Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> RS6 C6 vs S6 C7., dylemat przed zakupem
will
post Fri, 27 Jan 2017 - 11:36
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 27 January 2017





Panowie do użytku codziennego, trasy mieszane, co byście z tych dwóch wybrali ? Jestem po "przymiarce" i mam właśnie dylemat.

Paradoksalnie za RS-a w dobrym stanie ze znośnym przebiegiem trzeba zapłacić tyle co za S-kę C7..


Hmm...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Jan 2017 - 11:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
A d a m
post Sat, 28 Jan 2017 - 00:16
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Mimo że nie stać mnie na żadne z nich, to gdybym miał wybierać auto do codziennego użytku wybrał bym s6 c7. Z kilku to powodów:
-c7 jednak jest o wile młodsza, moim zdaniem lepiej wygląda
-cena części tarcze itp.
-silnik młoda konstrukcja, która ma wielki potencjał
-łatwiej o zadbany egzemplarz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 28 Jan 2017 - 14:29
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Ostatnio zakładałem taki temat o samym S6 C7 , jest jednak nowsze budą a po drobnych modyfikacjach jako Daily i tak będzie przecinak.
Czekam na nowe G30, jeżeli V8 będzie poprawione to biorę, jeżeli nie to spróbuję przygody z tym Audi.

RS6 to kot sam w sobie, ale to już w twoim dylemacie trzeba być fanatykiem a raczej nie jesteś skoro zalozyles ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sat, 28 Jan 2017 - 18:57
Post #4









QUOTE (will @ Fri, 27 Jan 2017 - 12:36) *
Panowie do użytku codziennego, trasy mieszane, co byście z tych dwóch wybrali ? Jestem po "przymiarce" i mam właśnie dylemat.

Paradoksalnie za RS-a w dobrym stanie ze znośnym przebiegiem trzeba zapłacić tyle co za S-kę C7..


Hmm...


c6 to buda sprzed 13 lat, widać to i w środku i na zewnątrz. w RSie dużo jest elementów które przy serwisie mogą mocno zaboleć a auta te mają realnie 150-200k km+ czyli duże wydatki są więcej niż pewne.

c7 jest młodsze o prawie dekadę choć brzydkie jak każde audi to motor jest na prawdę fajny i po niedużych zabiegach jeździ to bardzo godnie. stojąc przed takim wyborem nie miałbym wątpliwości co wybrać.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
spoon
post Tue, 31 Jan 2017 - 11:26
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 02 May 2003
Skąd: Warszawa





W S6 C7 słabym punktem programu jest padająca skrzynia. I jak dla mnie dyskwalifikujące jest ładnie brzmiące V8, którego w ogóle nie słychać w środku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nandoz
post Wed, 01 Feb 2017 - 09:39
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





To pewnie ostatnie kryterium jakie bierzesz pod uwage , ale s6 mniej pali wink.gif .
Potrafi odłączyć 4 cylindry i jedziesz jak 2 litrowym r4 . Podobno średnio 11 litrów . Wieści od kumpla , ale nie wiem czy nie koloryzowal wink.gif


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 01 Feb 2017 - 11:40
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(nandoz @ Wed, 01 Feb 2017 - 09:39) *
To pewnie ostatnie kryterium jakie bierzesz pod uwage , ale s6 mniej pali wink.gif .
Potrafi odłączyć 4 cylindry i jedziesz jak 2 litrowym r4 . Podobno średnio 11 litrów . Wieści od kumpla , ale nie wiem czy nie koloryzowal wink.gif


Znalazłem 2 sztuki u mnie w mieście. Poniżej 18-19 ciężko zejść wedle właścicieli.

No chyba, że mega emerycka jazda ale da się po to kupić takie auto żeby muskać gaz i kręcić do 1500 RPM ?

PS. Reguła jest taka, że dużo aut zajebiście mało pali w ustach właścicieli, którzy te auta właśnie sprzedają (w tym handel wink.gif ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 01 Feb 2017 - 13:35
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





a7 3.0tfsi w mieście 13-16 średnio 12,5 s7/rs7 w mieście 15-20 średnio 15 litrów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
will
post Wed, 01 Feb 2017 - 17:29
Post #9


Rookie
Dołączył: Fri, 27 January 2017





Dziś gwoździa wbił mi znajomy twierdząc żebym przejechał sie zwykłą A6 3.0 TDI Biturbo skoro robię coraz więcej kilometrów i wtedy do niego zadzwonił. Jak twierdzi zaoszczędze polowe już na samym starcie o eksploatacji bieżącej nie wspominając a wrażenia z jazdy PRAWIE te same.

Miał moze okazje ktoś z was jechać właśnie taką zmoconą A6 na 380 PS 740 Nm ?

Można generalnie jakoś porównać osiągi co do S6 C7 skoro RS odpadł już w przedbiegach? Wiem ze po chlipie S6 moze mieć i 500Ps, chodzi głównie o ten moment obrotowy.. Co wy na to ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 01 Feb 2017 - 18:00
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(will @ Wed, 01 Feb 2017 - 17:29) *
Wiem ze po chlipie S6 moze mieć i 500Ps, chodzi głównie o ten moment obrotowy.. Co wy na to ?


A wiesz co robi moment obrotowy w takiej benzynie? smile.gif

Jak chcesz tylko coś do przemieszczania się to TDI Ci wystarczy. Ale to NIGDY nie będzie S6 i tu nie chodzi o osiągi. Jeżeli jednak chodzi o zaoszczędzone pieniądze itd. to ani RS6 ani S6 nie są racjonalnym wyborem. To się kupuje bardziej z powodu chorej głowy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 01 Feb 2017 - 18:38
Post #11


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Porównanie S6 i A6 w gnoju? Bez jaj unsure.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
will
post Wed, 01 Feb 2017 - 18:51
Post #12


Rookie
Dołączył: Fri, 27 January 2017





Jest pare filmików na YT podkręcone biturbo niewiele ustąpiło S6 na 1/4 mili, są to różnice po przecinku..

Chyba stara zasada weźmie górę, Nie ma auta do wszystkiego. Na trasy diesla a na weekend rs'a biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Wed, 01 Feb 2017 - 19:38
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Sprawa jest prosta jak bmw e36. Benzynę kupują Ci, którzy chcą mieć benzynę(ergo potrafią ją docenić), reszta niech kupuje diesla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nandoz
post Thu, 02 Feb 2017 - 09:50
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





Tak ja miałem okazje wink.gif .
Auto jest naprawde dosc żwawe .
Jak bedzie sucho nakręcę filmik , bo mi nie uwierzycie ile to ma do setki .
Do s6 bym nie porównywał , tam odrazu zrobiłbym go na 500 ... .
Jak kogos interesuje spalanie to średnio niecałe 9 litrów z 8000 km w tym testy i inne wygłupy . Na trasie da sie zejść do 6 ,ale to bez sensu .

Co do spalania s6 w granicach 12 , to pewnie tak jak moj bierze 6 . Da sie to zrobic tylko po co ? Czyli średnio eska weźmie 2x wiecej wachy .

P.s. Eske kumpel rzeczywiscie sprzedał wink.gif .


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Thu, 02 Feb 2017 - 12:34
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Takie TDI po programie będzie bardzo żwawe i będzie szybsze od większości normalnych aut spotkanych na światłach/na trasie. Przy okazji mało spali i będzie świetnym wołem roboczym. Ale co z tego? smile.gif S6/RS6 kupuje się dla zajawki, nawet najszybsze A6 w klekocie Ci tego nie zapewni.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_FunThomas_*
post Thu, 02 Feb 2017 - 12:40
Post #16









3.0 TDI BiTurbo slabo jedzie, bez porownania do benzyny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 02 Feb 2017 - 12:45
Post #17


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(FunThomas @ Thu, 02 Feb 2017 - 12:40) *
3.0 TDI BiTurbo slabo jedzie, bez porownania do benzyny.

Nie no słabo jedzie to może przesada, kwestia subiektywna. Te 3 litrówki po programie rozpędzają ciężką krowę do setki w 4 sekundy z hakiem.
Niemniej benzyna to benzyna, a diesel to diesel. Mimo, że charakterystyki te się trochę do siebie zbliżają (wysokokręcące się mocne diesle) to jednak różnica jest nadl głównie w zakresie obrotów i dźwięku... Co kto lubi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 02 Feb 2017 - 13:11
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





No ja o tym cały czas piszę. Co z tego, że osiągami 3.0 BiT w dieslu zbliży się do serii S6 (czy przynajmniej tym czasem 0-100).

To są bardzo różne auta i diesel choćby był szybszy nigdy nie będzie benzyną. A S6 ogólnie ma parę innych smaczków od takiej A6 w S-lajnie.

To tak jak wczoraj wieczorem polataliśmy trochę M3 E92 po mieście, którą nie wiem czy nie nabędę ostatecznie. A ktoś tam się sadził jakimś A6 a drugi to mały Hot Hatch co pierdział mało ciszej niż porobiony wydech w M3. Ale ani to A6 nie daje tyle frajdy, ani to pierdzące 4-cylindrowe HH mimo szybkiego wejścia w zakręt nie daje takiego banana jak wejście w ten sam zakręt M-ką, oczywiście bokiem wink.gif

Powtórzę - S6 C7 to S6. RS6 (nawet C6) to RS6. Tych aut nie kupuje się z myślą, czy mają 0.2 sek. do setki mniej niż porobione A6 3.0 w dieslu.

Szersze nadkola, gang V8 (też są fajne wydechy) i sam fakt posiadania fauósemki w turbo benzynie to coś więcej. Jeżeli tego nie czujesz bo na Youtube diesle są szybkie to nawet na te auta nie patrz, bo każde koszty które powstaną podczas eksploatacji wywołają żal....do takich aut trzeba mieć serce i ZERO alternatyw na horyzoncie. Jak pojawia się tam diesel to po prostu odpuść S6/RS6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 02 Feb 2017 - 15:22
Post #19


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





+1 jestem dokładnie takiego samego zdania.
Dodać mogę, że jeśli ktoś myśli, że koszt użytkowania takiego diesla będzie dużo niższy niż eSki to niestety nie ma racji...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
will
post Thu, 02 Feb 2017 - 17:09
Post #20


Rookie
Dołączył: Fri, 27 January 2017





Czyli stara zasada się sprawdza. Nie ma auta do wszystkiego.

Aktualnie jeżdżę już 4 rok zagazowanym A8 4.2 MPI mam tam 335 PS, 430 Nm i szczerze mówiąc trochę mi się już znudziło.

Jak chcę docisnąć na A1 to przełączam na PB, leję racing z Shella i jakoś to jedzie jak na V8, ale ciężar ósemki też robi swoje i ścigant z niego nie pierwszych lotów.

Stąd temat tutaj bo kupca na te moje A8 bym miał.

Dziś kolega mi prawi od samego rana że róznicę względem tego A8 poczuję dopiero konkretnie ale na starcie trzeba zmocić tą S6 -tkę C7, czyli tak jak tu piszecie...

Dzwoniłem też do compsportu w Bielsku, 3500 zł cenią za taka przyjemność...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:11