Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Lampka SRS w Lexusie GS300
BeeMiX
post Fri, 21 Apr 2006 - 18:09
Post #1


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Mam następujący problem. Gdy przekręcam kluczyk w stacyjce (juz na pozycji gdzie włącza sie tylko radio) zapala sie lampka airbagów i ciągle się świeci, odpale auto a ona nie gaśnie, najśmieszniejsze jest to że zaczeła zapalać sie bez wyrażnego powodu oprócz -> Niedawno zgasła jedna z żaróweczek od podswietlenia cyferblatów, wymontowałem zegary, dokopałem sie do niej, okazała sie wcale niebyc przepalona, wkreciłem, odpaliłem i było wszystko OK, widocznie nie stykała, przejechałem sie kawałek czy wszystko działa było OK. Rano ojciec odpalił auto i pojawił sie wyzej wymieniony problem z lampką airbagów. Znowu rozkręciłem zegary i po ścieżkach doszedłem ze lampka SRS działa niezaleznie od układów elektronicznych w zegarach, wychodzi kablem gdzies dalej. Sprawdzałem bezpiecznik SRS, jest wporzadku, a po jego wyciągnięciu lampka sie wogólne nie pali (chyba logiczne) a ja niemam pojecia czym to wszystko jest spowodowane. Jakieś pomysły? To troche denerwujące jak ona ciągle się pali, no i czy airbagi teraz wogóle funkcjonują. Spotkaliście się kiedyś z czyms takim? Może mi ktoś pomóc??

Pozdrawiam i z góry dziękuje
Wojtek


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Apr 2006 - 18:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
FilipN
post Fri, 21 Apr 2006 - 19:04
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





stary numer w Suprze - pewnie w GS300 jest tak samo. Jeżeli wyjmiesz zegary bez odłączonego akumulatora zapala się kontrolka poduszek i nie chce zgasnąć. W dodatku teraz już odpięcie akumulatora czy wyjęcie bezpiecznika od kasowania błędów ECU nie pomoże.

Wyjścia masz dwa - albo pojedziesz do serwisu, że by Ci skasowali błąd... albo poczekasz do wieczora aż dojadę do domu i wkleję Ci instrukcję jakskasować ją samemu przy użyciu dwóch kabelków o dł. ok 1.5m...

Added after 13 minutes:

No dobra powiedzmy, że znalazłem sposób na teleportację i jestem już w domu - oto instrukcja:

Pod maską masz terminal diagnostyczny (gniazdo). Znajdujesz w nim piny oznaczone AB i TC. Wpinasz w te piny kabelki na tyle długie by sięgnęły do UJEMNEGO bieguna akumulatora.

Teraz włączasz zapłon (przekręcasz kluczyk tak by świeciły się kontrolki) i dotykasz kablami na przemian UJEMNEGO bieguna akumulatora - TC, AB, TC, AB, TC, AB..... okolo dziesięciu razy. Odstępy między dotknięciami powinny wynosić ok 1s... ważne by robić to równomiernym tempem. Kontrolka powinna zgasnąć. Jeżeli nie gaśnie to spróbuj robić krótsze lub dłuższe przerwy pomiędzy dotknięciami. Mi się udało za pierwszym razem.
Aha - nie przytrzymuj kabli przy ujemnym biegunie - to mają być tylko dotknięcia.


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 21 Apr 2006 - 21:41
Post #3


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Hahaha udało się

Filip jesteś moim guru Jak bedzie to kiedykolwiek możliwe masz u mnie półlitra .Niedawno zrobiłem z ojcem według twojej instrukcji i lampka gaśnie po zapłonie. Swoją drogą fajnie przy tym lampki migały na desce. Oczywiście dostaniesz odemnie pochwałe, to juz nie pierwszy raz jak mi pomogłeś. Jest jeszcze troche takich tricków w produktach Toyoty ? A przy okazji, nasz Lexus ma fabrycznie 212KM (2JZ-GE bez zmiennych faz rozrządu), czy po zainstalowaniu ECU od Supry albo z japońskiego Aristo moc by wzrosła? Jak poznac czy ECU jest z Supry czy Lexa? Po nr. na obudowie komputera? Znalazłem takie [url:2p5kuoe0]http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1091916[/url:2p5kuoe0] potrafisz stwierdzic czy z jakiego jest modelu??

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Wojtek


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Fri, 21 Apr 2006 - 22:14
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





Cieszę się, że mogłem pomóc. Następnym razem, że by uniknąć zabawy z kabelkami, zanim rozepniesz jakąkolwiek wtyczkę od zegarów odepnij najpierw akumulator.

CYTAT("BeeMiX":14zqebrx)
Jest jeszcze troche takich tricków w produktach Toyoty ?


kilka by się znalazło... na przykład możliwość zczytania kodów błędów ECU za pomocą spinacza biurowego - ale to chyba wszyscy znają...

CYTAT("BeeMiX":14zqebrx)
A przy okazji, nasz Lexus ma fabrycznie 212KM (2JZ-GE bez zmiennych faz rozrządu), czy po zainstalowaniu ECU od Supry albo z japońskiego Aristo moc by wzrosła?


Obawiam się, że brakujące 8 czy 12KM nie wynika tylko z komputera... przypuszczalnie są różnice w wydechu, nie wiem jak z dolotem...
Komputer z Supry jest identyczny z komputerem z SC300 (ale one nie różnią sie mocą). Jak wygląda sprawa kompa w GS300 szczerze mówiąc nigdy nie sprwadzałem. Pewne jest jedno - by próbować podpiąć komputer z Supry do GS w obu autach musi być ten sam rodzaj skrzyni biegów. Komputery od A/T i M/T różnią się między sobą...


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pierwszy!!
post Sat, 22 Apr 2006 - 04:17
Post #5


User
Dołączył: Mon, 28 April 2003
Skąd: Mazury





Czesc.
Czy ten trick z kabelkami dziala we wszystkich toyota'ch/lexus'ach? Moj brat ma ten sam problem w lexus es300 '96r. gdzie szukac tego gniazda pod maska?
Pozdr.
Slawek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sat, 22 Apr 2006 - 11:24
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





na pewno działa we wszystkich autach z silnikiem 2JZ-GE/GTE... jak jest z innymi nie mam pojęcia.


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 22 Apr 2006 - 15:27
Post #7


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Tak jak Filip powiedział, gniazdo jest pod kolumną kierownicy





Added after 7 minutes:

ES300 niemiał silnika 2JZ-GE wiec chyba to się nie uda...

Added after 3 minutes:

Aaa jeszcze jedno Filip, Toyota Aristo z 2JZ-GE miała 230KM z automatem wiec chyba nieróżnią się za bardzo i wydaje mi się ze różnica tkwi w programie ECU... A tak wogóle to gdzie w Suprze umieszczony jest ECU??


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sat, 22 Apr 2006 - 17:36
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





gniazdo jest też pod maską - jest do niego łatwiejszy dostęp poszukam później zdjęcia i wkleję.
Komputer leży na podłodze w nogach pasażera - dokładnie w tym miejscu gdzie opiera się stopy.
Pod wykładziną jest plastikowa osłona przykręcana na dwie nakrętki... pod nią jest komputer.

Added after 7 minutes:

zdjecia gniazda pod maską:
czarna, prostokątna puszeczka po lewej stronie przy ścianie grodziowej


z bliska


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 22 Apr 2006 - 17:38
Post #9


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





W takim razie w Suprze jest w innym miejscu bo umnie jest nad zbiorniczkiem od wspomagania kierownicy


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sat, 22 Apr 2006 - 17:58
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





no wiesz - Lexus SC300 i Supra są blisko spokrewnione karoseryjnie, Lexus GS300 z Suprą ma wspólny tylko silnik - karoseria jest inna


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jtjerry
post Sun, 23 Apr 2006 - 21:11
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 22 June 2004
Skąd: W-wa





tricków w lexie jest cała masa )
w pneumacie w LS po włączeniu samosprawdzania pleumatycznego zawieszenia autko samo sobie tańczy. jak to zobaczyłem pierwszy raz to myslałem ze mi zyłka pęknie.
jak chcesz to na priva podesle ci fragment manuala jak fajnie ECU od centralnego zamka sprawdza sobie obwody i jak komunikuje sie z uzytkownikiem, warto: bo nie robi tego żadna lampka ale zamyka i odmyka centralne zamki tak że mozna policzyc kody powiedzmy akustycznie wywołanie dżina z butelki podobne jest do kasowania airbagów: trzeba 10 razy zamknąć i otworzyć zamki (pilnując tempa) i splunąć przez lewe ramie 3 razy i cos tam jeszcze. Fajny jest też test ECU od klimy, ECU ABS-u tez jest dość czadowe. Ale samokontroli ECU do kontroli centralnych zamków nic nie prześcignie


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sun, 23 Apr 2006 - 21:17
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





taaa... diagnostyka ECU od klimy w Suprze też jest fajna - zwłaszcza w nocy - efekty wizualne bardzo ciekawe...

że by wykonać diagnostykę klimy należy na wyłączonym zapłonie przytrzymać na raz przycisk AUTO i przycisk od obiegu zamkniętego i trzymając je wcisnięte przekręcić kluczyk by zapaliły sie kontrolki... zacznie się samodiagnostyka klimy.


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gsmdoctor..pl_*
post Mon, 24 Apr 2006 - 13:16
Post #13









CYTAT("jtjerry":32b2nd8n)
tricków w lexie jest cała masa )
w pneumacie w LS po włączeniu samosprawdzania pleumatycznego zawieszenia autko samo sobie tańczy. jak to zobaczyłem pierwszy raz to myslałem ze mi zyłka pęknie.
jak chcesz to na priva podesle ci fragment manuala jak fajnie ECU od centralnego zamka sprawdza sobie obwody i jak komunikuje sie z uzytkownikiem, warto: bo nie robi tego żadna lampka ale zamyka i odmyka centralne zamki tak że mozna policzyc kody powiedzmy akustycznie wywołanie dżina z butelki podobne jest do kasowania airbagów: trzeba 10 razy zamknąć i otworzyć zamki (pilnując tempa) i splunąć przez lewe ramie 3 razy i cos tam jeszcze. Fajny jest też test ECU od klimy, ECU ABS-u tez jest dość czadowe. Ale samokontroli ECU do kontroli centralnych zamków nic nie prześcignie


Hehe, tak, faktycznie, kiedys programowalem pilota od centrala w moim Lexie - procedura jest czadowa, trzeba odtwierac, zamykac drzwi, liczyc ile razy rygluje, odryglowywuje itp .. Goscie na parkingu pod blokiem mysleli, ze mi odbilo, jak ciagle zamykalem i otwieralem furtki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
is300
post Sat, 06 May 2006 - 04:00
Post #14


Super User
Dołączył: Wed, 06 November 2002
Skąd: New Jersey - Bialystok





CYTAT("BeeMiX":21n68wso)
Hahaha udało się

Filip jesteś moim guru Jak bedzie to kiedykolwiek możliwe masz u mnie półlitra .Niedawno zrobiłem z ojcem według twojej instrukcji i lampka gaśnie po zapłonie. Swoją drogą fajnie przy tym lampki migały na desce. Oczywiście dostaniesz odemnie pochwałe, to juz nie pierwszy raz jak mi pomogłeś. Jest jeszcze troche takich tricków w produktach Toyoty ? A przy okazji, nasz Lexus ma fabrycznie 212KM (2JZ-GE bez zmiennych faz rozrządu), czy po zainstalowaniu ECU od Supry albo z japońskiego Aristo moc by wzrosła? Jak poznac czy ECU jest z Supry czy Lexa? Po nr. na obudowie komputera? Znalazłem takie [url:21n68wso]http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1091916[/url:21n68wso] potrafisz stwierdzic czy z jakiego jest modelu??

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Wojtek


Osobiscie mowiac watpie czy to by ci dalo cosc, chodzi mi o zmiane ECU. Tak jak Filip pisze roznica w skrzyniach bedzie tez roznica w komputerze. Po drugie generalnie mowiac Silnik 2JZ-GE nie ma zbyt idealnych rozwiazan w formie NA jezeli chodzi o jakiesc dodatki, natomiast jezeli chodzi o FI to jest to inna juz historia.

W twoim wypadku bym raczej zostawil auto tak jak jest, bo duzo zbyt nie osiagniesz jezeli chodzi o NA, pare kucy uzyskasz a sporo kasy wylozysz. Max przyrost mocy ktory widzalem w formie NA to jakiesc 36RWHP = $$$$.


--------------------
2004 Lexus IS300 Sport Design NA

If it handles like it's on rails, than you are not driving fast enough.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 06 May 2006 - 13:23
Post #15


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT("is300":x00l0gpm)
Osobiscie mowiac watpie czy to by ci dalo cosc, chodzi mi o zmiane ECU. Tak jak Filip pisze roznica w skrzyniach bedzie tez roznica w komputerze. Po drugie generalnie mowiac Silnik 2JZ-GE nie ma zbyt idealnych rozwiazan w formie NA jezeli chodzi o jakiesc dodatki, natomiast jezeli chodzi o FI to jest to inna juz historia.

W twoim wypadku bym raczej zostawil auto tak jak jest, bo duzo zbyt nie osiagniesz jezeli chodzi o NA, pare kucy uzyskasz a sporo kasy wylozysz. Max przyrost mocy ktory widzalem w formie NA to jakiesc 36RWHP = $$$$.


Dobrze o tym wiem że jedynym słusznym wyjściem w tym aucie jest uturbienie tylko chciałem się zorientować czy można zdobyć pare koni tak mało ingerując w samą mechanikę. Teraz wiem że zapewne jest prawdopodobnie różnica w budowie wydechu z Suprą no i (dowiedziałem sie z innego topicu) mapy ECU JDM są na benzyne 100 oktanową, ztąd 230KM w Toyocie Aristo.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
is300
post Sun, 07 May 2006 - 01:01
Post #16


Super User
Dołączył: Wed, 06 November 2002
Skąd: New Jersey - Bialystok





CYTAT("BeeMiX":37e0yhwe)
CYTAT("is300":37e0yhwe)
Osobiscie mowiac watpie czy to by ci dalo cosc, chodzi mi o zmiane ECU. Tak jak Filip pisze roznica w skrzyniach bedzie tez roznica w komputerze. Po drugie generalnie mowiac Silnik 2JZ-GE nie ma zbyt idealnych rozwiazan w formie NA jezeli chodzi o jakiesc dodatki, natomiast jezeli chodzi o FI to jest to inna juz historia.

W twoim wypadku bym raczej zostawil auto tak jak jest, bo duzo zbyt nie osiagniesz jezeli chodzi o NA, pare kucy uzyskasz a sporo kasy wylozysz. Max przyrost mocy ktory widzalem w formie NA to jakiesc 36RWHP = $$$$.


Dobrze o tym wiem że jedynym słusznym wyjściem w tym aucie jest uturbienie tylko chciałem się zorientować czy można zdobyć pare koni tak mało ingerując w samą mechanikę. Teraz wiem że zapewne jest prawdopodobnie różnica w budowie wydechu z Suprą no i (dowiedziałem sie z innego topicu) mapy ECU JDM są na benzyne 100 oktanową, ztąd 230KM w Toyocie Aristo.


Ja bym sie tak strasznie nie podniecal tymi numerkami, bo fakt jest faktem to ile naprawde te auto moze wylozyc na tylne kolka. Reszta to jest Reklama. W moim przypadku IS300 Silnik 2JZ-GE VVt-i jest fabrycznie szacowany na 215KM. Ten sam silnik w GS300 to 220KM, roznica jaka, prawie zadna w praktyce Dual Exhaust i z tad te pare kucy.

Duzo zalezy od danego systemu/standardu testu jakie jest/byl uzywany. Stary SAE jest dosc inny od nowego, w przypadku Toyoty/Lexusa duzo modeli "Stracilo" moc na papierze. W przypadku silnika 2JZ-GE nowy test go nie objal, przewidujac zeby byl testowany w nowym standardzie.

Moc na Papierze by sie zmienila na jakiesc 205KM z tych 215KM. Tak wiec mowiac ktrutko nie patrz jak dany rynnek reklamuje dany model. W przypadku IS300, te auto na rolkach wykreca okolo 177-185KM.

Uwazam ze w twoim przypadku najlebszym rozwiazaniem byl by jakisc lebszy wydech i wlot powietrza, i na koncu to zestroic A/F (SAFC).

Powodzenia i przepraszam za bledy


--------------------
2004 Lexus IS300 Sport Design NA

If it handles like it's on rails, than you are not driving fast enough.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
is300
post Sun, 07 May 2006 - 03:08
Post #17


Super User
Dołączył: Wed, 06 November 2002
Skąd: New Jersey - Bialystok





CYTAT("BeeMiX":qniuavzg)
CYTAT("is300":qniuavzg)
Osobiscie mowiac watpie czy to by ci dalo cosc, chodzi mi o zmiane ECU. Tak jak Filip pisze roznica w skrzyniach bedzie tez roznica w komputerze. Po drugie generalnie mowiac Silnik 2JZ-GE nie ma zbyt idealnych rozwiazan w formie NA jezeli chodzi o jakiesc dodatki, natomiast jezeli chodzi o FI to jest to inna juz historia.

W twoim wypadku bym raczej zostawil auto tak jak jest, bo duzo zbyt nie osiagniesz jezeli chodzi o NA, pare kucy uzyskasz a sporo kasy wylozysz. Max przyrost mocy ktory widzalem w formie NA to jakiesc 36RWHP = $$$$.


Dobrze o tym wiem że jedynym słusznym wyjściem w tym aucie jest uturbienie tylko chciałem się zorientować czy można zdobyć pare koni tak mało ingerując w samą mechanikę. Teraz wiem że zapewne jest prawdopodobnie różnica w budowie wydechu z Suprą no i (dowiedziałem sie z innego topicu) mapy ECU JDM są na benzyne 100 oktanową, ztąd 230KM w Toyocie Aristo.


Ja bym sie tak strasznie nie podniecal tymi numerkami, bo fakt jest faktem to ile naprawde te auto moze wylozyc na tylne kolka. Reszta to jest Reklama. W moim przypadku IS300 Silnik 2JZ-GE VVt-i jest fabrycznie szacowany na 215KM. Ten sam silnik w GS300 to 220KM, roznica jaka, prawie zadna w praktyce Dual Exhaust i z tad te pare kucy.

Duzo zalezy od danego systemu/standardu testu jakie jest/byl uzywany. Stary SAE jest dosc inny od nowego, w przypadku Toyoty/Lexusa duzo modeli "Stracilo" moc na papierze. W przypadku silnika 2JZ-GE nowy test go nie objal, przewidujac zeby byl testowany w nowym standardzie.

Moc na Papierze by sie zmienila na jakiesc 205KM z tych 215KM. Tak wiec mowiac ktrutko nie patrz jak dany rynnek reklamuje dany model. W przypadku IS300, te auto na rolkach wykreca okolo 177-185KM.

Uwazam ze w twoim przypadku najlebszym rozwiazaniem byl by jakisc lebszy wydech i wlot powietrza, i na koncu to zestroic A/F (SAFC).

Powodzenia i przepraszam za bledy


--------------------
2004 Lexus IS300 Sport Design NA

If it handles like it's on rails, than you are not driving fast enough.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
is300
post Fri, 19 May 2006 - 04:02
Post #18


Super User
Dołączył: Wed, 06 November 2002
Skąd: New Jersey - Bialystok





Przepraszam cosc mi sie popipczylo


--------------------
2004 Lexus IS300 Sport Design NA

If it handles like it's on rails, than you are not driving fast enough.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 09:47