Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> [250k zł] Szybkie nowe auto, a może używka z USA
Honada
post Fri, 27 Nov 2020 - 17:39
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Bullitt ma sztywniejsze nastawy zawieszenia od GT i ma donośniejszy dźwięk silnika w kabinie. To co oferuje wydech wersji GT w trybie sportowym lub torowym naprawdę wystarczy.

Stinger GT to auto z charakter, o ile masz opcjonalny wydech. Miałem takiego, brzmi świetnie i naprawdę daje frajdę ze sportowej jazdy na winkalach. To już nie jest to, co było z początku. Oczywiście ustępuje osiagami Mustangowi czy RS3, ale koniecznie sprawdź jak jeździ. Jeśli jesteś z Warszawy, to jedź na Aleję Katowicką 70 do salonu Kia. Tam powinni załatwić Ci auto do jazdy (zadzwon do nich wcześniej, bo teraz z tym covidem to nie wiadomo... 22 739 85 20).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Nov 2020 - 17:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prnit
post Fri, 27 Nov 2020 - 18:24
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Jesli mogę coś podpowiedzieć to może nowe audi S3, 300km z potencjałem na 500 jak będziesz chciał dłubać to temat znany i bardzo łatwy do zrobienia co czyni z tego auta bardzo szybką zabawkę. Wnętrze dziś oglądałem i jest miazga, rewela. W wersji Sedan i chyba edition one można wyrwać do 250 takie auto w pakiecie czarnym z dużą ilością dodatków, piękne autko. Jezdziłem też A45 Amg S i sorry ale tym się nie da jezdzić na codzień, głosno jak cholera nawet na comforcie, do tego comfortu to tam nie ma. Auto piękne, środek też fajny ale na codzień nie wyobrażam sobie tym jezdzić..moze też dlatego ze nie mam już 20 lat smile.gif z tych wymienionych brałbym nowe S3 bo i wygląda i jezdzi jak trzeba no i środek nowoczesny. Bullit chyba też fajny ale to jednak RWD, niestety u nas RWD i 450KM nie ma zupełnie sensu według mnie, bedziesz miał trakcje 5 miesięcy w roku..w takim S3 trakcje masz 10 miesięcy w roku. Jedz sobie obejrzyj to S3. Polecam.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zurad1
post Fri, 27 Nov 2020 - 20:39
Post #23


User
Dołączył: Fri, 13 December 2019





Dla mnie GT jest numerem 1.

v8 > 4 cylindry (do tego tak mocno wysilone)

Oczywiście, zarówno s3 czy a45 w mieście będą równie szybkie a nawet szybsze niż mustang (0-100), ale 100-200 to już zupełnie inna bajka. Dochodzi kwestia praktyczności, jeśli żyjesz w systemie 2+1 to mustang będzie raczej słabym wyborem (niestety), chyba, że masz jeszcze coś innego do jazdy z rodziną.

Złotym środkiem może być własnie rs3 albo 340i (może jakieś demo?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sat, 28 Nov 2020 - 05:14
Post #24


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Jeździłem Kia, ale wydanie 240 tys na Kijanke uznałem za średni pomysł.
Wybrałem rocznego Mercedesa C43 AMG. Super auto.
Tylko, że było to 3 lata temu.
Teraz C klasa W205 niedlugo będzie zmiany zmiana będzie na W206.
Fajnie, bo poliftowy C43 AMG ma 390KM, niestety Mercedes odleciał z cenami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alus78
post Sat, 28 Nov 2020 - 08:10
Post #25


Rookie
Dołączył: Thu, 04 May 2006
Skąd: Katowice





Miałem podobny dylemat, budżet trochę mniejszy , jeżdżę więcej miasto niż trasa .
Brałem tylko nowe auto pod uwagę , chce mieć spokój smile.gif, przedłużona gwarancja , po 3 latach sprzedaż z gwarancja zdecydowanie łatwiejsza .
Zamówiłem S3 sedan ale nie zgodzę się z tym jak ktoś wcześniej pisał o super wnętrzu , plastiki bardzo słabe jak na premium- szczególnie drzwi i bardzo szeroki tunel środkowy - prawa noga nienaturalnie ustawiona , jak dla mnie smile.gif
Ale po przeliczeniu kosztów s3 wygrało , kupiłem bardziej rozumem niż sercem .

Serce by wybrało M2 comp, niesamowite auto , ale poza moim budżetem . Wydaje mi się ze w zeszłym roku na wyprzedaży rocznika było do kupienia z rabatem 23%.

Stingera odpuściłem ze względu na utratę wartości .

Rs3 - 8 lat produkcji modelu zrobiło swoje . Kupując nowe auto chce trochę świeżości. smile.gif

Mustang - ma swój klimat , super dźwięk , na trasie tez mi się fajnie jeździło , ale po mieście ze względu na trakcje ( przynajmniej w moich rękach smile.gif nie tak dynamiczne jak pozostałe . Wnętrze tez mi nie pasowało.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Sun, 29 Nov 2020 - 08:09
Post #26


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Jak nie znajdziesz nic ciekawego to za 230 oddam moje M2C z 27k przebiegu (skrzynia manual)-oczywiscie cesja leasingu/FV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 04 Dec 2020 - 04:47
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





lexus rcf?
https://allegrolokalnie.pl/oferta/lexus-rc-f-v8


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kososki
post Fri, 04 Dec 2020 - 11:32
Post #28


User
Dołączył: Sun, 03 February 2008





wspominałem, że na używkę chciałbym przeznaczyć mniej (powiedzmy bardziej 150k zł), także RCF odpada (pomijam, że jest na fv vat marża).

Chwilowo temat stoi w miejscu, nie miałem czasu odwiedzać salonów, nikt też nowy nie odpisał mi na rozesłane zapytania.

Mimo wszystko sytuacja się trochę wyklarowała.

Mercedesa A45S odrzucam po obejrzeniu testu Autowizji na YT. Myślałem, że ten samochód ma dwie zasadnicze wady, małą pojemność silnika w porównaniu do konkurencji i brak brzmienia wydechu. Okazuje się jednak, że w tej cenie nawet 4 końcówki wydechu są fejkowe, a jakość wnętrza to żadne premium.

Kię planuję jeszcze odwiedzić (jak znajdę czas), ale raczej nie będę chętny położyć 250k zł za Stingera. Gdyby dało się zejść w okolicę 225k zł (wraz z customowym wydechem od MG) to jeszcze byłby to deal do rozważenia, ale za 250k zł to już wolę kombinować z M340i za 260k+.

W dużym skrócie na placu boju został Mustang GT z automatem (oglądałem ostatnio na YT filmik porównujący skrzynie manualne i automatyczne, przedlifta i polifta) i w sumie automat wygrywa osiągami, także Bullitta raczej odpuszczę.
Jeśli natomiast nie uda się znaleźć wartej uwagi oferty (czyli na pewno nie 2-letniej wyprzedaży rocznika w cenie katalogowej), ani ładnej sztuki do sprowadzenia z USA, to wariantem awaryjnym (również najbardziej ekonomicznym) jest Audi S3. Już teraz widzę, że brokerzy wystawiają oferty z 20% rabatem, więc za ok. 200k zł, a nawet mniej, można mieć bardzo przyjemny konfig.

No nic, temat wciąż otwarty, muszę poszukać więcej informacji odnośnie tej skrzyni A10 w Mustangu GT, bo chyba dość problematyczna jest.
Wie ktoś może coś więcej o tej skrzyni? Czy została poprawiona? Jaki element jest problematyczny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Fri, 04 Dec 2020 - 12:11
Post #29


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Mustanga sprzedasz po pół roku - bliski kumpel miał, to nie jest wóz zaprojektowany na Europę smile.gif silnik i automat fajny ale reszta w tym aucie jest duuuuża smile.gif

Kia bez sensu, w tym tygodniu po toruńskiej starówce jeździła taka biała i pierdziala wydechami smile.gif ludzie śmiali się że odpadł wydech z Koreańca smile.gif

A45S to super wóz, nie oglądaj YouTube tylko idz do salonu i pojezdzij, samochód jest o wiele szybszy niż poprzednia wersja, może cichszy - ale to wina regulacji UE i pewnie przede wszystkim GPF”a. Tryb drift działa znakomicie smile.gif wnętrze jest o wiele bardziej premium niż w fordzie i kii, nie ma co porównywać. Dodając do tego ze trafisz go za 240 to jest okazja wink.gif bo nowy golf 8R kosztuje w ładnej konfiguracji tyle samo - a to tylko 310 konny golf.


W używkach skupiłbym się na AMG - poszukaj c63 - za 150 będzie piękny stan z Japonii i jeszcze zostanie 100 na tuniing/serwis. Samochód da 100x więcej frajdy niż powyższe i dźwięk silnika miażdży system. A, i może być praktycznym kombi smile.gif


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 04 Dec 2020 - 12:28
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





A45 amg s cichszy?? jezdziłem salonowym autem ze wszystkimi opcjami włączonymi na comfort i sorry ale jesli nie masz 20 lat to tym się jezdzić na codzień nie da. Wydech buczy, auto jest głośne jak cholera. S3 jest najbardziej uniwersalnym autem które i będzie szybkie i super zrobione w środku i fajnie wygląda na zewnątrz. Bulltt nie wiem, chyba najważniejsze jest to że takie S3 będzie zawsze szybsze od bullita przez napęd haldex....może w Californi nie, ale w PL przez 9/12 na miesięcy napewno tak.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kososki
post Fri, 04 Dec 2020 - 12:44
Post #31


User
Dołączył: Sun, 03 February 2008





na pewno mówisz o dźwięku wydechu, czy ordynarnym dźwięku z głośników?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 04 Dec 2020 - 13:19
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





nie wiem, nie wnikałem co tak buczało jakby był na torze biggrin.gif ustawienia comfort i sprzedawca ustawiał


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sat, 05 Dec 2020 - 10:22
Post #33


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Pisałem o porównaniu obecnego a45s do poprzedniego a45 - szczególnie przedlift był zdecydowanie głośniejszy niż obecny model wink.gif


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sat, 05 Dec 2020 - 18:08
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Hello, już druga strona rozważań a jeszcze nie padły forumowe pewniaki : Opel Insignia GSi FL ani Renault Talisman TCe 225.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Wed, 09 Dec 2020 - 19:08
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





To proste biggrin.gif Tesla biggrin.gif


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kososki
post Thu, 21 Jan 2021 - 16:05
Post #36


User
Dołączył: Sun, 03 February 2008





Odświeżam temat, bo w końcu zbliża się moment zamknięcia rozliczenia starego tematu (wypłaty ubezpieczenia), więc w pełni mogę skupić się na wyborze nowego auta.
Przez ostatnie dni na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.
- Ford Mustang - czekam na ofertę z salonu + kalkulację składki ubezp. na używany, bo obawiam się że wyjdzie jakaś absurdalna ze względu na moje zwyżki AC i temat mimo szczerych chęci trzeba będzie odpuścić.
- Kia Stinger GT - wiem, że narzekałem na nią, ale wersja poliftowa wydaje się ciekawą opcją. Jednak na 99% odpadnie, bo oferta jaką dostałem jest tragiczna - 2% rabatu, beznadziejne finansowanie, drogie ubezpieczenie.
- Audi S3 - w sumie faworyt, jako auto uniwersalne, na które dostałem zaskakująco dobry rabat. Poza tym jak to VWFS, warunki leasingu bardzo dobre, ubezp. w Audi też tańsze. Myślę, że uwzględniając wszystkie czynniki wyjdzie ok. 50k zł taniej od Stingera (a konfiguracja bazowa S3 droższa katalogowo niż Stinger)

Innych opcji w sumie już nie rozważam, bo jednak limit odliczeń podatkowych psychicznie mnie blokuje by grubo przekroczyć 200k zł, a jeśli już miałbym to uczynić to opcja jest tylko jedna - M340i, na które z 20% rabatu mogę dostać.

Piszę tego posta tak naprawdę z pytaniem czy ktoś w Warszawie posiada może S3 8Y (nową generację) i byłby tak dobry pokazać mi auto / przewieźć, bo niestety praktycznie we wszystkich salonach w Polsce nie ma ani jednej sztuki, a ciężko kupić samochód, którego się nawet nie widziało smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Thu, 21 Jan 2021 - 16:51
Post #37


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Krotoski nie ma?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kososki
post Thu, 21 Jan 2021 - 18:04
Post #38


User
Dołączył: Sun, 03 February 2008





wydaje mi się, że dzwoniłem do wszystkich salonów i odpowiedź wszędzie ta sama - nic nie mają. Chyba salon na placu 3 krzyży będzie miał najwcześniej gdzieś w połowie lutego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 21 Jan 2021 - 21:28
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





W zakresie jazdy to możesz się przejechać s3 8v po lifcie z 7 biegową skrzynią. Nie będzie nowego kokpitu ale silnik, napęd wszystko działa bardzo podobnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 22 Jan 2021 - 10:42
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Dobry wybór, siedziałem w S3 na placu i fajnie auto jest zrobione, wygląd srodka wkońcu dobry bo ten ostatni był strasznie bidny, wlasciwie srodek wygląda jak troche mniejszy niż A6 co jest duzym plusem, wedłiug mnie swietny wybór i będziesz zadowolony..o dziwo ten srodek tez nie jest taki malutki, można go spokojnie porównać do A4.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:46