Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
Stf1
post Wed, 16 May 2007 - 00:51
Post #81


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





witam,
wymieniliście już chyba wszystkie typy oleju jakie mogą być natmiast nie zauważyłem opini nt. shell helix ultra racing 10w60. Ja właśnie na nim śmigam i korzystam dosyć często z oferty silnika. Pytam, bo zbliża się kolejna wymiana a koszt jest porównywalny z motulem...


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 16 May 2007 - 00:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tominator
post Wed, 16 May 2007 - 01:24
Post #82


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Dzisija kupiłem Motula do Paska PD 5W40 5l za 185zł i do mojego AFN'a 10W40 za 115zł wiec ceny Motula nie są chyba wygórowane?Jeżeli jest dobry to warto.


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Thu, 17 May 2007 - 15:14
Post #83


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





Dzisiaj wymieniłem olej z shella ultra racing 10w60 na proponowany przez Was valvoline vr1 10w60 i niestety musze stwierdzić że nie do końca jestem szczęśliwy z tego powodu ponieważ auto straciło chyba z 10km. Silnik pracuje bardzo ładnie- nawet ciszej chyba niż na helix ale auto strasznie mozolnie przyśpiesza... niby reklama reklamą ale ten helix 10w60 pod tym względem jest lepszy.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 15:28
Post #84









Kto Ci proponował zamine oleju na inny o tej samej charakterystyce lepkościowej a do tego z syntetyka na półsyntetyk (?)...... ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Thu, 17 May 2007 - 15:37
Post #85


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Jak może wpłynąć zmiana oleju na moc? Chyba ze rozrząd ustawiałes przy okazji i coś Ci skopali, bo samym olejem to mocy raczej nie dodasz a nie nie straciszc


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 15:41
Post #86









Owszem może... nieznacznie.
Przy olejach o wyższej lepkości silnik musi pokonać dodatkowe "obiążenie" przez opory powodowane właśnie olejem i jego wyższą lepkością.

Na pewno nie będą to duże straty i na pewno nie wyczuwalne kiedy olej będzie miał już "roboczą" temperaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PRO_STOCK
post Thu, 17 May 2007 - 16:02
Post #87


Super User
Dołączył: Tue, 19 July 2005
Skąd: szczecin





CYTAT("Stf1":1h3g4vpb)
Dzisiaj wymieniłem olej z shella ultra racing 10w60 na proponowany przez Was valvoline vr1 10w60 i niestety musze stwierdzić że nie do końca jestem szczęśliwy z tego powodu ponieważ auto straciło chyba z 10km. Silnik pracuje bardzo ładnie- nawet ciszej chyba niż na helix ale auto strasznie mozolnie przyśpiesza... niby reklama reklamą ale ten helix 10w60 pod tym względem jest lepszy.


Na pewno nie przez olej, tym bardziej że klasa lepkości jest identyczna a wymiana oleju jak dla mnie jest bezsensowna ponieważ oba oleje są tej samej dobrej jakości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Thu, 17 May 2007 - 16:25
Post #88


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





CYTAT("PRO_STOCK":12acrssu)
Na pewno nie przez olej, tym bardziej że klasa lepkości jest identyczna a wymiana oleju jak dla mnie jest bezsensowna ponieważ oba oleje są tej samej dobrej jakości.


Wcześniej opisałem swoje odczucia- bo po zalaniu zrobiłem kilka szybszych podjazdów i sprawdzałem elastyczność - to tylko moje subiektywne odczucie - na shellu było lepiej.

Hmm a jak pytałem to nikt wcześniej nie wypowadał się na temat shella 10w60. Wymieniłem na valvoline- bo go tutaj sporo chwalicie i od dwóch znajomych usłyszałem złą opinię o helix ultra 5w40. Więc stwierdziłem, a co tam.
Druga sprawa to już zwykły brak zaufania do Polskich rozlewni. Ponoć valvoline jest jednym z nielicznych którego w Polsce się nie rozlewa.
Aha i jeszcze jedno- na pudełku jak byk - Syntetyk, pojeżdże następne 8 tyś i jeśli nie będzie mi odpowiadał to powróce do shella. Fakt jest taki że 8 tyś temu wlałem 4 litry i dzisiaj 4 litry zostały wylane o jeszcze przezroczystej formule. Zobaczym jak będzie sprawował się vr1.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 17:20
Post #89









CYTAT
Druga sprawa to już zwykły brak zaufania do Polskich rozlewni. Ponoć valvoline jest jednym z nielicznych którego w Polsce się nie rozlewa.


Ktoś Ci bajek naopowiadał....

Mało który olej wyżej przetworzony jest blendowany w kraju. Co niektóre firmy tylko konfekcjonują w kraju.

CYTAT
Na pewno nie przez olej, tym bardziej że klasa lepkości jest identyczna a wymiana oleju jak dla mnie jest bezsensowna ponieważ oba oleje są tej samej dobrej jakości.


Nie są tej samej jakości. Valvoline jest półsyntetykiem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PRO_STOCK
post Thu, 17 May 2007 - 17:28
Post #90


Super User
Dołączył: Tue, 19 July 2005
Skąd: szczecin





CYTAT("Stf1":1m4yfxr2)
Wcześniej opisałem swoje odczucia- bo po zalaniu zrobiłem kilka szybszych podjazdów i sprawdzałem elastyczność - to tylko moje subiektywne odczucie - na shellu było lepiej.

Hmm a jak pytałem to nikt wcześniej nie wypowadał się na temat shella 10w60. Wymieniłem na valvoline- bo go tutaj sporo chwalicie i od dwóch znajomych usłyszałem złą opinię o helix ultra 5w40. Więc stwierdziłem, a co tam.
Druga sprawa to już zwykły brak zaufania do Polskich rozlewni. Ponoć valvoline jest jednym z nielicznych którego w Polsce się nie rozlewa.
Aha i jeszcze jedno- na pudełku jak byk - Syntetyk, pojeżdże następne 8 tyś i jeśli nie będzie mi odpowiadał to powróce do shella. Fakt jest taki że 8 tyś temu wlałem 4 litry i dzisiaj 4 litry zostały wylane o jeszcze przezroczystej formule. Zobaczym jak będzie sprawował się vr1.


Nie każdy od razu przegląda każdy temat. Ja stosowałem np. SHELL helix plus 10w40 przez ok 2-3 lata który zalecił mi serwis opla w szczecinie i przez ten czas byłem bardzo zadowolony. W jednym z aut stosuje od dłuższego czasu również Magnatec-a kupiony tu http://allegro.pl/item193611462_olej_ca ... 0_5l_.html i silniczek chodzi jak igiełka.

Added after 3 minutes:

CYTAT("bezduszny":1m4yfxr2)
Nie są tej samej jakości. Valvoline jest półsyntetykiem...

Racja zdążyłem zauważyć...zmienił tak naprawde z syntetyka na półsyntetyk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 17:28
Post #91









CYTAT("PRO_STOCK":2p8cveuv)
O co chodzi z tym "na pudełku jak byk -Syntetyk"


Prawdo podobnie o to, że Valvoline 10/60 występuje jako półsyntetyk i pełny syntetyk.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Thu, 17 May 2007 - 17:30
Post #92


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





CYTAT
Nie są tej samej jakości. Valvoline jest półsyntetykiem...


http://www.racing-oil.it/images/baratto ... 10w-60.jpg


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 17:36
Post #93









CYTAT("Stf1":190n1zij)
CYTAT


Nie są tej samej jakości. Valvoline jest półsyntetykiem...


http://www.racing-oil.it/images/baratto ... 10w-60.jpg


I to jest pełny syntetyk ?


Tu masz ten sam olej:
http://www.allegro.pl/item194573334_val ... trase.html
http://www.allegro.pl/item195463980_ole ... pewny.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PRO_STOCK
post Thu, 17 May 2007 - 17:38
Post #94


Super User
Dołączył: Tue, 19 July 2005
Skąd: szczecin





bezduszny ma racje syntetic blend oznacza syntetyczną mieszanke a więc nie pełen syntetyk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Thu, 17 May 2007 - 17:54
Post #95


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





No i nie wiem w końcu o co chodzi z tym valvoline. Skoro na butelce jest syntetyk i większość osób go poleca do mocniej użytkowanych silników to chyba zniesie normalnego 1.8T 200km.
Porównywałem jego parametry i są niemal identyczne z shellem 10w60 (lepkość w 40st i 100st) i grubo wyższe od syntetyka shella 5w40. Ale faktycznie wystepuje w niektórych broszurach reklamowych jako Partly Synthetic.

TBN - czyli "środki czystości" też wysokie -12 =shell, wiele syntetyków tyle nie ma.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 17:59
Post #96









Jest: "Full synthetic", "Synthetic Blend" i "Semi Synthetic"... przy czym ten ostani został zamieniony symantycznie na "Synthetic Blend"

Sft1... moim zdaniem to zamieniłeś siekierke na kijek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Thu, 17 May 2007 - 18:08
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





CYTAT("bezduszny":tgbwkoly)
Jest: "Full synthetic", "Synthetic Blend" i "Semi Synthetic"... przy czym ten ostani został zamieniony symantycznie na "Synthetic Blend"

Sft1... moim zdaniem to zamieniłeś siekierke na kijek


Nie wydaje mi się żeby aż tak, ale zobaczymy jak silnik sobie z nim poradzi.

ps. najważniejsze żeby sprężarka była dobrze smarowana... a pod tym względem w niskich temp. valvo jest lepszy niby. W wyższych porównywalnie.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PRO_STOCK
post Thu, 17 May 2007 - 18:14
Post #98


Super User
Dołączył: Tue, 19 July 2005
Skąd: szczecin





http://www.dachtraeger.de/catalog/produ ... 966b67d08c



Tabela na samym dole:
http://www.forumsamochodowe.pl/oleje/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 17 May 2007 - 18:15
Post #99









CYTAT("Stf1":1is7zuoh)
ps. najważniejsze żeby sprężarka była dobrze smarowana... a pod tym względem w niskich temp. valvo jest lepszy niby. W wyższych porównywalnie.


No to syntetyk, pełny syntetyk jest lepszy dla turbiny półsyntetyk. Może pracować w wyższych temperaturach.
Przy niższych też jest lepszy pełny syntetyk... ma niższą temperaturę płynności i pompowalności.

Wadą jest jego cena.. bo jest wyższa niż "prawie" syntetyków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeQ
post Thu, 17 May 2007 - 18:37
Post #100


Forum Homee
Dołączył: Fri, 22 November 2002
Skąd: Stalowa Wola/Warszawa





CYTAT("Stf1":3949hk8d)
TBN - czyli "środki czystości" też wysokie -12 =shell, wiele syntetyków tyle nie ma.

Nie ma co sie podniecac wysoka liczba zasadowa bo w silniku benzynowym nie ma z niej wielkiego pozytku, szczegolnie, ze wymieniasz olej co 8kkm. Problem z valvoline jest chyba taki, ze vr1 wychodzi w dwoch wersjach full synthetic i synthetic blend, czyli wzbogacony olej o dodatki syntetyczne, czyli de facto polsyntetyk, a to juz nie jest zbyt dobre rozwiazanie dla bardzo wysilonych silnikow, chociaz duzy wskaznik lepkosci swiadczy o tym, ze baza mineralna nie ma takiego udzialu jak to jest w normalnych polsyntetykach, gdzie stanowi ona ~70%, a reszta to dodatki syntetyczne. Tutaj moze to byc 50% albo i mniej, w 1.8T ~200km nic zlego sie nie bedzie dzialo, ale skoro lepiej dzialal na shellu to po co sie meczyc psychicznie z vr1


--------------------
Fiat ///// Car of the Year 1967/1970/1972/(1980)/1984/1989/1995/1996/(1998)/(2001)/2004/2008
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 10:00