Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Duży van
exocet
post Fri, 18 Aug 2017 - 19:42
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Powiększa się rodzina, więc powoli zastanawiam się nad zakupem większego samochodu, w zasadzie to możliwie dużej osobówki smile.gif Moje myśli krążą wokół Toyoty Sienny i Hondy Odyssey. Jest jeszcze niby Grand Voyager, ale tu pewnie gorzej jeśli chodzi o jakość/niezawodność? Zależy mi na względnej bezawaryjności i oszczędności (na LPG). Samochody typu T5 czy Viano raczej odpadają, bo mam trochę dosyć diesli, a dodatkowo ma tym jeździć również moja lepsza połówka, która raczej "dostawczakiem" nie będzie chciała powozić.
Na co zwracać uwagę? Kompletnie nie orientuję się w amerykańcach.
Budżet 45k zł


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 18 Aug 2017 - 19:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Q40
post Fri, 18 Aug 2017 - 20:13
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Jeżeli to ma być szybkie i na gazie to z vanów zostaje tylko zafira 2.0T. Reszta pod względem osiagów dużo odstaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Fri, 18 Aug 2017 - 21:06
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





Grand Espace 2.0T ?


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Fri, 18 Aug 2017 - 21:12
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Q40 @ Fri, 18 Aug 2017 - 20:13) *
Jeżeli to ma być szybkie i na gazie to z vanów zostaje tylko zafira 2.0T. Reszta pod względem osiagów dużo odstaje.

Obawiam się, że to nie ta półka jeśli chodzi o rozmiar wink.gif No i Opel to zdecydowanie nie moja bajka. Szybkość to rzecz względna, dobrze żeby dało się bezproblemowo lecieć po autobahnie te 140-160, przyspieszenie nie jest szczególnie istotne.

CYTAT(no_fear @ Fri, 18 Aug 2017 - 21:06) *
Grand Espace 2.0T ?

A jak z awaryjnością? Absolutnie nie jestem uprzedzony do francuzów, ale nie chcę ryzykować częstych wizyt u mechasa.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
woytek9
post Fri, 18 Aug 2017 - 21:28
Post #5


User
Dołączył: Thu, 04 January 2007
Skąd: żywiec





mam GrandVoyagera co prawda starego bo 1999 3.8 AWD z LPG oczywiście. Szczerze mogę polecić. Bardzo wygodne, dość żwawe jak na te gabaryty i automat, bardzo pojemne. Części są tanie. Fajne są nowsze wersje Stown&Go s fotelami chowanymi w podłodze. Zbiornik LPG fajnie mieści się pod autem, więc nie tracisz bagażnika a w aucie masz całkowicie płaską podłogę. Jeśli chodzi o prędkości, to 180leci bez problemów, więcej nie próbowałem, choć pod nogą jeszcze jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomala
post Fri, 18 Aug 2017 - 21:39
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 25 January 2004
Skąd: Gdansk





Mam podobna rozkmnine i ostatnio wpadlem na durny pomysł Pacifici lub R-klasy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 18 Aug 2017 - 22:41
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(exocet @ Fri, 18 Aug 2017 - 21:12) *
A jak z awaryjnością? Absolutnie nie jestem uprzedzony do francuzów, ale nie chcę ryzykować częstych wizyt u mechasa.

Omijać szerokim łukiem.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 18 Aug 2017 - 23:51
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Espace 3 omijać jako całokształt czy tylko z silnikiem 2.0t? Bo jest jeszcze 3.5 V6 (ten sam co w 350z i Murano).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 19 Aug 2017 - 00:13
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Weź Siennę lub Odyssey, będziesz zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sat, 19 Aug 2017 - 14:14
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(nomad66 @ Fri, 18 Aug 2017 - 23:51) *
Espace 3 omijać jako całokształt czy tylko z silnikiem 2.0t? Bo jest jeszcze 3.5 V6 (ten sam co w 350z i Murano).

No właśnie, benzyny w Espace raczej są ok. Domyślam się zatem, że całą reszta jest kiepska?

CYTAT(marcinm @ Sat, 19 Aug 2017 - 00:13) *
Weź Siennę lub Odyssey, będziesz zadowolony.

Do tego już doszedłem, stąd temat. Który lepszy?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 19 Aug 2017 - 14:34
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CYTAT(exocet @ Sat, 19 Aug 2017 - 14:14) *
Do tego już doszedłem, stąd temat. Który lepszy?


O Odyssey wiele Ci nie powiem, sam chętnie bym pogadał z kimś, kto ma takie auto dłużej niż 5 lat i nastukał nim trochę km, najlepiej z gazem.

Co do Sienny, to moim zdaniem ostatni rozsądny silnik to 3MZ, czyli roczniki do 2006. Warunkowo z 2GR byle przed 2011 rokiem, kiedy wsadzili lipną U660e/f.

W 2GR trzeba wymienić przewody olejowe zasilające VVTi prawej głowicy, przewody od chłodnicy oleju (jeśli są) i w sumie tyle, choć wypada wiedzieć, że to już motor z gatunku podwyższonego ryzyka: piston slap, padające pompy wody, regulatory nietrzymające luzów zaworowych i chyba tyle z nowej jakości Toyoty wink.gif




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 19 Aug 2017 - 14:43
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(nomad66 @ Fri, 18 Aug 2017 - 23:51) *
Espace 3 omijać jako całokształt czy tylko z silnikiem 2.0t? Bo jest jeszcze 3.5 V6 (ten sam co w 350z i Murano).


Generalnie za całokształt a w szczególe elektroniczne pierdoły, śniedziejące wiązki i różne dziwne rzeczy. Koledze 2.0T krzaczył się non stop, by w końcu ulec spaleniu podczas jazdy. Do tego było groźnie, bo jechała jego żona z dziećmi. Drzwi się zaryglowały a dym wchodził już do wnętrza. Uciekli otwartym oknem.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daktyloskop
post Sun, 20 Aug 2017 - 15:56
Post #13


Rookie
Dołączył: Sun, 05 December 2010





Niedawno stałem przed podobnym dylematem....
Nie chcialem diesla, samochod mial byc duzy i rodzinny. Raczej pb i lpg.
Z uwagi na powiekszenie rodziny w 2 rzedzie siedzen 3 niezalezne fotele.
Rozgladalem sie za roznymi autami w Twoim budzecie. W koncu stanelo na jak najmlodszym roczniku, dobrym wyposazeniu i bezawaryjnym silniku. Odpadly amerykance i japonce z uwagi na spore pojemnosci silnika co w moim przypadku wiaze sie z lpg - a w trasie mnie to strasznie meczy.
Kupilem Citroena C4 grand picasoo z silnikiem 2.0 hdi 150koni w manualu. Mojej zonie swietnie sie nim jezdzi, spalanie bardzo fajne trasa 6.5l miasto niecale 8l. Komfort i dynamika bardzo ok. W 2 rzedzie siedzen fotele masz przesuwane przod-tyl oraz w kazdym regulujesz pochylenie oparcia. 3 rzad to taki bardziej awaryjny ale jest w razie czego.
Jednak gdybym mial budzet na honde oddysey z takim samym rocznikiem, z identycznym przebiegiem i od 1wlasciciela to mialbym duzy orzech do zgryzienia.

Spojrz jeszcze na forda s maxa wystepuje z genialnym silnikiem 2.5T pb jednak bardzo ciezko trafic cos zdrowego :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Sun, 20 Aug 2017 - 17:59
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





+do smaxa 2.5

Zasadnicze pytanie brzmi jednak - czy rodzina bedzie wiecej niz 2+2.
Jesli nie to moim zdaniem nie warto pchac sie w cos wiekszego niz D-klasa w kombi / minivan.
Takie mondeo 2.5 kombi mogloby byc sensowna alternatywa w tym budzecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 20 Aug 2017 - 19:17
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





S-max fajny, ale gdybym miał wybierać między Odyssey czy Sienną a S-maxem to bym się uśmiał.

Van do wożenia rodziny jest fajny, można zapakować cały majdan, wózki, rowerki, 6 ulubionych misiów, garderobę żony i dalej jest się gdzie ruszyć, a kombiak, nawet duży, nie daje takiego pola manewru.

Swoją drogą: ile razy ktoś mówi, że ma dużego vana, to mam przed oczami to:




a potem się okazuje, że duży van to s-max czy galaxy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 20 Aug 2017 - 22:19
Post #16


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





duży van to nawet nie voyager biggrin.gif
Co do voyagerów :
do 90 stare niezawodne ale cięzko znaleźć długiego. Brak abs czy poduszek.
do 95, stare niezawodne ale cięzko znaleźć w dobrym stanie. 3.3 jest trochę słabe jak na tą budę 3.8 będzie lepsze.
do 2001 strasznie gniją, mają problemy z elektryką silniki te same co w poprzednim
do 2004 gniją jeszcze bardziej niż poprzednik, cyrki z kablami silniki podobne jak w poprzedniku
od 2004 w górę jeszcze większa chujnia. podobno rozsądne są dopiero po 2012 ale w sumie to nie wiadomo co to będzie.
Na pewno jak kupisz voyagera to nie jedź do zwykłego mechanika bo auta są specyficzne i trzeba trochę wiedzieć jak amerykanie to wymyślili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Tue, 22 Aug 2017 - 08:29
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Nomenklatura amerykańska jest taka, że auta typu voyager, odyssey, sienna to są minivany, a to gmc powyżej na fotce to dopiero van. U nas minivanem jest nawet opel meriva biggrin.gif


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2pspeed
post Tue, 05 Sep 2017 - 08:52
Post #18


Super User
Dołączył: Tue, 04 September 2012





Również robiłem podejście do tematu. Najchętniej Honda Odyssey. Gazowanie realne, ale wchodzi nieduży zbiornik, co przy silniku 3.5V6 oznacza częste wizyty na stacji (co 300 km). Poza tym bajka jeśli się zmieni opony na jakieś normalne (PAX). Wiem, wiem, V6 to V6. Jeśli ktoś chce mieć w miarę młode auto, pojemne, z mnóstwem schowków etc to nie ma nic lepszego niż C4 grand Picasso 2.0 HDI w automacie za rozsądne pieniądze. Za Galaxy trzeba dać sporo więcej. A takie C4 kupi się 2012-2013 za te 40 kilka tysięcy pln. Zrobić program i się cieszyć biggrin.gif Zawsze pozostaje pytanie do czego służyrodzinny van. Ja potrzebuję zapakować żonę, dziecko, mnóstwo gratów i dwa psy. Aha takie spostrzeżenie...Zawsze jest za mało miejsca! Często widzę rożnej maści rodzinne vany z bagażnikami dachowymi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 05 Sep 2017 - 16:45
Post #19


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





no ja jak wypożyczałem box do swojego Meśka E-class w kombi to pan się spytał, jak to jest, że się w kombi nie zmieszczę
chyba dzieci nie miał smile.gif


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2pspeed
post Tue, 05 Sep 2017 - 22:12
Post #20


Super User
Dołączył: Tue, 04 September 2012





CYTAT(Patee @ Tue, 05 Sep 2017 - 16:45) *
no ja jak wypożyczałem box do swojego Meśka E-class w kombi to pan się spytał, jak to jest, że się w kombi nie zmieszczę
chyba dzieci nie miał smile.gif


Nieeeee. Serio? Niemożiwe!!!

Jechałem w góry laguną w kombi, kupiłem box 570l, zajmuje cały dach niemalże. Ledwo się zmieściłem! Jak ktoś szuka fajnego boxa za rozsądne pieniądze, typowo użytkowego to polecam tego z Norauto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:20