Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Skoda 120L, Turbo, trzy podpory wału..0-200 str3// 243Km/332Nm, ET 13,03 !
m6nj
post Tue, 16 May 2017 - 18:26
Post #141


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Miażdzący jest ten projekt! Modyfikacja skrzyni- rewelacja. Powodzenia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 May 2017 - 18:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piana_sta
post Wed, 17 May 2017 - 20:05
Post #142


User
Dołączył: Thu, 20 September 2012
Skąd: Limanowa





W...dala z butów całość!
killme, Twoja wiedza pozazdrościć!

Nic nie wniosłem do tematu ale musiałem to napisać ponieważ brat zdarł trzy takie Suśnie i z każdej był bardzo zadowolony zaś wujcio mechanik (ŚP) zawsze twierdził że w w nich jest potencjał, ja miałem wtedy z 6 lat dziś mam 26 i jaram się mocno.
Najbardziej intrygują mnie wypowiedzi braciaka na temat tego że taka Skoda dobrze się prowadzi, nigdy nie siedziałem za sterami choć dzisiaj zrobiłbym rundę wokół komina bez namysłu żeby to sprawdzić.
Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-Bolo-
post Thu, 18 May 2017 - 21:35
Post #143


Rookie
Dołączył: Wed, 14 November 2007





Projekt mega zacny, szacun. Ostatnio uchwycona jak ustawia w szeregu na zamknietej drodze "dlubnietego" Focusa ST, chodzily sluchy ze 320Ps we Fordzie smile.gif
https://youtu.be/YNzKYVyFqy4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Sun, 21 May 2017 - 08:29
Post #144


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Dzięki wszystkim za miłe słowa

Płyty są stalowe,ale już robię dwa kolejne komplety dla znajomych z jeszcze trochę lepszej stali i grubsze o 2mm.
O silniku będzie jak zrobię upload zdjęć i sklece jakiś opis co by się znośnie czytało wink.gif

Jak już jesteśmy w temacie filmów to poniżej onboard z wspomnianej konfrontacji:



--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 22 May 2017 - 22:13
Post #145


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Bardziej by tu pasował film z forda wink.gif


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Tue, 23 May 2017 - 14:19
Post #146


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(GIB @ Mon, 22 May 2017 - 22:13) *
Bardziej by tu pasował film z forda wink.gif


Pewnie tak, ale nikt się oprócz mnie nie spodziewał takiego obrotu sprawy laugh.gif

Jeśli chodzi o motor to sprawa ma się następująco.
Już w zeszłym roku św.Mikołaj się spóźnij i dotarł dopiero na Wielkanoc, ale nie miałem mu za złe bo było dużo czasu wszystko przygotować biggrin.gif










Korbowody na specjalne zamówienie u Adama "Korony", lżejsze od 35g od seryjnych, z odtworzonym otworem do smarowania tulei/chłodzenie tłoka, mają wytrzymać 150Nm każdy, tłoki 76mm, pokryte teflonem, nie są kute, sprawdzona ich wytrzymałość to 150km na 1/4 mili, a 100km wytrzymują ponoć codziennie 24/7.

Oprócz oczywistej korzyści w postaci lżejszej masy wirującej doszła jeszcze jedna - nowy korbowód jest 3,4mm dłuższy od seryjnego, co pozwoliło się zbliżyć do "rod ratio" 1.75, uznanego za najbardziej optymalny. Tuleje też będą miały lżej bo ścianki teraz są o 0,25mm cieńsze.

Po rozbiórce silnika, okazało się że absolutnie nie można sie tam do niczego przyczepić:



..więc montujemy bebechy który zniosą wszystko - główny inżynier techniczny zweryfikował czystość elementów i zatwierdził gotowość do montażu smile.gif







Przy okazji poprawiłem troche detali - np. smarowanie wału



Gwint w pozostałych podporach wału przerobiłem na helicoile




Od strony elektroniki, to już dość dawno dodałem czujnik flex fuel i na 95 oktanach z auchan skoda jest zestrojona na 0,85b, a gdy dolejemy etanolu do 30%, to sterownik podnosi doładowanie do 1,1b i koryguje zapłon i paliwo.



--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Tue, 23 May 2017 - 18:28
Post #147


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





te tłoki to nie sa przypadkiem ycp/vitary stosowane hurtowo w hondowskim D16? wygladaja identycznie i po srednicy wychodziłby to drugi nadwymiar


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Tue, 23 May 2017 - 19:55
Post #148


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Przydałby się jeszcze jakiś block guard żeby przytrzymać tuleje górą, tak w ogóle to super projekt !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek89
post Tue, 23 May 2017 - 23:57
Post #149


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Ten rod ratio to chyba pod kątem elastyczności wybrałeś smile.gif
Łezki+faza na otworach wału dobry detal .

Możesz dla poprawienia chłodzenia denka tłoka przerobić korbowód.
Nacięcie od boku (Oil squirt rod notch) albo bardziej hardkorowo wywiercić malutką dziurkę (Conrod Oil Squirt Holes).
Według mnie ważna sprawa w kontroli spalnia stukowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 24 May 2017 - 10:11
Post #150


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(krzysiek50 @ Tue, 23 May 2017 - 18:28) *
te tłoki to nie sa przypadkiem ycp/vitary stosowane hurtowo w hondowskim D16? wygladaja identycznie i po srednicy wychodziłby to drugi nadwymiar


Nie zaprzeczam smile.gif


CYTAT(Szydło @ Tue, 23 May 2017 - 19:55) *
Przydałby się jeszcze jakiś block guard żeby przytrzymać tuleje górą, tak w ogóle to super projekt !


Dzieki.
Tak, też kombinowałem nad tym, ale tuleje po zewnętrznej stronie są praktycznie różnych wymiarów i każda siedzi w bloku osobno - narazie dałem temu spokój bo mocy nie planuje zwiększać powyżej szacowanych teraz 210-215km.
Zmieniłem wnętrzności na mocniejsze żeby mieć spokojną głowę poprostu, bo mam świadomość że kiedyś dojdzie do zmęczenia materiału seryjnych korb i tłoków, ale wtedy to już będzie po motorze..


CYTAT(Tomek89 @ Tue, 23 May 2017 - 23:57) *
Ten rod ratio to chyba pod kątem elastyczności wybrałeś smile.gif
Łezki+faza na otworach wału dobry detal .

Możesz dla poprawienia chłodzenia denka tłoka przerobić korbowód.
Nacięcie od boku (Oil squirt rod notch) albo bardziej hardkorowo wywiercić malutką dziurkę (Conrod Oil Squirt Holes).
Według mnie ważna sprawa w kontroli spalnia stukowego.


Tomek, to nie tak - długość korby wzrosła z 133m do 136,4 i tym sposobem rod ratio 1.7 vs 1.75 (skok 78mm) = jakiś tam zysk z mniejszego nacisku na ściany tulei, zmniejszenie tarcia, ale też mniejsze podcisnienie co przekłada się na mniejszą prędkość mieszanki przy niskich obrotach i obniżenie momentu. Średni zakres i góra za to zyskuje.

Co do modyfikacji korbowodów - skody od samego początku mają ten malutki otworek(1.4mm), dlatego zywotność i wytrzymałość seryjnych bebechów stoi na takim poziomie - w nowych korbowodach chciałem to zachować - jest to pokazane na trzecim zdjęciu.

Pozdr.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Wed, 24 May 2017 - 15:58
Post #151


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





CYTAT(Tomek89 @ Tue, 23 May 2017 - 23:57) *
Ten rod ratio to chyba pod kątem elastyczności wybrałeś smile.gif
Łezki+faza na otworach wału dobry detal .

Możesz dla poprawienia chłodzenia denka tłoka przerobić korbowód.
Nacięcie od boku (Oil squirt rod notch) albo bardziej hardkorowo wywiercić malutką dziurkę (Conrod Oil Squirt Holes).
Według mnie ważna sprawa w kontroli spalnia stukowego.



CYTAT(killme @ Tue, 23 May 2017 - 14:19) *



Korbowody na specjalne zamówienie u Adama "Korony", lżejsze od 35g od seryjnych, z odtworzonym otworem do smarowania tulei/chłodzenie tłoka, mają wytrzymać 150Nm każdy


Edit. Killme mnie wyprzedził z odpowiedzią


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek89
post Wed, 24 May 2017 - 21:16
Post #152


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Ślepota selektywna smile.gif

A nie jest czasem także im większy rod ratio to tym mniejsza początkowa prędkość tłoka? Nie dawało by to wiekszego ciśnienia w komorze spalania przy zapłonie? Nie będzie to bardziej podatne na spalanie stukowe?
Mniej będzie szarpać tłok i korby na boki, ale wysoko obrotowe silniki często są bliżej 1.6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Thu, 25 May 2017 - 09:39
Post #153


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(Tomek89 @ Wed, 24 May 2017 - 21:16) *
Ślepota selektywna smile.gif

A nie jest czasem także im większy rod ratio to tym mniejsza początkowa prędkość tłoka? Nie dawało by to wiekszego ciśnienia w komorze spalania przy zapłonie? Nie będzie to bardziej podatne na spalanie stukowe?
Mniej będzie szarpać tłok i korby na boki, ale wysoko obrotowe silniki często są bliżej 1.6


Tomku, przez około stopień obrotu wału tłok jest dłużej w TDC, co ma wiele korzyści, ale wymaga dostrojenia - sporo zdjąłem zapłonu przy wysokim doładowaniu, mimo że nie stukało, AFR też poszedł w góre.
Główna zaleta dla mnie to mniejszy stres na ściany cylindra.
F1 miała(ma) w okolicach 2-2.1

Empirical experience; however, indicates that the mechanical stress is less with the longer rod length. There are two reasons for these results. Probably the primary reason for these results is that the profile of the instantaneous velocity of the piston changes with rod length. The longer rod allows the piston to come to a stop at the top of the bore and accelerate away much more slowly than a short rod engine. This slower motion translates into a lower instantaneous velocity and hence lower stresses on the piston. Another strong effect on mechanical stress levels is the angle of the connecting rod with the bore centerline during the engine cycle. The smaller the centerline angle, the less the side loading on the cylinder wall. The longer rod will have less centerline angle for the same crank angle than the shorter rod and therefore has lower side loadings.

Świetna lektura tutaj:
http://www.stahlheaders.com/lit_rod%20length.htm


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 25 May 2017 - 16:02
Post #154


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





F1 ma okolo 2.5


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaj1990
post Thu, 25 May 2017 - 18:45
Post #155


User
Dołączył: Wed, 25 May 2016





Z ciekawości ile robi ta Skoda 0-200? masz jakiś pomiar?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 26 May 2017 - 07:32
Post #156


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(kaj1990 @ Thu, 25 May 2017 - 18:45) *
Z ciekawości ile robi ta Skoda 0-200? masz jakiś pomiar?


Nie mam pomiaru - ale napewno nie więcej niż 20s


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Sun, 25 Jun 2017 - 15:36
Post #157


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Dzięki wsparciu Eurol Lubricants, udało się w ostatnim czasie zaliczyć dwie imprezy w Czechach.
U Taty (Stachu75) w firmowych ciężarówkach oleje tej firmy sprawują się znakomicie. Później trafiły do naszych
aut osobowych – głównie Bmw, a na końcu do najbardziej jak narazie wymagającego auta, czyli Skody, gdzie
działają jak trzeba. Na końcu środki smarne Eurol trafią do projektu Stachu 75 - doładowanej E30 z S38B36 na pokładzie
Pierwsze zawody w Koprzewnicy, na poligonie Tatry – jak się okazało na miejscu na dystansie tylko
190 metrów. Udało się zająć drugie miejsce w klasie, zaraz po mocno dokoksowanym audi TT,
któremu zdarzało się gubić trakcję nawet w połowie dystansu.. Impreza potraktowana bardzo luźno,
bez parcia na cokolwiek, aby potestować jak zachowuje się w roli holownika moje e39, któremu
dołożyłem hak, oraz o przetestowaniu kilku nowych rzeczy w Skodzie.
Nie liczyłem że auto będzie wzbudzać aż taki entuzjazm, sporo ludzi zagadywało co tam pod maską i
unosili kciuki w górę. Niektórzy sugerowali że musi tam być po prostu jakieś koncernowe 1.8T –
reakcje ludzi dowiadujących się że jednak jest tam stare komunistyczne OHV wywodzące się z lat
60tych udało się nagrać na filmie.








Przejazdy eliminacyjne umilała bardzo sympatyczna Pani wink.gif



Kamerzysta(Stachu75) i kierowca





Film z imprezy(wspomniany moment od 8 minuty)



Dwa tygodnie później pojechaliśmy do Hoskovic. Tym razem na pełny dystans ¼ mili i z precyzyjnym
pomiarem. Udało się zrobić najlepsze ET 13,36s, przy 171,66kmh
Uważam to za duży sukces, biorąc pod uwagę że miałem na tyle dziesięcioletnie dunlopy o
szerokości 185, który pozwoliły na pierwsze 18,3 z czasem aż 2.193 s., biorąc pod uwagę typ napędu
i trakcję jak jest w tym miejscu. Dwóm innym skodom braci Pesan udało się zrobić poniżej 1.8s
nawet, ale to nie ta kategoria wagowa(600-620kg), do tego szpera, długa jedynka i porządne slicki.
Mając lepszą trakcję i ciut większe koła(czwórka kończy się dosłownie 20-30m. przed końcem
dystansu) myślę że to auto jest w stanie zrobić czas 12.XX
W klasie byłem z dieslami FWD/RWD/4x4 z więcej niż jednym doładowaniem – miałem szanse na 3
miejsce, ale przed rozstrzygającym przejazdem z czeskim Audi A3/S3? organizator stwierdził że
jednak muszę mieć kask(w przejeździe finałowym z Ibizą z PL nie musiałem mieć..), i przyniósł mi jakiś
który był rozgrzany do chyba 50 stopni jak już stałem praktycznie na kresce. W efekcie nie weszła
trójka, a mógł być dobry czas bo było najlepsze 18m… Jakby to powiedział Antoni – Przypadek? nie
sądze..




I film streszczający całość




--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 07 Jul 2017 - 07:52
Post #158


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Photobucket.com niestety zrobił skok na kasę i chce prawie 400 dolców za możliwość linkowania na zewnątrz... i tym sposobem z internetu zniknęło z miliard zdjęć... na ten moment uzupełniłem zdjęcia tylko w ostatnim poście.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 26 Jul 2017 - 10:46
Post #159


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Wiem że to się robi nudne ale pewien fakt napisać trzeba wink.gif

Parkuje u mnie w garażu stara Skoda z najmocniejszym czechosłowackim silnikiem skoda OHV jaki kiedykolwiek zbudowano.
Korzenie tej jednostki sięgają 1964 roku - Skoda 1000MB. Ponad pół wieku





--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 26 Jul 2017 - 10:57
Post #160


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Brawo kolego, super robota
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:29