Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Warner R4 z silnikiem Yamaha R1, 400kg i 180KM
EssiRS
post Tue, 15 Jun 2021 - 15:52
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





W tym sezonie będę starał się podnieść swoje umiejętności jako kierowcy za sterem Warnera R4 z silnikiem i skrzynią biegów z Yamaha R1.
Zdecydowałem się na ten zakup zarówno ze względu na przedłużający się czas budowania Mercedesa w202 DTM, jak też chęci przygotowania się do jazdy nim (dla przypomnienia planowane parametry około 800-850kg, 500-550KM z Hayabusa Turbo i aero z DTM).

O nowym pojeździe:
Obecnie pojazd gotowy do jazdy, bez kierowcy waży 380kg, rozkład masy około 40% przód, 60% tył.
Moc około 165-180KM wolnossące Yamaha R1.
Hamulce 4x Willwood i pedalbox z regulatorem siły hamowania.
Zawieszenie gwintowane GAZ Shocks, wahacze na uniballach.
Szpera płytkowa, napęd łancuchowy.
Zmiana biegów łopatkami przy kierownicy.
Fotele kubełkowe, pasy szelkowe Sabelt
Więcej szczegółów na stronie producenta:
http://www.warnercars.com/r4/

Pojazd zarejestrowany w PL, dopuszczony do ruchu.
Kupiłem go niby gotowego do jazdy, ale finalnie prawie cały wymaga poprawek, napraw i dostosowań do jazdy po torze. Prace już trwają ponad 8 tygodni i końca nie widać...
Jeszcze bardzo wiele pracy przede mną, zarówno przy samochodzie jak też mnie jako kierowcy, ale sprzęt daje sporo frajdy z jazdy i czuć potencjał nawiązania rywalizacji z najlepszymi.
W najbliższym czasie montuję nową maglownicę z krótkim przełożeniem od Quaife.

Poniżej film i zdjęcia z mojego drugiego wyjazdu na tor tym pojazdem.
Impreza zakończyła się przedwcześnie (zalało sprzęt pomiarowy), więc wynik należy traktować bardziej jako punkt odniesienia względem innych szybkich pojazdów z czołówki naszych "amatorskich wink.gif " wyścigów Time Attack w PL


https://youtu.be/nkqzlo1Ucf4







Dane i zdjęcia producenta:















Wizyta na Rozeta Wróbla na Bemowie, niestety z uszkodzoną maglownicą:



Pierwsze testy na Torze Łódź z czasem 58.6s na semi slick i niestety bez geometrii. Jest potencjał na sporą poprawę tego czasu






--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 Jun 2021 - 15:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Batorer
post Tue, 15 Jun 2021 - 17:33
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Fajny sprzęt. Ile kosztował?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 15 Jun 2021 - 17:43
Post #3


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





super, najlepsza opcja zamiast tych wszystkich projektów torowych wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 15 Jun 2021 - 18:07
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Fajny i straszny zarazem wink.gif maleństwo i wszystko odsłonięte, chłodnica z rurkami wokół nóg w krótkich spodenkach , paliwo pod ciśnieniem za plecami , rollbar poniżej głowy ale ok , ja naprawdę stary jestem wink.gif


Bartorer - kilka lat temu był tu w dziale 'sprzedam' , ja się wystraszyłem wtedy takiego potwora smile.gif

Naprawdę zwłaszcza jak na 1 wypad to b szybki !

BTW - niedawno były na sprzedaż prawa do kolejnego pomysłu projektanta Warnera :

http://www.locostbuilders.co.uk/viewthread.php?tid=218508

chyba 'umi' projektować auta.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 15 Jun 2021 - 19:39
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 15 Jun 2021 - 18:07) *
Fajny i straszny zarazem wink.gif maleństwo i wszystko odsłonięte, chłodnica z rurkami wokół nóg w krótkich spodenkach , paliwo pod ciśnieniem za plecami , rollbar poniżej głowy ale ok , ja naprawdę stary jestem wink.gif


Węże z chłodziwem ryzykowne, ale pewnie rozwiązanie tymczasowe. Paliwo za plecami? A u Ciebie to gdzie jest paliwo?
Roll bar - też miałem tak zrobiony z dupy. W UK to jest niby fajnie, a jednak takie tematy robią idiotycznie.
Ja jak kupiłem swój, to też chciałem szybko na tor. Akurat kupiłem go w wakacje, więc miałem chwilę na poprawki. Od września do kwietnia ta chwila zeszła smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 16 Jun 2021 - 00:31
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Te rollbary jakieś tam ichnie przepisy trackdayowe mają. Wiem że na forum Westfielda te MSA zgodne są znacznie bardziej cenione niż inne.
Kiedyś patrzyłem na ich blue book ( chyba coś jak nasz zal j ) i tam jest wyraźnie schemat linii łączacej przód auta z rollbarem i ile cm musi być od tej linii do szczytu kasku.

Edit bak mam za plecami z grodzią alu z pompami niskiego ciśnienia wysokociśnieniowa z przodu i tam skierowana dysza syst gaśniczego. Czy coś da razem z kombinezonem w razie W nie wiem ale tyle mogę.
Catheram academy mają obowiązkowo uszczelnianie wszelkich szpar tego przedziału ze zbiornikiem od kabiny. No ale to wyścigi nie timeattacki i szybkie toru wiadomomo ryzyko W większe.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 16 Jun 2021 - 08:59
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Heh, jak czekałem w kolejce na swój przejazd, to powiedziałem do kolegi "Bez kombinezonu to bym tym wynalazkiem chyba nie chciał jeździć" - widać nie tylko ja miałem takie odczucie wink.gif Może warto zainwestować właśnie w kombinezon i niepalną bieliznę. Nie sa aż tak strasznie drogie smile.gif

Sprzęt robi ciekawe wrażenie. planujesz mu jakieś aero dokładać?


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 16 Jun 2021 - 09:42
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Tak jak pisałem, bardzo dużo pracy mnie jeszcze czeka. Poprawienie bezpieczeństwa to jedna z ważniejszych rzeczy jaką będę niebawem wykonywał, zarówno od strony zbudowania klatki, bezpiecznego baku, systemu gaśniczego itd, jak też odpowiedni ubiór, kask, kołnierz itd. Jestem tego świadomy

Planów jest sporo. Aero na pewno dojdzie


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 16 Jun 2021 - 09:49
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ciekawa konstrukcja, która może być szybką jak wsadzisz w nią trochę czasu wiedzy i kasy. O czym dobrze wiesz. Ale kolego dobrze Ci życzę rób 202 DTM. Sam mam w budowie kilka projektów i każdy kolejny oddala zasadniczy cel


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Wed, 16 Jun 2021 - 19:51
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Super sprzęt, ale osobiście bałbym się tym jeżdzić, byle kamien sie trafi i tragedia murowana sad.gif

Kiedyś na rajdzie WRC nie pamietam ktorym, kamień mocno uszkodził pilota przelatujac przez podloge i fotel, chyba w kregoslup poszlo.. Wiem, że to nie rajdy, ale pokazuje to jaka sila tam jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 16 Jun 2021 - 20:42
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kremat0r @ Wed, 16 Jun 2021 - 19:51) *
Super sprzęt, ale osobiście bałbym się tym jeżdzić, byle kamien sie trafi i tragedia murowana sad.gif

Kiedyś na rajdzie WRC nie pamietam ktorym, kamień mocno uszkodził pilota przelatujac przez podloge i fotel, chyba w kregoslup poszlo.. Wiem, że to nie rajdy, ale pokazuje to jaka sila tam jest


A jak się obronisz przed kamieniem? Podłoga z 5cm stali?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 16 Jun 2021 - 22:32
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Chyba prościej będzie o kamień w głowę niż od spodu... Ale podłogę chyba dość łatwo można by było zabezpieczyć kevlarem - na pewno lżejsze niż stal i też wytrzyma kamień, ale z drugiej strony to idąc tym tokiem skończy się na obudowaniu całości, a chyba nie o to w tym chodzi.

A tak z drugiej strony patrząc - czy Atom, X-BOW lub inne tego typu zabawki są bezpieczniejsze?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Thu, 17 Jun 2021 - 09:12
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Czyli wg Was jazda motocyklem po torze to już kompletne samobójstwo?
Zgadzam się, że o bezpieczeństwo trzeba zadbać, ale chyba już trochę przesadzacie...

Pożądny kask motocyklowy ze szczęką i kołnierzem już jest. Kombinezon itd zaraz będzie, klatka, system gaśniczy, paski na ręce, bezpieczny bak ATL itd też będą montowane, więc nie powinno być źle, na pewno będzie sporo bezpieczniej niż na motocyklu czy w źle zbudowanym samochodzie z lat 90tych bez klatki, a takich jest trochę na naszych imprezach...
Podłogę mam z grubego na ok 2mm aluminium. Na kamienie i inne tego typu rzeczy wystarczy


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Thu, 17 Jun 2021 - 09:53
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





CYTAT(kremat0r @ Wed, 16 Jun 2021 - 19:51) *
Super sprzęt, ale osobiście bałbym się tym jeżdzić, byle kamien sie trafi i tragedia murowana sad.gif

Kiedyś na rajdzie WRC nie pamietam ktorym, kamień mocno uszkodził pilota przelatujac przez podloge i fotel, chyba w kregoslup poszlo.. Wiem, że to nie rajdy, ale pokazuje to jaka sila tam jest


Pilot Marcusa Gronholma- kamień trafił go w tyłek.
Zakładam że kolega nie będzie latał tym sprzętem po kamienistych trasach Rajdu Grecji wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 17 Jun 2021 - 10:03
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(nevada @ Thu, 17 Jun 2021 - 09:53) *
Pilot Marcusa Gronholma- kamień trafił go w tyłek.
Zakładam że kolega nie będzie latał tym sprzętem po kamienistych trasach Rajdu Grecji wink.gif


To nie był kamień. Na początku myśleli, że kamień, ale faktycznie był to stalowy pręt używany do tego by trzymać taśmę odgradzającą odcinek. Gronholm wcześniej ściął zakręt na którym leżał przewrócony taki pręt i zgarnął go pod koła i potem w tyłek swojego pilota wink.gif.

"A steel bar that was used to keep up the lines by the road collapsed when Gronholm and Timmo drove over it, it penetrated the bottom of the car, Timos seat and seat cushion, but luckily nothing more and Timo was not seriously injured."

I był to rajd Turcji, a nie Grecji

https://youtu.be/wqQhQSbe6fw


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Jun 2021 - 10:10
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





O widzę że poppularyzuję kajdanki smile.gif

O kamienie łatwo gdy jakieś Evo jeżdżą, one nigdy nie mogą trafić w szczyt zakrętu zawsze zacieśniają wink.gif ale nie takie raczej żeby coś przebijały - poza skórą gdy bez grubegej odzieży w takim aucie typu exoszkielet.
Wg mnie kombinezon, i coś powyżej poziomu głowy to najważniejsze.
Te zbiorniki ATL to różne są , ale pamiętam jak się interesowałem że (przynajmniej te porządniejsze) to mają wymienne wnętrza - worekze swoją datą ważności i to dość często wg producenta miałyby być wymieniane , tak czy siak pozary jakie widywałem to były od instalacji - rurek i tak chyba jest najczęściej , nie od uderzenia w zbiornik, ale to temat gdzie końca nie ma jakby chcieć porządnie zrobić. Ja dolożyłem jeszcze taki zaworek żeby w razie dachu nie leciało paliwo odpowietrzeniem .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 17 Jun 2021 - 10:41
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ależ fajnie się czyta kulturalną dyskusję o bezpieczeństwie. Mega budujące jest zachęcanie innych kierowców przez ich kolegów do poprawy w temacie bezpieczeństwa.

Żeby tak na 1/4 mili było, to już w ogóle bajka by była smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Jun 2021 - 11:19
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





W zasadzie to nie zaszkodziłby odrębny dział dot bezpieczeństwa tu na forum. Bo tak prawdę mówiąc trudno o rzetelne informacje na te tematy, z przykładami właściwych rozwiązań itp.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 17 Jun 2021 - 14:19
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 17 Jun 2021 - 11:19) *
W zasadzie to nie zaszkodziłby odrębny dział dot bezpieczeństwa tu na forum. Bo tak prawdę mówiąc trudno o rzetelne informacje na te tematy, z przykładami właściwych rozwiązań itp.


Zgadzam się - ilość zawodników piszących na fb odnośnie regulaminu na 1/4 mili to jakiś kosmos. Odpowiadamy w miarę możliwości, ale czasu jest mega mało w porównaniu do ilości zapytań.
Co do innych dziedzin motorsportu problem jest jeszcze większy. Brakuje ludzi, a jak chcesz z wieloma sędziami/technikami pogadać i podpytać, to trzeba płacić. Czasem wystarczy chwilę pomyśleć, choć jakiś przewodnik by się przydał smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 17 Jun 2021 - 15:44
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 17 Jun 2021 - 11:19) *
W zasadzie to nie zaszkodziłby odrębny dział dot bezpieczeństwa tu na forum. Bo tak prawdę mówiąc trudno o rzetelne informacje na te tematy, z przykładami właściwych rozwiązań itp.

Bardzo chętnie czytałbym informacje od bardziej doświadczonych kolegów zawarte w takim dziale
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 18:26