Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Klatka- jaka?, Wybrać coś z renomowanych producentów, czy moze robić w PL?
Bullitt
post Fri, 11 Jul 2008 - 11:05
Post #1


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Cześć;

Temat jest prosty. Chcę założyć klatkę w moim EVO. Auto nie służy do wyczynu- po prostu do bardzo szybkiego jeżdżenia oraz do upalania na torze.

I teraz czy robić klatkę u producenta w PL (trax, Ireco) Czy może lepiej kupić coś dedykowanego np Cusco albo OMP lub Sparco. Oczywiście niszczenie deski nie wchodzi w grę- więc przednie pałąki przy słupkach będą profilowane...


Wasze opinie?



--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 Jul 2008 - 11:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommi
post Fri, 11 Jul 2008 - 11:40
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 22 July 2003
Skąd: 100-lica





CYTAT(Bullitt @ Fri, 11 Jul 2008 - 10:05) *
Cześć;

Temat jest prosty. Chcę założyć klatkę w moim EVO. Auto nie służy do wyczynu- po prostu do bardzo szybkiego jeżdżenia oraz do upalania na torze.

I teraz czy robić klatkę u producenta w PL (trax, Ireco) Czy może lepiej kupić coś dedykowanego np Cusco albo OMP lub Sparco. Oczywiście niszczenie deski nie wchodzi w grę- więc przednie pałąki przy słupkach będą profilowane...


Wasze opinie?


IMO to klatka zrobiona na konkretnym aucie będzie zawsze lepiej spasowana, jedź do Ireco albo Pawluczuka jak jeszcze robi i zrobi naprawde solidną i dostosowaną do twoich potrzeb klatkę.
odnośnie TRAX-a, niewiem jak teraz robią klatki ale jak widziałem spawy na ich golfie to trochę mnie zniechęcili do swojej roboty...
wiem wiem nie liczy sie wygląd ale spawy też muszą być ładne żeby były dobre.


--------------------
ForzaItalia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 12 Jul 2008 - 14:53
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Bullit

1. Jak już robisz klatkę to zrób to tak jak to się powinno zrobić, kup jakiegoś producenta z homologacją, którego klatki jeżdżą w różnych autach w poważnych zawodach i zamontuj w profi firmie fajne klatki widziałem z Wichersa, Sparco, ostatnio mamy fajne doświadczenia z Custom Cages
2. Nie bardzo widzę dobrze zrobiona klatkę która nie przechodzi przez deskę. Zostaw to fachowcom od bezpieczeństwa i konstrukcji klatek oni wytestowali jak to zrobić żeby było bezpiecznie i najergonomiczniej, ale zdecydowanie należy ją przyspawać do przedniego słupka i zrobić zastrzały do przedniego zawieszenia.

To droga i w zasadzie nieodwracalna operacja, nie ma co iść w półśrodki.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sat, 12 Jul 2008 - 14:57
Post #4


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Widzisz. Ja szukam sposobu na zwiekszenie sztywności nadwozia ale nie kosztem niszczenia go. W sensie chcę, żeby ta operacja była odwracalna i chcę zachować w miarę cywilny charakter auta. Wspawywanie jakiś elementów w strukturę nadwozia w ogóle nie wchodzi w grę.

Cusco nie jest profi firmą?



--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 12 Jul 2008 - 16:00
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Bullitt @ Sat, 12 Jul 2008 - 14:57) *
Widzisz. Ja szukam sposobu na zwiekszenie sztywności nadwozia ale nie kosztem niszczenia go. W sensie chcę, żeby ta operacja była odwracalna i chcę zachować w miarę cywilny charakter auta. Wspawywanie jakiś elementów w strukturę nadwozia w ogóle nie wchodzi w grę.


Klatka skręcana też musi mieć wspawane stopki do przykręcenia i inne mocowania, żeby przejmowała naprężenia skrętne to i tak musi jakoś spinac mocowania zawieszenia. Można oczywiście tylko przyspawać stopki z tyłu i z przodu przy progach ale to jest doiero niszczenie nadwozia. W Twoim wypadku moim zdaniem rozsądnym wyjściem jest rozebranie auta, pobycie się lakieru i dopiero podjęcie decyzji jak dużo w ogóle nadwozia brakuje i jakie przyjmujesz techniki naprawy. Podejrzewam że się okaże że klatka raczej pomoże niż zaszkodzi.


CYTAT
Cusco nie jest profi firmą?


Jest. Nie spotkałem ich klatek nigdzie w Europie więc nie mam opinii, ale wszystkie inne ich produkty które widziałem i miałęm okazję testować są super.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 12 Jul 2008 - 16:15
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Fajna klatka do E5:


cięższa:
http://www.customcages.co.uk/Rollcage/Load...p;type=2004+Int

lżejsza:
http://www.customcages.co.uk/Rollcage/Load...p;type=2004+Int


Ja bym polecał z opcjonalnymi zastrzałami do przedniego zawieszenia. Założe się z Tobą że różnica w prowadzeniu Cię zszokuje.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barylax
post Sat, 12 Jul 2008 - 16:32
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 29 September 2006
Skąd: Wrocław





z mojego doświadczenia na swoim aucie klatka wspawana bez zastrzalów conajmniej do słupków i mocowań zawieszenia niewiele usztywnia budę a co do niszczenia auta to klatka jest po to zeby coś dawała a nie wyglądała a w zakresie bezpieczeństwa nie ma poł środków


--------------------
powstaje z prochów clio 1.8 16v evo3
_http://www.youtube.com/user/barylax
_http://www.youtube.com/user/Jokerakp
_http://www.youtube.com/user/krzyniuGTT
_http://www.barylax.fotosik.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sat, 12 Jul 2008 - 16:54
Post #8


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





CYTAT(barylax @ Sat, 12 Jul 2008 - 16:32) *
a co do niszczenia auta to klatka jest po to zeby coś dawała a nie wyglądała a w zakresie bezpieczeństwa nie ma poł środków


Ocvzywiście że są. Ja sobie nie buduje auta do WRC, tylko na szybką uliczną jazdę. W ogóle zastanawiam się nad klatką- bo nie usmiecha mi się jazda w mieście w kasku. Sam nie wiem... dry.gif Na pewno muszę usztywnić budę. To pewnik. Ale jak to zrobić żeby nie pakować się w jakieś harcorowe rozwiązania?


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 12 Jul 2008 - 19:50
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Bullitt @ Sat, 12 Jul 2008 - 16:54) *
Na pewno muszę usztywnić budę. To pewnik. Ale jak to zrobić żeby nie pakować się w jakieś harcorowe rozwiązania?



Są takie zestawy rozpórek podwozia do Evo spinających prawie całe zawieszenie też wzdłuż, ale do E5 nie jestem przekonany czy są sprawdzę to, ale to nie jest to samo, to tylko namiastka, a Twoje auto jest stare i zmęczone.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Sat, 12 Jul 2008 - 21:45
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





W aktualnym numerze WRC jest opisany EVO IX GT 400 Antoniego Pawlaka. Kilka zdań jest poświęconych zestawowi firmy CUSCO, który spina owego lancera pod podłogą. Ciekawe rozwiązanie gdy auto ma byc sztywniejsze i jednocześnie tak samo przyjazne do jazdy na codzień. Jednak nic nie zastąpi solidnej spawanej klatki rozbudowanej o zastrzały do punktów mocowania zawieszenia. Klatka ze wzgledu na spore odległości miedzy węzłami może przenoscic ogromne momenty gnące, nieporównywalne z takimi "rozporkami' zainstalowanymi w jednej płaszczyżnie auta. W twoim przypadku moze takie rozwiazanie bedzie jakims udanym kompromisem.


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Sat, 12 Jul 2008 - 23:13
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





Takie moje 3 grosze : często na stronach z hameryki można spotkać doinwestowane projekty w klatkami zawiniętymi pod deską. Na driftcars.jp znaczna część fur ma tak zrobione klatki, widać też to na on-board'ach z driftu. Więc chyba jest jakiś sens tego rozwiązania skoro jest stosowane i to jak widać dość często w autach na ulice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sun, 13 Jul 2008 - 01:21
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(ZiG @ Sat, 12 Jul 2008 - 21:45) *
W aktualnym numerze WRC jest opisany EVO IX GT 400 Antoniego Pawlaka. Kilka zdań jest poświęconych zestawowi firmy CUSCO, który spina owego lancera pod podłogą. Ciekawe rozwiązanie gdy auto ma byc sztywniejsze i jednocześnie tak samo przyjazne do jazdy na codzień. Jednak nic nie zastąpi solidnej spawanej klatki rozbudowanej o zastrzały do punktów mocowania zawieszenia. Klatka ze wzgledu na spore odległości miedzy węzłami może przenoscic ogromne momenty gnące, nieporównywalne z takimi "rozporkami' zainstalowanymi w jednej płaszczyżnie auta. W twoim przypadku moze takie rozwiazanie bedzie jakims udanym kompromisem.



To my go sprzedaliśmy i zamontowaliśmy wink.gif


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 13 Jul 2008 - 11:26
Post #13


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Cusco robi klatki i "zawiniete" i przez deskę. Jak uda mi się gdzieś kupić deskę (co raczej będzie graniczyło z cudem) to wtedy nie ma problemu, żeby sobie zrobić dziury w desce i nawet zastrzały do kielichów. Nie widzę problemu. Na pewno nie będę wspawywał klatki do nadwozia w sensie słupków itp. Pozatym, wszystkie klatki Cusco, nawet te topowe D1 są przykręcane a nie wspawywane. Producent daje nawet specjalnie profilowane blachy które wkłada się pod podwozie i do nich się przykręca klatkę. Szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że takie rozwiązanie starczy mi aż nadto. I będzie kompromisem pomiędzy tym co ma u siebie Albert (pełna mega rozbudowana klatka) a tym co chcę mieć ja.

Konkretnie mówimy o tym:

http://www.cusco.co.jp/en/parts_product/pr.../roll_cage.html

7 mio punktowa. lub ewentualnie 8 mio punktowa.


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ictus
post Sun, 13 Jul 2008 - 22:34
Post #14


FotoPstryk
Dołączył: Wed, 02 March 2005
Skąd: Olsztyn





klatek z driftu nie ma co brac za przyklady... po pierwsze tam dzwony nie sa jakos mega duze (wyjatek w zwszlym roku na fuji) pozatym sztywna rozbudowana klatka wspawana zwieksza czucie samochodu ale tez zwieksza podsterownosc (to akurat nie moja opinia ale osoby ktora ma na prawde pojecie i porownania)


--------------------
www.slubfotki.pl - Najszybszy fotograf ślubny
www.ictus.cba.pl - fajne fotki motoryzacyjne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Mon, 14 Jul 2008 - 09:35
Post #15


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Ale jak pisałem wcześniej- ja nie potrzebuję klatki bezpieczeństwa do bezpieczeństwa. W sensie też a nie priorytetowo. Głównie chodzi o jakieśtam usztywnienie auta.


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Mon, 14 Jul 2008 - 10:41
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





Moim zdaniem klatka taka jak pokazałeś, bez rurek idących gdzieś nisko (tzn. przez drzwi na ukos, bez "krzyża" za fotelami) raczej ma działać jako ochrona w razie dachowania niż jako usztywnienie budy. Usztywnienie = spięcie punktów mocowania zawieszenia. Bez zastrzałów od słupka B do przodu i do tyłu usztywnienie będzie mizerne. Kiedy "twarde" wejdzie bokiem też niewiele pomoże.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Mon, 14 Jul 2008 - 11:28
Post #17


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Hmmm.. Faktycznie nie ma tych cholernych zastrzałów przez drzwi.... To można w każdej chwili dorobić jak sądzę... A w tej 8 śmio punktowej Cusco z tyłu jest jeden ukośny pałąk i jeden łączący ze sobą tylnie kielichy.

Tak myślę, gdyby połączyć przednie kielichy z tą 8 mio punktową klatką było by wtedy ok? Chyba tak nie?





--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LuiG
post Mon, 14 Jul 2008 - 19:10
Post #18


Uno Racing
Dołączył: Fri, 19 September 2003
Skąd: Opole





Element przekątny i wzmocnienia boczne są jaka dodatkow opcja:

Option bars to suit your requirements.
Front bar
Bolt on additional bar
Joint kit
Pad & Tape
Color roll cage
Diagonal bar kit
Side bar kit
Hole cover
Sun-visor
Roll bar bracket


--------------------
Be smart, drive safe, stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Booyac
post Sat, 19 Jul 2008 - 20:16
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 November 2003
Skąd: Kielce





Kolega w seju zakładał klatkę, standard kałuży: 1 przekątna na głównym pałąku, 1 przekątna od górnego rogu pałąka głównego do górnego mocowania tylnego zawieszenia. puszczana z przodu po słupkach przez deskę. Też nie chciał wspawywać klatki w budę, więc była tylko skręcana. Podczas jazdy widać było jak buda pracuje niezależnie od klatki, włącznie ze skrzypieniem całości. Skończyło się na pękniętej szybie przedniej. Po zespawaniu klatki ze słupkami przednimi i głównymi, skrzypienie znikło, a właściwości jezdne poprawiły się dużo bardziej niż po włożeniu samej klatki. Nie wiem jak to się ma do evo, ale zastanawiam się czy koszt (deski + zrobienia normalnej klatki w PL) < (zestaw cusco klatki + zawieszenia)?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
franki
post Tue, 22 Jul 2008 - 14:51
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 July 2008
Skąd: czosnów





sorry ze odkopuję stary temat ale, nie wytrzymam, później ludzie giną, albo są kalekami i mówią że klatka nie wytrzymała, albo coś w tym stylu, jak klatka jest "wyprofilowana" czy "zawinięta" bez przejścia przez deskę przy samym słupku to przy uderzeniu bokiem zrobi ci poważne kuku, zawija się i gnie, łamiąc ci nogi, miednicę, niszcząc narządy wewnętrzne, klatka może nie poprawiać bezpieczeństwa, jak ktoś nie chce (i tak można klatkę zbudować) ale nie może być jeszcze większym zagrożeniem, sorry ale takie coś to głupota kompletna, jak chcesz zginąć to proszę bardzo, kasku też nie zakładaj, to przy ostrzejszym hamowaniu, albo lekkim puknięciu sobie łeb o klatkę rozbijesz.


--------------------
"proste dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:00