Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 1,8T AGU ile tak na prawdę można z niego wyciągnąć
Joker
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:58
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Pazdanek, może upraszczając - pomieszałeś wiele rzeczy i dlatego temat przyjął taką formę a nie inną. Zakładasz, że zawsze moc jest wyznacznikiem tego jak bardzo auto jest szybkie, zaś później napisałeś, że 180 względem 150 KM w 1.8T to przyspieszy powyżej 100 km/h tylko 5% lepiej (skąd te wyliczenie???)

Powiem tak, jaranie się "momentem" przed funów diesla oczywiście przy wyścigach może niewiele znaczyć, ale wynika to dokładnie z tego co ktoś już wcześniej wspomniał:

To jak auto przyspiesza to nic innego jak pole pod wykresem mocy w funkcji obrotów, które są użyte do osiągnięcia tego najlepszego przyspieszenia.

A moc to właśnie moment w funkcji obrotów. Po prostu 1.8T zrobione czy to na 175KM czy na 185KM będzie jechało dużo lepiej niż seria przed programem.

Nie porównuj turbobenzyny do turbodiesla bo to dwie różne bajki - niepotrzebnie rzutujesz obalenie legend o zajebistości diesla z powodu wysokiego momentu na benzynę z turbo.

O to tylko chodzi, jak czegoś nie rozumiesz to wal.

PS. Odnoszenie się do jednego filmu z YT niewiele wnosi i nie znaczy, że 20 KM zawsze będzie szybsze. Liczy się to co się dzieje od zmiany do zmiany biegu. Jak suma pod wykresem (czyli całka/pole) od zmiany do zmiany będzie miała większą wartość to w teorii będzie to szybsze auto niezależnie czy moc max. ma delikatnie wyższą czy niższą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Fawor
post Thu, 05 Jan 2017 - 14:28
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





pole pod krzywą RAZY PRZEŁOŻENIA SKRZYNI smile.gif A octavia pewnie miała 6b, co? smile.gif I to dlatego diesel "nie jedzie" adekwatnie do posiadanego momentu, bo kaleczy go długa skrzynia z racji krótkiego zakresu obrotowego motoru.

A TFSI to już zupełnie inna bajka. Inne CR, inne turbo, i WIEKSZE WYKORBIENIE, które jest sednem całej sprawy jechania od dołu.

Generalnie Pazdanek rozumiem o co Ci chodzi, ale niepotrzebnie dorabiasz teorii uszy. Obojętnie czy na dole będzie 270 czy 290, czy na górze będziesz miał 170 czy 180 - auto po sofcie podnosi obie krzywe płasko do góry o tak znaczącą wartośc, że nawet bezrozumny program z doyebaniem boosta na 2tys obrotów zrobi na Tobie pozytywne wrażenie. Takie są opinie ludzi wypowiadających się tutaj - Prnit potwierdził Ci swoim przykładem tego samego motoru w takim samym aucie. Jeśli nadal nie chcesz w to uwierzyć - albo sprawdź albo koniec tematu smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Thu, 05 Jan 2017 - 14:50
Post #23


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Tak, ja pod wszystkim się podpisuje, tylko chce wytłumaczyć dlaczego ciągle o tym pisze..dajmy na to takie S3 1,8T ma 225 KM i nie potrzebuje 400 Nm żeby jeździło lepiej niż przy tej samej ilości momentu zawirusowane 1,8T na 180..
bo ma inną moc na poszczególnych obrotach.

Np weźmy taki wykres

Przy 3200 obrotów on ma 270 nm ale może 125-130 koni..no i będzie uderzenie ale moc słaba więc auto nie będzie jechać jakoś rewelacyjnie bo moc max w okolicach 177 koni jest przy 6 tys itd..
I tu nie chodzi o to, ja wiem że soft coś da...to tak jak Overclocking w komputerze, procesor przetaktowany z 3,0 GHz na 3,5 już ma lepszą wydajność ale przy 4,0 będzie to już na prawdę szybki sprzęt.
Dlatego pytam o to ile koni, bo wiem że moment może być nawet ponad 300 Nm no ale konie to już nie taka prosta sprawa...
No chyba że tunerowi powiem żeby moc tak jak widać na wykresie tak zrobił (o ile się da) żeby szybciej dobijało do maxa, tzn przy np 4500 obrotów już miało okolice 170 koni a max 177 np..coś takiego ale nie wiem czy się da..
Czy każde 1,8T tak samo się modyfikuje i wychodzi na wykresie że jak moment rośnie i potem spada to mija się z mocą która dopiero się rozwija tam daleko?

Ten wykres co podałem to jakiś znaleziony w sieci, prosty program, bo wiadomo że AGU są robione nawet na 260..ale to nie o tym mowa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 05 Jan 2017 - 15:17
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Kolego da się zrobić płaski wykres momentu ale płaskiego wykresu mocy nie uświadczysz wink.gif chyba ze celowo obniżając moment ale to sensu nie ma


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Thu, 05 Jan 2017 - 15:31
Post #25


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





No też tak myślę, czyli po prostu musze jechać na program i koniec.
W sumie to fakt może przesadzam bo co mi da 5-6 koni i tak 200 KM nie wyciągnie z K03 i seryjnych wtrysków.

P.S. znalazłem jeszcze taki wykres, chyba podobny? może to gotowce? Czy jeżeli tuner zapoda takie zakresy mocy, momentu to należy się cieszyć i zakończyć zabawę chyba że dłubanie mechaniczne tak?

Niech ktoś rzuci okiem na te wykresy, to wtedy będę miał porównanie dla siebie to co ja dostanę.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 05 Jan 2017 - 16:26
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Czas przestać być idealistą, to jak wygląda taki wykres zależy nawet od hamowni na jakiej jest robiony pomiar, czy zwykła inercja czy obciążeniówka czy drogowa. Nawet skalowanie osi na wykresie inne powoduje, że jeden wydaje się płasko mieć moment, drugi nie itd.
Pojedź na dobry program i już, jeśli kreski i wynik niezbyt Cię usatysfakcjonuje (chociaż pewnie auto będzie wyraźnie lepiej jeździć) to zapytaj co w aucie Cię trzyma lub niedomaga, by móc poprawić i oczekiwać więcej.
Szkoda klawiatury i dywagacji, lepiej działać w temacie i śmigać AGU z full sprawnym osprzętem i dobrym softem. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Thu, 05 Jan 2017 - 17:48
Post #27


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Jak już zarzucami filmikami to generalnie tak jeździ zdrowe AGU po sofcie na raptem 173 KM, więc jak to jest słabo to nie mam pytań
https://www.youtube.com/watch?v=mtV5A5PgQtk

Miałem A3 1,8T AGU 176 koni i chyba 290 około niutów, ale sprzedałem nie dawno, kolega ma do dziś A5 3,2 FSI i te auta szły podobnie, mówie poważnie!
Z resztą należałem do ekipy VW/Audi w rejonie to ludzie mieli S3 210 koni które jechały tak że setkę uzyskiwały powyżej 7 sek więc to zalezy od auta, kierowcy.
W Agu jest ten problem że słabo się go diagnozuje, warto sprawdzić szczelność dolotu, zawór turbiny, pompę paliwa, często przepływka pada, DV itp.
A po samym sofcie to auto jeździ mega lepiej, a seria to może się schować takie A3 jak moje 176 KM myślę że dało by radę zejść poniżej 7 sek do setki, seria jak zdrowa to w 8,3 zrobi setkę ze stoperem w ręku.
Ja po sofcie w deszczowe dni praktycznie w ogóle nie korzystałem z mocy bo to co się wyrabiało z autem na II biegu to była masakra, ślizgały się kółka jak na lodowisku, na serii raczej nierealne.
Polecam zrobić program bo takie dyskusje nic nie dają, cyferki czy kreski to jedno ale to jak auto jedzie to drugie, poziom szaleństwa i to jak auto kopie a dewagacje o cyferkach i kreskach to dwie rzeczywistości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 05 Jan 2017 - 20:18
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Pazdanek zdejmij sobie wężyk ciśnieniowy z gruszki na próbę , przejedź się kawałek to zobaczysz różnicę miedzy serią 150 a programem . Wtedy turbina napompuje ile będzie w stanie . Następnego dnia będziesz śmigał na program . U mnie w AEB realnie samochód zaczynał mocno przyspieszać od 2k obr nie ważne na jakim biegu , ale 1 bar chyba był chwilę później . Miałem wskaźnik , nie czytałem z logów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IzBaq
post Sat, 07 Jan 2017 - 02:12
Post #29


Rookie
Dołączył: Tue, 29 May 2012





Fakt, seryjne 150hp agu szału nie robi, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć że po wrzuceniu k04023 i niskiej masie można uzyskać całkiem przyjemny miejski daily car.

https://youtu.be/1Lf67stg-So

Wszystko jest kwestia tego ile chcesz osiągnąć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Sat, 07 Jan 2017 - 10:48
Post #30


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(IzBaq @ Sat, 07 Jan 2017 - 02:12) *
Fakt, seryjne 150hp agu szału nie robi, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć że po wrzuceniu k04023 i niskiej masie można uzyskać całkiem przyjemny miejski daily car.

https://youtu.be/1Lf67stg-So

Wszystko jest kwestia tego ile chcesz osiągnąć



Kurde idzie to lepiej niż 265hp moim zdaniem biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Sat, 07 Jan 2017 - 22:56
Post #31


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





CYTAT(IzBaq @ Sat, 07 Jan 2017 - 02:12) *
Fakt, seryjne 150hp agu szału nie robi, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć że po wrzuceniu k04023 i niskiej masie można uzyskać całkiem przyjemny miejski daily car.

https://youtu.be/1Lf67stg-So

Wszystko jest kwestia tego ile chcesz osiągnąć


Tylko że przechodzimy z jednej skrajności w drugą, ja wiem że po zmianie gratów można i 300+ KM wyciskać, tylko trzeba mieć kogoś kto to wystroi a to nie takie proste bo ludzi brak...a do tego graty i kupe pieniędzy, co jest wg mnie raczej nie opłacalne przy napędzie FWD.
Ja pytam póki co o serie 100% nic nie dłubane, nic nie ruszane, seryjny, fabryczny silnik, zmodyfikowany jedynie przez program, a właściwie zmodyfikowany sterownik.

Chodzi mi tylko o to czy warto walczyć o każde 5 koni czy dać sobie spokój itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Sat, 07 Jan 2017 - 23:20
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





dac sobie spokoj, lepiej zrobic lightowy soft i niech bedzie on bezpieczny, tak na prawde nawet gdyby zrobić te 5km wiecej to nie poczujesz extra uderzenia w plecy z tego tytulu, poczujesz moment obrotowy, wazne zeby przebieg mocy i momentu byl plynny a nastawy bezpieczne.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 11 Jan 2017 - 15:25
Post #33


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Ok, dzięki za wszelkie wskazówki, pytanie teraz takie czy przed strojeniem warto bawić się w jakieś wkładki filtra powietrza typu K&N albo pipercross? Pytaniem nie bez powodu bo dużo ludzi dłubie wydechy w 2,8 Vr6, wkłądają filtry i na hamowni pod 220 koni podchodzi z serii 204...

Ogólnie czy jest szansa żeby 1,8T po sofcie ze 150 jechał podobnie jak 2,8 Vr6 seryjny czy raczej kiepsko?

Chodzi mi o takie auta jak Cupra 2,8 V6 albo Golf IV 2,8 itd..Bora..


P.S. a co z paliwem lać 98? czy zostać przy 95?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 11 Jan 2017 - 16:16
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(Pazdanek @ Thu, 05 Jan 2017 - 15:50) *
Przy 3200 obrotów on ma 270 nm ale może 125-130 koni..no i będzie uderzenie ale moc słaba

wracając tylko do tego punktu: potwierdź że Ty rozumiesz, że nie da się zrobić przy 3200 obr 270Nm i 150KM?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 11 Jan 2017 - 16:26
Post #35


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Tak, tzn rozumiem i nie rozumiem biggrin.gif
Mówimy o serii np. AGU tak?
Bo jeśli by dac K03s, wtryski większe itd itd...i ostatecznie moc 220 koni to pewnie inaczej by to wyglądało czy sie myle?

A czy tuner może dac sobie moment jaki chcesz i gdzie chce? tzn nie mówie o 400 Nm ale z czego wynikają te różnice typu jeden ma w piku 255, drugi 278 a trzeci aż 310?
To kwestia softu, tunera czy wydajności osprzętu?


P.S. znalazłem taki wykres AGU po sofcie i pytanie za 100 pkt jak to możliwe że on ma tylko 230 Nm? skoro okolice 220 to seria pokazuje na hamowni?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Wed, 11 Jan 2017 - 17:58
Post #36


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(Pazdanek @ Wed, 11 Jan 2017 - 15:25) *
Ok, dzięki za wszelkie wskazówki, pytanie teraz takie czy przed strojeniem warto bawić się w jakieś wkładki filtra powietrza typu K&N albo pipercross? Pytaniem nie bez powodu bo dużo ludzi dłubie wydechy w 2,8 Vr6, wkłądają filtry i na hamowni pod 220 koni podchodzi z serii 204...

Ogólnie czy jest szansa żeby 1,8T po sofcie ze 150 jechał podobnie jak 2,8 Vr6 seryjny czy raczej kiepsko?

Chodzi mi o takie auta jak Cupra 2,8 V6 albo Golf IV 2,8 itd..Bora..


P.S. a co z paliwem lać 98? czy zostać przy 95?

Szkoda pieniedzy na wkladki itp przy samym sofcie, jakiekolwiek modyfikacje puszki cos daja kiedy zblizasz sie do granicy jej mozliwosci a te sa duzo wyzsze niz sam soft.
Golf 4 1.8T z dobrym softem pod Pb98 na ktorym wyjdzie przykladowe 18xKM bedzie jechal moim zdaniem wyraznie lepiej od Golfa 4 2.8, z prostej przyczyny koni bedzie nieznacznie mniej a jest duzo lzejszy ze wzgledu chociazby na brak napedow, ktore raz ze waza a dwa powoduja duzo wieksze straty w mocy dostarczanej na kola.
Kolejna sprawa to jak przeanalizujesz wykresy obu samochodow to sie okazuje, ze przebieg momentu w takim 1.8T po sofcie jest lepszy w niskim i srednim zakresie obrotow, wiec i mocy w tym zakresie takie 1.8T bedzie mialo wiecej od 2.8 a ta przewaga w koniach dla 2.8 bedzie tylko gdzies na samej gorze

Soft mozna zrobic zarowno pod paliwo 98 jak i 95, tylko musisz sie liczyc z tym, ze na 95 bedzie sporo mniejszy wynik niz na 98.
Jak wystroisz na 98 to tez zapomnij o laniu 95.

CYTAT(Fawor @ Wed, 11 Jan 2017 - 16:16) *
wracając tylko do tego punktu: potwierdź że Ty rozumiesz, że nie da się zrobić przy 3200 obr 270Nm i 150KM?

CYTAT(Pazdanek @ Wed, 11 Jan 2017 - 16:26) *
Tak, tzn rozumiem i nie rozumiem biggrin.gif

Moc wynika z wygenerowanego momentu obrotowego przy danych predkosciach obrotowych i z prostego wzoru masz, ze z 270Nm przy 3200obr nie bedzie w tym miejscu 150KM.
Z 270Nm przy 3200obr masz jakies 122KM, zeby miec 150KM przy 3200obr musisz wygenerowac 330Nm.


CYTAT(Pazdanek @ Wed, 11 Jan 2017 - 16:26) *
Mówimy o serii np. AGU tak?
Bo jeśli by dac K03s, wtryski większe itd itd...i ostatecznie moc 220 koni to pewnie inaczej by to wyglądało czy sie myle?

A czy tuner może dac sobie moment jaki chcesz i gdzie chce? tzn nie mówie o 400 Nm ale z czego wynikają te różnice typu jeden ma w piku 255, drugi 278 a trzeci aż 310?
To kwestia softu, tunera czy wydajności osprzętu?


P.S. znalazłem taki wykres AGU po sofcie i pytanie za 100 pkt jak to możliwe że on ma tylko 230 Nm? skoro okolice 220 to seria pokazuje na hamowni?

Tuner nie daje momentu ile chce, ten moment wygeneruje silnik, oczywiscie tuner z grubsza ma wplyw na to jaka ta wartosc bedzie, bo w przypadku omawianego K03 zadajac z dolu boost 0.9b bedzie ten moment wyzszy niz w przypadku zadanego 0.6b w tym samym zakresie.

Wykres ktory pokazales to wlasnie taki przypadek, ze widocznie podczas robienia softu doladowanie zostalo podniesione tylko gora i zamiast seryjnego 0.5b z dolu spadajacego do 0.3b przy odcieciu, masz w calym zakresie obrotow przykladowo to 0.5b, dlatego moment na dole nie wzrosl bo boost jest seryjny a gora jest wiecej wszystkiego bo do konca trzyma to 0.5b zamist spadac do 0.3b, gdyby z dolu dmuchnac 0.9b spadajace do 0.6b przy odcieciu, wykres ten by wygladal zupelnie inaczej.

O przykladowo tak smile.gif K03 + Pb98



--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Thu, 12 Jan 2017 - 07:57
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(Pazdanek @ Wed, 11 Jan 2017 - 17:26) *
Tak, tzn rozumiem i nie rozumiem biggrin.gif
Mówimy o serii np. AGU tak?
Bo jeśli by dac K03s, wtryski większe itd itd...i ostatecznie moc 220 koni to pewnie inaczej by to wyglądało czy sie myle?

chodzi o to, że moc jest funkcją matematyczną momentu obrotowego - co powiedział Spychu. Nie istnieje taka sytuacja, że tuner 'generuje' sobie w jakimś jednym punkcie 'x' momentu i 'y' koni, a inny nadal w tym samym punkcie zrobi 'x' momentu, ale 'z' koni. Silnik generuje tylko moment obrotowy, a moc jest wyliczana z prostego wzoru. Inaczej - im w danym punkcie auto bedzie miało więcej momentu, tym bedzie miało więcej koni - prosta zależność smile.gif Nie da się inaczej. Tuner po prostu musi zadbać o to, żeby przyrost momentu w funkcji obrotów był jak najlepszy przez cały zakres, żeby tych Twoich koni smile.gif było jak najwięcej przez cały przebieg.



--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Thu, 12 Jan 2017 - 18:59
Post #38


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





No ok niby wszystko rozumiem, ale na wykresie od Spycha widać że jednak trochę inaczej ta moc wychodzi niż na moich przykładach, skąd te różnice?
No bo np tuner przywali 1,1 bara, będzie 295 nm a moc może wyjśc tylko 175 koni bo np przytkany katalizator tak czy nie?

To jak to wygląda? Tuner absolutnie nie ma wpływu na moc? trochę chyba ma odpowiednio momentem sterując czy niezupełnie?


A jeszcze pytanie bo się nie dowiedziałem czy warto jakieś stożki montować? wkładki K&N itd? albo zawór blow off czy seria DV oraz filtr Knecht powietrza są w 100% wystarczające do dobrego strojenia z serii 150?

Generalnie zastanawiam się jak lepiej - duże uderzenie z dołu, duży boost od początku ale pewnie słabsza moc max? czy bardziej spokojnie płasko ale i moc ciut wyższa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 12 Jan 2017 - 19:10
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Niech ktos sprawdzi Twój silnik ile on jest wart bo może zamiast chipowania lepiej zająć się stanem ogólnym. I jeżeli wszystko ok to pojedz na ten program i powiedz fachowcowi o co Ci właściwie chodzi. Z tym silnikem nie ma problemu bo rolnicy w szopach juz umieja je chipowac wink.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Thu, 12 Jan 2017 - 19:24
Post #40


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Rolnicy w szopach je stroją? to ciekawe czemu u siebie w dużym mieście (500 tys mieszkańców) nie potrafie znaleźć firmy która to robi? TFSI robi każda 1,8T prawie żadna + TDI owszem. Musze jechać 250 km na głupi program.
A co do stanu ogólnego no to ja nie mam żadnych problemów - turbo nowe (poprzednik zmieniał) wymienił DV, cały układ zapłonowy, nowy olej, filtry.

Dobra koniec tematu coś wymyslę najwyżej będę jeździł 169 konnym też coś poczuje biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 10:28