyzszych obrotach) jednym ruchem z 1 na 2 to jest zgrzyt. Czasem jak mam bardzo zimny silnik na mrozie np jak dlugo stoi to potrafi zgrzytnac (zdecydwanie niechcaco) juz przy 2500, ale zdazylo mi sie to moze z 3 razy wiec traktuje jako NW. Tak wiec pozostaje mi chyba tylko "urywac sekundy gdzie indziej "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Wed, 24 Mar 2004 - 15:48
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Może olej w skrzyni zalewają seryjnie nie taki jak trzeba? Są skrzynie które potrzebuja bardzo rzadkiego oleju żeby nie zgrzytało aż do Castrola RSa silnikowego włącznie w niektórych rajdówkach.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Wed, 24 Mar 2004 - 16:40
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





hmmm a to ciekawe z tym olejem. Z tego co w instrukcji pisza to leja albo esso BV 75W80 albo total BV 75w80. Tzn na olejach do skrzyn to sie nie znam. Jakie parametry ma ten castrol i ile kosztuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Wed, 24 Mar 2004 - 16:49
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





A te oleje GL4 czy GL5?

Castrol jest silnikowy 10W 60 - do cywilnej jazdy nie polecam.

Castrol zaleca SAF-XO albo TAF-X. TAF-X jest powszechnie dostepny, a SAF-XO np. w niektóych serwisach BMW.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Wed, 24 Mar 2004 - 17:14
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





Czy gl 4 czy 5 to nie wiem. Jesli to ma jakies znacznie to do automatu jest ATF 4HP20-AL4. A jaka jest roznica miedzy gl 4 i 5, bo jak wspominalem na olejach do skrzyni sie nie znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Wed, 24 Mar 2004 - 17:21
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Oleje GL 4 są całkie niekompatybilne z GL5 i odwrotnie nie tak jak w klasach jakościowych silnikowych że lepsze zawieraja gorsze.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Wed, 24 Mar 2004 - 17:29
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





No nic jak bede mial chwile to skocze do aso i sie dopytam co i jak z tymi olejami i czy probowali lac jakies inne (lepsze oleje). Hehehe teraz ta mi sie przypomnialo, ze jak jezdrze 126p i mu daje nawet do 6-7krpm to jest spox zero zgrzytow czy czego kolwiek, a mowia ze nowe fury sa lepsze .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fajlap
post Thu, 25 Mar 2004 - 01:22
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 November 2002
Skąd: Warszawa (okolice)





Reeboot ma racje, mój kolega też ma 307 (1.6) i jest to w nich normalne (jak to określiło ASO) że skrzynia tak chodzi, tam poprostu nie można szybko zmienić biegu, bo wystepuje taki dziwny opór i trzeba to robić dość powoli, szczególnie jeśli wrzuca się dwójke przy maxymalnych obrotach...

Zglaszal to do serwisu i powiedzieli za tak ma byc.
Dziwna skrzynia.


--------------------
_http://WWW.RIDAZ-UNIT.PL
GTRmotorsport HETMAN Drifting Team :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 25 Mar 2004 - 10:56
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





To jakis kurde skandal...


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reeboot
post Thu, 25 Mar 2004 - 12:59
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: Szczecin





No skandal czy nie ale nawet wymiana skrzyni nic nieda. Dlatego sprawa skrzyni jest nazwijmy to kluczowa dla dalszego tuningu mechanicznego. Tzn bo jesli nie bede mogl skrzyni zrobic (wymienic, albo zmodyfikowac) to inne mody sa dlamnie bez sesu skoro nie moge szybko zmieniac biegow. W sumie moge, ale nie z 1 na 2 a to bardzo wazny moment. Dlatego pytam czy ktos wie cos na temat poprawiania skrzyni w 307, lub wie jaka skrzynia nadaja sie do mnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Thu, 25 Mar 2004 - 16:04
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





Czy ktoś z szanownych mógłby opisać jak robi się międzygaz przy zmianie 'w górę"??

Próbowałem to robić w toyocie, która wkręcała się bardzo szybko na obroty - dupa blada, sprawniej zmieniałem biegi normalnie.
Próbowałem w escorcie, który wkręca się, jakby chciał a nie mógł - w ogóle bez sensu to wychodzi.

Przy redukcji - wszystko rozumiem, ładnie mi to nawet wychodzi.
Ale w górę? zmieniam bez zdejmowania nogi z gazu, cała operacja trwa z 0,5 sekundy, nic nie zgrzyta, nic nie trzeszczy, sprzęgło też jakoś to wytrzymuje - po co wtedy międzygaz? Jak go zrobić żeby mieć z niego jakiś zysk?!

Muszę spróbować zmiany bez sprzęgła, ale trzeba przyznać że się boję.

Tak więc proszę o kompletnego manuala step-by-step razem z czasem wykonywania kolejnych operacji, ewentualnie co powinno dziać się z obrotami.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hrópek
post Fri, 26 Mar 2004 - 11:49
Post #34


User
Dołączył: Mon, 23 December 2002
Skąd: Kraków





Przy zmianie w górę "międzygaz" właśnie na tym polega moim zdaniem. Z definicji międzygazu (jeśli taka istnieje) to chodzi o dodanie gazu przy wysprzęgleniu, a skoro przed wysprzęgleniem miałeś nogę już na gazie, to: 'bez zdejmowania nogi z pedału = międzygaz'.
Poprawcie mnie jeśli się mylę...
PZDR!
P.S:
W zasadzie międzygaz się stosuje przy redukowaniu biegów, a w drugą stronę to jest jakby takie umowne pojęcie...
Tak czy siak wiadomo o co chodzi...


--------------------
Janusz - nigdy o Tobie nie zapomnimy... [']
R.I.P.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Fri, 26 Mar 2004 - 13:10
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





A jak zmienić bieg bez sprzęgła?! z gazem w podłodze na pewno nie (choćbym nie wiem jak się napiął to nie zdejmę biegu przy obciążeniu na skrzyni) na "bez gazu" to nie ma sensu...
Tępy jakiś jestem.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adam626
post Fri, 26 Mar 2004 - 13:31
Post #36


User
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: z miasta





CYTAT("Marlon":1uxb93fs)
A jak zmienić bieg bez sprzęgła?! z gazem w podłodze na pewno nie (choćbym nie wiem jak się napiął to nie zdejmę biegu przy


Zmieniac biegi bez sprzegla mozna wtedy jak predkosc silnika i skrzyni sa rowne. Czyli gazem trzeba na wyczucie tak nekrecic motor, aby przy wpieciu biegu nie bylo zgrzytu zwiazanego z zza szybkim badz za wolnym kreceniem silnika.

Jesli chodzi o miedzygazy na zmianie w gore to to jest raczej do bardzo powolnej jazdy. Przynajmniej ja to tak stosuje, jak chce sobie mieciutko i przyjemnie jechac. DO szybkiej jazdy to sie nie dnadaje za bardzo - tzn nie ma korzysci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oscar
post Fri, 26 Mar 2004 - 23:19
Post #37


Rookie
Dołączył: Fri, 26 March 2004
Skąd: Warszawa





Ja sie za specjalnie nie znam, wiec wytlumaczcie jak dokladnie wyczuc te obroty zeby bez sprzegla bieg zmienic ?? I czy jest to mozliwe w serii ??


--------------------
KTK member nr #109

[url:2oz1tcmr]http://ktk.prv.pl[/url:2oz1tcmr]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Fri, 26 Mar 2004 - 23:45
Post #38


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Tak, żeby nie zgrzytnęło. W wersji hardcore lub dla początkujących: tak, żeby nie rzygnęło stalą w różne strony.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Mar 2004 - 23:54
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





W praktycznie kazdym aucie sie da zmienic bieg bez sprzegla. Najprosciej w gore. 3-4k rpm odejmujesz gaz i wyrwasz bieg i opierasz sie o nastepny, po chwili wpada...


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adam626
post Sat, 27 Mar 2004 - 08:59
Post #40


User
Dołączył: Thu, 27 November 2003
Skąd: z miasta





CYTAT("Azrael":30kyjkax)
W praktycznie kazdym aucie sie da zmienic bieg bez sprzegla.Najprosciej w gore. 3-4k rpm odejmujesz gaz i wyrwasz bieg


Co do wyjmowania biegów bez sprzegla to to jest bardzo łatwe i wydaje mi sie dl anapedu nie straszne.Gdy zrzucam na luz zwykle wyjmuje bez sprzęgła - po co noge fatygowac. I nawet nei nazwalbym tego wyrywaniem, bo wychodzi tak samo jak ze sprzeglem
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 14:12