Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Strojenie Motronic 1.2.1, VW Polo 86c2f / VW Passat 35i
forteller
post Tue, 19 Feb 2019 - 08:30
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 13 March 2017





Cześć,
Wersja krótka:
Jak wysterować mechanicznie zmodyfikowany silnik na monosiku? Ktoś w ogóle bawi się w korekcję mapy tych archaicznych sterowników? Da się do takiego ustrojstwa zapiąć jakąś świnię?

Wersja (za) długa:
Od ponad roku jestem posiadaczem VW Polo 86c2f '93, które eksploatuje na codzień. Auto fabrycznie posiadało silnik 1,0 o mocy 45KM. Zachęcony komentarzami wśród różnych użytkowników na temat łatwości przekładki, postanowiłem wymienić silnik na jednostkę 1,6 75KM ABU pochodzącą z początkowych lat produkcji VW Golfa III i mam problem z wystrojeniem tego silnika.

W ramach wstępu jeszcze: posiadam również VW Polo 86c '88 z silnikiem G40, który po modyfikacjach zarówno w silniku jak i kompresorze pojechał na korekcję mapy i ostatecznie wykazał się mocą 147KM przy doładowaniu równemu seryjnemu. Tam co prawda jest Digifant, lecz mam jakieś wyobrażenie na temat tego jak wygląda modyfikacja mapy w tych starych sterownikach.

Przechodząc do codziennego Polo jednak, sam swap miał mieć charakter budżetowy - ot, po prostu sprawić, żeby dało się w miarę normalnie jeździć dotychczas 45-konnym bolidem. W związku z tym, postanowiłem pozostawić oryginalną wiązkę silnikową tego samochodu, która z grubsza pasuje do silnika ABU. Po zakupie silnika jednakże, szybko okazało się że ABU cierpi na choroby wieku dziecięcego (to pierwsze 1600cm3 Volkswagena na małym bloku), w związku z czym silnik jest poskładany w następującej konfiguracji:
- Tłoki i upg z nowszego AEE (stopień sprężania 10:1 zamiast seryjnych 9,3:1. Na 8 tłoków ABU które znalazłem, wszystkie nadawały się do śmieci. AEE ma tłoki z wyższym płaszczem osadzone nieco niżej oraz metalową upg niższą o 1mm)
- Wałek od VW 3F (Polo 1,3 75KM)
- Wtrysk VW RP/AAM/ABS (Passat B3/B4 1,8 75KM/90KM (wszystkie miały ten sam wtrysk o wydajności swoją drogą takiej samej jak wtrysk zastosowany w ABU))
- Przepustnica VW RP/ABS
- Koło zamachowe VW AAU (Polo 1,0 45KM)
- Kolektor wydechowy oraz cały wydech z VW PY (Polo 1,3 G40 113KM)

Nie jestem pierwszą osobą, która składa silnik w takiej konfiguracji i według wielu komentarzy, powinienem był zastosować sterownik od silnika RP z Passata. Ogółem, dorobiłem się już czterech komputerów od 1,8 w wariantach 75KM i 90KM i na wszystkich mam problem z za bogatą dawką. Co prawda nie jest to zdiagnozowane, ale podczas schodzenia z obrotów, gdy sterownik zaczyna dawkować paliwo na obroty postojowe (~1500-1600RPM), zaczyna popierdywać z wydechu. Dodatkowo, parkując w garażu czuję, że spaliny nie są w porządku. Na postoju natomiast silnik ma tendencję do wpadania w drgania. Niemniej jedzie jak trzeba, przyspiesza przyjemnie (znacznie lepiej niż Polo z silinkiem 3F), zapłon ustawiony jest poprawnie za pomocą lampy stroboskopowej, a wszystkie komponenty (elementy zapłonu, czujniki temperatury, sonda lambda itp) są sprawne.

Co robić w związku z tym? Nie opłaca mi się robić jakiegoś adaptera do ECU z 1,6 ABU, skoro silnik i tak jest mechanicznie zmodyfikowany. Mogę prawdopodobnie podjechać na strojenie któregoś ECU od 1,8 do osoby która stroiła mi G40, lecz szukam opcji tańszej niż 1200zł + koszty związane z dojazdem na dwa samochody. Trochę drążyłem temat i ruscy grzebią w tych sterownikach, lecz bez sondy szerokopasmowej i doświadczenia, sam się tego nie podejmę. Jest jeszcze opcja na świnię, bądź zewnętrzny sterownik. Co będzie rozwiązaniem najtańszym do tak zaawansowanego technicznie bolidu? Pochodzę z Krakowa i chciałbym sprawę załatwić w obrębie małopolski, bądź województw sąsiadujących.

PS. Samochód jeździ również na sterowniku od 1,0. Nie pisałbym o tym, ale spośród wszystkich ECU które posiadam, to jedyne które ma możliwość diagnozy błędów z podglądem danych na żywo (spośród czterech komputerów od 1,8, dwa mają jedynie możliwość podglądu błędów, a pozostałe dwa mają diagnostykę przez kody błyskowe). Gdyby była możliwość jego wykorzystania jako "bazy", chętnie bym to zrobił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 19 Feb 2019 - 08:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:22