Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Duże kombi do 45k pln
tomek evo
post Sun, 29 Jan 2017 - 20:21
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Nie rób sobie jak z tym Dusterem wink.gif a Kia to tez nie do końca moja bajka. I tak biorę w leasing na firmę ale to nie zwalnia z racjonalnego myślenia bo niekoniecznie chce wydać 100 tys. nawet jak to rozłożę na kilka lat. Nówka może za 2-3 lata a teraz raczej używka będzie bo wolę niższe raty płacić nawet jeśli mnie teoretycznie stać na te wyższe. Na używanym jednak zdecydowanie mniej stracę, choć jak patrzę na niektóre ceny wywoławcze 2-3 letnich aut to wcale niekoniecznie jak się potrafi dobrze negocjować i trafi z ofertą.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 29 Jan 2017 - 20:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
TeddyBear
post Sun, 29 Jan 2017 - 20:28
Post #42


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





CYTAT(tomek evo @ Sun, 29 Jan 2017 - 19:52) *
Jak spalanie w Mondeo przy przelotach autostradowych?

Przy 160-180km/h musisz liczyć te 9l. 10l do 200km/h, szybciej to już ponad 10l.

CYTAT(hexx @ Sun, 29 Jan 2017 - 20:11) *
W dobrej cenie można mieć KIA albo np. Dustera.

Mamy w firmie nowego Dustera, odbierałem go miesiąc temu. Dobry żart.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patryk.
post Sun, 29 Jan 2017 - 20:49
Post #43


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: SGL / M / GAP





Mam mondeo 2.0tdci z 6b manualem, przy 180km/h ok 3200 obr. Z ostravy do gliwic czyli na odcinku ok. 80km, przy utrzymywaniu przez 90% trasy minimum 180kmh auto spalilo mi ponad 9 l wg dystrybutora. Diesle w mk4 z tego co czytałem są lepiej wyciszone w środku niz benzyniaki. Reszte dopowiedzieli poprzednicy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 29 Jan 2017 - 21:42
Post #44


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





1.8 TDCI ze skrzynią 6-ką, przy 3 tys. obr. ma ok 160 km/h i pali wg komputera pokładowego 6-7l.

Jako ciekawostkę dodam, przy 464 tys. km tylko raz było wymieniane koło dwumasowe (teraz zbliża się druga wymiana), turbo np. jest oryginalne, tak samo egr, wtryskiwaczy już nie pamiętam. Niestety to już drugi słupek, w poprzednim poleciał rozrząd. Części eksploatacyjne generalnie tanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 29 Jan 2017 - 22:31
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





To czego potrzebuje i z czego nie mogę zrezygnować to:
- zakup max do 45k pln
- benzyna (auto używane w 90% w mieście na 3 kilometrowych trasach, dpf, turbo, niedogrzanie silnika, dwumasa, bezsensu dla mnie diesel
),

A Wy sie podniecacie spalaniem klekotow na autostradzie smile.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Sun, 29 Jan 2017 - 22:43
Post #46


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Kto tu się podnieca ? Kolega tomek evo się pyta to odpowiadamy.
As, a ile Tobie pali przy takich prędkościach ? Czyżby zazdrość laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 29 Jan 2017 - 22:53
Post #47


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(As_ @ Sun, 29 Jan 2017 - 22:31) *
To czego potrzebuje i z czego nie mogę zrezygnować to:
- zakup max do 45k pln
- benzyna (auto używane w 90% w mieście na 3 kilometrowych trasach, dpf, turbo, niedogrzanie silnika, dwumasa, bezsensu dla mnie diesel
),

A Wy sie podniecacie spalaniem klekotow na autostradzie smile.gif

smile.gif Albo mocą, albo spalaniem smile.gif Samochody zmieniam bardzo często, zwykle mam kilka zarejestrowanych na siebie, bo lubię, bo sobie parę groszy do "pensji" dorobię itd. mam mały warsztacik, lakiernie, ot takie hobby.
Po prostu mondeo mnie zaskoczyło, tak wiele za tak niewiele, jak fiat tipo smile.gif Mam też wspomniane wcześniej volvo s80 na tym samym podwoziu, 2.5T w automacie, a mimo wszystko jak coś załatwiam na mieście biorę mondka, i nie, nie dlatego że pali połowę tego co volvo smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 29 Jan 2017 - 23:00
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Mialem 1.8 tdci 09' mk 4.

Przy przebiegu ok.280.000km padla szyna wtryskowa zdaje sie.

Do tego przebiegu mial juz druga dwumase,turbo,intercooler, skrzynie biegow,oraz byl po kapitalnym remoncie motoru bo zerwal mi sie dolny pasek rozrzadu na autostradzie. Przy ok 250kkm.

Fakt byl ekonomiczny jak juz jezdzil to palil malo. Najbardziej awaryjne auto jakie mialem. Moze ten egzemplarz taki byl... Fakt,ze pakowne auto i stabilnie sie prowadzil, cicho w kabinie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 29 Jan 2017 - 23:05
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





W Mondeo trochę mnie odstrasza takie "plastikowe" wnętrze. Superb pod tym względem jest dużo lepszy. Bardziej też leża mi VAG-owskie wskaźniki choć taka niemiecka nuda. Mam takie "zboczenie", że lubię mieć duży czytelny obrotomierz wink.gif Mam pytanie czy w Mondeo możliwy jest na kompie (w tej lepszej wersji) odczyt temperatury oleju jak w VAG-ach? Dla mnie osobiście to ważny drobiazg.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 29 Jan 2017 - 23:09
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(K@rol @ Sun, 29 Jan 2017 - 23:00) *
Mialem 1.8 tdci 09' mk 4.

Przy przebiegu ok.280.000km padla szyna wtryskowa zdaje sie.

Do tego przebiegu mial juz druga dwumase,turbo,intercooler, skrzynie biegow,oraz byl po kapitalnym remoncie motoru bo zerwal mi sie dolny pasek rozrzadu na autostradzie. Przy ok 250kkm.

Fakt byl ekonomiczny jak juz jezdzil to palil malo. Najbardziej awaryjne auto jakie mialem. Moze ten egzemplarz taki byl... Fakt,ze pakowne auto i stabilnie sie prowadzil, cicho w kabinie.


1.8 potrafią być papierowe. Jak się chucha i dmucha to jeszcze w miarę ale biorę pod uwagę raczej tylko 2.0 i raczej tylko wersję 163 KM. Teraz mam 150 KM i jak zmieniać to na mocniejszy. Chciałbym też podciągnąć moc i pytanie jak te silniki to znoszą i ile można uzyskać tak aby nie było problemów.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sun, 29 Jan 2017 - 23:35
Post #51









CYTAT(TeddyBear @ Sun, 29 Jan 2017 - 20:28) *
Mamy w firmie nowego Dustera, odbierałem go miesiąc temu. Dobry żart.

dlaczego ?
przy tej cenie nowego auta jest bardzo atrakcyjną propozycją
bardzo dużo ich widać w podwarszawskich miejscowościach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Sun, 29 Jan 2017 - 23:49
Post #52


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Jak dla mnie Duster to auto dobre dla jakiegoś leśniczego. W środku wygląda jak renówka sprzed 10 lat i nie sposób ustawić sobie pozycji za kierownicą. Co ciekawe prowadzi się w miarę sensownie.
Tomek evo bierz tylko i wyłącznie Titanium. Dużo lepsze materiały. Poznasz po wyświetlaczu między zegarami.

Po lifcie 140/163 robią się tak samo na 200/400. Do wożenia dupy z rodziną z punktu A do B akurat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 30 Jan 2017 - 08:06
Post #53


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





CYTAT(Damzzii @ Sun, 29 Jan 2017 - 22:53) *
smile.gif Albo mocą, albo spalaniem smile.gif Samochody zmieniam bardzo często, zwykle mam kilka zarejestrowanych na siebie, bo lubię, bo sobie parę groszy do "pensji" dorobię itd. mam mały warsztacik, lakiernie, ot takie hobby.
Po prostu mondeo mnie zaskoczyło, tak wiele za tak niewiele, jak fiat tipo smile.gif Mam też wspomniane wcześniej volvo s80 na tym samym podwoziu, 2.5T w automacie, a mimo wszystko jak coś załatwiam na mieście biorę mondka, i nie, nie dlatego że pali połowę tego co volvo smile.gif

Kolego znalazłem dla Ciebie coś do odratowania biggrin.gif
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-t...l-ID6yINiF.html
Titanium S czyli czerwona nitka, atrapa grilla i zderzaka plaster miodu, dokładki przód, boki, tył z najlepszym 2.0 TDCI 163KM z PowerShift-em cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 30 Jan 2017 - 09:14
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Jakie są różnice miedzy wersją 2.0 140 i 163 KM? Sam soft czy są różnice w osprzęcie bo już różne teorie na ten temat słyszałem. Tak samo 1.6 Ecoboost 150 i 182 KM też różni się podobno tylko softem. Te 200 Km to nie za dużo? Tyle by mi w pełni wystarczyło jak na dupowóz w dieslu. Seria 140 KM to dla mnie za mało. Jeździłem 508 HDI z tym silnikiem (osprzęt ponoć trochę inny) w wersji 140 KM i dupy nie urywa. AR159 1.9 150 kM jest chyba bardziej dynamiczna. Wersją 163 KM w Pugu 508 jeździłem jako pasażer i subiektywnie było lepiej ale trudno ocenić takie rzeczy z siedzenia pasażera. W każdym razie w ciężkim Mondeo program by się przydał. I pytanie jak wygląda sprawa hamulca ręcznego? Tu na zdjęciu jest tradycyjny i to mi odpowiada bo w zimie jest to dla mnie ważna sprawa (nawet nie o wygłupy chodzi ale pewniej się czuje bo wiem jak go wykorzystać w sposób kontrolowany) ale w ogłoszeniach widzę bardzo dużo elektrycznych (swoją drogą działa na tył czy na wszystkie koła?)


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 30 Jan 2017 - 09:31
Post #55


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





W polifcie te silniki są identyczne. Z tym samym osprzętem, na tym samym sterowniku. Inny jest tylko soft. Można zrobić upgrade z 140 na 163 (nie program).
Zadzwoń do Grześka heko z GCS-u i pogadaj. Z tego co mówi zrobił już masę tych silników na ok. 200/400 i nikt nie zgłaszał żadnych pretensji. Jeden forumowicz pisał, że na takim programie ma nalatane już ponad 60k i wszystko w najlepszym porządku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 30 Jan 2017 - 10:02
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Dzięki za info. Z tego wynika, że nie ma co w ogłoszeniach patrzeć tylko na mocniejszą wersję. Z tego co wiem w 508 jest trochę inny osprzęt. Ta 508 potrafiła spalić przy spokojnej jeździe na trasie w okolicach 5l i jestem ciekaw czy w Mondeo to w ogóle możliwe. Mocno kusie mnie też Superb, który jest jeszcze większy, lepieje wykonany ale też prowadzi się gorzej i będzie droższy w zakupie.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 30 Jan 2017 - 10:24
Post #57


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(TeddyBear @ Mon, 30 Jan 2017 - 08:06) *
Kolego znalazłem dla Ciebie coś do odratowania biggrin.gif
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-t...l-ID6yINiF.html
Titanium S czyli czerwona nitka, atrapa grilla i zderzaka plaster miodu, dokładki przód, boki, tył z najlepszym 2.0 TDCI 163KM z PowerShift-em cool.gif

Nie naprawiam powypadkowych, co innego pomalować zderzak/maskę, a co innego spawać drugi tył. Choć wersja fajna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 30 Jan 2017 - 10:42
Post #58









CYTAT(tomek evo @ Mon, 30 Jan 2017 - 10:02) *
Mocno kusie mnie też Superb, który jest jeszcze większy, lepieje wykonany ale też prowadzi się gorzej i będzie droższy w zakupie.

.. skoro piszesz o małym spalaniu przy spokojnej jeździe.. a potem o złym (?) prowadzeniu superba2 to... czego oczekujesz ?

Superb2 jest komfortową limuzyną a nie sportowym autem. Jak za miękko to dajesz twardsze amory czy sprężyny i już.
Drogi ? Mało traci też na wartości od pewnego momentu... i ze sprzedażą nie ma problemów.

Jak liczysz się ze spalaniem.. to preferujesz jazdę bardzo delikatną a nie sportową wink.gif
Skoda 2.0 TDI 170 z 4x4 manual pali... do 8.5 litra przy autostradzie i prędkości około 200km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 30 Jan 2017 - 11:34
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Nie pisze o złym prowadzeniu Superba tylko o lepszym Mondeo a lubie dobrze prowadzące się auta i to dla mnie robi różnicę. Preferuje jazdę ekonomiczna aczkolwiek na pewno nie powolną tylko raczej dynamiczną. Liczę się ze sporym spalaniem przy prędkościach 180+ ale przy spokojniejszej jeździe tak ok. 140 km/h przelotowo jak jeżdżę zazwyczaj z rodziną niskie spalanie też ma dla mnie znaczenie. Spalanie Superba przy takiej prędkości bardzo niskie ale 2.0 TDI pali generalnie mało. Ford pewnie więcej pytanie o ile więcej.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 30 Jan 2017 - 11:50
Post #60









Superb2 to w zasadzie podwozie Passata... więc jest wszelki dostęp do części tuningowych. Motać możesz dowolnie.
Spalanie ? Wydaje mi się, że Skoda powinna mniej palić.. szczególnie na drogach "nie autostradowych". Wynika to głównie z przełożenia 6 biegu... można jechać już 85-90 km/h.

Moja bardzo oszukiwała na wskazaniach komputera... a szczególnie jak się uprawiało eko-jazdę. Potrafiła orżnąć nawet o 1 litr na 100km
Jak dostawała w palnik to spalanie wskazywane przez komputer było właściwe i zgodne z wyliczeniami "na zalewanie". wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:27