Shoutbox 0 nowych PW 


21 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Seat Ibiza 6L 1.9Diesel Power ASZ 1/4mile + Daily Car
barthezz2
post Fri, 11 Jan 2013 - 19:59
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





MODEL: SEAT IBIZA III 2002r wersja Sport 1.9 Tdi ASZ 130km 3 furtki


Silnik: W pełni Seryjny Po Wymianie Tłoków z pierścieniami bo były popękane + nowe panewki (sputtery)
Modyfikacje głowicy: W pełni Seryjna jedynie wzmacniane Szklanki Ina - Wałek AE


Modyfikacje bloku: BRAK


Układ dolotowy: GTB2260Vk + FMIC Ibiza Cupra BPX całość nierdzewka. Brak EGR (wspawana Flansza) , Wtrysk Metanolu Snow Performance stage 2 , wtrysk Nitro NX main line (przerobiona instalacja z benzynowej)


Układ wydechowy: 2.75 bez zbędnych tłumików

Układ wtryskowy: Race783

Elektronika: Seria , Gałgany Boost + EGT AG

Układ chłodzenia: Seria

Układ napędowy: Skrzynia 6gang Aktualnie FSM/FJW (FSM przerobiona pod czujnik prędkosci) Sprzegło Jednomas + Sachs Racing (pro-tune) , Lekkie Felgi z A3 (5,5kg 1szt) + Semi Slicki Margum/R888

Zawieszenie: Przód Monroe Reflex , tył Bilstein B6 . Seryjne Sprężyny (Zimowy Setup)


BODY KIT: Seria + Zderzak przód FL przerobiony Chałupniczo przezemnie

PODZIĘKOWANIA: CTR Tuning za montaż , strojenie Turbo + wtrysk metanolu . SOFT-CAR za późniejsze Korekty smile.gif


Witam , nie jest to jakiś świeży projekt - Samochód w sumie od ponad roku przerabiany stopniowo - Na początku zaczeło się od remontu Silnika po zajechaniu przez poprzedniego Właściciela (ale opisu ani zdjęć niechce mi sie przedstawiać bo nie ma sensu - przeszło mi już ) Następnie po doprawadzniu do używalności samochód dostał nowe wtryski (seryjne AL niechcialy wypluć wiecej niż 185km) Race783(najechane aktualnie około 30tys km) . W kwietniu zeszłego roku pojechałem do CTR tuning gdzie samochód dostał Nowe Turbo GTB2260vk oraz Wtrysk Metanolu Snow Performance stage 2 (+ oczywiscie Strojenie) wynik :



Następnie po powrocie Samochód dostał wiekszy układ wydechowy (okazało się że poprzedni nawet nie był w pełni 2,5cala) czyli full przelot 2,75 , oraz zostałą przerobiona Flansza od EGR pod 2,5cala razem z całą rurą nierdzewki do FMIC (z poprzednią ciągle był problem ze względu na nieszczelności)

Przed :




Po :


(aktualnie jest już inne kolanko - niestety chwilowo była tylko taka kibel rura)

Po czym nastąpiła Korekta Programu (już przez Soft-car) :




Przez jakiś czas jeździłem z takim Setupem - ale niestety padła pompa Metanolu a przez brak Dostępu do samej pompy zmusiło mnie do zakupu Instalacji Nitro NX :






Dysza +50km(pomiar oczywiscie sam Silnik + nitro - metanolu nie było) :



dla porównania Inercja (wykres Wyżej - jak i wszystkie poprzednie wykresy z hamowni drogowej)



Dysza +100KM :



Już pod koniec sezonu udało sie założyć Szpere Helikalną (+ nową pompe metanolu):




Zdjęcia może samego samochodu :

Prawie na początku :

Ledwo po modach w CTR :









Po zmianie Zderzaka i Felg (+ spreżyny obniżające Vogtland):









Samochód oczywiście w różnych konfiguracja zwiedził w zasadzie wszystkie możliwe imprezy 1/4 mili (taki miałem zamysł przy budowania tego samochod + oczywiscie to żeby nadawał sie do codziennej jazdy nie zabijając portfela na stacji) Zaczynał od 14,2 na bemowie kończąc na 13,00 w wilczych laskach na koniec sezonu(jeżeli chodzi o szanowane Zawody to w ełku 13.23 na dyszach +50KM bez metanolu). Udawało się w zasadzie na każdych Zawodach poprawiać czas także samochód cały czas robić jakiś tam progres.


Co do tego Sezonu to oczywiście nie zatrzymuje sie w miejscu - Zostanie zmieniona Skrzynia z FSM na JNC (którą już używałem w Ułężu na seat Racing lecz uległa uszkodzeniu obudowa od nowego sprzegła wiec nie była potem używana - aktualnie już czeka na montaż ). Zawieszenie Gwintowane z regulacją twardości (jeszcze nie zdecydowałem co kupie) Jest zrobiona Głowica(która czeka na montaż) - Obrobione kanały Ssące + Wydechowe + Zawory Wydechowe Wieksze o 4mm , do tego zostanie wyjęty silnik i zrobiona Rewizja jak seryjny silnik zniósł ten sezon - po czym jak nie bedzie nic zarżnięte to wymiana panewek + oczywiście przerobiona głowica wraz ze wszystkim nowym (szklanki , wałek , śruby itp) . Dodatkowo zmiana na map sensor 4barowy który leży w pokoju od 4miesięcy ale nie miałem jakoś kiedy go wstawić. No i oczywiście zakup nowych Opon bo R888 niestety znikają w oczach(najprawdopodbniej padnie wybór na Markgumy - chyba że R888 bedą w lepszej cenie) , Planuje również Zakup Pełnych Slicków ale to już jest zależne od dostępności bo niestety z takimi oponami jest bardzo ciężko w PL.

Ibiza w pełni opisywana na jednym z trójmieskich Forach oraz na Seat Ibiza Forum - tutaj troche okrojona wersja ale myśle że nie ma co męczyć oczu dla czytania tylu głupot.

Możliwe że pare osób kojarzy mnie z różnej maści zawodów także z góry przepraszam za to że mało gadam i tylko czasem siedze w samochodzie i nakurwiam.


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 Jan 2013 - 19:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kompot
post Fri, 11 Jan 2013 - 20:24
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Bardzo fajne, kompleksowe mody, czekam na wykres z przyszłego sezonu!

Dla reszty hint: porównajcie wyniki z inercji z obciążeniówkami. Moment trochę wolniej narasta i pierwsyz peak jest odrobinę wyższy, czyli coś co można przewidziec. Poza tym jest naprawdę niezła zgodność!

EDIT: Dopiero zauważyłem, że Gdynia. Na Polskiej to chyba każdy upalał, świetne tereny i często brak żywej duszy smile.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ra_cek
post Fri, 11 Jan 2013 - 20:47
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 08 November 2011





fajne autko musi dawać duzo frajdy z jazdy i osiągów smile.gif
jak byś mógł opisać więcej zakres modyfikacji głowicy przygotowanej do założenia gdzie kupiłeś zawory i jakie zdjęcia ?? widziałem ze ktoś zakładał większe o 2,5mm ale o 4mm <szok>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Fri, 11 Jan 2013 - 20:53
Post #4


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(ra_cek @ Fri, 11 Jan 2013 - 20:47) *
fajne autko musi dawać duzo frajdy z jazdy i osiągów smile.gif
jak byś mógł opisać więcej zakres modyfikacji głowicy przygotowanej do założenia gdzie kupiłeś zawory i jakie zdjęcia ?? widziałem ze ktoś zakładał większe o 2,5mm ale o 4mm <szok>


- Zawory wydechowe wieksze +4mm
- Kanały ssące i wydechowe powiększone tyle ile sie dało
- Zawory na 3 kąty
- wszystkie nowe uszczelniacze
- wszystkie nowe prowadnice
- Splanowana i sprawdzona ciśnieniowo

Moja :




i dla porównania Standardowa :



Głowice miałem robioną przez znajomego z DieselSoft w płocku(któremu bardzo za to dziękuje smile.gif ) - dokładnie nie wiem kto ją robił.

Co do samochodu to powiedzmy że sie przyzwyczaiłem i już na mnie moc nie robi wrażenia ale poprzednio jeździłem golfem 2 1.8T 310KM także dopiero po strzale z nitro tak naprawde Ibiza jest szybsza (ale za to nadaje sie do jazdy na codzień bo ani nie męczy uszu ani portfela)


CYTAT(kompot @ Fri, 11 Jan 2013 - 20:24) *
Bardzo fajne, kompleksowe mody, czekam na wykres z przyszłego sezonu!

Dla reszty hint: porównajcie wyniki z inercji z obciążeniówkami. Moment trochę wolniej narasta i pierwsyz peak jest odrobinę wyższy, czyli coś co można przewidziec. Poza tym jest naprawdę niezła zgodność!


Dokładnie tak jak piszesz same Wartości na inercji Są bardzo podobne (mam też inne pomiary które to potwierdzają) ale przebieg NM/KM zupełnie inny przez co ktoś może myśleć po wykresie z inercji że samochód wstaje mega późno i zakres użyteczny obrotów to max 1000obrotów smile.gif


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 11 Jan 2013 - 21:10
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, świetny projekt i w dodatku diesel.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ra_cek
post Fri, 11 Jan 2013 - 21:14
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 08 November 2011





a czy takie mody głowicy nie maja żadnych minusów ?? nie pogorszy sie wstawanie turbiny "kultura pracy" czy cokolwiek ??
i nie wiesz z z jakie źródła są zawory ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Fri, 11 Jan 2013 - 21:17
Post #7


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(ra_cek @ Fri, 11 Jan 2013 - 21:14) *
a czy takie mody głowicy nie maja żadnych minusów ?? nie pogorszy sie wstawanie turbiny "kultura pracy" czy cokolwiek ??
i nie wiesz z z jakie źródła są zawory ?


Z gorszym wstawaniem Turbiny sie licze co mi nie przeszkadza osobiście - zresztą późniejsze Strojenie myśle troche poprawi to właśnie. Co do kultury pracy Okaże sie po zamontowaniu , Z tego co wiem nikt tak głowicy przerobionej nie ma także nie mam żadnego Odnośnika.


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Fri, 11 Jan 2013 - 21:45
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





możesz wrzucić jakieś wideo z dzwiękiem wydechu skoro jest bez tłumików żadnych, byłbym wdzięczny smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Fri, 11 Jan 2013 - 21:54
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(RobertGTI @ Fri, 11 Jan 2013 - 21:45) *
możesz wrzucić jakieś wideo z dzwiękiem wydechu skoro jest bez tłumików żadnych, byłbym wdzięczny smile.gif


http://www.youtube.com/watch?v=HYslQTThWz0...eature=youtu.be


http://www.youtube.com/watch?v=2GT6qfD358M...eature=youtu.be

Jeżeli chodzi o w miare czysty dźwiek z zewnątrz to tylko takie coś mam - wiadomo że na żywo to troche inaczej brzmi.


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba170495
post Fri, 11 Jan 2013 - 21:58
Post #10


User
Dołączył: Fri, 25 September 2009
Skąd: Środa Wielkopolska





Ile pali? biggrin.gif

Mamy w polsce mocniejszego 1.9 TDI?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Fri, 11 Jan 2013 - 22:00
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(kuba170495 @ Fri, 11 Jan 2013 - 21:58) *
Ile pali? biggrin.gif

Mamy w polsce mocniejszego 1.9 TDI?


W lato palił około 8,5l , Aktualnie 9-9,5l (brak EGR = problem z dogrzaniem)

Są mocniejsze smile.gif i pewno bedą - ja mam w planie tylko najszybszy jeżeli chodzi o 1/4mili smile.gif ( oczywiście o ile chodzi o FWD) bez nacisku na max KM (mam Metanol i Nitro od robienia KM/NM smile.gif )


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba170495
post Fri, 11 Jan 2013 - 22:22
Post #12


User
Dołączył: Fri, 25 September 2009
Skąd: Środa Wielkopolska





To spalanie znikome jak na takie osiągi biggrin.gif jedynie ta chmurka może trochę razić

Ważyłeś go? Jakieś plany odnośnie odchudzania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Fri, 11 Jan 2013 - 23:00
Post #13


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(kuba170495 @ Fri, 11 Jan 2013 - 22:22) *
To spalanie znikome jak na takie osiągi biggrin.gif jedynie ta chmurka może trochę razić

Ważyłeś go? Jakieś plany odnośnie odchudzania?


Chmurka z metanolu smile.gif Bez Metanolu nie kopci jakoś rażąco.

Waga z pełnym wyposażeniem i felgami 16' to 1220kg , Bez fotela pasażera i kanapy z tyłu oraz "moim" Kubłem to około 1130kg - teraz z 15kg wiecej z racji Nitro.


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiodor
post Fri, 11 Jan 2013 - 23:00
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 17 September 2012





Zawory pewnie od nich http://www.paradowscy.pl/menu,11,produkty
Duzy zawory to fajnie ale czy kanaly tak samo duze? brakuje teraz kolektora z nierdzewki na wydech no i dolotowy tez mozna bylob zmienic.


--------------------
ibiza ALH 305/544
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gebro
post Sat, 12 Jan 2013 - 08:23
Post #15


User
Dołączył: Thu, 14 October 2010
Skąd: PŁOCK





tą głowice robił kolega GADGET smile.gif byłem w trakcie jak była robiona i muszę powiedzieć że zawory zaworami ale to co jest pod nimi robi tez dużą robotę a na zdjęciach nie widać wink.gif


--------------------
astra GSI c20xe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Sat, 12 Jan 2013 - 09:45
Post #16


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(Gebro @ Sat, 12 Jan 2013 - 08:23) *
tą głowice robił kolega GADGET smile.gif byłem w trakcie jak była robiona i muszę powiedzieć że zawory zaworami ale to co jest pod nimi robi tez dużą robotę a na zdjęciach nie widać wink.gif


Taką też informacje dostałęm , jak bedzie już głowica na warsztacie to zostaną rozpięte zawory i porobie zdjęcia razem z porównaniem jak to wygląda w seryjnej głowicy smile.gif


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiodor
post Sat, 12 Jan 2013 - 10:56
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 17 September 2012





A nie naruszysz prawa autorskie? biggrin.gif


--------------------
ibiza ALH 305/544
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Sat, 12 Jan 2013 - 10:59
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Podziwiam Bartek tą Ibizę od prawie samego początku powstawania - a na Zlocie A3-Clubu to już mnie zabiła robiącym przeciągiem tongue.gif Zajefajny setup z jeszcze lepszym efektem na drodze. Ciekaw jestem jak seryjny dół to znosi czyli co przyniesie rewizja, bo nie da się ukryć, że są to już dooość poważne liczby smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barthezz2
post Sat, 12 Jan 2013 - 11:15
Post #19


Super User
Dołączył: Tue, 23 February 2010
Skąd: Gdynia





CYTAT(Fawor @ Sat, 12 Jan 2013 - 10:59) *
Podziwiam Bartek tą Ibizę od prawie samego początku powstawania - a na Zlocie A3-Clubu to już mnie zabiła robiącym przeciągiem tongue.gif Zajefajny setup z jeszcze lepszym efektem na drodze. Ciekaw jestem jak seryjny dół to znosi czyli co przyniesie rewizja, bo nie da się ukryć, że są to już dooość poważne liczby smile.gif


Na zlocie A3 był słaby przeciąg bo nie było metanolu i pustawa butla z nitro smile.gif Myśle że dół to zniósł dzielnie - przy poprzednim "remoncie" panewki też były wymieniane - bardziej sie o tłoki obawiam bo przez kilka zawodów nie było Metanolu a bez niego EGT było już na granicznym poziomie wiec tłoki mogły to odczuć (mogły popękać tak samo jak wcześniej przy "remoncie). Ale jako że teraz ma być jeszcze troszke mocniej Rewizja nie zaszkodzi a może przy okazji da mi to kolejny Bezawaryjny rok jeżdżenia:)

I nie jestem Bartek tylko Łukasz ale to sie już przyzwyczaiłem wzgledem Nicka smile.gif


--------------------
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 404KM/705NM +Metanol+NX - ET@12,19
Golf 4 1.9TDI 250KM/450NM

www.facebook.com/Hamownia-Drogowa-Dynomet-Tr%C3%B3jmiasto-235835676754774/timeline?ref=page_internal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Sat, 12 Jan 2013 - 11:44
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





jak zejdziesz z gwintem to od razu sobie zrob okienko w prawej podluznicy zeby ci nie stukala on nia polos. moim zdaniem w ibizie gwint nie sprawdza sie mialem b14 weiteca koni sport. najlepiej mi sie jezdzilo na b6 + ori springu z cupry. nie wiem co jest z ibi ale jazda na nisko skteconym gwincie w aro h&r to byla przepasc jak woz tlumil dziury w stos do ibi a gwint kupilem uzywany


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:10