Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> VW golf vs Mercedes a porównanie trwałości na przebiegu 300tys km
Tommo
post Wed, 28 Aug 2019 - 21:51
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Wed, 28 Aug 2019 - 21:00) *
Bzdury. Zawsze lepiej jechać na niższym biegu na którym moment jest zazwyczaj około 30% większy a moment na silniku ma mniejsze znaczenie a większe moment na kołach po przełożeniu przekładni. Mam ci udowadniać że przyspieszenie na 6stce z 80 do 120 z 2500 będzie dużo dużo dłuższe niż na trójce z 5 do 7 tys obrotów gdzie moment silnika jest dużo niższy ale dzięki temu że przekładnia trzy razy większa to moment na kołach conajmniej dwa razy większy?
Spalanie mnie nie obchodzi. Rozmowa dla ekopsycholi. Dla mnie ważna jest przyjemność z jazdy.


Znasz definicję efektywności? W skrócie jest to ścisłe powiązanie dwóch parametrów: wydajności i oszczędności.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Aug 2019 - 21:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Wed, 28 Aug 2019 - 22:58
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Przyjemność z jazdy wkręcając punto 1.2 na czerwone pole... Przecież to auto ma ochotę wtedy umrzeć, nie do tego je skonstruowano, jest głośne i wydaje nędzny dźwięk, raczej emituje wtedy hałas. Dokładnie jak kolega tommo pisze efektywność, tankowanie co 200-300km, nie jest efektywne szczególnie w punto 1.2. Zwiększone spalanie w tym przypadku, nie przekłada się na sensowne osiągi, poza dużym zużyciem paliwa, nic nie zyskujemy. Jak dla mnie zasięg jest często kluczowy i tankowanie co 1,5h jak w motocyklu mnie nie bawi, chyba , że mam ochotę poupalać, co nie równa się wcale normalnej jeździe w definicji piwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 29 Aug 2019 - 19:31
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kosmita @ Wed, 28 Aug 2019 - 20:09) *
Kompot, jasna sprawa, że przy ruszaniu klasyczny automat będzie miał większe straty, ale całościowo różnice są pomijalne względem dsg. Mi chodziło o pisanie, że automat cały czas ma straty, bo jest poślizg - nie ma, bo każdy nowoczesny automat blokuje konwerter przy naprawdę niskich obrotach.

Pomijalne, niepomijane - to już opinie wink.gif
Teraz większość automatów z konwerterem blokuje jego sprzegło bardzo szybko tak jak mówisz. W takich warunkach nadal DSG ma pewną przewagę, ale to nie jest porónanie otwarty konwerter - zblokowane DSG manual, tylko o rząd wielkości (no pewnie mniej) mniejsza różnica.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Fri, 30 Aug 2019 - 07:24
Post #44


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Ciekaw jestem ile by przejechały gdyby zmieniać olej co 10tys, bo sadzac po tym pękniętym tłoku to może 5 razy poczuł świeży olej.
Jak dla mnie nie da się takiego testu przeprowadzić obiektywnie. Nie żebym bronił vw bo to szajs, ale są różni kierowcy to raz, a dwa to gdybym osobiście miał przeprowadzić test na korzyść vw, wbilbym czwórkę zamiast szóstki w Mercedesie podczas przyspieszania, przebieg awarii do uzgodnienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Fri, 30 Aug 2019 - 08:02
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Mnie ciekawi dlaczego nie wykonano remontu silnika skoro przy 200 tys silnik zaczął pobierac duże ilości oliwy. Ile mogł wynieść remont silnika ? 20tys? (wymiana pierscieni zawalonych olejem, tłoków, czyszczenie głowicy, wymiana silnika ? ) i dalej auto jezdziłoby kolejne set tysięcy km. Nie trzeba by wydawać 7000zł na olej i to też by obniżyło koszt daleszej eksploatacji.
No chyba że warunkiem testu był właśnie brak dużych napraw powyżej jakiejś kwoty.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 30 Aug 2019 - 08:43
Post #46


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Pewnie vw nie był, aż tak szczodry, a teraz samochód to jednorazówka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Fri, 30 Aug 2019 - 14:35
Post #47


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





W sieci wielka gównoburza na temat tegop testu jaki to VAG zły, ale prawda jest taka ze te niemal 300tys na maly wysilony silnik z olejem wymienianym co 30tys to calkiem dobry wynik. Na zachodzie nikt by sie tym nie przejmowal i nie przejmuje bo pojezdzi tym jeden hans sprzeda drugiemu i drugi tez kilka lat pojezdzi, po czym auto trafi do polski i polaczki sie oburza ze jak to silnik 1.4 padl po 300tys...

podsumowujac wiec, bardzo dobry wynik, pewnie gdyby olej wymieniac co 10-15tys to jeszcze by troche km zrobil


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 31 Aug 2019 - 10:09
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Raziel92 @ Fri, 30 Aug 2019 - 14:35) *
W sieci wielka gównoburza na temat tegop testu jaki to VAG zły, ale prawda jest taka ze te niemal 300tys na maly wysilony silnik z olejem wymienianym co 30tys to calkiem dobry wynik. Na zachodzie nikt by sie tym nie przejmowal i nie przejmuje bo pojezdzi tym jeden hans sprzeda drugiemu i drugi tez kilka lat pojezdzi, po czym auto trafi do polski i polaczki sie oburza ze jak to silnik 1.4 padl po 300tys...

No właśnie nie. W drodze do Polski auto się odmłodzi o jakieś 150tysi i będzie lament bo jaki ten silnik zły, że się rozleciał przy 170kkm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 31 Aug 2019 - 10:46
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Jak ktos napisal, popatrzcie jaki przebieg zrobi taki samochod u Kowalskiego. 10-20kkm rocznie. Co po 10ciu latach daje 100-200k. Potem co sie dzieje, nikogo nie obchodzi. Moze przyjda takie czas, ze kazdego bedzie stac sie nad tym nie zastanawiac.

Piwo, ten Punciak pali Ci 11litrow srednio, to takie spalanie mozna miec w 300 konnym HH, ale chyba wrazenia sa zupelnie inne...cos tu jest nie tak. )


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Sat, 31 Aug 2019 - 10:58
Post #50


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Przecież ten silnik to była padaka już zaraz po 200 tysiącach bo wtedy zaczął brać z litr oleju na tysiąc.
Pewnie przez to też się skończył, bo przy takim zużyciu i kilku kierujących łatwo mogło dojść do sytuacji że oleju było za mało i to raczej nie raz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 31 Aug 2019 - 11:47
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Tom-Lee @ Sat, 31 Aug 2019 - 10:46) *
Jak ktos napisal, popatrzcie jaki przebieg zrobi taki samochod u Kowalskiego. 10-20kkm rocznie. Co po 10ciu latach daje 100-200k. Potem co sie dzieje, nikogo nie obchodzi. Moze przyjda takie czas, ze kazdego bedzie stac sie nad tym nie zastanawiac.

Piwo, ten Punciak pali Ci 11litrow srednio, to takie spalanie mozna miec w 300 konnym HH, ale chyba wrazenia sa zupelnie inne...cos tu jest nie tak. )

Nie sądzę. Jak ktoś jeździ hh jak Punto to wtedy tak. Nie sądzę że mi by palił poniżej 20stu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sat, 31 Aug 2019 - 13:24
Post #52


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Dla mnie ten test jest totalnie z dupy, szczerze wątpię aby ten silnik przejechał te 200 tys bez poważnej awarii, publikacja żeby pokazać że nie jest z motoryzacją aż tak źle... a auto świat delikatnie mówiąc nie jest godnym zaufania źródłem informacji.
Często kupuje samochody z uszkodzonymi silnikami, rynek zarówno Polski jak i zagraniczny śledzę na bieżąco, kiedyś nawet tutaj wrzucałem rocznego tourana z przebiegiem poniżej 20 tys km i wypalonym tłokiem.

Co do punto, moja mama ma teraz grande 1.4 benzyna 75KM i średnie spalanie na kompie 10,6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Sat, 31 Aug 2019 - 14:14
Post #53


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





CYTAT(kylo @ Sat, 31 Aug 2019 - 10:58) *
Przecież ten silnik to była padaka już zaraz po 200 tysiącach bo wtedy zaczął brać z litr oleju na tysiąc.
Pewnie przez to też się skończył, bo przy takim zużyciu i kilku kierujących łatwo mogło dojść do sytuacji że oleju było za mało i to raczej nie raz.


To nadal 10 lat jazdy dla prywatnego Kowalskiego lub okres amortyzacji we flocie


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 31 Aug 2019 - 14:20
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Raziel92 @ Sat, 31 Aug 2019 - 14:14) *
To nadal 10 lat jazdy dla prywatnego Kowalskiego lub okres amortyzacji we flocie


+1


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 31 Aug 2019 - 17:45
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Cały czas mówimy o autach które większość swojego życia spędziły "w trasie" na niewielkich obciążeniach (140-150km/h) co potwierdza spalanie. Dodatkowo były eksploatowane przez świadomych użytkowników, czego nie można powiedzieć przynajmniej o 75% kierowców. W zadbanym aucie silnik rozpada się po przebiegu 290tkm. A gdzie tu ekologia? Biorąc pod uwagę, że przez wydech przeleciało jakieś 70 litrów oleju silnikowego. No i to wszystko trzeba wyprodukować, a to nie bierze się z kwiatków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sat, 31 Aug 2019 - 20:34
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





Niestety nie masz racji, a to co się stało z silnikiem VW było łatwe do przewidzenia.
Nadmierny pobór oleju, czyli zużycie pierścieni, płaszcza tłoka i gładzi cylindra spowodowały trzy czynniki. Mała pojemność, z której wynika mała powierzchnia boczna tłoka, duże obciążenie na niskich obrotach dzięki wcześnie wstającej turbo sprężarce. Dodatkowo przy niskich prędkościach przesuwu pracujących elementów smarowanie jest gorsze. Skuteczność odseparowania poruszających się względem siebie części przez film olejowy, zależy od wielkości powierzchni, w tym przypadku wielkości powierzchni bocznej tłoka, siły nacisku (ciśnienia nad tłokiem, promienia wykorbienia i długości korby) i prędkości przesuwu. Założenia tego silnika są zupełnie odwrotne, ma jechać z dołu i mało palić przy ekonomicznej jeździe. Ekologiczny serwis olejowy pewnie też dołożył swoje. Może gdyby od początku lać dobry syntetyk i wymieniać co 10-15tys. to przynajmniej do tej usterki gdzie popękały tłoki, godnie by dojechał laugh.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 18 Sep 2019 - 11:32
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(nomad66 @ Sat, 31 Aug 2019 - 17:45) *
W zadbanym aucie silnik rozpada się po przebiegu 290tkm. A gdzie tu ekologia? Biorąc pod uwagę, że przez wydech przeleciało jakieś 70 litrów oleju silnikowego. No i to wszystko trzeba wyprodukować, a to nie bierze się z kwiatków.


Ciekaw jestem emisyjności tego auta.
W kilku aspektach:
1.Realna emisyjnosc tego auta nowego, choćby wg testów WLTP albo innych bardziej wiarygodnych niż dane producenta. Wiadomo ze VW oszukiwał z testami emisji.
2.Stan katalizatorów i realna emisja po przebiegu 200 tys km. Jaki może być stan kata jak auto pije litr oleju na tysiąc? Nie ma szans żeby takie auto złapało się w jakichkolwiek normach emisji.
Zakładam z dużą dozą pewności ze ten samochód z przebiegiem 200 tys km ma emisyjność dużo wyższą niż np. zadbane 15 letnie auto ze zdrowym katalizatorem i przebiegiem 300 tys km.


Potem okazuje się, całkiem na poważnie mówiąc, że mesiek w124 jest bardziej ekologiczny od takiego Golfa TSI.
Owszem, emisje chwilową jako nowe auto, to taki mesiek ma ok. 1,5 raza wyższą od golfa.
Tylko od przebiegu 200 tys km w golfie emisyjność rośnie wielokrotnie. A w mesku, aż się silnik nie rozsypie powyżej miliona km - emisyjność jest stała.

Do tego: mesiek wytrzyma spokojnie 1 mln km. Przez ten czas trzeba wyprodukować 3 golfy (330 tys km na jedno auto).

Emisja porównywalna, wraz z wyprodukowaniem auta, na przebiegu 1 mln km jest wielokrotnie wyższa na niekorzyść nowoczesnego golfa TSI.
przy produkcji disiejsych aut emisyjnosc jest dużo wyzsza niż przy produkcji aut z lat 90-tych. O tym też się nie mowi.
A dlaczego większa? bo nowoczesne auta maja dużo więcej plastiku i dużo więcej elektroniki, a wyprodukowanie ich jest najbardziej energochłonne.

I tak to jest z tą całą ekologią!!!
Pic na wodę fotomontaż głównie po to żeby ludzie kupowali nowe auta, a stare porządne, trwałe, które jeszcze mogą jezdzic setki tysięcy kilometrów wycofywać z rynku.
To nie jest robione dla ekologii.
To tylko robienie dobrze wielkim koncernom żeby mogli naiwniakom sprzedawać swój jednorazowy szajs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Wed, 18 Sep 2019 - 12:06
Post #58


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





Kazdy tak pisze o tej zywotnosci, chcialbys jezdzic jednym autem milion km? bo ja mam w dupie czy auto przezyje 200 czy 300tys bo ja nim tyle jezdzic nie bede


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Wed, 18 Sep 2019 - 12:20
Post #59


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Wszystko się zmienia, jak kupujesz auto z przebiegiem 194 kkm , a w rzeczywistości ma z 200 więcej.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 18 Sep 2019 - 12:26
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Raziel92 @ Wed, 18 Sep 2019 - 12:06) *
Kazdy tak pisze o tej zywotnosci, chcialbys jezdzic jednym autem milion km? bo ja mam w dupie czy auto przezyje 200 czy 300tys bo ja nim tyle jezdzic nie bede

A mnie żywotność interesuje, bo zazwyczaj kupuję auta z przebiegiem 150-200 tys km, więc dla mnie ma kluczowe znaczenie czy silnik wytrzymuje 200 czy 400 tys km.

Poza tym trwałość silnika i opinia o nim ma też duże znaczenie przy odsprzedaży i wartości auta, część samochodów jest niesprzedawalna, albo schodzi za grosze z powodu nietrwałych silników.
Oczywiście typowych leasingobiorców to nie interesuje bo biorą auto na 2, 3 czy tam 4 lata i oddają. Można nawet oleju nie zmieniac i auto jakoś pojedzie.
Z tym że ile jest takich nabywców w Polsce? Może 5% (nie liczę korporacji i flot)


Poza tym o żywotności nie piszę w aspekcie mojego lub Twojego lub czyjegoś widzimisię - tylko w aspekcie prawdziwej, realnej ekologii.
oczywiście możemy powiedzieć ze mamy ekologię głęboko gdzieś...
tylko że jakoś ciekawie, że niemal każdy wolalłby żyć w Szwajcarii niż przemysłowych regionach Chin czy Indii....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 17:44