Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Closed TopicStart new topic
> GRE Nissan Almera GTI N/A >> Turbo
hwojtek
post Wed, 25 May 2005 - 16:24
Post #41


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("leon20vt":21826syr)
Nie wspomnę już o setkach godzin nad każdym życzeniem Łukasza , siedzeniu po nocach , spełnianiu kazdej zachcianki jak on to mówił "przyjaciela firmy" i to totalnie za friko , wydzwaniania po kilka razy dziennie do każdego z nas od pół roku , setek maili , PW itd itp i naprawdę miłego podejścia do niego .


LOL. Małą próbkę tego miałem z moimi wtryskami. Kolega grencan był uprzejmy zawracać mi o nie d... tak namiętnie, że odwołałem kupca, który gotów był je brać od ręki i wysłałem kol. grencanowi wtryski priorytetem - kol. grencan jak się dowiedział, że wysłałem, to radośnie oświadczył, że fajnie, ale mu są już niepotrzebne. No i teraz szukaj wiatru w polu, wtrysków nie ma, kasy za wtryski nie ma, kol. grencan, czyli Łukasz Granat oferował się wspaniałomyślnie, że pójdzie sprawdzić "co z nimi" na pocztę (z której miesiąc temu miał odebrać wtryski i zapłacić za zestaw 1/8 jego rynkowej ceny).
Kompletnie niepoważne zachowanie. Nazwałbym je mocniej, ale mi żal dzieciaka. I tak zainwestowałem w drania komplet bardzo ładnych wtrysków...
Jak dla mnie to może mieć AFR 18. Lepszy i tak mu się nie należy. Na szczęście z dziką rozkoszą mogę o nim napisać piękny i długi artykuł


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 May 2005 - 16:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Joker86
post Wed, 25 May 2005 - 18:12
Post #42


Super User
Dołączył: Fri, 06 February 2004
Skąd: Wrocław





Jeździłem z Michałem almerą... wszystko grało, zapier... jak potłuczone, sprzęgło się nie ślizgało, nic nie gasło, wszystko było tak jak powinno być. Auto zostało przygotowane dobrze i chyba nie ma co na nie narzekać.A tuning to jest drogi i bardzo czasochłonny sport i niestety wszystko nie idzie jak po maśle.


--------------------
www.srsteam.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 20:10
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("Coube":2yawu5m8)
Leon....Twoja wypowiedz NIE ISTNIEJE w swietle tego, ze fura wyjechala i jezdzi z AFRem >14

popieram
a co powiesz ze dziś w drodze do wawy silnik zrobil BLOW ??
I JAK TERAZ Z GWARANCJĄ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobik
post Wed, 25 May 2005 - 20:12
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Wrocek





CYTAT("grencan":2a88nk11)
CYTAT("Coube":2a88nk11)
Leon....Twoja wypowiedz NIE ISTNIEJE w swietle tego, ze fura wyjechala i jezdzi z AFRem >14

popieram
a co powiesz ze dziś w drodze do wawy silnik zrobil BLOW ??
I JAK TERAZ Z GWARANCJĄ??


wybuchł ?


--------------------
Jetronik employee

>>Tu byłem<<
Ninja

EVO(A Honda Hunter & V8 Eater)


<b>[url=http://www.srtw.pl/portal.php:27mqq1nl]Streetracing Team Wrocław[/url:27mqq1nl]</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 20:17
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





tak !!jadąć do wawy auto zgasło!nie wiedziałem co sie stało,odpaliłem go po kilku minutach memłania sie z nim,ale cośklekotało jak w dieslu takim oldschoolowym;/:(
ciekawe co to jest??na szczesie dojechałem do wawy szczesliwie....ale juz nie almerą;/
A CO MICHAŁ POWIESZ NA TO ZE USTAWIŁES AUTO NA 1 BARA 14PSI NAWET WIECEJ I POWIEDZIAŁEŚ ZE BEDZIE OK??
JA SAM PO RADACH BOBIKA I KILKU INNYCH OSÓB ZMNIEJSZYŁEM DOŁADOWANIE NA 8 PSI,I STAŁO SIE TO NA 8 PSI:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Wed, 25 May 2005 - 20:19
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





a może to bezpiecznik jak ostatnio;)? sprawdzałeś?


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tonny S
post Wed, 25 May 2005 - 22:11
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003
Skąd: Człuchów/Chojnice





CYTAT("grencan":15nrtwwt)
A CO MICHAŁ POWIESZ NA TO ZE USTAWIŁES AUTO NA 1 BARA 14PSI NAWET WIECEJ I POWIEDZIAŁEŚ ZE BEDZIE OK??
JA SAM PO RADACH BOBIKA I KILKU INNYCH OSÓB ZMNIEJSZYŁEM DOŁADOWANIE NA 8 PSI,I STAŁO SIE TO NA 8 PSI:(
Brak słów nawet jesli auto bylo zle utrzymane to sie odmawia modyfikacjii a nie brnie dalej i co ?? do czego to doprowadza ?? efektów chyba nie trzeba opisywac ??

BTW Michal proponuje sie przebranzowić

BTW LeonClub ma sie naprawde dobrze.

Cavaas z całym szacunkiem dla twojej osoby porozmawiaj z chłopakami z SRTW, jest tam pare osób znających prawte.


--------------------
Seat Leon FR/ARL

http://www.leonclub.pl - Club Właścicieli Seata Leona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 22:23
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





tak bezpiecznik!na bank oj!!! cavas cavas wleciał do 3go cylindra ot tak sam od siebie...bezpieczniki tak mają...auto jest w warsztacie,bedzie rozebrane w poniedziałek i napisze co i jak...szkoda że tak daleko od domu...ale cóż...
nie zycze ci żeby ci tak bezpiecznik poszedł ja mi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Wed, 25 May 2005 - 22:40
Post #49


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Po dłuższym zastanowieniu napiszę tak:

Grencan - masz czego chciałeś. Chciałeś tanio, szybko i dobrze, a wszyscy na tym forum łącznie ze mną wiedzą, że te trzy przymiotniki nie mogą występować w jednym zdaniu.
Więc moja rada: ciesz się, chłopaku, że masz gwarancję i twój tuner jeszcze ma ochotę z tobą gadać i ją honorować. Bo na jego miejscu i bez takiej gwarancji to bym cię wystawił za warsztat jako stracha na wróble. A na przyszłość: więcej pokory i napalaj się tylko na to, na co cię stać.. Bo wszyscy byśmy chcieli mieć tanio, szybko i dobrze, ale tak się nie da. Jakbyś czytał forum 3 lata temu, to byś przeczytał, że nawet ja to wiem.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 22:45
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("hwojtek":26hrz5fp)
Po dłuższym zastanowieniu napiszę tak:

Grencan - masz czego chciałeś. Chciałeś tanio, szybko i dobrze, a wszyscy na tym forum łącznie ze mną wiedzą, że te trzy przymiotniki nie mogą występować w jednym zdaniu.
Więc moja rada: ciesz się, chłopaku, że masz gwarancję i twój tuner jeszcze ma ochotę z tobą gadać i ją honorować. Bo na jego miejscu i bez takiej gwarancji to bym cię wystawił za warsztat jako stracha na wróble. A na przyszłość: więcej pokory i napalaj się tylko na to, na co cię stać.. Bo wszyscy byśmy chcieli mieć tanio, szybko i dobrze, ale tak się nie da. Jakbyś czytał forum 3 lata temu, to byś przeczytał, że nawet ja to wiem.

spoko jeszcze raz sorry za wtryski ale po co mi one jesli moje co miałem wczesniej zadziałały nie ważne a co do zwrotu to byłem na poczcie zeby je odesłano ci!!!!!
a co do tanio szybko i ..coś tam to ja chciałem jechac do wawy zrobić auto w cenie normalnej...ale michał mpowiedział ze zrobi mi to taniej po kosztach i bedzie profi
teraz to juz nie ważne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coube
post Wed, 25 May 2005 - 23:09
Post #51


Flashmaster
Dołączył: Sun, 08 June 2003
Skąd: Katowice





CYTAT("hwojtek":2zloa7o3)
Po dłuższym zastanowieniu napiszę tak:

Grencan - masz czego chciałeś. Chciałeś tanio, szybko i dobrze, a wszyscy na tym forum łącznie ze mną wiedzą, że te trzy przymiotniki nie mogą występować w jednym zdaniu.
Więc moja rada: ciesz się, chłopaku, że masz gwarancję i twój tuner jeszcze ma ochotę z tobą gadać i ją honorować. Bo na jego miejscu i bez takiej gwarancji to bym cię wystawił za warsztat jako stracha na wróble. A na przyszłość: więcej pokory i napalaj się tylko na to, na co cię stać.. Bo wszyscy byśmy chcieli mieć tanio, szybko i dobrze, ale tak się nie da. Jakbyś czytał forum 3 lata temu, to byś przeczytał, że nawet ja to wiem.


Wojtus, rozumiem, ze rozzlosciles sie sprawa wtryskow i to z pewnoscia rzutuje na Twoja powyzsza wypowiedz. Masz 100% racji trwierdzac, ze juz dawno pokazano, ze w PL tanio i dobrze sie rzeczy nie robi. Posiadajac taka wiedze i swiadome brniecie w "kupe" jest oczywiscie bledem.

...ale jest tez druga strona o ktorej zapomniec w tej dyskusji nie mozna. Nazywajac sie profesjonalista i swiadczac swoje uslugi osobom trzecim w zakresie modyfikacji turbo, nie nalezy stroic parametrow pracy silnika bez uzycia sondy afr czy egt i wypuszczac auta na ulice z tak ubogim AFRem i barem doladowania

Tok rozumowania, Filipa jest tu bardzo sluszny Dalbym Ci Filip pochwale


--------------------
Opel Z-series Counsellor
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sluger
post Wed, 25 May 2005 - 23:24
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 01 March 2005
Skąd: Wrocław





CYTAT("grencan":2szvpeyd)
tak !!jadąć do wawy auto zgasło!nie wiedziałem co sie stało,odpaliłem go po kilku minutach memłania sie z nim,ale cośklekotało jak w dieslu takim oldschoolowym;/:(
ciekawe co to jest??na szczesie dojechałem do wawy szczesliwie....ale juz nie almerą;/
A CO MICHAŁ POWIESZ NA TO ZE USTAWIŁES AUTO NA 1 BARA 14PSI NAWET WIECEJ I POWIEDZIAŁEŚ ZE BEDZIE OK??
JA SAM PO RADACH BOBIKA I KILKU INNYCH OSÓB ZMNIEJSZYŁEM DOŁADOWANIE NA 8 PSI,I STAŁO SIE TO NA 8 PSI:(


Współczuję!

Nie sądziłem,że będą z tym projektem takie problemy,choć wiele różnych rzeczy już o MX słyszałem.

Miejmy nadzieję,że da się to wszystko wyprostować.

Powodzenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Wed, 25 May 2005 - 23:42
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





Przestancie sobie tu wygarniac na forum, bo pozytku z tego zadnego, a jeszcze sie okaze ze bedziecie zalowac. Sprawa do zalatwienia miedzy MX a zainteresowanym. Ewentualnie efekt koncowy podac do wiadomosci i tyle


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tonny S
post Thu, 26 May 2005 - 00:15
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003
Skąd: Człuchów/Chojnice





CYTAT("piechur":g41t01f3)
Sprawa do zalatwienia miedzy MX a zainteresowanym.
Co prawda to prawda ale chyba nie chcial bys miec auta stojacego na trasie zrobionego przez "firme"

CYTAT("piechur":g41t01f3)
Ewentualnie efekt koncowy podac do wiadomosci i tyle
Jak najbardziej ale osobiscie uwazam, ze kresem mozliwosci tej firmy jest zalozenie dedykowanegi stozka czy tez box-a do klekota.

Pozdro i sorry za przemyslenia z kilku ostatnich lat.

Added after 1 minutes:

CYTAT("Tonny S":g41t01f3)
CYTAT("piechur":g41t01f3)
Sprawa do zalatwienia miedzy MX a zainteresowanym.
Co prawda to prawda ale chyba nie chcial bys miec auta stojacego na trasie i zrobionego przez "firme" tak jak w tym przypadku.

CYTAT("piechur":g41t01f3)
Ewentualnie efekt koncowy podac do wiadomosci i tyle
Jak najbardziej ale osobiscie uwazam, ze kresem mozliwosci tej firmy jest zalozenie dedykowanegi stozka czy tez box-a do klekota.

Pozdro i sorry za przemyslenia z kilku ostatnich lat.


--------------------
Seat Leon FR/ARL

http://www.leonclub.pl - Club Właścicieli Seata Leona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Thu, 26 May 2005 - 00:45
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT("Tonny S":3l1qf542)
CYTAT("piechur":3l1qf542)
Sprawa do zalatwienia miedzy MX a zainteresowanym.
Co prawda to prawda ale chyba nie chcial bys miec auta stojacego na trasie zrobionego przez "firme"

CYTAT("piechur":3l1qf542)
Ewentualnie efekt koncowy podac do wiadomosci i tyle
Jak najbardziej ale osobiscie uwazam, ze kresem mozliwosci tej firmy jest zalozenie dedykowanegi stozka czy tez box-a do klekota.


Widze ze sie ze mna zgadzasz, a mimo to wciaz wypominasz. Zrozum ze w ten sposob mozna bez konca, a i tak nic nowego to nie wnosi.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leon20vt
post Thu, 26 May 2005 - 09:40
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Thu, 07 November 2002
Skąd: Wrocław





Ciesze sie , ze ludki mające znikome info o tym aucie zabierają głos

Gwarancja jest jak najbardziej i auto jeśli ma być zdiagnozowane i naprawione powinno do nas wrócić . Z tym że Łukasz ma to do siebie że tym autem zajmują sie wszyscy a na końcu oczywiście wina jest nasza . SAM sobie reguluje ciśnienie i ja za to odpowiedzialności brać nie mogę . Skąd ja mam wiedzieć co on tam kręci , non stop mu mało mocy ! Sam pisał na PW że mu teraz po 20 psi łąduje to sobie skręci . Wielokrotnie powtarzałem mu co trzeba jeszcze zrobić i co dokupić . Kończyło się waleniem grochem o ściane i teraz jest efekt .

Głowice miał kupić seryjną i seryjne wałki - NIE
EGT - NIE
Izolacja dolotu - NIE
N75 albo jakiś elektroniczny kontroler - NIE
itd itp.


Oczywiście z największą chęcią rozbierzemy auto i naprawimy .

Muszę się z ręką na sercu przyznać że pluje sobie w twarz że podjąłem się tej "koleżeńskiej" przysługi mimo ryzyka i tutaj macie 100% racje . Przyznaje się bez bicia , nie jest sztuką mówić że to nie ja itd itp a przyznać się do pomyłki a takową było wkładanie turbo do auta o podwyższonym stopniu ryzyka .

A co do AFRu u nas było 10-11 , potem bez naszej ingerencji zrobiło się 14 , auto zostało sprawdzone ponownie u nas , podlane zdrowo i oddane . Znając Łukasz musiałbym być samobójcą oddając mu auto które wyleci zaraz i jeszcze dając mu pisemną gwarancję . Pomyślcie !

Dalej sie dziwie że u nas nigdy nic się nie stało mimo łacznie wieeluu godzin jazd .

Nie wazne , Łukasz ma pisemną gwarancję która obowiązuje i zgodnie z nią mamy obowiązek naprawić auto co też uczynimy , nikt z nas tego nie neguje . Z tym ze obowiązuje pkt 3 gwarancji , którą Łukasz juz kilka razy nadwyrężył a mianowicie że autem zajmujemy się wyłącznie my do końca gwarancji półrocznej .

A na marginesie nie dziwie się że SLuger czyli RSSSS czy też mój przyjaciel TonnyS mają o nas złe zdanie , w końcu subiektywne odczucia są najważniejsze a podczas spotkań w Petrze trzeba o czymś porozmawiać

Pozdrówka i dam znać jeśli będę miał sposobność co sie skończyło .

Added after 52 minutes:

Rozmawiałem włąśnie z Łukaszem i z tego co powiedział czyli wyciek płynu chłodniczego i spadek komprechy na 1 cylindrze wskazuje na uszczelkę pod głowicą . W poniedziałek zadzwoni powie dokładniej co tam się stało i mu naprawimy za friko .


--------------------
http://www.mx.com.pl - HAMOWNIA DYNOCONCEPT , Chiptuning VTG , Moduły PSI , Nitro NX , Cry02 , CASTROL , zestawy TURBO , dorabianie ukl.wyd ze stali nierdzewnej , serwis i setki innych !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Thu, 26 May 2005 - 09:45
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





kto sie autem zajmował?ze pojechałem do Jetronika zmierzyć afr to jest zajmowanie??że zrobiłem diagnostyke w Jetroniku(gdzie maja sprzęt do tego)to jest nadwyrężenie gwarancji?nie wydaje mi sie...
ale teraz tak ja nie chce juz pod żadnym pozorem auta zostawić w MX, zraźiłem sie(ty michał piszesz żę ja cie męczyłem, że chciałem szybko;a powiedz mi co sie stało z pompą paliwa?? jak idziemy na fakty to pisz wszystko...o pompie wydajnej zewnętrznej co miała być w baku a ... jej nie było---->gdyby nie moja dociekliwość to to dalej żyłbym w przeświadczeniu ze mam BOSCHa pompe, a została seryjna....skasowałeś mnie za nią...jak ja wykryłem to krętactwo to powiedziałeś że twój mechanik ją zajebał a ty oddałeś kase,mechanik powiedział że jej nie zajabał----->powiem ci ze mu ufam,bo po co grzesiowi pompa,do roweru??)
chcesz żebym zostawił u ciebie auto ale po tych wałkach boję sie zostawiać u ciebie auto,chyba mnie rozumieją tu wszyscy??
dałem ci propozycje pokrycia kosztów(nawet nie w pełnym stopniu,bez robocizny ocywiscie bo za to ja zapłace)częsci co sie zmęczyły od twojego setupu...zobaczymy w poniedziałek jak bede wiedział co sie stało

Added after 1 minutes:

spadek komprechy na 3cim cylindrze, do poniedziałku michał

ja wiem ze ty powiesz po oględzinach silnika ze to nie twoja wina i zostane z autem którym we wrocku nie ma sie kto zająć...

Added after 3 minutes:

napisałes ze afr był u was 11,hehe na czym to zmierzyłeś??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Thu, 26 May 2005 - 09:48
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT
CYTAT("Cavaas":12tkf21d)
kiedy byłeś w Jetroniku?

byłem wczoraj znaczy wtorek i już nie gasnie,zwiększono mi ciśnienie na listwie...


CYTAT
JA SAM PO RADACH BOBIKA I KILKU INNYCH OSÓB ZMNIEJSZYŁEM DOŁADOWANIE NA 8 PSI,I STAŁO SIE TO NA 8 PSI:(


CYTAT("grencan":12tkf21d)
kto sie autem zajmował?ze pojechałem do Jetronika zmierzyć afr to jest zajmowanie??że zrobiłem diagnostyke w Jetroniku(gdzie maja sprzęt do tego)to jest nadwyrężenie gwarancji?nie wydaje mi sie...


Kpisz?


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sluger
post Thu, 26 May 2005 - 10:27
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 01 March 2005
Skąd: Wrocław





Panowie!

Ta kłótnia nie ma sensu,a do tego zaśmieca ten topic i jest niezgodna z regulaminem.

Musicie wyjaśnić to sobie osobiście (nie sugeruję metody naszego Endrju ),bo w ten sposób to tylko się oczernicie i nikt nie będzie chciał z wami współpracować.
Nikt nie przyjedzie do MX uturbiać auto i nikt nie podejmie się prac przy almerze!

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Thu, 26 May 2005 - 10:36
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





i tu masz racje rsss.z mojej strony to wszystko w pon naisze co jest do zrobienia
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:54