Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki grzybowóz pod turbo?, Baza pod sleepera
Nanab
post Fri, 31 Dec 2021 - 23:55
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





W przyszłym sezonie planuję kupić jakiś bardzo niepozorny grzybowóz jako bazę pod sleepera. Coś taniego, małego, lekkiego, z potencjałem na 150-200KM z seryjnego silnika po dołożeniu turbo i wystrojeniu na det3. Do jeżdżenia po bułki, zwykłej dynamicznej jazdy, żadnego upalania czy wyścigów.
W tej chwili myślę nad:
- Seicento-już jednego mam, znam je trochę, ale 150-200KM to już max ich możliwości i wymaga większych przeróbek.
- Lanos- dzięki Krisowi to już nigdy nie będzie sleeper biggrin.gif
- Felicia-z fabrycznych silników do wyboru tylko zabytkowy 1.3 na trzech podporach i 1.6 AEE od vaga nie słynący z pancerności. Czy udźwignie tyle mocy? Swap 1.8t nie wchodzi w grę- cena samego silnika 3-4x tyle co założenie turbo, do tego kupa rzeźby przy przekładce i kopanie się z urzędasami albo bałagan w papierach.
- Astra f-max co idzie kupić bez większych problemów to x16szr, ew. x16xel, większe silniki to 0,1% rynku. Te silniki kojarzę z tego, że przy wymianie oleju trzeba kupić jedną bańkę na wymianę i trzy na dolewki przed kolejną wymianą(przyjmując normy spalania dla sprawnego silnika). Wchodzą bez kombinacji fajniejsze silniki jak c20xe, ale raczej nie chcę swapa z powodu jak wyżej. Jak fabryczne silniki znoszą doładowanie?

Jakieś inne pomysły, rady?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 31 Dec 2021 - 23:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Sat, 01 Jan 2022 - 10:24
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Clio 2 1.6 , Peugeot 206 1.6 16v. Szczegolnie ten drugi to na prawdę pancerny silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Sat, 01 Jan 2022 - 15:22
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Jak sie trafi, to może jakaś vectra v6?
A jak poszukiwana na niepozorne auto i jest brana pod uwagę astra F to proponuje wersję kombi.

Kiedyś miałem podkręconego diesla w astrze f, to mimo poprostu szybkiej jazdy dla samego siebie ciągle ktoś czymś nowszym próbował udowadniać, że jest szybszy ( ale tylko na prostej wink.gif ) przeważnie polegalo na wyprzedzeniu i zwolnieniu po kilku minutach wolniej niż jechałem itp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sat, 01 Jan 2022 - 18:32
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





astra f z xel nie koniecznie musi żłopać olej litrami. Kwestia tego co się działo z silnikiem wcześniej. Korby w nich (szr i xel to takie same doły praktycznie) raczej jakieś potężne nie są i nie wiem czy 200km zniosą. Szukaj zdrowej budy a silnik to można wrzucać każdy. Zarówno small jak i big block zależy co się trafi w dobrej kasie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sat, 01 Jan 2022 - 19:49
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Rozumiem, że na rynku aut używanych nie da się kupić niepozornego pojazdu o mocy 150-200KM uturbionego fabrycznie?
Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup wolnossącego auta, zamknięcie się z nim w garażu na pół roku aby dokonać modyfikacji silnika, układu napędowego, hamulcowego, ssącego, wydechowego, zawieszenia, paliwowego itd.
Oczywiście taki samochód od razu po wyjeździe z garażu będzie w 100% sprawny i przez następne pół roku na pewno nie będzie wymagał poprawek i modernizacji.
Fantastyczny pomysł, nie zapomnij opisać go gdzieś za 2 lata w dziale projekty i modyfikacje aut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sat, 01 Jan 2022 - 20:47
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(done4 @ Sat, 01 Jan 2022 - 19:49) *
Rozumiem, że na rynku aut używanych nie da się kupić niepozornego pojazdu o mocy 150-200KM uturbionego fabrycznie?

Jak masz taki do kupienia za grosze, to możesz podrzucić, też wezmę pod uwagę.
CYTAT(done4 @ Sat, 01 Jan 2022 - 19:49) *
Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup wolnossącego auta, zamknięcie się z nim w garażu na pół roku aby dokonać modyfikacji silnika, układu napędowego, hamulcowego, ssącego, wydechowego, zawieszenia, paliwowego itd.

I tak będę grzebał w jakimś samochodzie, nie robię tego żeby zarobić, wręcz przeciwnie dopłacam do tego, to mój czas wolny. Dolot i wydech to kosmetyczne zmiany. Zawieszenie, hamulce nie potrzebują przeróbek, masa samochodu ani prędkości z jakimi będzie jeździł się nie zmieniają. Układ paliwowy to podmiana wtrysków i pompy paliwa.
CYTAT(done4 @ Sat, 01 Jan 2022 - 19:49) *
Oczywiście taki samochód od razu po wyjeździe z garażu będzie w 100% sprawny i przez następne pół roku na pewno nie będzie wymagał poprawek i modernizacji.
Fantastyczny pomysł, nie zapomnij opisać go gdzieś za 2 lata w dziale projekty i modyfikacje aut.

Myślę, że będzie nie mniej sprawny i niewymagający poprawek jak każdy 20letni, używany samochód w mocniejszej wersji, którego poprzednich 5 właścicieli to nie były dziadki, tylko jakieś młodziaki lubiące upalać pod remizą wink.gif
CYTAT(kris4cars @ Sat, 01 Jan 2022 - 18:32) *
astra f z xel nie koniecznie musi żłopać olej litrami. Kwestia tego co się działo z silnikiem wcześniej. Korby w nich (szr i xel to takie same doły praktycznie) raczej jakieś potężne nie są i nie wiem czy 200km zniosą. Szukaj zdrowej budy a silnik to można wrzucać każdy. Zarówno small jak i big block zależy co się trafi w dobrej kasie.

No niby nie musi, ale większość bierze, to że producent ustalił 1l/1000km jako granicę sprawności silnika już o czymś świadczy. Inne silniki pasują bez rzeźby, ale swap odpada.
CYTAT(Paweł#G @ Sat, 01 Jan 2022 - 15:22) *
Jak sie trafi, to może jakaś vectra v6?

VA już nie do dostania, zwłaszcza z v6, vb już trochę duża i ciężka, jeździłem taką z 3.2 i mimo ponad 200KM nie wciskała w fotel tak jak się spodziewałem. Gdybym szukał v6, to już z planem raczej na 300KM a nie niecałe 200.
CYTAT(Frolik @ Sat, 01 Jan 2022 - 10:24) *
Peugeot 206 1.6 16v.

Dobry pomysł, chociaż nie do końca grzyb, to na hothatcha dobry materiał.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sat, 01 Jan 2022 - 21:24
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





To może 306 albo 106? Z turbo jest Saab 93.
@done4 nie rozumiem wywodu, nikt nie pytał o sens projektu wink.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sat, 01 Jan 2022 - 21:47
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Nanab @ Sat, 01 Jan 2022 - 20:47) *
Zawieszenie, hamulce nie potrzebują przeróbek, masa samochodu ani prędkości z jakimi będzie jeździł się nie zmieniają.


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
snake666
post Sat, 01 Jan 2022 - 23:16
Post #9


Rookie
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: Gorlice





Zawieszenie, hamulce nie potrzebują przeróbek, masa samochodu ani prędkości z jakimi będzie jeździł się nie zmieniają.



To dalej racingforum.pl? czy niechcący na facebooka trafiłem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sun, 02 Jan 2022 - 00:45
Post #10


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(snake666 @ Sat, 01 Jan 2022 - 23:16) *
Zawieszenie, hamulce nie potrzebują przeróbek, masa samochodu ani prędkości z jakimi będzie jeździł się nie zmieniają.

Czyli uważasz, że jadący 50km/h samochód o masie 1 tony potrzebuje innych hamulców niż jadący 50km/h samochód o masie 1 tony żeby się zatrzymać? Potrafisz jakoś logicznie uzasadnić konieczność zmiany zawieszenia i hamulców?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 02 Jan 2022 - 09:17
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Nadal nie rozumiem dlaczego uturbianie gównianego 1.6 jest prostsze niż swap na 2.0T laugh.gif

Nie wiem jak rozumiesz pojęcie "dynamicznej jazdy", ale hamulce to jednak zawsze dobrze mieć lepsze niż gorsze wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sun, 02 Jan 2022 - 10:00
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Smart. Do tego polecam dwa starsze tematy poniżej. Choć do tego z 37 stronami to na trzeźwo bym nie podchodził.

CYTAT(Nanab @ Sat, 01 Jan 2022 - 20:47) *
Zawieszenie, hamulce nie potrzebują przeróbek, masa samochodu ani prędkości z jakimi będzie jeździł się nie zmieniają.

Dobry tekst smile.gif. Z 1 stycznia więc Sylwester mógł jeszcze trzymać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sun, 02 Jan 2022 - 10:13
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Nanab @ Sun, 02 Jan 2022 - 00:45) *
Czyli uważasz, że jadący 50km/h samochód o masie 1 tony potrzebuje innych hamulców niż jadący 50km/h samochód o masie 1 tony żeby się zatrzymać? Potrafisz jakoś logicznie uzasadnić konieczność zmiany zawieszenia i hamulców?


laugh.gif

Jak widać z logicznym myśleniem, to u ciebie chyba jest trochę na bakier. To może ty nam odpowiedz dlaczego dajmy na to Audi A3 1.6 ma inne hamulce niż S3? Przecież ważą podobnie, a jednym i drugim można jeździć 50 km/h.
Z takim podejściem to ja bym w ogóle w tym twoim projekcie wywalił hamulce - zyskasz trochę zbędnych kilogramów i poprawisz tym samym przyśpieszenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 02 Jan 2022 - 11:07
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(error. @ Sun, 02 Jan 2022 - 10:13) *
laugh.gif

Jak widać z logicznym myśleniem, to u ciebie chyba jest trochę na bakier. To może ty nam odpowiedz dlaczego dajmy na to Audi A3 1.6 ma inne hamulce niż S3? Przecież ważą podobnie, a jednym i drugim można jeździć 50 km/h.
Z takim podejściem to ja bym w ogóle w tym twoim projekcie wywalił hamulce - zyskasz trochę zbędnych kilogramów i poprawisz tym samym przyśpieszenie.

ale pytanie było bardzo proste więc uruchom logiczne myślenie i odpowiedz laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 02 Jan 2022 - 11:38
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Seat Toledo pierwszej generacji 2,0 16v + turbo. Lekki, grzybny, dobrze zaopatrzony w części.
Lada Niva 1,7 + turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lovwelas
post Sun, 02 Jan 2022 - 11:42
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Ja bym zaproponował Ibize 6l 1.8t
Są takie nie w wersji FR czy CUPRA, ale na zwykłym zderzaku. Wyglądają jak typowy grzyb.
Nic nie musisz uturbiac, bo pod maska masz przepracowane na wszystkie sposoby 1.8T


--------------------
@CoiloversPl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 02 Jan 2022 - 13:41
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





206 1.6 16v latwo sie turbi duzo znosi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 02 Jan 2022 - 13:44
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



106 1.0 z felgami na 3 śrubach laugh.gif
Bardziej niepozornie się już nie da.
Kolega to uturbił za jakieś 1500 łącznie z DETem na kibel rurach, w seryjny odprężony kanapką słupek dmucha po 2 bary generuje mu to ok 150 KM i poniżej 8s do setki.
Silnik tak lekki że bez problemu bierzesz go w ręce i przenosisz nawet na półkę włożysz. Nawet ze skrzynią laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sun, 02 Jan 2022 - 22:18
Post #19


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(ju-by @ Sun, 02 Jan 2022 - 11:38) *
Seat Toledo pierwszej generacji 2,0 16v + turbo. Lekki, grzybny, dobrze zaopatrzony w części.


Grzybny był bardzo biggrin.gif Z 2-3 lata temu wyrwałem takiego jako dawce do innego gruza. Już wtedy był tak zjedzony, że autentycznie bałem się tym autem jeździć. Pamiętam, że więcej jak 3-ciego biegu w nim nie dociągnąłem do końca. Tylna belka przy hamowaniu tak chodziła na boki, że lotka w lusterku tańczyła w rytm granej przez radio muzyki. laugh.gif Tam nie było progów, podłogi, wlewu paliwa, a i komora zaczynała wyglądać tak sobie.

A już wtedy to był "biały kruk", od przysłowiowego "dziadka" z ostatniego wypustu (facet miał 78 lat i miał te Torpedo biggrin.gif przez ostatnich 7)
Nie wiem czy dzisiaj znajdzie się buda warta czyjejś pracy i pieniędzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Mon, 03 Jan 2022 - 01:36
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Toledo/ibiza/polo dorzucam do listy, pugi też smile.gif
CYTAT(ju-by @ Sun, 02 Jan 2022 - 11:38) *
Lada Niva

Samochód nie do dostania, jak już pojawia się coś w rozsądnych pieniądzach, to w parę godzin jest już kupiona, ludzie polują na nie pod zabawę w terenie.
CYTAT(_adams_ @ Sun, 02 Jan 2022 - 09:17) *
Nadal nie rozumiem dlaczego uturbianie gównianego 1.6 jest prostsze niż swap na 2.0T laugh.gif

Nie wiem jak rozumiesz pojęcie "dynamicznej jazdy", ale hamulce to jednak zawsze dobrze mieć lepsze niż gorsze wink.gif

Wsadzasz turbinę, stroisz i gotowe. Największa możliwa przeróbka to wsadzenie grubszej uszczelki pod głowice albo innych tłoków. Nie trzeba przekładać całej elektryki, często skrzyni(razem z innym mechanizmem wybieraka i wysprzęglika), kombinować z łapami, nie trzeba mieć drugiego stanowiska dla dawcy silnika albo kupować silnika kota w worku z palety za kilka tysięcy, nie trzeba się kopać z urzędasami żeby skorygować papiery, mieć żurawika i miejsca na niego. Zwłaszcza w blaszaku 3x5 to trochę utrudnienie.
Dynamiczna jazda-przyspieszanie do prędkości jaka jest dozwolona(ograniczenia są takie same dla każdej osobówki, niezależnie od mocy silnika) w czasie mniejszym niż kilkanaście sekund i bez konieczności petowania do odcinki.
Zgadzam się, że lepiej mieć mocniejsze hamulce. Tak samo lepiej mieć wydajniejszą pompę paliwa. Ale to nie znaczy że powinienem do samochodu z planem na 100KM wsadzać pompę o wydajności 300l/h. Dziesiątki milionów w tym kraju jeżdżą na seryjnych hamulcach.
CYTAT(error. @ Sun, 02 Jan 2022 - 10:13) *
laugh.gif

Jak widać z logicznym myśleniem, to u ciebie chyba jest trochę na bakier. To może ty nam odpowiedz dlaczego dajmy na to Audi A3 1.6 ma inne hamulce niż S3? Przecież ważą podobnie, a jednym i drugim można jeździć 50 km/h.
Z takim podejściem to ja bym w ogóle w tym twoim projekcie wywalił hamulce - zyskasz trochę zbędnych kilogramów i poprawisz tym samym przyśpieszenie.

Ja akurat potrafię uzasadnić logicznie moje poglądy, ty ograniczasz się do stawiania emotikonek i mega logicznych założeń że fabryczne wystarczające hamulce i brak hamulców to to samo.
To raczej pytanie do konstruktorów, moim zdaniem S3 jest robiona z myślą o ludziach, którzy chcą czasem pojeździć na torze, a nie tylko jeździć po bułki i wozić płytki przy remoncie łazienki. Jak już pisałem a3 i s3 mają takie same ograniczenia prędkości jak jeżdżą po publicznych drogach(chociaż nie czytam dzienników ustaw, może coś się zmieniło ostatnio?).

CYTAT(InnyLogin @ Sun, 02 Jan 2022 - 10:00) *
Smart.

Jak chodzi o 450/451 dość drogi, wyżyłowany fabrycznie, bez zapasów wytrzymałości, cały napęd ściśnięty tak, że nawet zmiana oleju to kombinacja, silnik konstrukcji mercedes, więc worek błędów konstrukcyjnych i wad fabrycznych.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:08