Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jeśli nie zostawić s14a to co innego?
gość_Wheeler_*
post Tue, 06 Sep 2011 - 20:18
Post #1









Witam,

Panowie, niedługo na 80% szans wyniosę się do UK na długi czas. Aktualnie śmigam 300HP s14a. Auta LHD nie ma sensu tam zabierać jeśli planuje się mieszkać, rodzina etc. Chyba że macie inne zdanie... Mógłbym tam kupić np. s15 ale nie podoba mi się. Jestem z mojej nyski mega zadowolony, na miasto super auto, nawet był swojego czasu plan na mocne grzebanie ale plany pozmieniały się. Co by można w UK kupić co da frajdę i kopa porównywalnego do s14a a nie będzie wymagało rzeźby? Oczywiście krok w górę pod względem komfortu wskazany. Trasy UK-PL będą robione a s14a na dystans 1500km...słabo... . Żona pewnie będzie chciała zabrać walizkę tongue.gif Wiem że nie chcę FWD tongue.gif Mocowo 300-350HP... Nie wiem czy nie będzie mi brakowało pssss i ciągu od tych 3500rpm wink.gif Na pewno nie dam rady na przekroczenie 15k GBP. Przeglądam pistonheads, czytam tutaj na forum propozycje dla innych użytkowników i jakoś nie mam koncepcji... Chybs że zostawić sobie sobie s14a w PL a tam kupić coś innego wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 06 Sep 2011 - 20:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Patee
post Tue, 06 Sep 2011 - 21:59
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Będziesz w Londynie mieszkał czy gdzieś poza?

Bo jeśli Londyn to jednak polecam oglądać automaty...


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Tue, 06 Sep 2011 - 22:16
Post #3









Poza. Pewnie okolice Stafford nad Birmingham. Chyba i tak skłaniam się do auto, na początek łatwiej. Sporo jeździłem po UK ale w manualu na lewą rekę dziwnie tongue.gif Praca będzie raczej w delegacji po całym UK więc głównie w służbowym. Ptywatnym minimalne przebiegi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziperr
post Tue, 06 Sep 2011 - 22:34
Post #4


Super User
Dołączył: Wed, 03 March 2004
Skąd: Gliwice





Aristo?


--------------------
'Nigdy nie jest żle, ale zawsze może być lepiej' ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 06 Sep 2011 - 23:18
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Nie wiem w jaki Insurance Group celujesz, bo to też określi co można a co nie.

Jeśli nieduże przebiegi i jednak poza londyńskimi korkami to można pomyśleć o

http://www.pistonheads.com/sales/2487245.htm


Kwestia jaki budżet na utrzymanie smile.gif


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 06 Sep 2011 - 23:36
Post #6


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Jak chcesz coś wygodnego, mocnego, z potencjałem i dalej coupe to polecam Soarera TT po lifcie. Trudno znaleźć bo większość to golasy z 91-94 roku, ale jak znajdziesz 97+ rok na wypasie to bedziesz bardzo zadowolony. 320KM wydechem, dolotem, fmic. Jak dołożysz większe turbo, wtryski, pompe paliwa, strojenie to bez problemu można osiągnąć i 500KM smile.gif Auto (przynejmniej moje na seryjnym zawiasie + poliuretany) jest bardzo wygodne, robiłem samemu trasy po 1000km bez większego zmęczenia.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Wed, 07 Sep 2011 - 00:23
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Mitsubishi Legnum?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Wed, 07 Sep 2011 - 00:35
Post #8









Jest wogóle sens zostawiać s14a w kraju? Czy raczej sprzedać i dołożyć do fajnego wózka w UK? Jak to monaro jeździ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Wed, 07 Sep 2011 - 00:42
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Ewentualnie włożyć silnik do jakiegoś RHD i po sprawie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Glaniu
post Wed, 07 Sep 2011 - 00:51
Post #10


User
Dołączył: Tue, 21 August 2007
Skąd: Kraków





czy evo nie wchodzi w grę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Wed, 07 Sep 2011 - 00:54
Post #11









CYTAT(dejv667 @ Wed, 07 Sep 2011 - 00:42) *
Ewentualnie włożyć silnik do jakiegoś RHD i po sprawie wink.gif


Niekoniecznie dobry pomysł. Nie opłaca się. Soraera ciężko trafić w dobrym roczniku i wypasie. Pomysł niezły. Jeszcze chodzi po głowie E46 M3 ale nie ma pssss hehe. Posiadane s14a jest w porządku ale powoli brakuje komfortu hehe wink.gif Czyli coś się klaryfikuje. Wygodne, mocne coupe, gt smile.gif A może nie jechałem jeszcze mocnym N/A które daje coś więcej niż psss?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hater
post Wed, 07 Sep 2011 - 07:16
Post #12


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 August 2009
Skąd: Sobótka





jakbym miał wybierać coś w uk to z pewnością skyline r34 wink.gif mocowo raczej duże pole manewru.


--------------------
e36 318Ti zabawka -było
E36 325 sedan - nowa zabawka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Wed, 07 Sep 2011 - 07:24
Post #13









CYTAT(hater @ Wed, 07 Sep 2011 - 07:16) *
jakbym miał wybierać coś w uk to z pewnością skyline r34 wink.gif mocowo raczej duże pole manewru.


A widziałeś za jaką kasę chodzi r34 gtr? Za ładną sztukę min 20k GBP. Nie wiem czemu te auta takie drogie... Daltego że takie super, czy może że powoli kolekcjonerskie, czy może rynek jest nakręcony...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 07 Sep 2011 - 09:38
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Kultowe to kosztuje. Jakby co to R33 jest za grosze.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Wed, 07 Sep 2011 - 09:45
Post #15









CYTAT(Kras @ Wed, 07 Sep 2011 - 09:38) *
Kultowe to kosztuje. Jakby co to R33 jest za grosze.


R33 jest blee hehe. Nie wyobrażam sobie śmigania R33 dystansu 3000km. Musi być komfortowe i mieć mocytyle by szło porównywalnie do takiej 300-350HP s14 smile.gif Kombi odpada. Sedan, coupe, gt smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Wed, 07 Sep 2011 - 10:05
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





CYTAT(Wheeler @ Wed, 07 Sep 2011 - 07:24) *
A widziałeś za jaką kasę chodzi r34 gtr? Za ładną sztukę min 20k GBP. Nie wiem czemu te auta takie drogie... Daltego że takie super, czy może że powoli kolekcjonerskie, czy może rynek jest nakręcony...


Powodem jest wszystko po trochę. Jeżeli chcesz rwd to wystarczy Ci r34 gts. M3 też jest fajną opcją, stosunkowo świeże jak na auto 8-10 letnie, smg która ma tryb automatu i daje namiastkę manuala, rwd, okolice 350KM, dobrze wyposażone.
Wydaje mi się, że trudno będzie znaleźć coś co jest coupe, jest mocne, stosunkowo młode i robi psssst i to wszystko za 15k :-)
Jeżeli zrezygnowałbyś z kryterium coupe to ciekawą opcją byłoby też m5 e39 (nie mam pojęcia jakie są ceny). Wszystkie oczywiste korzyści płynące z V8 + wygoda sedana co na pewno nie jest bez znaczenia przy toważyszce życia i małych pociechach.
Możesz też rozglądnąć się za suprą tt ale to już starocia które zbliżają się do pełnoletniości a to w połączeniu z DD to kiepski pomysł.
Niegłupią opcją z racji rodzimego rynku byłby też Jag xkr.

Do wyboru do koloru :-)

Jednak będąc zakochanym w 200sx, mocy 300+ i pssst zrobiłbym jedyny słuszny krok po s14a i kupił s15 z jakimś customowym body które wyglądają o niebo lepiej od serii a w cenie 15k masz bardzo fajnie zmodzone mechanicznie i optycznie egzemplarze na ebay.co.uk.


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Wed, 07 Sep 2011 - 19:11
Post #17









CYTAT(m!xer @ Wed, 07 Sep 2011 - 10:05) *
Powodem jest wszystko po trochę. Jeżeli chcesz rwd to wystarczy Ci r34 gts. M3 też jest fajną opcją, stosunkowo świeże jak na auto 8-10 letnie, smg która ma tryb automatu i daje namiastkę manuala, rwd, okolice 350KM, dobrze wyposażone.
Wydaje mi się, że trudno będzie znaleźć coś co jest coupe, jest mocne, stosunkowo młode i robi psssst i to wszystko za 15k :-)
Jeżeli zrezygnowałbyś z kryterium coupe to ciekawą opcją byłoby też m5 e39 (nie mam pojęcia jakie są ceny). Wszystkie oczywiste korzyści płynące z V8 + wygoda sedana co na pewno nie jest bez znaczenia przy toważyszce życia i małych pociechach.
Możesz też rozglądnąć się za suprą tt ale to już starocia które zbliżają się do pełnoletniości a to w połączeniu z DD to kiepski pomysł.
Niegłupią opcją z racji rodzimego rynku byłby też Jag xkr.

Do wyboru do koloru :-)

Jednak będąc zakochanym w 200sx, mocy 300+ i pssst zrobiłbym jedyny słuszny krok po s14a i kupił s15 z jakimś customowym body które wyglądają o niebo lepiej od serii a w cenie 15k masz bardzo fajnie zmodzone mechanicznie i optycznie egzemplarze na ebay.co.uk.


S15 po customowym body rzeczywiście ciekawe. Nie wiem czy zakochanym w s14 ale jeździ się świetnie. Zastanawiałem sie na Alpina E39 B10 V8 lub M5 E39. M E46 też niegłupie, na pewno mniej problemów niż w s14, s15. Młodsze, prowdzi się równie dobrze, nie wymaga wkładu finansowego by dojść do 350HP. Z s14, s15 jest taki problem że trzeba wpakować wór kasy by jechało i prowadziło się dobrze. Kto jest z Łodzi i by mnie przewiózł E46 M3? Myśląc o śmiganiu z UK do PL czyli trasie 3k km s14, s15 musi odpaść. Tak szczerze to za xkr mocno się rozglądałem. Fajne auto ale nie wiem jak to jest z nim w przypadku DD?? Kto może coś powiedzieć o E39 M5? Aha, sprawdziłem że M5 mieści się w budżecie smile.gif

Tak myślę nad przyszłą sytuacją i dochodzę do wniosku że do latania na codzień oraz tras coś jak M5... A na trackdaye coś innego... Dopóki mieszkam w Łodzi, do pracy mam 6 km a autem prywatnym śmigam 3 mce w roku to s14 było jak najbardziej cacy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 08 Sep 2011 - 15:32
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Szkoda, że nie chcesz kombii - Stagea wydaje się wręcz idealna. Ale z budżetem ~10k GBP można pobrać Lexusa GS430 z 2005/6 roku. Może w tą stronę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Sun, 11 Sep 2011 - 18:13
Post #19









CYTAT(ju-by @ Thu, 08 Sep 2011 - 15:32) *
Szkoda, że nie chcesz kombii - Stagea wydaje się wręcz idealna. Ale z budżetem ~10k GBP można pobrać Lexusa GS430 z 2005/6 roku. Może w tą stronę?


Niestety, kombi kupię kiedy dzieci będą smile.gif Lexus GS430 hmmm przeglądałem i jako dupowóz ok ale nie wiem jak to jedzie, jaki napęd etc.... . Na trasy optymalny sedan z dużym silnikiem... Takie M5 E39 kuszące ale podawany zasięg na jednym baku - 500km to nieco mało hehe. Może trzeba będzie się uśmiechnąć w stronę 3.0 TDI... Dzisiaj poszalałem nieco i jednak banan mega hehe, wniosek że trzeba kupić dwa auta: jedno na trasy, drugie do track events wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sun, 11 Sep 2011 - 18:58
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Kupic dupowoz:) i zostawic to s14 do zabawy. Chyba LHD w tym wypadku by nie przeszkadzało:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 12:00