Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto na tor z ograniczonym budżetem., Dobre w serii bez wielu modów. Golf7GTI vs. reszta
Type-R
post Wed, 01 May 2019 - 09:37
Post #21


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Ale na torze nie lata się bokami biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 01 May 2019 - 09:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Wed, 01 May 2019 - 09:52
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Oj tam nie lata wink.gif Kolega po fachu nie do końca by się zgodził wink.gif PS. To jest ten fun z jazdy, który mam na myśli wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Wed, 01 May 2019 - 11:52
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





CYTAT(Honada @ Wed, 01 May 2019 - 09:52) *
Oj tam nie lata wink.gif Kolega po fachu nie do końca by się zgodził wink.gif PS. To jest ten fun z jazdy, który mam na myśli wink.gif

Fan z jazdy kończy się wtedy gdy masz auto, o które się boisz bo jest dla Ciebie drogie, bo jedziesz zachowawczo.

Będąc w stanie kupić (np.) nowe M3, użytkować go sobie po części na codzień i gniotąc na torze, raczej nie czułbym się komfortowo, bo wiem że to drogi wóz i jakaś banda będzie mnie mocno bolała. Takie GTI od razu jest spisane na straty i nie trzeba się martwić o pewne rzeczy. Dodatkowo oryginalne hamulce i zawieszenie są śmiesznie tanie, więc w żaden sposób Cię to nie obciąża.

W Ferrari (i pochodnych), poza tym że trzeba mieć umiejętności w trybie Racing, to jeszcze człowiek zastanowi się dwa razy czy się zmieści, bo ewentualna szkoda trochę zaboli. Kto jeździ ten wie.


Czyli MX-5 poza pewnymi sprawami organizacyjnymi jest tu widzę faworytem. Jeszcze jakieś pomysły? Ten GOLF GTI to będzie pudło?


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 01 May 2019 - 12:05
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Performante @ Mon, 29 Apr 2019 - 23:02) *
PS. To stary Avatar, i np. nie wyobrażam sobie bezawaryjnego upalania Megane3 RS, auto wydawało się być delikatne, a także dość kosztowne w cenach części.

Z ciekawości, co się w niej sypalo, z czym były problemy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 01 May 2019 - 12:22
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Performante @ Wed, 01 May 2019 - 11:52) *
Fan z jazdy kończy się wtedy gdy masz auto, o które się boisz bo jest dla Ciebie drogie, bo jedziesz zachowawczo.

Dokładnie. Dlatego stawiam na MX-5 bo to w zasadzie podstawowy i najtańszy wóz z RWD jaki można mieć. PS. Wiesz, niektórzy na widok Golfa 2.0 TDI cmokają, więc takiego GTI nie dali by rady, pod względem psychicznym, męczyć na torze. Mnie było szkoda R-ką zrobić drugie 15-kółek na Słomczynie jak popatrzyłem co się dzieje z nowymi oponami wink.gif a to tylko opony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 01 May 2019 - 13:47
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Przypominam, ze taka dyskusja juz byla i nawet zaczynaja sie pokrywac odpowiedzi z tym ponizej:

http://www.racingforum.pl/Szybkie-RWD-na-z...ty-t148665.html

Sprzedales MX-5 i kupisz sobie MX-5. Ja zrozumialem, ze odpada, dlatego tez bylem ciekaw co innego padnie jako propozycja...


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Wed, 01 May 2019 - 15:37
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





CYTAT(kinko @ Wed, 01 May 2019 - 12:05) *
Z ciekawości, co się w niej sypalo, z czym były problemy?


Nic konkretnego nie zdążyło się zepsuć, bo auto przy sprzedaży miało 30kkm. Jedynie wahacz oraz sworzeń zwrotnicy wymieniałem, który początkowo był niewymienny, ale jakoś sprawa się rozwiązała. Nie pamiętam już.
Co do samego auta to prowadzenie było OK (pakiet CUP) choć na codzień dość twarde (koła 19), ale ogólne odczucie przyświadczało mnie o jego delikatności. Ciężko określić subiektywne wrażenia, ale bardzo plastikowe jest to auto, mocniejsze zamknięcie drzwi od środka powodowało trzeszczenie boczka drzwiowego i inne takie pierdoły. Nie wyobrażam sobie godzinnej jazdy po torze kiepskiej jakości z np. płytami betonowymi. Zupełnie inne odczucie dawało mi np. S3 8V. Zwarte, zbite, twarde i gotowe na wszystko.

Może to kwestia odniesienia do innych aut. Moje aktualne daily też sprawia wrażenie delikatnego i słabo prowadzi się po złej jakości drogach (pewnie też przez koła 21 cali).


Cały czas myślę o tym, żeby było jak najmniej zachodu z tym autem, żeby nie trzeba było go wozić na lawecie, żeby drugie koła włożyć etc.


CYTAT(Honada @ Wed, 01 May 2019 - 12:22) *
Dokładnie. Dlatego stawiam na MX-5 bo to w zasadzie podstawowy i najtańszy wóz z RWD jaki można mieć. PS. Wiesz, niektórzy na widok Golfa 2.0 TDI cmokają, więc takiego GTI nie dali by rady, pod względem psychicznym, męczyć na torze. Mnie było szkoda R-ką zrobić drugie 15-kółek na Słomczynie jak popatrzyłem co się dzieje z nowymi oponami wink.gif a to tylko opony.


Oczywiście, dla kogoś Golf IV to może być już dużo. Nie ma o czym mówić.
Dlatego nie chcę się martwić o takie rzeczy jak pokrzywione wahacze, nowe opony 225/45/17 albo 235/40/18 to nie jest coś na co trzeba zbierać miesiąc, tak samo spalone tarcze albo pęknięta felga.


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 01 May 2019 - 18:57
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





https://www.youtube.com/watch?v=qEJPfPeDUoE to jest ciekawe smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Wed, 01 May 2019 - 19:41
Post #29


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





CYTAT(rwtnt @ Wed, 01 May 2019 - 18:57) *


One word... SICK!

Ale ja tam lubię takie projekty biggrin.gif


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sikor44
post Wed, 01 May 2019 - 19:46
Post #30


User
Dołączył: Wed, 05 July 2017
Skąd: Warszawa





CYTAT(Performante @ Tue, 30 Apr 2019 - 23:42) *
- Golfa GTI z USA moża kupić już za ok 50kpln, gdzie po lekkiej modyfikacji wskakujemy na level 300 PS


Za okolice 50k kupuje się już przygotowane do upalania STI Bugeye/Blobeye a jak sie uda to nawet Hawkeye (wymagające drobnego wkładu na start prawdopodobnie). Gdzie to z tym Golfem smile.gif ?
Chociaż to nie jest budżetowo jak N/A autka 180 - 250 kucy, do tego "subaru". Właśnie widziałem na pewnym forum taką ofertę na STI z Poznania


--------------------
Sikor#44 - Trener motocyklowy
_https://www.facebook.com/Sikor44/
_https://www.instagram.com/sikor44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 02 May 2019 - 20:36
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Performante @ Wed, 01 May 2019 - 15:37) *
Nic konkretnego nie zdążyło się zepsuć, bo auto przy sprzedaży miało 30kkm. Jedynie wahacz oraz sworzeń zwrotnicy wymieniałem, który początkowo był niewymienny, ale jakoś sprawa się rozwiązała. Nie pamiętam już.
Co do samego auta to prowadzenie było OK (pakiet CUP) choć na codzień dość twarde (koła 19), ale ogólne odczucie przyświadczało mnie o jego delikatności. Ciężko określić subiektywne wrażenia, ale bardzo plastikowe jest to auto, mocniejsze zamknięcie drzwi od środka powodowało trzeszczenie boczka drzwiowego i inne takie pierdoły. Nie wyobrażam sobie godzinnej jazdy po torze kiepskiej jakości z np. płytami betonowymi. Zupełnie inne odczucie dawało mi np. S3 8V. Zwarte, zbite, twarde i gotowe na wszystko.


Subiektywne odczucie rozumiem, wnętrze to totalny plastik by Renault...

Ale nie rozumiem, czemu nikt tutaj jeszcze tego nie napisał - z przeznaczeniem na tor to Megane RS Cup (mechaniczna szpera w serii) zrobi z GTI wiatrak na każdym torze w Polsce. W dodatku mechanicznie samochód jest akurat dość bezawaryjny. Zresztą do niedawna był to najpopularniejszy samochód w wypożyczalniach na Nurburgringu, a to chyba o czymś świadczy? RSR Nurburg miał chyba 4 czy 5 sztuk, a np. GTI jedno - i to z DSG.

Żeby była jasność, nie bronię Renault bo to specyficzny samochód, ale GTI to hot-hatch na miasto, a nie zabawka na tor. Żeby to się nadawało to trzeba by wywalić wywrotkę kasy (w serii masz otwarty dyfer, miękkie zawieszenie, otwarty dyferencjał, przeciętne hamulce, raptem 220 koni, itd...). A takie Megane już w serii się nadaje na trackdaye.

Zresztą - zobacz na różnice w czasach, to jest po prostu przepaść http://www.zeperfs.com/duel4563-3962.htm

...co wszystko nie zmienia faktu że Megane to również przednionapędowy Hot-Hatch - i tu patrz dyskusja wyżej wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sikor44
post Fri, 03 May 2019 - 08:46
Post #32


User
Dołączył: Wed, 05 July 2017
Skąd: Warszawa





Wciąż da się zauważyć, że panuje przeświadczenie, niemieckie = lepsze (ogólnie). Nie ważne czy od sportu czy do czego innego


--------------------
Sikor#44 - Trener motocyklowy
_https://www.facebook.com/Sikor44/
_https://www.instagram.com/sikor44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 03 May 2019 - 09:27
Post #33


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Pewnie to wynika z jakości wykonania. Choć taki niemiecki opel to szmelc jakościowo podobny do fiata czy renault. A tak ogólnie ciężko znaleźć auto na ktore mozna liczyc. Większość pada jak muchy przy odrobinę mocniejszym pocisnięciu i wymaga worka pieniędzy. Auta to się nie psują tylko przy toczeniu.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sikor44
post Fri, 03 May 2019 - 18:14
Post #34


User
Dołączył: Wed, 05 July 2017
Skąd: Warszawa





https://share.icloud.com/photos/0luEBQS3HYz5Qr9Qn4PyNeymw

Renault M3RS Cup, 56k, Szwajcar

(wrzucanie fotek w to forum to wyzwanie, a i tak nie wiem czy to zadziała)


--------------------
Sikor#44 - Trener motocyklowy
_https://www.facebook.com/Sikor44/
_https://www.instagram.com/sikor44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 06 May 2019 - 08:03
Post #35


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Aval @ Thu, 02 May 2019 - 20:36) *
Żeby była jasność, nie bronię Renault bo to specyficzny samochód, ale GTI to hot-hatch na miasto, a nie zabawka na tor. Żeby to się nadawało to trzeba by wywalić wywrotkę kasy (w serii masz otwarty dyfer, miękkie zawieszenie, otwarty dyferencjał, przeciętne hamulce, raptem 220 koni, itd...). A takie Megane już w serii się nadaje na trackdaye.

Od wersji gti pp masz już fabryczną mechaniczną szperę, większe hamulce 340mm/310mm oraz 230 kucy, które softem robisz na 300.
Jak potrzebujesz bulwarówkę to bierzesz golfa gti jak chcesz coś "więcej" kupujesz gti pp, cs lub css smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 06 May 2019 - 10:15
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Pewnie, tyle że to nie jest ten budżet o którym mowa w temacie wink.gif
Performante pytał o bazowe GTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 06 May 2019 - 13:37
Post #37


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Suma sumarum w "tym" budżecie nie mieści się żadne z proponowanych w wątku aut wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sikor44
post Tue, 07 May 2019 - 08:48
Post #38


User
Dołączył: Wed, 05 July 2017
Skąd: Warszawa





To może sprecyzujmy tą "budżetowość"?
80k na auto? 50? 40?
Auto lekkie, stosunkowo z umiarkowaną mocą (N/A), latające na kołach max 17" (tanie opony, stosunkowo powolne zużycie), czy coś większego z turbo na oponach 18"+ (drogie jeżdżenie)?
jak częste wizyty na trackday/timeattack/rallysprint itd?


--------------------
Sikor#44 - Trener motocyklowy
_https://www.facebook.com/Sikor44/
_https://www.instagram.com/sikor44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 07 May 2019 - 10:56
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie jestem fanem VW, ale trzeba przyznac, ze ten golf css to maly wariat.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 07 May 2019 - 10:59
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





A da sie to w ogole kupic? )


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:12