Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto dla małżeństwa 60+, do 120k pln
GnieznoGniezno
post Sat, 11 Nov 2017 - 22:06
Post #41


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Z opinia ze nowa ravka jest poreczna w miescie sie nie zgodze... Rodzice maja 2016rok na 18" i w miescie lepiej mi sie grand voyagerem manewrowalo, mialem wraznie ze grand mial o polowe mniejszy promien skretu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 11 Nov 2017 - 22:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
._.
post Tue, 28 Nov 2017 - 09:53
Post #42


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Mała aktualizacja:

Rodzicom tak się VW SportsVan spodobał, że już właściwie tylko on wchodzi w grę. Nic innego już nie chcieli oglądać, a mi się już nie chce z nimi walczyć, żeby przejrzeli ofertę przecież szerokiego rynku vanów/corssoverów/suvów.
Teraz mi pozostaje tylko pomóc w negocjacjach cenowych, otrzymali ponad 15k rabatu z ceny katalogowej na przedliftowy, tegoroczny model. Co o tym sądzicie? Praktycznie na cała Polskę specyfikacja jest taka sama, bo stoją przy salonach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Fri, 01 Dec 2017 - 22:36
Post #43


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





15 klocków to fajny rabat. Ale w sumie kupuja nowe ale już stare auto. Bo przedliftowe.
Ja poczekałbym i kupił w styczniu polifta z 2017.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sat, 02 Dec 2017 - 18:41
Post #44


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Rabat na samochód powinien wynosić tyle ile w cenniku (9000pln) a nastepnie od ceny odejmij 7-8%
plus pakiet przeglądów Za 99 PLN

Pokaż im koniecznie tourana bo robi lepiej robotę moim zdaniem

Silnik 1.4 tsi

Dokupienie przedłożonej gwarancji.

Zwróć uwagę na datę produkcji- leżaki magazynowe szybciej niszczeja

Ogólnie ja bym szukał polifta, jak chcesz to mogę Ci dac na pw namiary na kumatego handlowca z którym współpracuje:)


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Mon, 04 Dec 2017 - 11:04
Post #45


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Sportsvan kupiony, odbiór ok. połowy grudnia. 1.4 TSI 150 KM DSG, dokupiony został pakiet przeglądów za 99 PLN i wydłużona gwarancja o 3 lata. Nie zwróciłem uwagi na datę produkcji, zresztą to chyba nie miałoby znaczenia, bo ojciec chciał kupić to konkretne auto.
Touranem mieliśmy jazdę próbną, ale to już większa krowa, dla dwójki seniorów aż taki nie jest potrzebny.
Ja też bym szukał polifta, ale podejrzewam, że polifta ciężko byłoby kupić z takim rabatem. W sumie zmian jest niewiele, zderzaki, reflektory no i duży wyświetlacz na desce rozdzielczej plus kilka innych pierdół.
Kontakt już nie potrzebny, ale dzięki smile.gif

Macie jakieś doświadczenie jak to się będzie spisywać? Niby na 5 lat spokój, ale nie chciałbym, żeby co kwartał stał w serwisie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 04 Dec 2017 - 16:00
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





wybór bardzo słaby. Schodzący model, z wycofywanym już silnikiem i do tego jeszcze to katastrofalne DSG. I pewnie jeszcze za wszystko zapłacili około 100 tysięcy złotych. Handlowiec musiał puchnąć z dumy...

DSG skojarzony z tym silnikiem to kiepski tandem. Pewnie da się przyzwyczaić, ale konkurenci w tych pieniądzach oferują lepsze samochody.

Szkoda, że rodzice nie słuchają dzieci. Ale czy my też zawsze słuchamy rodziców...


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:48
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





I co z tego, że wycofywane jest 1.4tsi?
1.5 tsi to aktualnie wielka niewiadoma.
Ostatnia wersja 1.4tsi jest bardzo ok... i problemów z nim brak.
Odnośnie spalania mówi się o nim diesel na benzynę.
I co złego w tym dsg? Okolice 10 do setki przy tym płynna zmiana.
Czego w statecznemu kierowcy trzeba więcej.
Ja zakup pochwalam... będą zadowoleni.
A za 100 wbrew pozorim nie ma za bardzo w czym przebierać przy powyższych założeniach.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Tue, 05 Dec 2017 - 11:07
Post #48


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Właściwie to CrocodileReggae wszystko wyjaśnił.
Mogę tylko dopisać, że VW wpisał się we wszystkie założenia rodziców. Osiągi papierowe to 8,8s do 100. Czekam od odbiór i chciałbym się już po prostu przejechać.
Zamieszczę zdjęcia po odbiorze. Jak go użytkować na początku? Trzeba docierać? Macie jakieś zalecenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 05 Dec 2017 - 13:19
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(CrocodileReggae @ Mon, 04 Dec 2017 - 21:48) *
I co złego w tym dsg? Okolice 10 do setki przy tym płynna zmiana.
było to już poruszane na tym forum - spory lag przy downkicku, duży lag podczas ruszania, a już prawdziwa kumulacja następuje przy aktywnym S&S plus AutoHoldzie.

No, ale skoro rodzice się nakręcili, to ich wybór trzeba zaakceptować. Jak się nie spodoba, to zawsze można sprzedać biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 05 Dec 2017 - 15:03
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 05 Dec 2017 - 13:19) *
było to już poruszane na tym forum - spory lag przy downkicku, duży lag podczas ruszania


Ty tak na serio czy jaja sobie robisz?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 05 Dec 2017 - 23:15
Post #51


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(CrocodileReggae @ Mon, 04 Dec 2017 - 20:48) *
Ostatnia wersja 1.4tsi jest bardzo ok... i problemów z nim brak.

Wiadomo biggrin.gif Jak już zamówiony to pilnować przeglądów i wszystkiego co może spowodować próbę przerzucenia odpowiedzialności na właściciela.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Wed, 06 Dec 2017 - 00:07
Post #52


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Tommo @ Tue, 05 Dec 2017 - 15:03) *
Ty tak na serio czy jaja sobie robisz?

Tommo, szkoda energii. wink.gif biggrin.gif Już raz dyskutowałem z kolegą Maciek1234 i wyszło na to, że nie ma zielonego pojęcia o jeździe samochodem z DSG. A już jego największy konik to AutoHold, który blokuje samochód na "kilka sekund". laugh.gif
Downkick'i to są chyba w mordobiciu, a w samochodach to raczej kickdown'y cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 06 Dec 2017 - 09:53
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Tommo @ Tue, 05 Dec 2017 - 16:03) *
Ty tak na serio czy jaja sobie robisz?

nie, po prostu miałem przyjemność użytkowania Passata z DSG. Ale żeby nie było, że opisuję swoje subiektywne wrażenie, posłużę się linkami:
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?...downshift-delay
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f11...-dsg-45147.html

poza tym, zachęcam do wpisania 'DSG lag on take off' oraz 'DSG downshift delay'.



Wiem, że polska prasa jest entuzjastycznie nastawiona do DSG, ciężko w polskiej prasie znaleźć informacje negatywne o tej skrzyni, bo uwypukla się jest wyśmienite czasy zmiany biegów w górę. Tymczasem w normalnej jeździe, ważniejsze są redukcje, czy momenty ruszania spod świateł. A te parametry są znacząco gorsze w DSG niż u konkurencji (o zespołach hybrydowych nawet nie piszę, bo to jest już najwyższa półka).

Ale jak już pisałem - rodzice autora wątku auto już kupili, pewnie przywykną do 'cech skrzyni DSG', bo cóż im innego pozostaje. Chyba tylko modlić się, żeby skrzynia nie poddała się zbyt szybko. Bo to DSG na suchych sprzęgłach, która obsługuje silniki o momencie maksymalny 250Nm - z tego względu volkswagenowskie silniki kojarzone z tą skrzynią mają moment ograniczony właśnie do takiej wartości. Na szczęście jest gwarancja (chyba na każdym przeglądzie okresowym VW udało mi spotkać nieszczęśnika, który był w trakcie naprawy skrzyni DSG).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 06 Dec 2017 - 10:11
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 06 Dec 2017 - 09:53) *
nie, po prostu miałem przyjemność użytkowania Passata z DSG. Ale żeby nie było, że opisuję swoje subiektywne wrażenie, posłużę się linkami:
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?...downshift-delay
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f11...-dsg-45147.html

poza tym, zachęcam do wpisania 'DSG lag on take off' oraz 'DSG downshift delay'.

Wiem, że polska prasa jest entuzjastycznie nastawiona do DSG, ciężko w polskiej prasie znaleźć informacje negatywne o tej skrzyni, bo uwypukla się jest wyśmienite czasy zmiany biegów w górę. Tymczasem w normalnej jeździe, ważniejsze są redukcje, czy momenty ruszania spod świateł. A te parametry są znacząco gorsze w DSG niż u konkurencji


Tu się zgodzę z Maćkiem. DSG ma czsem kłopoty z lagiem, ale przede wszystkim jeśli jest połączona z motorem Diesla. Z resztą piszą o tym też w PL.

http://dailydriver.pl/test/test-skoda-supe...tdi-190-km-4x4/

W silnikach typu 1.8 TSI, 2.0 TSI czy nawet 1.4 TSI nie spotkałem się z lagiem na starcie ( ale z wolniejszym kichdownem owszem). W nowym 2.0 TFSI w A5 jest 7-biegowe DSG które wręcz zapiernicza, a kickdown jest bardzo dobry. Ale przyznam, że też od DSG wolę np. przekładnię Mazdy, która lepiej spisuje się w silnikach o mniejszej mocy (z resztą jej konstrukcja też jest zaskaująca). Z kolei przy dużych mocach stawiałby bardziej na ZF (wystarczy spróbować jazdy A6 3.0 TDI z DSG i ZF).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Wed, 06 Dec 2017 - 11:46
Post #55


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





To jest pierwszy automat z jakim rodzice będą mieli styczność w ogóle i będą go użytkować w spokojnej jeździe na co dzień, nawet nie wychwycili by różnić o jakich piszecie. VW w 10 lat zrobi może 120 tysięcy kilometrów. Kiedy mówiłem handlowcom, że jego poprzednie auto przez 210 tysięcy kilometrów nigdy nie było w serwisie ponad programowo to milczeli, ale mam nadzieje, że będzie dobrze. Gwarancji jest 5 lat jakieś poczucie spokoju to daje.

Napiszcie czy mamy specjalnie traktować samochód po odbiorze np. przez pierwszy tysiąc km?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 06 Dec 2017 - 12:35
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(._. @ Wed, 06 Dec 2017 - 12:46) *
Napiszcie czy mamy specjalnie traktować samochód po odbiorze np. przez pierwszy tysiąc km?
nie ma co specjalnie się pieścić z autem. Jedynie jeśli auto ma być 'na dożywocie', to rozważyłbym częstsze wymiany oleju (VW ma zaprogramowane przeglądy co 30kkm lub 2 lata). Oczywiście częstsze przeglądy będziesz musiał pokrywać z własnej kieszeni, bo pakiet pokrywa tylko te, przewidziane przez producenta.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 06 Dec 2017 - 13:21
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





To mój DSG DQ500 jest znakomity. Wczoraj zrobilem test specjalnie żeby zobaczyć jak zadziała (mam go od niecałego miesiąca). Jadąc wolno na automacie , przy kicku natychmiast zrzucił z 7 na trzeci bieg i strzał w plecy. Owszem nie jest to PDK ale narzekać na tą skrzynie jest zwykłym czepianiem się na siłę. Tym bardziej w tym przypadku kiedy stateczny kierowca kupuje samochód do wygodnego turlania.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czarodziciel
post Fri, 08 Dec 2017 - 15:08
Post #58


User
Dołączył: Thu, 24 February 2005
Skąd: Warszawa





Nie wiem co te golfy w sobie mają, ale po 3 tygodniach szukania i pierwszej jeździe sportsvanem moi rodzice też dzisiaj wpłacili zaliczkę. Widocznie VW wie co robi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Fri, 08 Dec 2017 - 21:48
Post #59


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(czarodziciel @ Fri, 08 Dec 2017 - 15:08) *
Nie wiem co te golfy w sobie mają, ale po 3 tygodniach szukania i pierwszej jeździe sportsvanem moi rodzice też dzisiaj wpłacili zaliczkę. Widocznie VW wie co robi.

Dokładnie, vw wie co robi, jeśli chodzi o wykonanie czy pierwsze wrażenie z jazdy jest naprawdę dobrze. Niestety gorzej z poziomu "mechanika" bo technicznie te auta to dno i kilka metrów mułu. Już od ładnych kilku lat niema choćby przyzwoitego silnika, dojechanie na jednym do 100 tys. km to nie lada wyzwanie.
Przykład poprawionego 1.4 tsi 2017r
Takich przypadków jest hmmm..... bardzo dużo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Fri, 08 Dec 2017 - 22:10
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





I Niemiec z czystym sumieniem... zamiast zawieźć do aso oddał Turkowi.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:20