Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  « < 20 21 22 23 24 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Seat Toledo II 3.6 Turbo, 4x4 Dsg R36 turbo
jackkpl
post Thu, 13 Oct 2016 - 15:32
Post #421


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Jacek6804 @ Thu, 13 Oct 2016 - 15:11) *
Planuję w.zimę z nim ruszyć, ale zobacze jak to z.czasem będzie.



Niby tak, aczkolwiek nie biggrin.gif
Podczas pracy olej jest w relacji zawór-uszczelniacz, a uszczelniacz-prowadnica jest sucho, a wlasciwie powinno być, wtedy uszczelniacz siedzi sztywno. Dla testu ściągnąłem uszczelniacz nasmarowany olejem w calosci, to praktycznie palcami zszedl, a suchy z dużym problemem.


Ekspertem nie jestem, raz w życiu zakładałem uszczelniacze i musiałem je wbijać trzonkiem młotka. Czy nasmarujesz czy nie, to w głowicy olej będzie i wszystko jest mokre. Może pomyliłeś uszczelniacze (róźnią się wydechowe i ssące)?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 13 Oct 2016 - 15:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jacek6804
post Thu, 13 Oct 2016 - 15:36
Post #422


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Wszystkie są jednakowe. Na sucho bardzo ciezko wchodza, wpycham je przez dopasowana nasadkę 12sto katna. Z olejem wchodzily "jak w masło" wiec na 99" to wina tego ze posmarowałem kiedyś je olejem całe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 13 Oct 2016 - 16:10
Post #423


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Rowniez w 99% przypadkow smarowalem prowadnice olejem.Generalnie jak tego nie zrobisz to bardzo czesto mozna je uszkodzic.Ale fakt,ze czasem zdarzaja sie takie modele w ktorych lepiej tego nie robic.Bo uszczelniacze wchodza z bardzo malym oporem.Czasem moze to byc wina tego ze to zamiennik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Thu, 13 Oct 2016 - 16:24
Post #424


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(addam24 @ Thu, 13 Oct 2016 - 16:10) *
Rowniez w 99% przypadkow smarowalem prowadnice olejem.Generalnie jak tego nie zrobisz to bardzo czesto mozna je uszkodzic.Ale fakt,ze czasem zdarzaja sie takie modele w ktorych lepiej tego nie robic.Bo uszczelniacze wchodza z bardzo malym oporem.Czasem moze to byc wina tego ze to zamiennik.

Wczesniej miałem victor reinz a teraz kupiłem erling dla odmiany, praktycznie identyczne są. Chciałem w aso kupic teraz, ale 24zł za uszczelniacz to lekka przesada moim zdaniem, gdzie zamiennik kosztuje ok 2zł a przy 24szt robi się ladna sumka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FUFU
post Thu, 13 Oct 2016 - 21:01
Post #425


Rookie
Dołączył: Sun, 29 July 2012





erling miał partie felernych w robocie miałem przypadek na zwykłej astrze 1.4 na osiem, osiem zerwało wleciał victor i jest w porządku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Fri, 14 Oct 2016 - 14:30
Post #426


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(FUFU @ Thu, 13 Oct 2016 - 21:01) *
erling miał partie felernych w robocie miałem przypadek na zwykłej astrze 1.4 na osiem, osiem zerwało wleciał victor i jest w porządku

U mnie właśnie victor spadł, ale tylko na wydechowych, na ssacych moze tez spadały a później je zaciągalo biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Wed, 19 Oct 2016 - 18:20
Post #427









Gratuluję zapału do pracy i podziwiam.

Daj znać kiedy będziesz we Wrocławiu, chętnie obejrzałbym auto na żywo.

Powodzenia !


Jeśli chodzi o nie trzymanie boostu to sprawdź jeszcze wężyki między wtryskami LPG a kolektorem. Te samozaciskające opaski mogą być nie wystarczające przy doładowaniu 1b. Lepsze będą tradycyjne "na śrubkę". Sprawdź też wkrętki w kolektor, tam często jest mało gwintu i pojawiają się nieszczelności. Osadzałeś je na klej?

Sprawdź też same wtryskiwacze: podłącz kompresor do dyszy wtryskiwacza i zapodać ciśnienie 1,5 bara (jakbyś chciał przedmuchać wtryskiwacz pod prąd). Niektóre wtryski LPG nie nadają się do doładowanych auto.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Wed, 19 Oct 2016 - 19:50
Post #428


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Dysze w kolektor wkrecone na klej do gwintow, wiec szczelne, wtryski nawet jak by puszczaly to nie cofnelo by przez parownik. Spadki doładowania byly juz przed montażem lpg. I ogolnie chyba wyrzuce lpg całkiem, a za hajs za instalke posmigam tydzień na Pb biggrin.gif Bo mając lpg wiecej wydaje na paliwo niz na samym Pb. Bo mam jeszcze drugie toledo, tyle ze 1L 2.0 ABF w sekwencji i pali mi max 12lpg przy ostrej jeździe więc grosze. A ja się łudze ze r36t w lpg tez jest eko i jezdze nim na codzień, a w rzeczywistości pali pół na pół Pb i LPG, a jeżdżę duzo wiecej, więc oszczędność żadna.
Ogolnie dla auta teraz czasu brak, ale uszczelniacze zmieniłem juz wszystkie, jeszcze nie odpalalem bo turbo i baran wyjete.
Układ paliwowy przerabiam końcu na surge tank, ale tez musze jeszcze czekać az.gościu dotoczy mi zaslepke do surge tanka, bo mam kupiony surge, na 2x 044 bosch zanurzane w nim, ale 2x044 nie potrzebuję narazie. Ogolnie staram się ogarniać teraz wszystko tak, by coś zrobić, a autem nie wyjechac z garażu narazie, bo jak stoi to jakoś kasa lepiej trzyma mi siębiggrin.gif no i listopad korekta a zima haldex.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sat, 29 Oct 2016 - 14:42
Post #429


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Mały Up.

Zmiany:
- wpadł koc na turbo
-dodatkowa warstwa bandaża na baran
-Filtr K&N RE-0870
-Dolot od turbo do filtra 102mm (4 cale)
-Wyszlifowany i dotarty zawór WG do gniazda w baranie (by mieć 100% pewność że WG nie przepuszcza)
-splanowana płaszczyzna barana i muszli turbosprężarki, bo znów wydmuchnęło miedzianą uszczelkę spod turbo.
-uszczelka pod turbo dorobiona na zamówienie
-nowy pasek alternatora, bo stary piszczał coś już.
-wymieniona łapa skrzyni biegów, bo już gwinty pozrywały się od ciągłego wyjmowania i wkładania silników smile.gif













Zostało jeszcze założyć Surge Tank (kupiłem taki na 2x bosch 044 by w przyszłości nie pluć sobie w brodę że brak miejsca na dodatkową pompę) Ale ciągły brak czasu:/ I Zrobić nową, większej średnicy listwę paliwową i można ruszać na początku listopada na korektę smile.gif

Nie wiem jak teraz jest z odcinaniem mocy po przepince biegu itp. Bo nie sprawdzam do puki nie zrobię korekty. Namęczyłem się teraz z silnikiem i nie chce czegoś rozjebać przed korektą smile.gif

Jeszcze takie pytanko, orientuje się ktoś czy dostanę termostat w ASO który otwiera się wcześniej niż orginalnie?Bo czy jadę spokojnie przy 0stopni, czy upalam w lato, ciecz i tak mam nie mniej jak 93 stopnie, a wentylatory chodzą. Jeszcze pytanie do osób siedzących w VW Elektryczna pompka silnika jest sterowana przez sterownik silnika czy sterownik wentylatorów?
Z góry dzięki za odp.
Na koniec filmik z dźwiękiem jak psiuka w dolot 4" przy zmianie biegów.
https://youtu.be/-l7TRQ0AVS4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 29 Oct 2016 - 15:32
Post #430


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





na początku lipca? podłogę chcesz jeszcze zmienić przed korektą?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sat, 29 Oct 2016 - 15:37
Post #431


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(siewcu @ Sat, 29 Oct 2016 - 15:32) *
na początku lipca? podłogę chcesz jeszcze zmienić przed korektą?

pomyliłem się wink.gif na początku listopada, tylko z Jackiem muszę się konkretnie umówić jeszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qwertex
post Wed, 28 Dec 2016 - 19:17
Post #432


Rookie
Dołączył: Sun, 21 June 2015





co tam?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 28 Dec 2016 - 19:47
Post #433


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Widza kolega bw 300sx szuka tylko ktore 362 ? 366 369 ?


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Fri, 30 Dec 2016 - 07:58
Post #434


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Aktualnie auto stoi bez silnika, kół, hamulców, czeka na mój czas którego na razie nie mam, nie mam czasu zrobić też UP.
Generalnie chcę założyć turbo na większy potencjał, bo wpada felga 19" i napęd 4x4 i boje się że auto się zamuli smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 30 Dec 2016 - 08:36
Post #435


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Do takiej pojemnosci smialo mozna ladowac sxe 9180 na jakimś twin scrollu.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Fri, 30 Dec 2016 - 11:29
Post #436


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





Jeśli mogę coś doradzić to zrób to porządnie na bw serii S. Tania i daje radę. Chyba ,że masz budżet to składaj na PTE wtedy będzie kozacko. Poskładaj to porządnie aby się nie rozkręcało i dmuchało zawsze a nie raz na 10. Wtedy auto zacznie jechać bo takie r36T ma taki potencjał , że będziesz ograniczał moc ze względu na napędy i cała reszte . Tylko ,że jak zacznie to jechać to takie łapki , aluminiowe gwinty bedą się rwały na potege. Ja u siebie w 1.8t już dawno mam to obspawane i stalowe tuleje powrzucane gdyż na serii tak jak u Ciebie to nie dawało rady. Nie mówiąc już o łapach bo od tego zaczynałem. Postrzelasz ze sprzegła to sam zobaczysz jak to śruby zaczną się urywać gwinty itp. Dlatego przygotowanie takich niuansów jest bardzo ważne bo ja w "marnym 1.8t" mam wszystko przerobione a co mówiąc przy 2x większej pojemności.
Pamietaj o tym bo jak wreszcie kiedyś zrobisz moc to abyś nie miał problemów z takimi pierdołami bo lepiej pisać o tym co auto pojechało niż gdyby nie to ,że się urwało....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 30 Dec 2016 - 12:50
Post #437


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(Pawel-2005 @ Fri, 30 Dec 2016 - 11:29) *
Jeśli mogę coś doradzić to zrób to porządnie na bw serii S. Tania i daje radę. Chyba ,że masz budżet to składaj na PTE wtedy będzie kozacko. Poskładaj to porządnie aby się nie rozkręcało i dmuchało zawsze a nie raz na 10. Wtedy auto zacznie jechać bo takie r36T ma taki potencjał , że będziesz ograniczał moc ze względu na napędy i cała reszte . Tylko ,że jak zacznie to jechać to takie łapki , aluminiowe gwinty bedą się rwały na potege. Ja u siebie w 1.8t już dawno mam to obspawane i stalowe tuleje powrzucane gdyż na serii tak jak u Ciebie to nie dawało rady. Nie mówiąc już o łapach bo od tego zaczynałem. Postrzelasz ze sprzegła to sam zobaczysz jak to śruby zaczną się urywać gwinty itp. Dlatego przygotowanie takich niuansów jest bardzo ważne bo ja w "marnym 1.8t" mam wszystko przerobione a co mówiąc przy 2x większej pojemności.
Pamietaj o tym bo jak wreszcie kiedyś zrobisz moc to abyś nie miał problemów z takimi pierdołami bo lepiej pisać o tym co auto pojechało niż gdyby nie to ,że się urwało....


+1 !! Chociaz wydaje mi sie, ze o takich rzeczach nawet nie powinno sie mowic tongue.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 30 Dec 2016 - 14:04
Post #438


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Powinno tongue.gif lepiej odrazu zrobić pancernie niż się bujać od awari do awari.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 30 Dec 2016 - 14:14
Post #439


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(RasPL @ Fri, 30 Dec 2016 - 14:04) *
Powinno tongue.gif lepiej odrazu zrobić pancernie niż się bujać od awari do awari.

Nie powinno, w sensie powinno to być oczywistością dla budującego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 30 Dec 2016 - 14:34
Post #440


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





No nie wiem czy oczywistością jest pogłębianie gwintów, zakładanie śrub M16 zamiast M12 i inne wymiany. Do tego dochodzi się z czasem lub sztabem 100 inżynierów.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  « < 20 21 22 23 24 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 13:59