Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> CLK 63/55 AMG W209 vs. C63 AMG W204
Rkarcz
post Sun, 06 Jan 2019 - 23:14
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Witam,

40ka trzasnęła, czas się ogarnąć i spełniać swoje motoryzacyjne oczekiwania. Jeżdżę na codzień Arteonem 280 KM. Super auto, bardzo praktyczne, dość ładne. Ale.... Z moją ilością rocznych km zajeżdżę je w 4 lata. Rocznie robię 50-60 kkm. Chciałbym je odciążyć na 10-15 kkm rocznie czymś fajnym, bez znaczenia na spalanie, ale 2 drzwiowym, z normalnym silnikiem V8 a nie kosiarką, napędem na tył a nie nudnym i bezpiecznym 4x4 nie dającym się w żaden sposób zarzucić - no poza łysymi letnimi oponami późną jesienią. smile.gif
I tak po w sumie miesięcznym poszukiwaniu, czytaniu, oglądaniu i odrzuceniu Corvetty C5 i C6 (za duża "choinka, 2 miejsca), S5 (konieczne zmiany mechaniczne i chiptuning) i RS5 (4.2 i nagar), przez Imprezę (próbowałem się na światłach - odchodzą dokładnie tak samo jak Arteon. Bez sensu bo to zmiana na to samo w osiągach).

I tak w sumie przeglądając to forum trafiłem na CLK jako propozycję DD (na razie slangu się uczę smile.gif ). Coś tam już wiem, że W209, po 2004 bo ocynk, i po 2005 bo zmiana systemu MMedialnego. Ogólnie podoba mi się bo jest klasyczny. Taki nowo stary Mercedes (może bluźnię ale jakoś tak to widzę). Dobre pytanie jak z trwałością? Ktoś ma, miał, znajomy miał? smile.gif

O C63 AMG wiele nie wiem poza ceną, która przy cenach CLK jest zachęcająca. Pytanie czy jest sens dokładać? Na pewno wygląda zajebiście. To bez 2 zdań. Ale nie wiem czy nie jest za nowoczesny. Nowoczesny samochód już mam.

https://m.autocentrum.pl/dane-techniczne/po...11&c2=18830

Tu CLK z Poznania. Pytanie co sądzicie o tym dealerze i generalnie o autach z Japonii?

http://legends.pl/samochody/770-grand-mercedes-w-07-10-2-1/

Na razie tanieje. Mi się nie pali. Mogę poczekać do następnej wiosny. Jak wygląda kierunek cen? Te auta tanieją czy drożeją? Bo przy tym rozstrzale cen na mobile.de ciężko to ocenić. smile.gif

Rozważam też CLK 55. Pytanie jak wygląda rynek takich aut w Polsce. Jak się znudzi to jak wygląda odsprzedaż? Bo informacji po polsku o tych autach jest zero. A wątpię żeby od Polaka takie auto odkupił Niemiec. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Sun, 06 Jan 2019 - 23:58
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





IMO najlepszy stosunek cena/jakość to C63 amg. CLK63 amg to jednak starsza konstrukcja z nowszym silnikiem. Budżety mocno rozstrzelone, bo dobre sztuki C55/CLK55 60-75k , C63 110-130k, a CLK63 120-150?. Najłatwiej zapewne sprzedasz to co jest najbardziej chodliwe, czyli C63 w204.

Utrzymanie 55amg jest zdecydowanie tańsze od 63amg.

Powodzenia! wink.gif



--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomal
post Sun, 06 Jan 2019 - 23:59
Post #3


User
Dołączył: Thu, 04 August 2016





tak z ciekawosci, arteon seria?


--------------------
403/507 fwd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Mon, 07 Jan 2019 - 00:20
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Dzięki koledzy za odpowiedzi. smile.gif
Weede, no właśnie patrząc na mobile.de wychodzi że w tych cenach co napisałeś należy zamienić C63 z CLK63. smile.gif Zapytałem o sprzedaż bo właśnie 55 jest stosunkowo "tania" i może na 2 lata by starczyła,. a później 63 CLK albo C. Choć ja raczej z tych jeżdżących długo jednym autem. I wolałbym od razu kupić coś na 5 lat. A kupię 55, później będę się bujał ze sprzedażą, znowu szukanie. smile.gif

Anomal, Arteon seria i nic nie będę modził bo ma być stale sprawny - zapewnia byt i przychody na zabawkę MB AMG. smile.gif W tym roku trochę się nim pobujałem - przełęcz Stelvio, serpentynki w okolicach Alicante, Sierra Nevada, czy Amalfi koło Neapolu. I to nie jest to. Bokiem nie pojedzie, dupy nie zarzuci. Taki autostradowy zapierdalacz plus nieźle ze świateł. Dlatego właśnie myślę od razu o AMG aby nic nie dotykać. To co wymyślili w fabryce ma wystarczyć. Wtedy będzie działało.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 07 Jan 2019 - 11:18
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Ja do końca chyba nie rozumiem do jakich celów ma być ten samochód i jaki jest budżet.
Ma być koniecznie V8? Z jakich powodów?
Jeśli budżet jest mniejszy to zostaje V8 wolnossące, a one nie będą szybkie (tzn. porównując do fabii 0.0 w gazie tak, ale każdy niemiecki topowy je zje np. m5/rs6/e63, mając znacznie mniejszy silnik).
Jeśli to ma dupę zarzucać to ja bym szedł w stronę fun cara, a to nie będzie kierunek MB, który nawet w AMG zapominał o szperze... (i w ogóle jest ciężki i wygodni, i tak da się nim dupę zarzucić, ale to jest zupełnie inna sprawa niż fun car).
(aha, i zeby bylo smieszniej to najczesciej fun car oznacza wolniejszy samochod, bo wiecej frajdy jest jak samochod ryczy, zarzuca i trzeba z nim walczyc na drodze niz jak wlaczasz LC i posadzasz babcie bo elektronika zrobi 100% roboty)
Takie wolnossące V8 blisko 2 tonowym mercu, na ulicy spod świateł nie dogoni Golfa R seryjnego... ( z resztą masz arteona to wiesz, że mimo, że marka jest jaka jest, to na prostej te samochody bardzo ładnie się sprawują)
Owszem w serii 63 amg (6.2 V8) brzmi rewelacyjnie, a po zmianie wydechu może być tylko lepiej (głośniej) i na ulicy ludzie się będą oglądać.
Co do vetty c6 jest fajne a były tam też 6.2 i 7.0 silniki, plus oczywiście zr1, które ma V8 i jest szybkie na suchym. (wolnossące całkiem dobrze jadą) (no ale w środku to wygląda jak wygląda...)
Audi s5/rs5 jak dołożysz wydech milltek to bardzo ładnie brzmi i w dźwięku nie będzie Ci niczego brakowało, co innego można powiedzieć o osiągach... stąd pytanie czy chcesz się tym ścigać z innymi czy nie, bo jeśli nie to ten problem odpada, gorzej że dupą tym zarzucić będzie baaaaardzo cieżko.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 07 Jan 2019 - 14:27
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





M3 E92 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 07 Jan 2019 - 14:41
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(Rkarcz @ Mon, 07 Jan 2019 - 00:20) *
...., czy Amalfi koło Neapolu. ...


Tam kazde z wymienionych przez Ciebie aut jest stanowczo za duze smile.gif

Jak jezdzilem po tych rewirach twingo to gabarytowo bylo ok smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 07 Jan 2019 - 14:47
Post #8


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(QbaqBA @ Mon, 07 Jan 2019 - 14:27) *
M3 E92 wink.gif

+1 tez bym chyba celował w M3

Napewno tez Cayman S zmieścił by się w budżecie. Jest jeszcze Maserati Granturismo ale nie wiem czy się mieści, no i bywa problematyczne.



--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Mon, 07 Jan 2019 - 16:37
Post #9


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





hubi91. Czemu? Bo jak na auto 12-14 letnie zapewni odpowiedni komfort przy wczasach i 10 kkm w jeden miesiąc i kolejnych 5 w czasie od kwietnia do października. Bo bulgocze a nie koniecznie ryczy, bo się odpycha, bo od biedy pojedzie bokiem, bo od razu ma hamulce a nie spowalniacze, bo to producent przewidział całość na ileś tam koni. I tak można bez końca. A najważniejsze że mi się podoba, tak po prostu. CLK bardziej, C mniej bo jest za "nowy". Bo myślę że doznania z przyspieszania będą lepsze niż w tym co mam. Prędkość maksymalna mnie wali. Może być 250. I tak rzadko tyle jadę. Nie jest choinką za którą każdy się ogląda. Że w większości dostępne "raczej" nie mają po 250 kkm. No i z tego co czytam są dość bezproblemowe - o ile w takich samochodach można tak się wyrazić. Ale dlatego pytam co na nie pod względem technicznym. Co je może boleć? Z czym uważać? Czy z Japonii są ok itp. Czy wskazany dealer ma chałę czy jest rzetelny. Nie pytam o to co za to. Jakbym chciał takich porad to bym napisał w wątku ogólnym, w którym większość kończy się konkluzją M3 coś tam, coś tam jest "the best for ever". No nie, nie podoba mi się żadne BMW poza M4 - które jest za "nowe" i za drogie. No nie, choćby Święty Mikołaj je zaprzęgał do sań i byłyby mega kultowe mi się nie podobają. Po prostu.
A do czego ten samochód. Jako weekendowy fan, nie na torze - no może raz w roku jakiś jeden dzień szaleństwa na torze gdzie zapewne każdy mnie objedzie - co mam serdecznie w d.pie, ale głównie na weekendowe wypady naszymi A1 i A2, S7, S8. Nie chcę surowego auta bo będę się wkurwiał że to czy tamto. Ale nie chcę też mega nowoczesnego bo takie mam. I jest za bezpieczne, za przewidywalne. U swoich klientów nie mogę mieć premium - dlatego nie mam A6 czy A5 tylko Arteona - widły na masce, gumaki w bagażniku smile.gif. VAG to "musi" być szczyt moich marzeń bo się zacznie negocjowanie cen. Dlatego jak mam kupować coś to nie aby było tylko żeby była petarda już stworzona przez producenta. Jedyne w czym sam mogę podłubać to hamulce, może zawieszenie. Nie chcę nic modzić. Nie interesuje mnie to kompletnie.

flapjck1 - zgadza się. Ale jak wyjedziesz po 4 rano można nieźle pozapierdalać. Polecam okolice Alicante i przejazd w poprzek Sierra Nevada. Ruch w sezonie zerowy a serpentyny są naprawdę zajebiste. CLK jest krótsze od Arteona i myślę - bo tego nie wiem - spokojnie pozamiatać bokiem w większości zakrętów. 4x4 z haldexem 5 nierealne. smile.gif

QbaqBA błagam... laugh.gif

BeeMiX Cayman ma 2 miejsca. Dlatego darowałem sobie Corvettę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:53
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Nie wiem o co błagasz, bo pisałeś w pierwszym poście o kilku alternatywach stąd podrzuciłem optymalną, no ale "jak nie to nie" wink.gif Choć sugeruję przejechać się jednym i drugim przed podjęciem decyzji, żebyś później mimo wszystko nie żałował...

Co do 63 AMG:

https://mbworld.org/forums/w211-amg/416165-...-defects-4.html

https://mbworld.org/forums/c63-amg-w204/461...y-c63-help.html

Ale tak, gdybym szukał auta tej klasy i z "różnych powodów" nie mogłoby to być e92 to brałbym C63. Ewentualnie jeśli może być 2+2 to można znaleźć w podobnym budżecie 997.1. Maserati ciężko w tej kasie i usterkowość jest loterią, poza tym to jednak krowa.
Z Japonii są ok i są nie ok. Mechanicznie bez różnicy (o ile LHD), mogą się trafić napromieniowane, ale i tak każdą sztukę sprawdź w jakimś warsztacie który się zna. Ogólnie obstawiam że w PL może być ciężko o dobry egzemplarz (znajomy szukał rok, skończyło się na imporcie z Niemieć).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:54
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





W takim razie mój głoś także na m3 e92 xD, 63 amg jeśli będziesz chciał bokiem symbolicznym pójść (co większości zupełnie wystarcza i jest to bardziej bezpieczne rozwiązanie niż jazda BMW, patrz wszystkie newsy w necie "Wypadek, nie zgadnieniecie jaka marka?!!...", aczkolwiek najczęściej to jest jakaś bida edyszon tapczan bez szpery, m-ki rzadko na słupie lądują...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 07 Jan 2019 - 18:30
Post #12


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





997 będzie ciężko w tej kasie bo jest moda na Porsche, ale coś z aukcji z USA by się zmieściło napewno. Znajomy sprowadził w ubiegłym roku 997.1 C4S z Japonii po panewce i na gotowo nie przekroczy 150


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Mon, 07 Jan 2019 - 18:58
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





QbaqBA i co kupił ten znajomy? C czy CLK. No i jak się sprawuje? Błagałem nie o BMW. Widziałem kilka dyskusji na temat zakupów na tym forum i poza BMW wszystko to kupa łajna. Dlatego napisałem to w tym wątku aby tego uniknąć. Moje pytanie to problemy z tą wersją silnikową. I z tego co przeszukałem to dotyczy nie tyle wszystkich 63 co tych po 2009 roku. Nie doszukałem się zakresu numerów silnika czy VIN, ale będę na pewno zgłębiał temat. Także dzięki za kierunek poszukiwań problemów. smile.gif
Tu też ciekawy wpis:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=231109
Wychodzi na to że można tego uniknąć stosując pewne zmiany po zakupie o ile silnik już nie jest zarżnięty. smile.gif

Hubi91 moje oczekiwania do jazdy bokiem to cokolwiek - 30-40. Nie pełna pyta i 80 w zakręcie. smile.gif I to raz aż na jakiś czas. Nie chcę tego robić na każdym zakręcie czy zmianie drogi. smile.gif
Gdyby te M4 nie było tak koszmarnie drogie jeszcze to w sumie pewnie bym takiego szukał a nie Mesia. Ale póki co za biedny jestem. smile.gif
BeeMiX fascynację Porsche miałem 2 lata temu. Przeszło na Corvettę. W tym roku jakoś wyleczyłem się z Corvetty. I padło na wozidło nie rzucające się w oczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Mon, 07 Jan 2019 - 20:25
Post #14


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Odnośnie c63, to po Vinie można zidentyfikować czy śruby głowicy są wadliwe.
Jeśli nie doszło da awarii, wymiana śrub w ASO ok 5 tys złotych.
Szukaj poliftowej wersji, ma dużo lepsze wnętrze i szybsza skrzynie biegow.
Miałem jakiś czas C63 2014 r, jako daily.
Codzienna jazda była ekscytująca, ale wymagany respekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 07 Jan 2019 - 20:49
Post #15


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





C. Bez większych problemów, ale po pół roku sprzedał i kupił 1M coupé.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Mon, 07 Jan 2019 - 21:32
Post #16


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





QbaqBA zmienił bo nie ten charakter samochodu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 07 Jan 2019 - 22:07
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Poczytaj jeszcze konkretnie o tych autach/silnikach, bo można się nadziać.
Ja na dokładkę podam pomysł IS F, jest V8, komfort, RWD, niezawodność i niezłe osiągi.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Mon, 07 Jan 2019 - 22:13
Post #18


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





https://youtube.com/watch?v=u_LHt0LaqzQ&t=383s
Dlatego C63 to fajna bestia.


Rozwazylbym jeszcze Mustanga.
W tym budżecie będzie świeże auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 08 Jan 2019 - 00:41
Post #19


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Rkarcz @ Mon, 07 Jan 2019 - 18:58) *
BeeMiX fascynację Porsche miałem 2 lata temu. Przeszło na Corvettę. W tym roku jakoś wyleczyłem się z Corvetty. I padło na wozidło nie rzucające się w oczy.


Corvette jest oscentacyjna przy Porsche. Myśle że całokształt 997 jest fajny, bo to wygodne solidne auto. Dodatkowym atutem jest to że praktycznie nie traci na wartości. A co do wspomnianej M4 to na aukcjach po jakiś małych kolizjach widziałem że chodzą 20-25k usd, szukamy właśnie czegoś takiego dla znajomego. U nas na rynku z tego co się orientuję to też chyba ponizej 200k się zdarzają ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 08 Jan 2019 - 09:26
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





kompot no właśnie trochę poszukałem i tu jest sporo - od kiedy do kiedy były problemy i od jakiego numeru silnika obowiązuje.
http://australiancar.reviews/reviews.php#&...pe&gen=1448
Silniki od 2006 do pierwszej połowy 2010. Wczoraj sprawdziłem sobie CLK z 1 postu
http://legends.pl/samochody/770-grand-mercedes-w-07-10-2-1/
Wychodzi na to że numer silnika jest sprzed tych problemów choć auto jest ze stycznia 2007 - zakładam że silnik sobie a produkcja całego samochodu sobie.
Auto sprzedaje się jakieś 2 lata i z ceny 174 mamy 149. smile.gif
Tak samo C63 mają po 2012. Także sprawa jest handlarzom znana i ten kto wie o co chodzi nie ryzykuje sprowadzenia auta z potencjalną bombą na pokładzie.

BeeMiX odpuściłem sobie typowo sportowy samochód bo jednak mam tym trochę km rocznie zrobić i koszty utrzymania serwisowego nie mogą mnie rujnować.
M4 jakaś tam pierwsza sensowna w jedynie oczywistym kolorze:
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-m4-okazja...html#4bdd8c0d2a
I faktycznie przy C63 jest sporo taniej, pytanie ile te do 200k są warte? Czy to takie ceny są, czy to ulepy po powodziach czy szkodach całkowitych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:37