Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Dynamiczne autko 125 tys brutto +-
DSTurbo
post Sun, 14 Feb 2021 - 20:42
Post #21


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Wiem, że 135i nie w coupe, źle napisałem miało być nie musi być coupe a propo 135, 335. N55 leciwe ale daje rade, do b58 na turbinach mahle dopiero teraz pojawiły się wirniki, żeby podejść pod 550, do tej pory nie było opcji. Co do dazy to fakt, to już fabrycznie ładnie leci i potencjał 600+/700+(duże koszta). Ja niestety nawet nie patrzę na dążę, bo poza budżetem i się będę musiał zadowolić 4 cylindrami.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 14 Feb 2021 - 20:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Sun, 14 Feb 2021 - 20:46
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





CYTAT(DSTurbo @ Sun, 14 Feb 2021 - 20:42) *
Wiem, że 135i nie w coupe, źle napisałem miało być nie musi być coupe a propo 135, 335. N55 leciwe ale daje rade, do b58 na turbinach mahle dopiero teraz pojawiły się wirniki, żeby podejść pod 550, do tej pory nie było opcji. Co do dazy to fakt, to już fabrycznie ładnie leci i potencjał 600+/700+(duże koszta). Ja niestety nawet nie patrzę na dążę, bo poza budżetem i się będę musiał zadowolić 4 cylindrami.


135 jest tak brzydkie, że nie mógłbym na nie patrzeć i te 6 cylindrów nic tutaj nie zmieni wink.gif 235/240 wydaje się być w miarę sensowne, chociaż to nie jest takie typowe coupe w typie auta sportowego wizualnie jak audi tt. Wiem jednak, że haldex radzi sobie raczej lepiej niż xdrive, plus audi jest tańsze w serwisowaniu masa zamienników z grupy vag.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sun, 14 Feb 2021 - 21:14
Post #23


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Czyli generalnie pozostało szukanie ty nowej budzie z padniętym silnikiem i SWAP dazy:d


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 14 Feb 2021 - 21:23
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





CYTAT(DSTurbo @ Sun, 14 Feb 2021 - 21:14) *
Czyli generalnie pozostało szukanie ty nowej budzie z padniętym silnikiem i SWAP dazy:d


z padniętym to nie wink.gif bo można sprzedać silnik ze skrzynia w okolicy 10-15tys zł Swap daza/dnwa 30tys + skrzynia dq500 i koszty swapu to 50tys łącznie. Minus silnik to 35-40tys by kosztowało plus 8s minimum 100tys. Za okolice 150tys +- można mieć 2.5 w nowej budzie, ale to też zawsze będzie swap, sam silnik drogi. Spokojnie rozważam sobie różne opcje. Chyba, że faktycznie z padniętym silnikiem, nadwozie bez wypadku i mały przebieg, ale to pewnie rzadkość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sun, 14 Feb 2021 - 21:25
Post #25


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Nie wiem skąd jesteś, ale na Śląsku chłopaki z Pitstop Będzin w dobrych pieniądzach ogarniają takie swapy, chyba,, że sam będziesz robić.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 14 Feb 2021 - 21:31
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





i zapomniałem w kryteriach dodać, żeby auto po lekkich modach robiło 300kmh/ i przy 140km/h miało okolice 2500 obrotów lub mniej wink.gif do tego spalanie przy oszczędnej jeździe poniżej 10 litrów, by miał jakiś zasięg. Mam też 2.0 z 7 biegówką to pali przy 90km/h okolice 6 litrów przy 140 8.7 seria czy 400 koni pali przy spokojnej tak samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sun, 14 Feb 2021 - 22:13
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Niskie wyniki spalania to 4 cylindry z turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 14 Feb 2021 - 22:39
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Spalanie nie jest kryterium podstawowym, ale nie chce 20 w mieście czy 15 przy 140km/h jak w r8 wink.gif v10.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 15 Feb 2021 - 07:43
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(rwtnt @ Sun, 14 Feb 2021 - 20:26) *
w tym problem, że nie jesteś w stanie podać nic merytorycznie sensownego jako przykład. BMW 235 było sensowną propozycją, tylko ciężko o coś na rynku wtórnym. Panamera za 125tys zł? hmm nie dziękuję postoję to nie jest nawet budżet na nowego golfa gti, a co dopiero panamery, która zabija kosztami utrzymania.

Czym jeździsz wiesz jakie są koszty serwisowe panamery? Znajdź mi sensowną propozycję poza leciwą limuzyną klasy premium ważącą 2tony +.....

dlatego właśnie napisałem, że strach zaproponować coś innego niż Audi, a decyzja już dawno została podjęta laugh.gif

Serwis jak serwis - przynajmniej można zrobić koszty biggrin.gif Pisałem tylko o swoim osobistym zdaniu - Audi bym nie brał, bo to rebrandowany Golf. Całe podwozie, układ kierowniczy, silnik - wszystko z Golfa. Po co kupować Audi TT, skoro Golf jeździ dokładnie tak samo.
moja ulubiona strona, która działa na 'miłośników marki' jak płachta na byka:
https://zeperfs.com/en/duel5556-6711.htm

Trudno polemizować z suchymi faktami.

A skoro i tak celujesz w 400KM, to dlaczego od razu nie kupić Porsche, które ma bazowo 400-500KM, a podwozie i nadwozie zaprojektowane są do prędkości 300+?

Pisałem wcześniej - chcesz Audi, bo pewnie ci się podoba linia nadwozia, czy opinia o marca. Cokolwiek, ktokolwiek napisze innego, i tak się spotka z wyparciem, napiszesz o jakiś wadach, które można znaleźć przy dowolnym aucie, a jak już braknie pomysłów, to się posypią epitety, że się nie znam na samochodach i nigdy nie miałem Porsche, więc co ja mogę wiedzieć. Tyle tylko, że jednak na rynku używanym są dostępne Panamery w zakładanym budżecie, a skoro są, to znaczy, że ktoś je kupuje i jemu konkretnie nie przeszkadzają wysokie koszty serwisowania, bo ceni inne atuty tego pojazdu.

Także życzę Ci serdecznie udanego zakupu 4-letniego Audi TT, z przebiegiem do 50kkm, z normalną fakturą VAT. Najważniejsze, żebyś ty był z niego zadowolony.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 15 Feb 2021 - 08:19
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(MisioLBN @ Sun, 14 Feb 2021 - 20:30) *
Co do Twojego s8 to sam sie bije z myślami czy nie kupić xD ale powiedziałem sobie że do listapada nie kupuje auta. No i ciagle sobie powtarzam zamiast wywalac 130k na auto które zrobi 5kkm w ciagu roku i bedzie na zasadzie mam fajne audi w garażu to mogę jednak nadpłacic kredyt na mieszkanie... No ale serce krzyczy kup s8 xD

Zapraszam, do ceny sie dogadamy, posmigasz rok i sprzedasz bez straty


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 15 Feb 2021 - 09:26
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 15 Feb 2021 - 07:43) *
dlatego właśnie napisałem, że strach zaproponować coś innego niż Audi, a decyzja już dawno została podjęta laugh.gif

Serwis jak serwis - przynajmniej można zrobić koszty biggrin.gif Pisałem tylko o swoim osobistym zdaniu - Audi bym nie brał, bo to rebrandowany Golf. Całe podwozie, układ kierowniczy, silnik - wszystko z Golfa. Po co kupować Audi TT, skoro Golf jeździ dokładnie tak samo.
moja ulubiona strona, która działa na 'miłośników marki' jak płachta na byka:
https://zeperfs.com/en/duel5556-6711.htm

Trudno polemizować z suchymi faktami.

A skoro i tak celujesz w 400KM, to dlaczego od razu nie kupić Porsche, które ma bazowo 400-500KM, a podwozie i nadwozie zaprojektowane są do prędkości 300+?

Pisałem wcześniej - chcesz Audi, bo pewnie ci się podoba linia nadwozia, czy opinia o marca. Cokolwiek, ktokolwiek napisze innego, i tak się spotka z wyparciem, napiszesz o jakiś wadach, które można znaleźć przy dowolnym aucie, a jak już braknie pomysłów, to się posypią epitety, że się nie znam na samochodach i nigdy nie miałem Porsche, więc co ja mogę wiedzieć. Tyle tylko, że jednak na rynku używanym są dostępne Panamery w zakładanym budżecie, a skoro są, to znaczy, że ktoś je kupuje i jemu konkretnie nie przeszkadzają wysokie koszty serwisowania, bo ceni inne atuty tego pojazdu.

Także życzę Ci serdecznie udanego zakupu 4-letniego Audi TT, z przebiegiem do 50kkm, z normalną fakturą VAT. Najważniejsze, żebyś ty był z niego zadowolony.


Golf nie jeździ tak samo tt 8j ma sztywność nadwozia zbliżoną do porsche caymana... prawie całe nadwozie z aluminium. TT 8s jest jeszcze o 26% bardziej sztywny niż 8j. Oczywiście auto bazuje na golfie, ale jeździ się nim inaczej i to czuć. Jeździłeś np tt rs 8j chociaż?

TT też spokojnie jest zaprojektowane na 300 +- i jest całkowicie stabilne. W salonie też można kupić opcję 280km/h w tt rs. Golf ma gorsze aero i zwykle waży 100-200kg więcej w zależności od opcji. W prawdziwym świecie te auta jednak jeżdżą trochę inaczej niż na zepfers.

Po co mi piszesz o panamerze do której bedę musiał dołożyc kilkadziesiąt tysięcy na pakiet startowy, wiem jakie są ceny części i roboczogodziny w aso. 3 lata temu jak oddawałem ze znajomym macana turbo, to 1h to było 650 netto jak dobrze pamiętam. Zarabiasz 650zł na godzinę średnio?

Dwutonowa limuzyna nie wpisuje się w coupe 1500kg+- i 4x4.

Robienie kosztów... już pominę widzę, że nigdy nie prowadziłeś działalności gospodarczej. Zakupy to się robi jak jest tobie coś potrzebne i ciebie stać. Upraszając od 10tys odliczysz sobie 2600zł, ale ciągle wydałeś 7400zl, więc lepiej nic nie kupować i mieć 7400zł w portfelu, chyba, że to obracanie długiem, ale zakup luksusowych aut nie powoduje zwykle zarabiania pieniędzy, jeśli są one typowo na prywatny użytek.

Odwracasz kota ogonem padła sensowna propozycja bmw 235/240. Zamiast się wykręcać podaj coś podobnego, a nie panamerę 10 letnią z silnikiem 4.8 v8.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 15 Feb 2021 - 09:39
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Volvo S60 T6 3,0 AWD, najlepiej 350 Polestar, ale znalezienie takiego moze byc ciezkie. Masa 1700kg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 15 Feb 2021 - 09:49
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





CYTAT(ju-by @ Mon, 15 Feb 2021 - 09:39) *
Volvo S60 T6 3,0 AWD, najlepiej 350 Polestar, ale znalezienie takiego moze byc ciezkie. Masa 1700kg.


Patrzyłem na otomoto, ani jednego z europy z silnikiem 3.0. Polski rynek płytki na ciekawe auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 15 Feb 2021 - 12:38
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Jak okolice 1700 kg interesują to c43 amg wg autocentrum waży poniżej tej wartości. Tylko że ponad 150 trzeba szykować co najmniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 15 Feb 2021 - 12:42
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jak już 150tys + to wtedy jakoś się przebiedzić i wołałbym za 0,5 roku czy rok rs3 złapać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 22:05