Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> BMW e30 Przygotowanie
halny24
post Tue, 20 Mar 2007 - 20:44
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 29 September 2006





a wiec tak prosil bym was o pomoc w przygotowaniu mojego BMW :

narazie zrobie tyle kupie e30 325 z silnikiem 2,5 i dobra blacharka oczyszcze go z rdzy i odchudze nom i utaj staje w miejscu niewiem co dalej bede musial robic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Mar 2007 - 20:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Ictus
post Tue, 20 Mar 2007 - 21:14
Post #2


FotoPstryk
Dołączył: Wed, 02 March 2005
Skąd: Olsztyn





zaspawac dyfer
pomyslec nad zawieszeniem - czy od razu gwinty, czy bedziesz sie uczyl na kraweznikach (wtedy jakies custom rzezby przerabiane amorki i twarde sprezyny zeby bylo taniej)
duzo opon i trenowac
a reszte jak wyczujesz


--------------------
www.slubfotki.pl - Najszybszy fotograf ślubny
www.ictus.cba.pl - fajne fotki motoryzacyjne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwapcio23
post Tue, 20 Mar 2007 - 21:17
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 12 November 2006
Skąd: Końskie/Kielce/Łódź





No i radze o chlodzeniu nie zapomniec, bo na poczatek mozesz go troche za bardzo przypałowac i zeby sie niemilo nie skonczylo Poszukaj na forum bo ogolnie tematy o e30 juz byly pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikso
post Tue, 20 Mar 2007 - 22:18
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 27 December 2004
Skąd: Poznań





Kubeł, negatyw z przodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sosen
post Tue, 20 Mar 2007 - 22:20
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 22 May 2006
Skąd: Szczecinek





CYTAT("Mikso":24zzg6vr)
Kubeł, negatyw z przodu

No właśnie, czy ktoś może powiedzieć jak ustawić zbieżność w E30 żeby lepiej się bokiem latało? Jakieś konkretne informacje?
Jak już będziesz robił sobie E30 to licz się z tym, że prędzej czy później będziesz musiał powymieniać wszystkie gumowe elementy podwozia, wszelkie tuleje itp. Osobiście zainwestowałem w zestaw poliuretanowych elementów i mam nadzieję, że na jakiś czas będę miał spokój z tym tematem. Według mnie koniecznością jest kubełek i oczywiście pasy np. 4-punktowe, na pewno pomocny okaże się hydrauliczny rękaw. Sporo jest modyfikacji które można przeprowadzić, ale tak jak pisali poprzednicy, żeby zacząć nie trzeba ładować kosmicznych pieniędzy, jednak pamiętaj o tym, że wszystkie słabe punkty Twojego samochodu dadzą o sobie znać podczas ekstremalnej eksploatacji jaką niewątpliwie jest jazda bokiem po suchym asfalcie. Aha i jeszcze dosyć ważna sprawa: kierownica nie powinna być za mała, niektórym może się wydawać, że jak mała to sportowa i dobra do driftu, według mnie lepiej jeździć na seryjnej 380mm niż na 320mm, a osobiście wybrałem 350mm i uważam ten rozmiar za optymalny. Jak już kupisz samochód to zaczniesz się martwić co z nim zrobić, uwierz mi że pomysłów nie zabraknie, licz się jednak z tym, że ten temat wciąga jak chodzenie po bagnach i kasiora płynie szerokim strumieniem


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halny24
post Tue, 20 Mar 2007 - 22:52
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 29 September 2006





a wiec tak na sam poczatek chcialem wszystkim podziekowac za pomoc ale w szczegolnosci Ictusowi


wiec tak co zakupie:

SAMOCHOD

-BMW E30 325i

ZAWIESZENIE

-BILSTEIN B6
+
-Sprężyny H&R grupa volkswagen (octavia,golf)

(tylko niewiem jak jee przerobic aby polaczyc jak mozecie to napiszcie)

na sam przud odrestauruje i oczyszcze autko ze rdzy itp
odchude go ze zbednych przedmiotow
zmienie zawieszeni
zespawam mechanizm roznicowy
pozmieniam plyny i zobacze co z mostem napedowym
zakupie nowe klocki hamulcowe i dorobie do przewodow hamulcowych stalowy oplot
zalatwie pelno opon

jezeli cos przeoczylem albo macie jakies sugeste piszcie bardzo sobie cenie takie komentarze

Added after 55 seconds:

a wiec tak na sam poczatek chcialem wszystkim podziekowac za pomoc ale w szczegolnosci Ictusowi

wiec tak co zakupie:

SAMOCHOD

-BMW E30 325i

ZAWIESZENIE

-BILSTEIN B6
+
-Sprężyny H&R grupa volkswagen (octavia,golf)

(tylko niewiem jak jee przerobic aby polaczyc jak mozecie to napiszcie)

na sam przud odrestauruje i oczyszcze autko ze rdzy itp
odchude go ze zbednych przedmiotow
zmienie zawieszeni
zespawam mechanizm roznicowy
pozmieniam plyny i zobacze co z mostem napedowym
zakupie nowe klocki hamulcowe i dorobie do przewodow hamulcowych stalowy oplot
zalatwie pelno opon

jezeli cos przeoczylem albo macie jakies sugeste piszcie bardzo sobie cenie takie komentarze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwapcio23
post Tue, 20 Mar 2007 - 23:29
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 12 November 2006
Skąd: Końskie/Kielce/Łódź





Kubeł! Kubeł! Kubeł!
W miare rozwoju umiejetnosci i wymagań co do prędkości pokonywania zakrętów i coraz odwazniejszych "ślizgów" rozpórki no i klatka dla ogolnego usztywnienia i przede wszystkim dla Twojego bezpieczenstwa. No wiadomo ze oczywiscie modyfikacje silnika będą na pewnym etapie oczywiste a nawet konieczne pzdr!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_>STAN<_*
post Wed, 21 Mar 2007 - 05:49
Post #8









Jeżeli mówimy o profi E30 do Driftu to...

-zmiana silnika na M54 B30 (3l jednoska 236PS)

-zawias D2 lub Koni lub Bilstein (kto co lubi osobiście proponuje D2 gdyż jest bardzo atrakcyjny cenowo)

-power flex'y

-dyfer to nic skomplikowanego...można przełożyć mechanizm różnicowy ze starej seri5 znanej bardziej jako E34 (płytki u odpowiednich znających sie ludzi mozna regulowac i spinac na tyle % ile się wymaga)

-Fotele Kubełkowe (seryjne fotele niestety nie maja dobrego trzymania bocznego)

-wykonanie klatki bezpieczeństwa lub roll-bar'u

-auto seryjnie jest już lekkie więc wystarczy po prostu opróznić ją w środku i zostawić klatke i fotele.

(jak ktoś chce zrobić wyjątkową i nie obluzgiwaną przez fanów ,,sushi" E30 to doradzam aby przemalowac bude na kolor biały i załozyć koło BBS CH )

tyle odemnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Wed, 21 Mar 2007 - 07:12
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





nie myślałem, że kiedyś to napiszę... ale

najlepiej moim zdaniem odpowiedział STAN, tak przygotowana E30 będzie najfajniej jeździła (opcja silnika jest dowolna)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sosen
post Wed, 21 Mar 2007 - 09:20
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 22 May 2006
Skąd: Szczecinek





To ja w takim razie powiem jak właśnie kończę przygotowywać swoją E30.
Seryjnie był to model 320i. Zaspawałem dyfer 4.10, założyłem zawieszenie KONI(z regulacją siły tłumienia) + FK (60/40), rozpórki przód i tył, tylna belka z hamulcami tarczowymi od 325i, kubełki SPEED3, pasy 4-punktowe OMP, zamszowa kiera 350mm z odsadzeniem 90mm, hydrauliczny rękaw (w trakcie montażu), wyłącznik prądu w zasięgu ręki kierowcy, zestaw POWERFLEX + nowe łączniki stabilizatorów, silnik co prawda trochę cieżki ale z dobrym momentem czyli M30B35, oczywiście jest cała wypruta, przydałaby się klatka, ale już w tym sezonie nie dam rady finansowo. W tym tygodniu dokończę temat i pełny zapału przybędę na mój pierwszy trening na torze
No i nie wiem jak ustawić zbieżność żeby było dobrze, czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

P.S. Stan, czy jesteś pewny, że można przełożyć dyfer od E34? Z mojego doświadczenia wynika, że jest kilka rodzajów dyfrów montowanych w E34, możesz bardziej rozwinąć swoją myśl? Napisz konkretnie od jakiego modelu według Ciebie pasuje. Orientujesz się może jakie są koszta zwiększenia spięcia seryjnej 25% szpery?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halny24
post Wed, 21 Mar 2007 - 10:13
Post #11


Rookie
Dołączył: Fri, 29 September 2006





(">STAN<":jovmnz9h)
proponuje D2 gdyż jest bardzo atrakcyjny cenowo[/quote]

ta bardzo 3,500 nie zabardzo bedzie mnie stac

http://www.tomson.com.pl/x_C_J__P_20210079__LL_10.html

ale ja bardziej myslalem o

BILSTEIN B6

http://www.allegro.pl/item173904292_bil ... t_mts.html

tylko ze sprezyny do tego trzeba a ja niewiem jakie i jak je polaczyc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Wed, 21 Mar 2007 - 11:45
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





Jeżeli kupujesz Bilsteiny, to kup koniecznie B8. B6 to jest ta sama twardość co B8, al B6 jest do seryjnych sprężyn lub max 20-30mm niżej. To B8 są do krótszych sprężyn. Zresztą dopytaj tego sprzedawce dla potwierdzenia. Kupiłem właśnie komplet B8 do Audi od tego człowieka. Polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halny24
post Wed, 21 Mar 2007 - 12:08
Post #13


Rookie
Dołączył: Fri, 29 September 2006





ok wiec tak zamiezam kupic ten zawias

http://www.allegro.pl/item175225017_bil ... t_mts.html

tylko mogli bycsie mi podac jakies sprezyny co beda do tego pasowac niezadrogie najbardziej prsil bym o linki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_>STAN<_*
post Wed, 21 Mar 2007 - 16:38
Post #14









[quote="halny24":146hf8ew]
(">STAN<":146hf8ew)
proponuje D2 gdyż jest bardzo atrakcyjny cenowo[/quote]

ta bardzo 3,500 nie zabardzo bedzie mnie stac

http://www.tomson.com.pl/x_C_J__P_20210079__LL_10.html

[/quote]

na forum jest użytkownik Tery zapytaj się go o cene zawiasu D2 do twojej E30 ja reklamy na forum nie bede robił bo jeszcze bana zalicze

P.S
jeżeli chodzi o dyfer ze szperą to
pochodzący od E34 535i (Most jest o przełożeniu 3,45 w dyfrze od M5 E34 jest bodajże 3,91) pozostaje jeszcze pytanie jaki dyfer masz w E30? ale z tego co wiem i słyszałem to da się przełożyć mechanizm..a jak komus się nie che przerabiać mostu z E30 to moze pokombinowac z przerobieniem belki mocujacej z E34 (co pewnie jest jeszcze bardziej uciazliwe) i zamontować po prostu dyfer z E34 lub z seri 3 E36.

odnośnie samego spiecia mostu to sugeruje się skierować do użytkownika Buni'iego (Buni) który takową przeróbke robił on udzieli info u kogo i za ile;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Wed, 21 Mar 2007 - 17:37
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





CYTAT("keyser":3jhvyv6m)
nie myślałem, że kiedyś to napiszę... ale

najlepiej moim zdaniem odpowiedział STAN, tak przygotowana E30 będzie najfajniej jeździła (opcja silnika jest dowolna)


Jakby mój tuner był dla mnie taki miły inaczej... to bym poszukał lepszego tunera.


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halny24
post Fri, 19 Oct 2007 - 15:42
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 29 September 2006





witam panowie po dosc dlugiej przerwe
pracowalem w pizzeri aby zarobc na autko ;p mam narazie 4,5 tys uzbierane i przystawiam sie do kupna mojej bmki ,co myslcie o tej http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3283923
moim zdaniem bardzo dobrze sie prezentuje a wy jak myslicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikso
post Fri, 19 Oct 2007 - 16:19
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 27 December 2004
Skąd: Poznań





Ludzie ogarnijcie sie! Co chcesz wiedzieć? Widziałeś auto na żywo? Jest zgnite? Trzyma się kupy czy nie? Silnik jest zdrowy? Tego nikt Ci tu nie powie patrząc na zdjęcia z ogłoszenia. Jedynie może Ci ktoś powiedzieć że jak bedzie szpera i lekka redukcja masy to powinno jeździć bokiem.
No jeszcze moge Ci powiedzieć że była walona w PP i to tyle patrząc na ogłoszenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bambus
post Fri, 19 Oct 2007 - 18:11
Post #18


User
Dołączył: Tue, 05 September 2006
Skąd: Kutno





Przód w innym kolorze, drzwi w innym, tył w innym. tyle ze zdjęć.
Nie wierz jak ktoś Ci napisze że auto ma 220 KM skoro nawet nie potrafi z kolektora wydechowego (jeśli rzeczywiście on jest) odczytać napisu HARTGE i w ogłoszeniu umieszcza "Hardge".
Poza tym zapytaj czy to ETA 2,7i czyli 129 KM zdłubana, czy może 2,5i o zwiekszonej pojemności
Moja rada, nie napalaj się, szukaj wytrwale i oglądaj na żywo.
Pozdro


--------------------
E36 318is coupe
E30 335i sedan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeathAngel
post Fri, 19 Oct 2007 - 18:30
Post #19


User
Dołączył: Sun, 08 April 2007





CYTAT("halny24":36vbxkst)
witam panowie po dosc dlugiej przerwe
pracowalem w pizzeri aby zarobc na autko ;p mam narazie 4,5 tys uzbierane i przystawiam sie do kupna mojej bmki ,co myslcie o tej http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3283923
moim zdaniem bardzo dobrze sie prezentuje a wy jak myslicie?


Widziałem jedno z tych zdjęć w innym ogłoszeniu i specyfikacja tego auta była inna... Może i specem nie jestem, ale nie ryzykowałbym i poszukałbym innego autka.
PZDR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szaga
post Fri, 19 Oct 2007 - 18:47
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 16 September 2007
Skąd: inąd





Kolego o ile sie nie myle to auto jest już grubo 3 miesiące na sprzedaż
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 05:49