Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Closed TopicStart new topic
> GRE Nissan Almera GTI N/A >> Turbo
jagood
post Tue, 24 May 2005 - 22:16
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 27 December 2004
Skąd: Stalowa Wola





witam bardzo fajny projekt a ja chciałbym się zapytać o osiągi czy mierzyłeś.
Ps. almera gti chyba jest mało popularna??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 24 May 2005 - 22:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dr Red Devil
post Tue, 24 May 2005 - 22:28
Post #22


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





A gaśnie na rozgrzanym silniku, czy na zimnym również?
Często gęsto przyczyną bywa BOV, jeśli jest niepoprawnie dobrany, bądź nie wyregulowany, w silnikach z MAF-em jest to szczególnie ważne.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 00:02
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("Cavaas":1qcu4658)
kiedy byłeś w Jetroniku?

byłem wczoraj znaczy wtorek i już nie gasnie,zwiększono mi ciśnienie na listwie...

Added after 2 minutes:

CYTAT("komis":1qcu4658)
CYTAT("grencan":1qcu4658)
jutro i pojutrze będe w Wace i trzeba zestorić Fure bo w MX narobili mi takiego bigosu ze AFR nie schodzi ponizej 14 ,wiec troszke lipa...........
może ktoś mi pomóc u MacPl-a załatwic strojenie,tudzież u innego speca od SMT 6??


moze lepiej zaloz lepsza pompe paliwa zamiast seryjnej to sie afr poprawi

pompa miała być....ale nie ma,w ogóle to po strojeniu auto gasło ponoc bo zalewało na dole,a na górze standard AFR 14,xx ubogo:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Wed, 25 May 2005 - 00:02
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





to jaki afr teraz masz? bo z tego co słyszałem to ci przelewa...
w sumie ciężko cokolwiek powiedzieć, skoro mamy doczynienia z autem w którym przed uturbieniem sporo "było nie w porządku"


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 00:07
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





ooo nie w porządku??ciśnienie na cylindrach teraz jest na 1szym9,5 2:9,5 3:9 a na 4tym 10;jesli o to chodziło Ci KAVAS ... czy coś jeszcze?

Added after 55 seconds:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Wed, 25 May 2005 - 00:10
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





to jeszcze po drodze zaliczyłeś remont silnika, że masz takie ładne ciśnienie?


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 00:15
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("Cavaas":28zqtd9p)
to jaki afr teraz masz? bo z tego co słyszałem to ci przelewa...
w sumie ciężko cokolwiek powiedzieć, skoro mamy doczynienia z autem w którym przed uturbieniem sporo "było nie w porządku"

przelewa na dole może tak ale jak sie turbo załącza to ubogo
będąc w wawie skorzystam z pomocy Coobcia i zmierzymy AFR,WSZYSTKO BEDZIE WIADOME...

Added after 3 minutes:

CYTAT("Cavaas":28zqtd9p)
to jeszcze po drodze zaliczyłeś remont silnika, że masz takie ładne ciśnienie?

O JA JAKA OBRONA WIDZE...nie chodzi mi o pogrążanie kogokolwiek, wiesz o czym mówie Kawas...chodzi mi moje auto, chcę aby jeździło jak należy bo narazie tak nie jest,każdy kto na nie spojrzy to ma wiele zastrzeżeń co do wykonania,pisząc tego posta mam nadzieje ze ludzie mi tu pomogą.
a co do remontu to nie ,nie byl robiony
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Wed, 25 May 2005 - 00:19
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





taaa każdy ma zastrzeżenia co do wykonania ale za kase którą wyłożyłeś to i tak naprawdę dużo, wierz mi..
ja tyle co ty zapłaciłeś za upgrade nie zapłaciłem nawet za samą suszarke i rurki i fmic.. więc nie udawaj pokrzywdzonego.. bo naprawdę na twoim miejscu bym sie zastanowił czy nie poszedłem po najmniejszej linni oporu i oczekuje nie wiadomo czego


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 00:24
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("Cavaas":1d2dgit6)
taaa każdy ma zastrzeżenia co do wykonania ale za kase którą wyłożyłeś to i tak naprawdę dużo, wierz mi..
ja tyle co ty zapłaciłeś za upgrade nie zapłaciłem nawet za samą suszarke i rurki i fmic.. więc nie udawaj pokrzywdzonego.. bo naprawdę na twoim miejscu bym sie zastanowił czy nie poszedłem po najmniejszej linni oporu i oczekuje nie wiadomo czego

ty miałeś nowe graty ja używane to raz,michałowi mówiłem że pojade do wawy zrobić a on powiedział że bedzie profi u niego i uwierzyłem,a czy jest profi to już nie mi to oceniać bo ja sie nie znam...a poza tym jak na pierwsze auto z n/a na turbo by Motoexpress to chyba zapłaciłem w sam raz, bo nie wiadomo mi nic na temat innych aut wolnossących robionych na turbo przez nich...
a co do oczekiwań to wybacz ale coobcio robił wiekszość sam,prawda?PRAWDA nie było auto strojone po kilka razy jak moje a z palcem w dupalu Kuba ma 265Nm, a ja 255 jak widać z wykresu...primera robiona w garażu, almera robiona w profi firmie...więc chyba mogę oczekiwać wiecej niż cooba ma na 0.3 bara a ja mam te osiągi na prawie 0.8 bara...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Wed, 25 May 2005 - 00:30
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





ja akurat gratów nie miałem nowych tylko używane.. piszesz, że sie nie znasz a i tak oceniasz więc lepiej daj sobie na wstrzymanie - przed chwilą zasugerowałeś, że kolektor by ksr jest do kitu - choć nie był to ich produkt.
a w kwestii paru kpln nie mamy wogóle o czym mówić, że o używaniu słowa profi nie wspomnę... ale zaraz zaraz przecież ostatnio (17.04) twoje auto wykręciło 14,3 w skarbimierzu, co więcej byłeś przede mną - więc chyba nie ma co narzekać


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 00:34
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





leon20vt powiedział ze kolektor był robiony w KSR,ale jednak nie wiec sprawa sie wyjaśniła !!tak jasne w kwietniu było 14.3 a w maju 15.50 po strojeniu ponownym..panie obrońco daj sie wypowiedzieć innym...dziekuję za opinie i do zobaczenia na drodze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Wed, 25 May 2005 - 00:41
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





nie rozśmieszaj mnie... ja nie musze być obrońcą (wtf?)
wystarczy, że widziałem na żywo patenty w twoim autku i tyle.. tak sie składa, że mam w d.. obrone kogokolwiek..ale naprawde nie masz co sie dziwić, że w twoim autku zawsze coś nie gra.
a to, że Coobcio złożył sobie trubo w swoim garażu nie robi na mnie wrażenia ( z całym szacunkiem) - bo zapomniał o czymś tak trywialnym jak hamulce-hmm czyżby ktos czegoś nie przemyślał..
ha ha pewnie zaraz dostane czerwony pasek za chamstwo


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 07:44
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





w moim autku zawsze coś nie grało?hmmm ciekawe,nie gra od kiedy ma turbo i jest wystrojone bez AFRu, ale Cavas nie martw sie to nastapi zmianie juz nie długo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Wed, 25 May 2005 - 07:55
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





to 14,3 to było nieporozumeinie.
Niska moment na tak dużym doladowaniu u Gre wydaje mi się że jest spowodowany za ubogą mieszanką której mimo wielu prób w Motoexpresie nie potrafili ustawić.

Jestem Ciekaw jak Almerka Turbo wypadnie na próbie AFR, sprawe kolektora też należy wyjaśnić do końca bo Michał twierdzi iż kolektor był robiony w Warszawie w firmie KRS... Przynajmniej tak zostałem poinformonway od GRE, myślę że on ma na to dowód.


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bauer
post Wed, 25 May 2005 - 08:17
Post #35


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 October 2002
Skąd: Wrocław





heh
tak czytam i mysle ze Cavaas czegos nie rozumiesz ...
jakby Twoj mod ABT nie dziala prawidlowo to pewnie tez bys sie denerwowal
wiec nie ma sie co tu dziwic

ogolnie podziwiam ze Łukasz wszedl w mod turbo
w sumie fajna sprawa i w ogole ale jezeli firma podejmuje sie wyzwania to powinna doprowadzic do konca

i mam nadzieje ze to autko zrobi kiedys wysoka 14
bo jak narazie to moja padlina robi ta Almerke jak chce


--------------------
RMC - bardzo wolne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 25 May 2005 - 08:23
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("bauer":10tutttq)
heh

bo jak narazie to moja padlina robi ta Almerke jak chce

oj Bauer chyba miałeś piękny sen...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bauer
post Wed, 25 May 2005 - 08:27
Post #37


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 October 2002
Skąd: Wrocław





CYTAT("grencan":3pp2kqcj)
oj Bauer chyba miałeś piękny sen...


hehe ten sen byl o 22 na ostatnim groszu klika dni po odebraniu auta od MX ow


--------------------
RMC - bardzo wolne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leon20vt
post Wed, 25 May 2005 - 09:04
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Thu, 07 November 2002
Skąd: Wrocław





Zajmę głos chociaż sprawa tego nie warta ale jak mówią , nie ważne jak mówią , wazne że mówią

1)Auto spokojnie osiąda większą moc , o czym Łukaszowi mówiłem , z tym że wiem że silnik zrobiony pod N/A i odprężony z braku kasy samą uszczelką a ja dałem na to gwarancję . Silnik jest w słąbym stanie , ma pierścienie z 2 kompletów , głowicę i reszte zrobioną pod N/A i to ostro , psedu wałki Heinricha które przed turbo zabrały moc zamist dodać ! , wydech z kilku rureczek średnicy z Fiata CC i nie będę robił tutaj dużo więcej KM bo może się to skończyć nie tak jak bym chciał . Dodatkowo dałem pisemną gwarancję . A gwarancję daje sie wtedy jeśli dany setup jest na dłuższy dystans a nie że dam mu maxa , coś sie sypnie i oczywicie ja bede pokrywał koszta . Musicie też to zrozumieć .

Co do wiekszej mocy to spokojnie można więcej , wystarczy dokłądnie niz to robi Łukasz przejrzeć naszą stronę . Ale wrzucę :



I to wcale nie było na jakimś wiekszym doładowaniu , i podlane mocno nie patrząc na ekonomie . I można więcej ale jak silnik będzie jak trzeba .

Poza tym cięzko uwierzcie mi stroi się autko , gdzie albo ślizga się sprzęgło , albo mam na to 2 godziny albo za każdym razem w baku jest ok 7 litrów paliwa . Na żydzie ciężko się stroi . Ale ja mogę tłumaczyć że stroi się czasem kilka dni i zużywa trochę paliwa ale ja dolewać nie będe .

Mam troszkę materiałów prywatnych jak to auto jeździ , jak się zbiera i napewno do wolnych nie należy . Najdziwniejsze że zawsze jak my jeździmy na testy auto zasuwa i nic się nie dzieje mimo katowania a jak właściciel zasiada za sterami zawsze coś się dzieje . Nie wiem w czym rzecz ale ja twierdze że łącznik .

Nie wspomnę już o setkach godzin nad każdym życzeniem Łukasza , siedzeniu po nocach , spełnianiu kazdej zachcianki jak on to mówił "przyjaciela firmy" i to totalnie za friko , wydzwaniania po kilka razy dziennie do każdego z nas od pół roku , setek maili , PW itd itp i naprawdę miłego podejścia do niego . Tłumaczyliśmy mu wiele spraw dziesiątki razy przy świadkach , niestety nie do końca dochodziło .

Najlepsze ze przyjazdza do nas , mówi co i jak , ze jest ok , a jak jest jakaś pierdoła jak opaska strzelająca czy ta uszczelka z korka za 10zł a nie porządna metalowa ciut grubsza i my mimo że mamy mnóstwo pracy rzucamy wszystko i robimy a potem dowiadujemy sie jakie z nas wieśniaki itd . Trochę to się głupio czyta ale cóż , klienci są różni .

Mówiłem mu jeszcze przed rozpoczęciem prac że trzeba to zrobić nie kosztem minimum a zainwestować , zwłaszcza doprowadzić silnik do stanu seria . Odpowiedź byłą : Nie mam kasy , Robimy jak jest , Ja chce itd itp. No to zrobiłem i jak narazie jeździ . A że właściciel chce więcej no to nie moja wina .

Projekcik miał być po kosztach , mało-budżetowy ale zeby jeździło . Wystarczy na tym podforum przeczytać jakie modyfikacje są w innych autach , każda rzecz jest wymieniana , nawet najmniejsza a koszta sięgają kilkudziesięciu tys zł a nie....6000zł .

Ja jestem otwarty , w każdej chwili na życzenie Łukasza jestem w stanie poprawic to co mu się nie podoba i zrobić mu maxa . Wystarczy nalać więcej paliwa niż 8 litrów i zostawić na 1-2 dni . Decyzja nalezy do niego . My szanujemy każdego klienta , nawet jeśli on totalnie nie szanuje nas .

Co do kolektora to normalne że Łukaszowi mówi się A , on doda swoje B a na końcu wychodzi że powiedziałem ABC . Elementy kolektora zostały grzecznościowo wykonane w KSR , potem poswane przez kogo innego i powstał kolektor , który jest jak nabardziej ok , jest szczelny , równy i działa jak trzeba . Przy okazji jeszcze raz dziękuje KSR . Poza tym co ma piernik do wiatraka to też nie wiem .

Prosze nie odbierać tego jako jakiś atak , tylko chęc wrzucenia kilku wyjaśnień dla głębszego zobrazowania sprawy .

A ogólna dygresja z naszej strony : Nie róbcie u nas aut , jesteśmy frendzlami którzy każdemu klientowi chcą zrobić manianę i tak też robimy . Jak to ktoś nam życzliwy powiedział : Jesteśmy półmózgi


--------------------
http://www.mx.com.pl - HAMOWNIA DYNOCONCEPT , Chiptuning VTG , Moduły PSI , Nitro NX , Cry02 , CASTROL , zestawy TURBO , dorabianie ukl.wyd ze stali nierdzewnej , serwis i setki innych !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coube
post Wed, 25 May 2005 - 15:24
Post #39


Flashmaster
Dołączył: Sun, 08 June 2003
Skąd: Katowice





Leon....Twoja wypowiedz NIE ISTNIEJE w swietle tego, ze fura wyjechala i jezdzi z AFRem >14


--------------------
Opel Z-series Counsellor
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Wed, 25 May 2005 - 15:47
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("leon20vt":6591edet)
Poza tym cięzko uwierzcie mi stroi się autko , gdzie albo ślizga się sprzęgło , albo mam na to 2 godziny albo za każdym razem w baku jest ok 7 litrów paliwa . Na żydzie ciężko się stroi . Ale ja mogę tłumaczyć że stroi się czasem kilka dni i zużywa trochę paliwa ale ja dolewać nie będe .


w takim przypadku umawia się z klientem na konkretny czas strojnia - np. dwa dni i tyle... jeżeli się nie zgadza - nie podejmuje się strojenia auta...
wiadomo, że na 7 litrach wystroić się nie da nic... więc informuje się klienta, że do kosztów strojenia doliczony zostanie koszt 50l PB98... jeżeli się nie zgadza - nie podejmuje się strojenia....

jeżeli jednak podjęło się wystrojenia auta to wypuszczenie go na ulicę z AFR zbliżonym do 14 jest skandalem...


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:42