Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> RODZINNE AUTO DO 20 TYS
adamlass
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:20
Post #41


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(amica1 @ Thu, 11 Feb 2016 - 10:24) *
Informuje, że to była największa pomyłka jaką mogłem zrobić, przez prawie rok użytkowania wsadziłem w auto( nie licząc oczywiście opon/ rozrządów/ olejów/ filtrów, które na początku wymieniłem) ok 6 tys. Na początku padł dwumas, następnie wtryski, z silnika i skrzyni zaczął się teraz lać olej..



Na początku zastanów się czy jest sens sprzedawać auto, w które już wsadziłeś trochę grosza. Jeżeli zostały zrobione najważniejsze (i przy tym najdroższe) sprawy związane z użytkowaniem diesel'a, to w zasadzie pozostało chyba tym autem jeździć, a nie pakować się w kilkunastoletnie samochody.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
SajneK
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:24
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Lexus is200
Miałem - polecam

http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-is200-2-...d-ID6yherF.html


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:24
Post #43


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





Adamlass, dzięki za propozycję, ale odpuszczę. W tamtym tygodniu biegi przestały wchodzić, co się okazało uciekł cały olej ze skrzyni + cieknie z silnika, więc trzeba uszczelniać go całego. Dodatkowo mechanik twierdzi, że do turbo dostaje się powoli olej i potwierdził tylko to co chce zrobić, że lepiej go spróbować sprzedać zanim znów włożę kolejne tysiące.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:31
Post #44


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Jasne, to jest indywidualna decyzja właściciela. Wniosek z tego taki, że żon w sprawach motoryzacyjnych nie słuchamy i kropka wink.gif
Co do propozycji, to faktycznie IS200 jest chyba najlepszą (RWD) i stosunkowo najmniej awaryjną opcją. Można też trafić kombi.
Ewentualnie, świeższa będzie Octavia, chociaż mając do wyboru Lexa, to na niego bym się zdecydował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
five
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:40
Post #45


Frequent User
Dołączył: Sat, 09 July 2005
Skąd: Warszawa/Bielsko-Biała





W tym budżecie polecam Mondeo Mk3. Sam posiadam diesla, ale rozglądałem się za benzyna + lpg.
Tyle, że trudno znaleźć sensowną i zadbaną sztukę :/ TDCI jest znacznie większy wybór. Ja kupiłem 2003 rok (polift) za 9k, wsadziłem <3k zł na start.

Mondeo mam od 2 miesięcy i 4k km za sobą. 130KM i 330nm w trasie robi robotę. Ilość miejsca w środku oraz jakość wykonania naprawdę zadowala. Prowadzenie to przyjemność. W moim przypadku auto było zastane (6k km w 3 lata) więc po pierwszym przeglądzie (600zł - oleje, płyny i filtry) i tysiącu km musiałem wymienić wszystkie elementy gumowe zawieszenia + amortyzatory tył. Zabawa za 2k PLNów. Ale od tego czasu śmiga aż miło. Trzeba jednak uwzględnić, że to klasa D - jeździ się bardzo wygodnie, ale eksploatacja też nieco kosztuje. Nie jest droższy w utrzymaniu niż inne diesle z tego samego rocznika (turbo, wtryski), a łańcuch jest na rozrządzie. Jeśli lpg to tylko w 2l.

Generalnie - auto dające optymalny wskaźnik jakość/cena/komfort przy rozsądnych kosztach utrzymania. O ile nie wejdziesz na minę. Chociaż to ostatnie zdanie pasuje do każdego auta wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 11 Feb 2016 - 11:48
Post #46


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





Sajnek, Adamlass, brałem pod uwagę również Lexusa, bo bardzo się mi podoba, duży plus za RWD. Tylko czy w tej kwocie jaką dysponuje kupię coś zadbanego? Z tego szukałem wcześniej, to ceny są dość zróżnicowane, od 13 do 20...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 11 Feb 2016 - 12:00
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Jak sie trafi, marzyciele chcą 20k za 99 - 00 rok, jak ktoś chce na prawde sprzedać to ok 12-13 k za 16 - 17 latka to rozsądna cena


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin986
post Thu, 11 Feb 2016 - 12:05
Post #48


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: Rzeszów





Może poszukaj jakiejś Toyoty Avensis/Corolli w kombi i PB, powinieneś coś fajnego znaleźć do 2004 roku, wiem, że samochody mogą się wydawać nudne, ale IMO jak już raz się przejechałeś na francuskiej motoryzacji to szukaj czegoś bez awaryjnego, myślę że kupowanie BMW E46 czy E39 w tych pieniądzach jako jedyny dailydriver to kiepski pomysł, chyba że byś miał pewniaka, od znajomego.

Lagune II/FL odpuść, miałem taką przez 2 lata, sprzedałem kupiłem Hondę.


--------------------
REALITY BEATS FICTION BY FAR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Thu, 11 Feb 2016 - 12:32
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





Za mało kasy na porządny samochód. Proponowałbym coś na bazie golfa IV czyli sam golf, bory i pochodne, seaty i skody - silnik 1,9 TDI lub 1.6 benzyna z gazem. Trzeba liczyć się z wymiana dwumasu, rozrzadu i turbo w TDI. Ale zawieszenie raz zrobione wytrzyma naprawdę długa i za paręset zł można ogarnąć w odróżnieniu od proponowanego np Mondeo. Gaz tez warto założyć samemu bo żywotność najważniejszych elementów instalacji to zaledwie parę lat.
w tych pieniądzach to najważniejsze znaleźć dobry egzemplarz co niestety nie jest łatwe bo auta z przeszłością i mocno podpicowane (ale pic taki konkretny - handlarze wymieniają elementy tak że auto sprawia wrażenie w pełni sprawnego - jednak naprawiane są najtańszym kosztem.)


--------------------
Szukam koni.........
......mechanicznych

wystarczy WW <!-- s;) --><!-- s;) -->
BMW E36 M3 3.2 SEDAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 11 Feb 2016 - 12:51
Post #50


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





ww#296, Właśnie o tym myślałem, że lepiej kupić samą benzynę i z czasem dołożyć gaz.. Z diesla się wyleczyłem na dobre, jeżdżę często krótkie odcinki po mieście i jako takich tras nie robię, dlatego wolałbym je odpuścić ze względu także na koszty awarii jakie mogą wystąpić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mireczek89
post Thu, 11 Feb 2016 - 12:54
Post #51


User
Dołączył: Mon, 26 January 2015





e39 to super samochód.
Przedlifta z 97-98-99 roku 528i touringa można kupić za 15 tyś przyzwoitego.


Nie wiem jakie b5 FL za 10-13 się kupi.
Rok temu kolega za ładnego przedlifta 2.8 dał 13k.

Wszystko da się kupić tanio, nie ma problemu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 11 Feb 2016 - 14:04
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(amica1 @ Thu, 11 Feb 2016 - 10:24) *
Witam Panowie po prawie rocznej przerwie... Temat zakończył się kupnem Peugeota 307 SW z 2006 roku 2.0 hdi 136 km. Żonie ten model bardzo się spodobał i nie chciała odpuścić i słuchać, że w diesla lepiej się nie pakować. Dodatkowo Peugeot zaplusował u niej rocznikiem... Informuje, że to była największa pomyłka jaką mogłem zrobić, przez prawie rok użytkowania wsadziłem w auto( nie licząc oczywiście opon/ rozrządów/ olejów/ filtrów, które na początku wymieniłem) ok 6 tys. Na początku padł dwumas, następnie wtryski, z silnika i skrzyni zaczął się teraz lać olej... W związku z tym chce się pozbyć tego auta i kupić coś innego w benzynie. W związku z tym, że dziecko ma już pół roku to niedługo wózka nie będę musiał wozić to straczy nam sedan/ kombi. Z tymże nie ukrywam, że spłukałem się trochę z pieniędzy przez tego peugeota i szukamy auta do 10-13 tysięcy (kasę na części po zakupie mam odłożoną), najlepiej już w gazie. Co w tej cenie mógłbym dostać? Wymagania:
- rocznik min 2001
- klima, abs, centralny zamek
- gaz/ benzyna


Czy w tej cenie kupie dobre E46 po lifcie? Patrzyłem też Laguny II FL, czytałem, że po lifcie zostało sporo poprawione, ale czy np. jakbym dozbierał te 2-3 tysiące to starczyłoby na dobry egzemplarz?

Widzisz, wszystko zależy od stanu auta, ja 307 tylko ze w benzynie jezdzilem 11 lat. Najmniej usterkowe auto jakie miałem, koszty roczne groszowe, najdrozsza rzecz jaka mi się zepsula to termostat za 60zł, reszta to eksploatacja....

W tej kwocie to na pewno nie kupisz e46 po lifcie dobrego. Nawet z przedliftem będą problemy, może 318i uda się zakupic. Jest to jakies rozwiązanie, ale nie będzie tak latwo znaleźć, no i pakiet startowy raczej większy niż u konkurencji.

Szkoda ze się zraziłes do francuzów, bo bym polecił 406 kombi w benzynce. Do 8-9 tys. kupisz spokojnie auto z młodego rocznika w swietnym stanie. Jakosciowo, to nie ma co porównywać do 307....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 11 Feb 2016 - 14:25
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(amica1 @ Thu, 11 Feb 2016 - 10:56) *
Korci mnie cały czas, aby spojrzeć na E39 (oczywiście tutaj wchodzą w grę starsze roczniki), ale tak jak ktoś tutaj napisał czy za tą cenę opłaca się kupić markę klasy premium.

Nie licz na to ze pełnoletnie e39, w tym budzecie zakupione, będzie generować mniejsze koszty niż Twoje dotychczasowe 307.

Dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, to moim zdaniem, auto jak najprostsze i znane z jak największej trwałości. Cos jak Octavia/Avensis/Astra II/ Peugeot 406. Nie wiem może jakiś Focus kombi benzyniak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Thu, 11 Feb 2016 - 14:33
Post #54


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Celowałbym w Octavię kombi. Najlepiej 1.8T, ale jak trafisz, to nie pogardziłbym 2.0. Proste, pancerne, tanie w utrzymaniu auto, a jak trafisz ładny kolor, to jeszcze jakoś wygląda. Duża podaż, dobre ceny, spełnia wszystkie kryteria. W podanej kwocie mógłbyś się nawet za Laurin & Klement rozglądać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Thu, 11 Feb 2016 - 20:34
Post #55


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Kup cokolwiek czego nie sprowadził Mirek,nie cofał licznika Janusz i nie klepał Stanisław. Ja rok temu przywiozłem sobie Octavke 1.9 110, zrobiłem pakiet startowy,program wyszło 15k i w sumie do wożenia dupy wystarcza,na trasy średnio ale w koło komina bez problemu. Przedtem miałem e46 i w porównaniu do skody jest to oczywiście dzień do nocy pod każdym względem(no miejsca w środku jest podobnie) ale jak by nie liczyć utrzymanie trójki w porównywalnym stanie do octavi kosztuje dużo więcej. Spójrz może jeszcze na Mazde Premacy nie robi łał ale jeździ bezawaryjnie jak toyota a i w zakupie będzie na pewno tańsza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Thu, 11 Feb 2016 - 20:48
Post #56


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Może jeszcze Lancer kombi. Rocznik będzie na pewno świeży, a auto solidne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 11 Feb 2016 - 20:59
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





W tym budżecie sam rozglądam się za Astrą III kombi i w sumie auto nie ma większych wad, dość przestronne (wydłużone w stosunku do sedana) i z dieslem Fiata całkiem przyjemne (bo benzyn brak). VC też bym brał, ale kombi kupowato wygląda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 11 Feb 2016 - 21:00
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





IS200 fajne auto, ale w Polsce wiekszosc to zarzynane auta zza granicy, chyba nie ten budzet na porzadne auto. I faktycznie, nie psuje sie, ale kupno slabo utrzymanego egzemplarza w nieskiej cenie to proszenie sie o klopoty, bo czesci sa drogie. Jesli koniecznie E46 to moze Compact? Cena jest znaacznie nizsza.
A poza tym to VAG, Focus i w sumie wybor jest spory, tyle, ze szalu nie bedzie.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Thu, 11 Feb 2016 - 22:23
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





a ja wlasnie polecilbym L2 fl 2.0 f4r w kombi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Fri, 12 Feb 2016 - 09:35
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





Do 13k to szukaj prostego auta w jak najlepszym stanie, bo tu właśnie stan jest najważniejszy. Moim zdaniem accord 99-00, golf IV, bora,v70 b.dobra opcja. Ewentualnie, chociaż nie wiem czy to będzie dla Ciebie najlepszy wybór, jest e39 w kombi 528i z lpg do wzięcia w okolicach 13k w stanie co najmniej zadowalającym wink.gif


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 02:46