Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Co można kupić za 80 tys.?, NON-FWD, sprawnie i szybko
acee
post Sun, 17 Dec 2017 - 23:40
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 03 January 2005





Założenia są proste. Szukam samochodu do 80-85 tys. brutto (leasing). Przebieg roczny około 30 tys. km (50/50 - trasa/miasto). Szukam czegoś w miarę oszczędnego (diesel?), co będzie zapewniało przyzwoite osiągi, będzie automatem i nie będzie 3-drzwiowe (czasami będą podróżowały dzieciaki). Co tam wypatrzyłem na naszym wspaniałym rynku używek:
- F30 320d 184 km? - ładne, trochę plastikowe, ale także niestety dla mnie za małe,
- VW CC 2.0 TDi 177KM? - bardzo fajna opcja, szczególnie w 4motion, duży wybór na pełną FVAT, trochę nudny,
- Inifiniti Q50 2.0 177KM? Wieje egzotyką, chociaż na papierze wygląda nieźle,
- Audi A5 (tutaj model tańszy i przedliftowy, ale np. w 3.0 TDi w niezłym wyposażeniu), stary bo 2010 r.
Volvo, Opel, Skoda, Seat, Kia(!) mi nie leżą.
Ważne jest także wyposażenie: czujniki, podgrzewane fotele, tempomat, dobre audio, skóra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 17 Dec 2017 - 23:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prez_s
post Mon, 18 Dec 2017 - 00:19
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Nie wskazaleś kryteriów co do rocznika ale jeśli 3 jest za małe to może 5 F10?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
acee
post Mon, 18 Dec 2017 - 06:14
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 03 January 2005





2010 i młodsze. F10 w tym budżecie będzie raczej mocno zmęczone.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Mon, 18 Dec 2017 - 20:29
Post #4


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(acee @ Mon, 18 Dec 2017 - 06:14) *
2010 i młodsze. F10 w tym budżecie będzie raczej mocno zmęczone.

Myślę że możesz się rozglądać ceny już spadły. Po wejściu na rynek serii G myślę że znajdziesz min. 525d w takim budżecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
azgaroth
post Tue, 19 Dec 2017 - 23:02
Post #5


Rookie
Dołączył: Wed, 16 December 2015
Skąd: Szczecin





Tak się składa że sprzedaję F10 530d 2010 r. 174k km.

Link do tematu o aucie na bmw klub:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php...53&t=271597

link do otomoto:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-f...a-ID6znML3.html


--------------------
BMW F10 530D 2010
Go to the top of the page
 
+Quote Post
acee
post Wed, 20 Dec 2017 - 13:55
Post #6


Rookie
Dołączył: Mon, 03 January 2005





Widać, że zadbany egzemplarz. Nie jestem przekonany do F10, przyznaję. Wydaje mi się za duży i zbyt "kanapowaty".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 21 Dec 2017 - 10:25
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Inifiniti Q50 jak dla mnie osobiście, wydaje się najlepszą opcją. Jezdzilem trochę , byłem zachwycony. Passat w tej wersji o której myślisz tez bardzo miłe autko, no ale to nadal tylko passat.... najlepiej spróbuj osobiście kazde z tych aut....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 22 Dec 2017 - 09:28
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





nie lepiej wziąć nówkę Audi w Perfect Lease? Ceny wyjątkowo dobre, masz nowy samochód, a nie starego, przechodzonego kapcia. Audi za 200k pln będzie miało porównywalną ratą jak ten 7-letni samochód... To samo dotyczy Arteona. Ma bardzo fajne warunki leasingowe - jak to każdy świeży model.
Jazda nowym autem, a takim z przelotem 150-200kkm to przepaść. Różnica bardzo duża.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 22 Dec 2017 - 10:15
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Czegos nie rozumiem (zawsze brałem auta za gotowke).... auto za 80 tys zł będzie kosztowac tyle co te za 200 tys zł?? ja rozumiem ze leasing itp... ale przecież SUMARYCZNIE trzeba zaplacic te 200 tys i tak?
Jeśli jest tak tanio, to po co się ograncziac? Może lepiej wziąć Panamere BiTurbo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 22 Dec 2017 - 10:39
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Zrozumiesz jak przyjmiesz do wiadomości że to auto za 200k w leasingu nie jest Twoje. Nie kupujesz go na własność, to rodzaj najmu na 3 lata, a potem oddajesz i następne/inne. Możesz też to samo auto znów wziąć w leasing z opcją wykupu na koniec za 1%. Czyli po 6 latach płacenia rat jest Twoje.

Tyle że trzeba mieć działalność która chociaż średni dochód przynosi i być płatnikiem vat. Inaczej to nie ma sensu.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Fri, 22 Dec 2017 - 10:40
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Sumarycznie musisz zapłacić te 200, ale finansowanie zakłada zwrot samochodu do dealera po zakończeniu umowy (odkup jest opcjonalny), więc:

Samochód 200k - wartość po 5 latach 120k = 80k płacisz Ty. I od tego jest liczona rata.

Pamiętajcie tylko, że rata to jest atrakcyjna, ale płaci się też pierwszą wpłatę (20/30% zdaje się) i to też jest koszt samochodu, który przepada. Czyli w dużym uproszczeniu jest to bardziej wynajem długoterminowy niż zakup samochodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
acee
post Fri, 22 Dec 2017 - 11:10
Post #12


Rookie
Dołączył: Mon, 03 January 2005





Tak - chodzi o działalność i firma jest płatnikiem VAT. Zastanawiałem się także nad nowymi autami, z opcją bez wykupu, ale:
- wpłata własna przepada,
- jeżeli wezmę w leasing używane auto, spłacę je i będzie moje, jeżeli będę potrzebował kasy to sprzedam, jeżeli nie zostawię, np. żonie i pojeździ nim z rok/dwa - tego nie zrobię z autem w najmie długoterminowym,
- płacenie około 2000 zł brutto miesięcznie tylko za używanie auta to moim zdaniem dużo, przez 3 lata zostawiam około 70k i po tym czasie nie mam z tego nic. W przypadku zakupu po okresie leasingu zostaje cokolwiek,
- utrata wartości aut nowych jest bardzo duża,
- za 80-85 brutto można znaleźć w miarę świeży (2013-2015) samochód z przebiegiem 90-100 tys. km. Nie potrzebuję samochodu nowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 22 Dec 2017 - 11:19
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ja rozważałem wynajem długoterminowy i sprzedawca Audi gorąco mnie do tego namawiał. A jeśli namawiał, to tym bardziej stawałem się czujny. Co jest korzystniejsze dla sprzedawcy z reguły odbija się na nabywcy.
Pierwsza duża wada tego finansowania, to brak jakiegokolwiek rabatu. Bierzesz po cenniku i tyle. W przypadku zakupu drogiego auta, jest to naprawdę duża różnica w kwocie. U mnie np. było to ok 40 tyś zł. To jednak boli jak wiesz, że nagle straciłeś 40 dychy z kieszeni.
Druga sprawa, wykup praktycznie jest nieopłacalny więc 90% ludzi zdaje auto i bierze następne. Później pewnie znowu to samo i znowu. Ale! Kiedyś trzeba to skończyć i okaże się, że po kilkunastu latach bulenia nie małych rat, zostajesz z niczym. Zero majątku.
Dochodzą jeszcze wysokie stałe opłaty ubezpieczenia, ograniczenia w rocznym przebiegu, oraz koszt naliczenia za ponadnormatywne zużycie, które obniży wartość samochodu w momencie jego zdawania dilerowi. Temat trochę mało klarowny dla mnie, bo wartość szacuje strona zainteresowana tym tematem i może nie być obiektywna.
Ja zawsze będę stał na zdaniu, że gotówka jest najlepszą opcją finansowania, aczkolwiek rozumiem, że często stanowi ona barierę nie do przeskoczenia.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 22 Dec 2017 - 11:38
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Tommo @ Fri, 22 Dec 2017 - 11:19) *
Ja rozważałem wynajem długoterminowy i sprzedawca Audi gorąco mnie do tego namawiał. A jeśli namawiał, to tym bardziej stawałem się czujny. Co jest korzystniejsze dla sprzedawcy z reguły odbija się na nabywcy.
Pierwsza duża wada tego finansowania, to brak jakiegokolwiek rabatu. Bierzesz po cenniku i tyle. W przypadku zakupu drogiego auta, jest to naprawdę duża różnica w kwocie. U mnie np. było to ok 40 tyś zł. To jednak boli jak wiesz, że nagle straciłeś 40 dychy z kieszeni.
Druga sprawa, wykup praktycznie jest nieopłacalny więc 90% ludzi zdaje auto i bierze następne. Później pewnie znowu to samo i znowu. Ale! Kiedyś trzeba to skończyć i okaże się, że po kilkunastu latach bulenia nie małych rat, zostajesz z niczym. Zero majątku.
Dochodzą jeszcze wysokie stałe opłaty ubezpieczenia, ograniczenia w rocznym przebiegu, oraz koszt naliczenia za ponadnormatywne zużycie, które obniży wartość samochodu w momencie jego zdawania dilerowi. Temat trochę mało klarowny dla mnie, bo wartość szacuje strona zainteresowana tym tematem i może nie być obiektywna.
Ja zawsze będę stał na zdaniu, że gotówka jest najlepszą opcją finansowania, aczkolwiek rozumiem, że często stanowi ona barierę nie do przeskoczenia.


Każdy może mieć swoje zdanie ale akurat gotówka jest najgorszą formą finansowania smile.gif dowiesz się tego na 1wszych stronach jakiejkolwiek książki z ekonomii. Prywatnie samochód jest tylko kosztem więc nie jest to takie proste ale w firmie samochód przynosi zysk a leasing to tarcza podatkowa. Prywatnie można to rozważać w kwestii wartości pieniądza w czasie, biorąc to pod uwage może się okazać że nominalnie wyszło drożej ale realnie taniej. Co do najmu długoterminowego to u mnie w firmie warunki są tak preferencyjne że nie wyobrażam sobie żebym kupił samochód na własność kiedy za 1400zł Brutto(tarcza podatkowa) mogę jeździć superbem 2.0TDI dostając 400zł na paliwo miesięcznie i nie martwiąc się o żadną eksploatację bo wszystko pokrywa leasingodawca, ja mam stałą ratę i o niczym nie myśle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 22 Dec 2017 - 12:10
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(MisioLBN @ Fri, 22 Dec 2017 - 11:38) *
Każdy może mieć swoje zdanie ale akurat gotówka jest najgorszą formą finansowania smile.gif dowiesz się tego na 1wszych stronach jakiejkolwiek książki z ekonomii. Prywatnie samochód jest tylko kosztem więc nie jest to takie proste ale w firmie samochód przynosi zysk a leasing to tarcza podatkowa. Prywatnie można to rozważać w kwestii wartości pieniądza w czasie, biorąc to pod uwage może się okazać że nominalnie wyszło drożej ale realnie taniej. Co do najmu długoterminowego to u mnie w firmie warunki są tak preferencyjne że nie wyobrażam sobie żebym kupił samochód na własność kiedy za 1400zł Brutto(tarcza podatkowa) mogę jeździć superbem 2.0TDI dostając 400zł na paliwo miesięcznie i nie martwiąc się o żadną eksploatację bo wszystko pokrywa leasingodawca, ja mam stałą ratę i o niczym nie myśle.

Samochód na firmę za gotówkę tak samo amortyzujesz i odliczasz od podatków na ile ustawa pozwala. Zmienia się tylko to, że w leasingu dodatkowo obciążasz firmę prowizją i odsetkami kredytowymi smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 22 Dec 2017 - 12:22
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(acee @ Fri, 22 Dec 2017 - 12:10) *
Tak - chodzi o działalność i firma jest płatnikiem VAT. Zastanawiałem się także nad nowymi autami, z opcją bez wykupu, ale:
- wpłata własna przepada,
- jeżeli wezmę w leasing używane auto, spłacę je i będzie moje, jeżeli będę potrzebował kasy to sprzedam, jeżeli nie zostawię, np. żonie i pojeździ nim z rok/dwa - tego nie zrobię z autem w najmie długoterminowym,
- płacenie około 2000 zł brutto miesięcznie tylko za używanie auta to moim zdaniem dużo, przez 3 lata zostawiam około 70k i po tym czasie nie mam z tego nic. W przypadku zakupu po okresie leasingu zostaje cokolwiek,
- utrata wartości aut nowych jest bardzo duża,
- za 80-85 brutto można znaleźć w miarę świeży (2013-2015) samochód z przebiegiem 90-100 tys. km. Nie potrzebuję samochodu nowego.

kupisz to auto za 80 tysięcy brutto, po 3 latach jego wartość będzie wynosić 40 tysięcy. Zakładając, że za tyle sprzedasz, będziesz musiał od tych 40 tysiaków zapłacić podatek VAT (8,5 tysiąca) oraz podatek (6,200 pln) - w kieszeni zostanie ci 25,300 pln. Generalnie na 3-letnią jazdę starym kapciem wydasz około 30 tysięcy, natomiast jeśli wziąłbyś nówkę z salonu, to wydasz 56 tysiaków (po odliczeniu vatu i podatku). 26 tysięcy rozłożonych na 3 lata to daje 8,666 pln/rok.

Każdy samochód traci na wartości - czy to nówka, czy stary kapeć. Jakieś 2 lata temu stałem przed podobnym dylematem - stary kapeć za 40-50k, czy nówka z salonu 80-100k. Nie było dnia, żebym żałował, że wybrałem nówkę. A nie, przepraszam - po jakimś czasie zacząłem żałować, że nie wziąłem droższego biggrin.gif



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 22 Dec 2017 - 12:25
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Tommo @ Fri, 22 Dec 2017 - 12:10) *
Samochód na firmę za gotówkę tak samo amortyzujesz i odliczasz od podatków na ile ustawa pozwala. Zmienia się tylko to, że w leasingu dodatkowo obciążasz firmę prowizją i odsetkami kredytowymi smile.gif

Musisz chyba troche jeszcze doczytać smile.gif W leasingu operacyjnym cała rata jest kosztem, przy finansowym masz amortyzację i odesetki jako koszt podatkowy. Jakieś 3 lata temu robilem projekt porównania kredytu oraz leasingu w różnych walutach. Wnioski ? Rzeczywista stopa oprecentowania uwzględniająca tarcze podatkowa wychodziła ujemna tj. zarabiałeś. Oprocentowanie było tak niskie że tarcza podatkowa plus amortyzacja przewyższała koszt wzięcia pieniędzy na zakup środka trwałego. I teraz najważniejsze gotówke musisz mieć! A samochód w leasingu kupujesz i on już zarabia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 22 Dec 2017 - 13:26
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jakie odsetki przy zakupie na gotówkę? O czym ty piszesz? Wiesz co to jest amortyzacja i jak się ją odlicza od podatku dochodowego?
W leasingu, jakikolwiek by nie był, masz dodatkowe koszty, które musisz ponieść! W zakupie gotówkowym tych kosztów masz zero.


CYTAT(MisioLBN @ Fri, 22 Dec 2017 - 12:25) *
I teraz najważniejsze gotówke musisz mieć!

Ano wlasnie. Tu jest pies pogrzebany. A nie jakas tarcza podatkowa smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 22 Dec 2017 - 13:49
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Tommo @ Fri, 22 Dec 2017 - 13:26) *
W leasingu, jakikolwiek by nie był, masz dodatkowe koszty, które musisz ponieść! W zakupie gotówkowym tych kosztów masz zero.

to jedna strona medalu...

Druga to taka, że kapitał w firmie generuje jakiś zysk.
Jeżeli wydasz te 100k to nie masz kapitału i nie masz kosztów. Jeżeli weźmiesz e leasing, to masz kapitał ale i jakieś niewielkie koszt.

Przy założeniu zysku tylko 5% z obrotu kapitałem w miesiącu... to każde 100k daje miesięcznie 5k
a z tego opłacisz leasing i jego koszt... a pewnie coś jeszcze zostanie wink.gif Więc po zakończeniu leasingu masz auto i 100k, które na to auto pracowało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 22 Dec 2017 - 14:18
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 22 Dec 2017 - 13:49) *
Jeżeli wydasz te 100k to nie masz kapitału i nie masz kosztów.

A do czego firmie potrzebny jest kapitał? Chyba po to, żeby inwestować i pomnażać zyski , a zakup samochodu na firmę (przynajmniej w teorii) jest taką inwestycją. Masz mniejsze koszty a więc lepszy bilans zysków, co przekłada się na kondycję finansową firmy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:21