Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi a4 b8.5 2.0tfsi - alternatywa e90 330i a może mercedes w204?
bartpa
post Sun, 10 Dec 2017 - 08:58
Post #41


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 June 2007
Skąd: malopolska





mialem podobny dylemat co kupujacy ,i podobne typy (w204 , e90) z tym ze wogole nie bralem pod uwage vag -

skonczylo sie na na mazdzie na 7 letnie mazdzie gh 2,2 d z pl od 1 wlasciciela z fav z przebiegiem 107tys. Poki co jestem zadowolony , silnik troche slaby (195hp ) ale trudno

W czym rzecz... ani w204 ani e90 z importu nie warte jest dolozenia ponad polowy kwoty za ktora jak dobrze poszukasz mozesz miec pewnego japonca z pewnym przebiegiem podobnym wyposazenie oraz podbnym jak nie lepszym wygladem wew/zew mlodszego o 3-4 lata .

Odkad w 2008 przesiadlem sie z bmw na accorda przyzwyczajilem sie do wydawania na auto eksploatacyjne tyle ile kosztuje paliwo olej klocki i opony + wymiana.
I poki co, to mi pasuje kosztem wizerunku i osiagow w dupowozie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Dec 2017 - 08:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
TeddyBear
post Sun, 10 Dec 2017 - 10:10
Post #42


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Jak dla mnie może być sedan E90 330D 231KM RWD w automacie. Na 350KM/700NM i bidy nima. Melbourne Red ostatecznie Le Mans Blue smile.gif

Ps. Nie chcę nic mówić ale jest dla mnie co najmniej dziwne jak ktoś szuka auta, które na dzień dobry samym programem robi się na ponad 280KM a potem kupuje 1.8K 184KM. Ja rozumiem, że łatwiej znaleźć ale przecież jazda to przepaść między tymi autami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sun, 10 Dec 2017 - 11:12
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja nawet nie celowałem za bardzo w 330d , raz zużycie paliwa (spore przebiegi bardziej miejskie) ,dwa zużycie diesla po 250-300tyś km (a na taki co najwyżej by mnie było stać ) . Wolał bym 330i . Tak czy inaczej z lpg . A tak mam prawie nie zużyty 1.8 kompressor 156KM . Kółko kompresora już zmienione , zaraz zrobi się program do tego , a na koniec lpg . Wiadomo frajdy w porównaniu z 6cyl e90 nie będzie , ale miałem inne priorytety tym razem , budżet był by większy nie było by półśrodków w postaci w204 1.8 (ja miałem max 35 na wydanie). W rodzinie jakiś czas temu kupili e60 530d 284km 2009r na liczniku 250tyś , prawie 2x droższe od mojego merca . Owszem auto super dla mnie , no ale przebieg robi swoje . a to konwerter trzeba było zmienić (w e39 też zmieniałem w tym roku) ,a to cuda ze wspomaganiem i jeszcze parę innych rzeczy . parę K pękło .
Mazda nawet przeszła mi przez myśl , ale raz FWD co dla mnie jest minusem , dwa najmocniejsza wersja w pb 2.5 170 . Diesla to raczej brałem pod uwagę w mercu tylko , no i w alfach bo jeszcze gulietta była brana pod uwagę lub 159 (tyle że ja lubię alfy)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Sun, 10 Dec 2017 - 12:04
Post #44


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





To ja jeszcze może podpytam mądrzejszych. Takie 330D 231 KM w automacie to lepiej xd czy rwd brać ?
Przy xd zakładam, że konwerter dostaje bardziej w dupę.
Zakładam, że na powitanie wleci downpipe, DPF/EGR out, Fmic i program. Jak po czasie zrobi się mało poleci turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:49
Post #45


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





ja jutro ogladam b8 3.0tdi od 2 wlaściciela, dość drogi i konfiguracja dość dziwna, ale nie ma co wybrzydzać za bardzo bo na rynku takich, które mi odpowiadają jest niewiele.



--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 10 Dec 2017 - 21:27
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





No ale właśnie te 3.0tdi tez podobno maja fatalna opinie. Czy to dotyczy zarowno wersji 233 KM jak i 240? Ma ktos pod ręką dobry artykuł albo wpis forumowy o tych silnikach?


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 11 Dec 2017 - 00:32
Post #47


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(jakub1t @ Thu, 07 Dec 2017 - 13:04) *
Na górze polift full wypas , na dole przedlift bida edyszyn jak moje . Da sie z tym żyć , przedlift w lepszej wersji ma wysuwany duży ekran plus dodatkowy wyświetlacz na zegarach . Nawet miałem po takiego jechać ale ktoś byl szybszy .


Jak srebrny na poznańskich blachach to my go kupiliśmy tongue.gif

Podaż na Audi i BMW wysrubowala ceny ładnych egzemplarzy z niskim przebiegiem do jakiś absurdalnych kwot. Większość aut
Na rynku jest mocno średnia, a te ładne w cholerę drogie. Sorry ale nie dał bym 60k za 10 letnie e90 bo ma przebieg poniżej 100k. E60 tez osiągają takie dziwne kwoty. A Merca bez specjalnie długiego szukania można dorwać w idealnym stanie. Plus to całkiem solidne auta. Zgadzam się ze ta deska nie jest zbyt urodziwa, ale wykonanie dosyć dobre.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 11 Dec 2017 - 07:11
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





To nie ten , nie obwiniaj się wink.gif
Tak jak kolega mówi oferta jest lepsza na Merce , ale dobre sztuki znikają w jeden dzień jak by nie było . Tak chyba jest ze wszystkimi zresztą autami . Szukałem tydzień i przez ten czas sprzedały mi się 3 alfy , 1 merc . Jednego obejrzałem ale nie był za dobry no i miałem oglądać 325d nawet się umówiłem . Ale znalazłem więcej jego zdjęć na innym portalu i sobie odpuściłem . Mojego też przez przypadek kupiłem bo wcześniej umówiony człowiek nie dojechał .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 11 Dec 2017 - 11:07
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(kompot @ Sun, 10 Dec 2017 - 21:27) *
No ale właśnie te 3.0tdi tez podobno maja fatalna opinie. Czy to dotyczy zarowno wersji 233 KM jak i 240? Ma ktos pod ręką dobry artykuł albo wpis forumowy o tych silnikach?


Akurat te z całej grupy VAG jako jedne z niewielu nie sypią się (nie mają wad), chyba że przebieg jest rzędu 500-700 lub właściciel olewał wtryski, które się kończą po 250, ale to chyba normalne w każdym nowszym dizlu. Dziura w tłoku się wtedy zdarza. Silnik opisany na forum, szukaj.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 12 Dec 2017 - 07:38
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Salieri @ Tue, 05 Sep 2017 - 10:06) *
A może widzicie jakąś alternatywę dla a4 b8?

Moje wymagania:
-200-250km najchętniej z turbo wink.gif (chyba jednak benzyny są tańsze w eksploatacji i mniej problemowe biggrin.gif )
-raczej 4x4, ale w sumie nie wykluczam reszty kalek
-dość świeże (najlepiej nie starsze niz 2010)
-budżet najlepiej 50-55k ale za b8.5 jestem gotów wyłożyć z 60-65 (ale jakby było coś wartego uwagi w pierwszym przedziale cenowym to byłoby miło)
-no i zależy mi na podróżowaniu raczej w komforcie, ważny jest dla mnie bluetooth do prowadzenia rozmów, xenony, skórzana tapicerka (ewentualnie alkantara), niezłe nagłośnienie.


Legacy GT, w serii ma 265KM i najlepszy ze wszystkich tu wymienionych powyżej aut układ jezdny.
Skora , xenony, dobre audio to standard w tych autach wiele lat starszych niż Twoje założenia ,wiec w roczniku 2010+ może być tylko lepiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 12 Dec 2017 - 08:41
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Z tą skórą i dobrym audio to żart rozumiem? A napęd nie powala, bo jest w automacie czyli takie pseudo AWD.
o silniku 2.5 T też można epopeje napisać...


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 12 Dec 2017 - 10:09
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Fotele i kanapa przypominają ławki w parku. Subaru nigdy nie słynęło w dobrego wnętrza, żeby nie powiedzieć że słynie z tandety wewnątrz. Od BMW/Audi dzielą je lata świetlne.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 12 Dec 2017 - 11:07
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(_adams_ @ Tue, 12 Dec 2017 - 10:09) *
Fotele i kanapa przypominają ławki w parku. Subaru nigdy nie słynęło w dobrego wnętrza, żeby nie powiedzieć że słynie z tandety wewnątrz. Od BMW/Audi dzielą je lata świetlne.

Szczerze? To zależy od wersji wyposażenia jakie porównamy. Porównując podstawowe BMW e46 i Legacy GT, to Legas ma dużo lepsze wnętrze i dużo lepsze fotele. Fotele w Legacy GT są na poziomie eMkowych w BMW. Jakość skóry? Porównywalna.
Na pewno BMW ma przyjemniejsze w dotyku i lepsze plastiki.

Wyposazenie? To tez przecież zależy od wersji. Jest wiele egzemplarzy BMW/Audi tak ubogo skonfigurowanych ze strach patrzeć...

Jak weźmiecie podstawową Imprezę to rzeczywiście wieje tandetą i nudą i stołki słabe. Ale w lepszych wersjach Subaru nie jest zle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 12 Dec 2017 - 11:52
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Trzeba zacząć od tego, że Legacy GT nie łatwo jest kupić. Podaż jest bardzo skromna a połowa to USA z konsekwencjami jakie to niesie.
Silnik to tykająca bomba. Wcześniej czy później trzeba będzie w niego zainwestować i to niemało.
Skóra i audio są na bardzo niskim poziomie. Nawet dealerzy tego nie ukrywają, proponując przy konfiguracji obszyć tapicerkę w zakładzie tapicerskim, bo będzie lepiej i taniej. Plusem względem konkurencji jest obszerniejsza kabina i dobra widoczność.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 12 Dec 2017 - 12:23
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Tommo @ Tue, 12 Dec 2017 - 11:52) *
Skóra i audio są na bardzo niskim poziomie. Nawet dealerzy tego nie ukrywają, proponując przy konfiguracji obszyć tapicerkę w zakładzie tapicerskim, bo będzie lepiej i taniej. Plusem względem konkurencji jest obszerniejsza kabina i dobra widoczność.


To prawda, z tym ze dotyczy to wersji na UE. W wersjach na USA audio i skóra są na dużo, dużo wyższym poziomie.


No i jeszcze można dodac, ze Legacy V ma gorsze siedzenia niż Legacy IV , ale wiele marek w różnych aspektach zrobiło krok w tył. Np. jak dla mnie podstawowe szmaciane fotele w e90 to też jakaś tandeta niewygodna - większość starszych aut, tańszych o połowę ma lepsze siedzenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Tue, 12 Dec 2017 - 13:33
Post #56


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Mam A4 B7 i Legacy IV to mogę coś napisać.
Wnętrze A4 jest zdecydowanie bardziej premium i sprawia wrażenie dopracowanego. W Subaru wnętrze jest poprawne, nic nie stuka, nic nie puka - jest po prostu inne - niezachwyca. To jak prowadzi się Subaru w stosunku do A4 to jest przepaść na korzyść Subaru (oba auta AWD). Legacy jest wolniejsze (wolnossące 2.0 c/a 2.0 TFSI), ale prowadzenie, zachowania auta w łuku są na kompletnie innym poziomie aniżeli w Audi i okazuje się, że moc wcale nie jest najważniejsza. Zawsze wsiadam i wysiadam z Subaru z uśmiechem na ustach, a Audi jest po prostu poprawne i nudne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 21 Dec 2017 - 10:31
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Troche snieg popadał, i tak jezdze ostatnio na zmiane 2 dni Legacy IV, 2 dni Audi A6c6. Jazdy w tych samych trasach, tych samych warunkach. Audik z ostatniego roku produkcji tego modelu, dopasozany, idealny stan. Wrazenia, fun z jazdy, trakcja zdecydowanie na korzyść Legacy.
Oczywiście gdybym miał jechać w trase autostradową np. do Chorwacji, bez wahania wybrałbym Audi. Na jazdy po miescie, plus bliskie okolice zdecydowanie wybieram Subaru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 21 Dec 2017 - 12:29
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Legac mi sie w miare podoba , ale jezdzilem ciotki 2.0 w automacie i jego dynamika to porazka . Moje a3 1.6 to rakieta przy nim. 2.5t odpada , w sumie zostal by 3.0 do obejrzenia , no ale juz po ptakach .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Fri, 22 Dec 2017 - 09:56
Post #59


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Co do a6 c6, według mnie super auto, ale ma swoje bolączki - też ciężko znaleźć silnik, który nie sprawia problemów. Miałem 3lata i lubiłem smile.gif jeśli chodzi o prowadzenie jest bardzo neutralne i raczej do ścigania po mieście się nie nadaje bo też mało przekazuje do wnętrza wink.gif

U mnie ostatecznie wjechało B8 3.0tdi (CAPA) quattro, manual, sedan.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 22 Dec 2017 - 11:57
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Fajnie że w manualu , ale kto co lubi, ja akurat nie lubię automatów. W związku z wykonywanym kiedyś zawodem najeździlem się trochę różnymi Audi i bardzo spodobało mi się takie A4 tyle że tfsi 225km. Nie było tak nudne w jeździe jak automaty i większe modele. Chociaż wersję rs nawet w automacie dawały radę jeśli chodzi o przyjemność z jazdy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 06:38