Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szczelność zaworów po remoncie głowic, odpalanie silnika po remoncie
nomaster
post Thu, 05 Oct 2017 - 20:44
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dziś z ciekawości zalałem ciut benzyny na zawory ssące i co ciekawe nie są szczelne, czy tak ma być? silnik jeszcze nie był odpalany, po wkręceniu świecy czuć kompresję ale i widać bombelki i słychać nieszczelność głowice robione u dziaków, czy tak ma być? Ułożą się? Jak odpalać silnik po kapitalce? Nowe pierścienie, panewki, głowice po remoncie. Planuje kręcić rozrusznikiem bez świec do nabicia ciśnienia oleju i dopiero palić, dobrze myślę? Czy śmiało wkręcać świece i odpalać? Auto to S8 D2 z dołożonym turbo, władowałem kupę pieniędzy i nie chcę rozwalić silnika przy pierwszym odpaleniu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Oct 2017 - 20:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
119
post Thu, 05 Oct 2017 - 20:56
Post #2


User
Dołączył: Sat, 28 December 2013





Hydraulika opróżniona przed montażem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 05 Oct 2017 - 21:09
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





na ssaniu jest na płytkach luz, reszty nie wiem głowice złożone do mnie przyjechały
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 06 Oct 2017 - 06:16
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Zdjac walki i nalac nafty.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 06 Oct 2017 - 14:49
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Jakie zawory ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Fri, 06 Oct 2017 - 19:48
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Hydraulika powinna być spuszczona przy składaniu głowicy (skoro składasz sobie silnik trzeba było głowice sobie też poskładać). Dziaki jak i mój szlifierz robią gniazda na maszynie cnc a zawory klasycznie na szlifierce. Musi być git. Notabene sprawdzają (lub robić to powinni), poprawność wykonania za pomocą testera szczelności. Wracając do silnika. Zalany olejem silnikowym, bez świec, do cylindrów też zawsze podczas montażu daję naparstek oprócz smarowania podczas składania. Jazda. Do nabicia ciśnienia. Potem jeszcze raz chwilkę i jeszcze raz. Świece, podpięcie cewek i wtryskiwaczy i jazda.



Powinno się ułożyć, pytanie czy owe nieszczelności nie wynikają z pojawienia się zanieczyszczeń pomiędzy gniazdem a zaworem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 06 Oct 2017 - 21:00
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dziś myślałem, że padnę na zawał, zacząłem sprawdzać resztę zaworów i wszystkie puszczały masakrycznie, już myślałem, że podczas transportu pogieli je czy coś, wyjąłem wałek ssący i zacząłem uderzać w szklankę przez kawałek drewna i co ciekawe zawór po kilku uderzeniach się uszczelnił-ułożył w gnieździe i jest juz prawie 100% szczelny więc uznałem, że to samo będzie z resztą, dzwoniłem do Dziaków i powiedzieli mi że na pewno głowice sprawdzali i musi być szczelna i jeśli teraz są nieszczelności to się to ułoży. czyli sprawę oleję chociaz nie wiem czy w ogóle silnik mi odpali bo puszczają zdrowo...
Odnośnie składania, gdyby było wszystko na hydraulice to nie byłoby problemu ale tu od strony ssącej luz jest na płytkach i nie ma jak ich dostać więc uznałem, że lepiej jak złożą mi to Dziaki, doszlifują sobie płytki. Chociaz patrząc na toco się dzieje to najchętniej sam bym wszystko robił bo jakoś te podwykonawstwo słabo wychodzi... chociaz mam nadzieję że tu rzeczywiście poprostu jakieś opiłki czy coś powłaziły miedzy zawory i po odpaleniu wszystko wróci do normy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sat, 07 Oct 2017 - 05:49
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Jak luz jest na plytkach i po wlozeniu walka masz zawory otwarte to nic ci sie tam nie ułoży i trzeba kupić odpowiednie plytki


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 07 Oct 2017 - 08:29
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





luz jest ok, zawory nie są podparte, tam gdzie je klepałem, jest 0,15 czyli chyba ok poprostu mimo luzu nie są podomykane co jest conajmniej dziwne i trzeba je zmuszać do tego ale po kilku cyklach zaczynają się domykać jak trzeba. conajmniej dziwne jak dla mnie. nie zamierzam tam leźć, chyba jakas gwarancja na robotę jest, przecież nie będę wszystkiego po wszystkich poprawiał, nie po to zlecam coś firmie zewnętrznej. zobaczymy co będzie jak zacznę kręcić rozrusznikiem. Wedłóg dziaków wszystko powinno być ok więc tego się będę trzymał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 07 Oct 2017 - 14:35
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Mowisz ze to silnik na plytkach?I 0.15 masz luz,co to za silnik??Sam regulowales te zawory??Po wlozeniu walkow trzeba nimi kilka razy zakrecic zeby wszystko sie ulozylo.I dopiero pozniej mozesz sprawdzac luzy zaworowe.I najlatwiej regulowac przed wlozeniem glowicy na blok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 07 Oct 2017 - 17:08
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(nomaster @ Fri, 06 Oct 2017 - 21:00) *
Dziś myślałem, że padnę na zawał, zacząłem sprawdzać resztę zaworów i wszystkie puszczały masakrycznie, już myślałem, że podczas transportu pogieli je czy coś, wyjąłem wałek ssący i zacząłem uderzać w szklankę przez kawałek drewna i co ciekawe zawór po kilku uderzeniach się uszczelnił-ułożył w gnieździe i jest juz prawie 100% szczelny więc uznałem, że to samo będzie z resztą, dzwoniłem do Dziaków i powiedzieli mi że na pewno głowice sprawdzali i musi być szczelna i jeśli teraz są nieszczelności to się to ułoży. czyli sprawę oleję chociaz nie wiem czy w ogóle silnik mi odpali bo puszczają zdrowo...
Odnośnie składania, gdyby było wszystko na hydraulice to nie byłoby problemu ale tu od strony ssącej luz jest na płytkach i nie ma jak ich dostać więc uznałem, że lepiej jak złożą mi to Dziaki, doszlifują sobie płytki. Chociaz patrząc na toco się dzieje to najchętniej sam bym wszystko robił bo jakoś te podwykonawstwo słabo wychodzi... chociaz mam nadzieję że tu rzeczywiście poprostu jakieś opiłki czy coś powłaziły http://www.sklep.car­audioteam.pl/audio-s...0-p­-1441.html cena nowego w linku

zobacz klasyczny opis

zawory i po odpaleniu wszystko wróci do normy.

Jakie opilki pod zawory..Co Ty gadasz.Sam tez się nie bierz za składanie,bo tym bardziej nie masz o tym pojęcia. Jak sa plytki na dolotowych to na wydechowych rowniez.Płytki są powierzchniowo utwardzane.A nie każdy ma mozliwosc zeszlifowania ich z jednej strony.Po zeszlifowania z dwóch stron skończą się krzywki na walkach w mniej niż 1000km.Juz w tym przypadku lepiej skracac trzonki zaworow. Ale jak Ty się umawiales? Ze regulacja zaworow w cenie?Czy nic nie wspominales o regulacji?Bo wyregulować te zawory bez płytek to nie jest w 5 min.I nikt Ci za darmo tego nie zrobi.Ale jeśli składał ci głowice na gotowo.To powinien Cię poinformować ze zawory nie sa wyregulowane Widzę że legenda Dziaki zaczyna przemijac.Zawory jak lekko puszczają to może ostatecznie tak zostac. Ale nie może się z nich lac ciurkiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 07 Oct 2017 - 17:10
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





S8 D2 głowice robione u dziaków, przyjechały złożone i wyregulowane, przynajmniej tak chiałem. Zakład z taką renomą chyba nie mógł mi odwallic lipy? Nie po to daje komuś cos do roboty żeby mi to spieprzył smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 07 Oct 2017 - 17:14
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





a odnośnie regulacji luzów to akurat w tym silniku są ssące na płytkach a wydechowe na hydraulice. mega fachowcem nie jestem ale mam mózg i potrafię myśleć więc bez obaw, jeśli nikt po drodze nic nie spieprzył to ten silnik będzie chodził. poza tym jeśli uważasz że do złożenia silnika potrzeba wiedzy z nasa to rzeczywiście tylko wybrańcy mogą je składać...
płytki są pod szklankami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 07 Oct 2017 - 17:33
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





W zależności od konstrukcji silnika.Pierwszy raz słyszę żeby silnik po jednej stronie miał mechanikę a po drugiej hydraulika. Ale nie rozbieralem nigdy tego silnika..Sprawdź w książce luzy.Ale 0.15 to wydaje mi się ze mało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 07 Oct 2017 - 18:14
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(addam24 @ Sat, 07 Oct 2017 - 17:33) *
W zależności od konstrukcji silnika.Pierwszy raz słyszę żeby silnik po jednej stronie miał mechanikę a po drugiej hydraulika. Ale nie rozbieralem nigdy tego silnika..Sprawdź w książce luzy.Ale 0.15 to wydaje mi się ze mało.



Mało w życiu jeszcze widziałeś zatem smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 07 Oct 2017 - 18:15
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(nomaster @ Sat, 07 Oct 2017 - 17:14) *
a odnośnie regulacji luzów to akurat w tym silniku są ssące na płytkach a wydechowe na hydraulice. mega fachowcem nie jestem ale mam mózg i potrafię myśleć więc bez obaw, jeśli nikt po drodze nic nie spieprzył to ten silnik będzie chodził. poza tym jeśli uważasz że do złożenia silnika potrzeba wiedzy z nasa to rzeczywiście tylko wybrańcy mogą je składać...
płytki są pod szklankami.


Ponowiam pytanie. Jakie zawory ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 08 Oct 2017 - 14:52
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





ale jak to jakie zawory? no w głowicy, luz zaworowy na stronie ssącej jest regulowany płytkami a po stronie wydechowej jest hydraulika, zawory wydechowe są oryginalne, wszystkie a ssące dorabiane nowe u paradowskich. głowice miały być gotowe do montażu, tak się umawiałem bo nie chciałem samemu bawić się w regulację luzów ze względu na brak dostępności płytek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 08 Oct 2017 - 15:03
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(nomaster @ Sun, 08 Oct 2017 - 14:52) *
ale jak to jakie zawory? no w głowicy, luz zaworowy na stronie ssącej jest regulowany płytkami a po stronie wydechowej jest hydraulika, zawory wydechowe są oryginalne, wszystkie a ssące dorabiane nowe u paradowskich. głowice miały być gotowe do montażu, tak się umawiałem bo nie chciałem samemu bawić się w regulację luzów ze względu na brak dostępności płytek.



Czytaj ze zrozumieniem i nie zachowuj się jakbyś z idiotami rozmawiał ... w wątku o głowicy nikt Cię przecież o zawór wody do WC nie pyta.


Pytanie takie a nie inne zadałem Ci ze względu na to, iż zdaża się, że wyjęte z pudełka zawory producentów zza wielkiej wody, czasem nie chcą na start mieć poprawnej szczelności mimo przygotowania idealnie gniazd pod nie.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 08 Oct 2017 - 15:10
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





spokojnie nie chciałem nikogo urazić, nie wiedziałem o co Ci chodzi poprostu... odnośnie lzu zaworowego Setting dimension 0,10mm ... 0,20mm czyli 0,15 jest idalnym luzem. nie wszedł mi 0,15 tylko pod jedną krzywkę a 0,1 wszedł luźno więc chyba jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sun, 08 Oct 2017 - 21:13
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ja mialem raz taka akcje ze po odbiorze glowicy z zakladu sprawdzilem se sczelnosc jeszcze bez walkow to tak jak mowisz lalo sie normalnie zaworami. Przyczyna okazaly sie ziarenka piasku czy pozostalosci po docieraniu na przylgni. Przedmuchalem i pojawila sie sczelnosc. Ale to byl taki zaklad ze szkoda gadac, musialem finalnie ta glowice zutylizowac. Druga robilem u dziakow i juz nie sprawdzalem ale silnik chodzi normalnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:02