Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opel Astra F 3.2v6 Turbo, ET 11.6 @ 1.6 bar
henry
post Sat, 25 Dec 2010 - 09:58
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





CYTAT(candy81 @ Sat, 25 Dec 2010 - 09:36) *
To jest x25 z kolektorem ssacym od c25
alfy maja najczesciej rostaw na 5x110. fiat i lancia maja 4x98 poza paroma wyjatkami jak np thesis

x25xe a c25xe w calibrze maja ten sam kolektor ssacy wiec bez bajek mi tutaj prosze tongue.gif


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 25 Dec 2010 - 09:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Soundman
post Sat, 25 Dec 2010 - 16:27
Post #22


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 July 2008





Otoz ja tez jestem na 99% pewny ze c25xe a x25xe roznia sie kolkami ssacymi bo do swojej fki z c25 tez bede chcial dorzucic ssaka z X .

No coz witam Marcinie widze ze i tu zawitales biggrin.gif Tylko nick trochu inny niz u nas:)


--------------------
Astra F C25XE+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wavesound
post Sat, 25 Dec 2010 - 21:45
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Gorzów Wlkp





Tak jak napisał henry, w calibrze był jeden rodzaj kolektora ssącego ale dwa oznaczenia silnika w 97 roku zmienili oznaczenie na X25XE choć praktycznie nic sie nie zmieniło Nawet wałki ssące w X25XE z calibry mają oznaczenia "A" (w vectrze "F" i "E"). Ja osobiście nie widze sensu montować kolektora z VB X25XE jeśli klapy nie będą pracować to nic nie da a jest problem, bo haczy o serwo. Ewentualnie od omegi, ale niewiem jak tam wygląda na wysokość bo nie przerabiałem tematu osobiście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Sun, 26 Dec 2010 - 07:38
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





CYTAT(Soundman @ Sat, 25 Dec 2010 - 16:27) *
Otoz ja tez jestem na 99% pewny ze c25xe a x25xe roznia sie kolkami ssacymi bo do swojej fki z c25 tez bede chcial dorzucic ssaka z X .

No coz witam Marcinie widze ze i tu zawitales biggrin.gif Tylko nick trochu inny niz u nas:)


no to cie ten 1% zgubil
flache stawiasz tongue.gif


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Badur
post Sun, 26 Dec 2010 - 11:07
Post #25


User
Dołączył: Sun, 04 October 2009
Skąd: Gliwice





na pewno różnią się też rozrządami smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Sun, 26 Dec 2010 - 20:42
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





CYTAT(Badur @ Sun, 26 Dec 2010 - 11:07) *
na pewno różnią się też rozrządami smile.gif


a co ma rozrzad do kolektora to raz
wiec prosze cie
a dwa rozrzad rozni sie podstawka rolek jedynie, niczym wiecej, chociaz jest pelno sklepow ktore sprzedaja i uparcie twierdza ze jest jeden typ


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sun, 26 Dec 2010 - 20:56
Post #27


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





Szkoda bo fajnie by to wygladalo w budzie od astry GSI .


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Mon, 27 Dec 2010 - 18:39
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





astra obleśna z wyglądu!!!
felgi won!! kiera won!
ale je mechanika... ojoj... a mógł być taki pięny sleeper do niszczenie lancernikufff...
czekam na biturbo i poprawienie jej wyglądu!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ChRzAnIu
post Mon, 27 Dec 2010 - 19:05
Post #29


Super User
Dołączył: Sat, 02 May 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.





CYTAT(AS... @ Mon, 27 Dec 2010 - 18:39) *
astra obleśna z wyglądu!!!
felgi won!! kiera won!
ale je mechanika... ojoj... a mógł być taki pięny sleeper do niszczenie lancernikufff...
czekam na biturbo i poprawienie jej wyglądu!!


No wydaje mi sie ze Marcinowi sie podoba , to jego auto i robi tak jak uwaza .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rijndael
post Mon, 27 Dec 2010 - 19:10
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 23 April 2009
Skąd: z lasu





Założyłbym stalówki albo jakieś czarne alu nie rzucające się w oczy, normalna kierownicę, po za tym bardzo fajnie. wink.gif


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waszka
post Tue, 28 Dec 2010 - 00:02
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 January 2005
Skąd: ScyZZor'kowo





CYTAT(AS... @ Mon, 27 Dec 2010 - 18:39) *
ale je mechanika... ojoj... a mógł być taki pięny sleeper do niszczenie lancernikufff...


Bez przesady wink.gif Żeby niszczyć nią lancerniki to minimum średnia trójka z przodu potrzebna...


--------------------
Nauka jazdy,przygotowywanie do KJS/OES - /Tor Kielce,Ułęż,NMnP/ - pisać PW ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wavesound
post Tue, 28 Dec 2010 - 00:53
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Gorzów Wlkp





Dokładnie tutaj szału nie zrobie, bo przy wadze 1300Kg i 300KM niesamowitych osiągów sie nie spodziewam. Chociaż napewno pare osób sie zdziwi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportmile
post Tue, 28 Dec 2010 - 02:15
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





takie projekty zawsze motywuja mnie do robienia mojego audi. Podziwiam podziwiam i jeszcze raz podziwiam takie osoby jak ty bo kazdy racjonalnie myslalcy kupil by z uk np cos takiego http://otomoto.pl/subaru-impreza-wrx-sti-w...-C16555695.html lub http://allegro.pl/subaru-impreza-wrx-sti-o...1383524691.html a skoro jestes dlubak to poradzisz sobie z przekladka sam i mial naprawde fajne auto ktore bedzie i szybsze i ladniejsze i duzo lepiej prowadzace sie


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Tue, 28 Dec 2010 - 08:13
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





CYTAT(Sportmile @ Tue, 28 Dec 2010 - 02:15) *
takie projekty zawsze motywuja mnie do robienia mojego audi. Podziwiam podziwiam i jeszcze raz podziwiam takie osoby jak ty bo kazdy racjonalnie myslalcy kupil by z uk np cos takiego http://otomoto.pl/subaru-impreza-wrx-sti-w...-C16555695.html lub http://allegro.pl/subaru-impreza-wrx-sti-o...1383524691.html a skoro jestes dlubak to poradzisz sobie z przekladka sam i mial naprawde fajne auto ktore bedzie i szybsze i ladniejsze i duzo lepiej prowadzace sie


nie obraz sie ale jakby kazdy szedl takim tokiem myslenia w tym przypadku co podales to wszedzie by byly takie dzumprezy
i mysle ze nie o to w tym chodzi
a co do wypowiedzi Wazki, ten motor turbo*2 zloi dupsko takiemu subaru bo jak ma nie byc ponad 3 z przodu to na co wsadzac dwie turbiny,i mysle ze kierownik takiego auta dopiero bedzie mial rozkminke co to za astra bo w druge strone zadna nowosc by byla jakby bylo lanie w seryjna astre
i nie mowimy tutaj o TA czy czyms podobnym


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Tue, 28 Dec 2010 - 08:57
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





dokładnie!!
nikt po kiblu typu astra nie spodziewa się 3xx kuni, jak będzie bi turbo to czekam na relację z niszczenia lancerników....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportmile
post Tue, 28 Dec 2010 - 09:07
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





Nie koniecznie bo jest bardzo duzo kultowych aut dostepnych po fajnych cenach. Projekt ambitny dlatego go nie krytykuje tylko czy racjonalny ?
Nawet 350 konna astra niestety nie da rady japonczykowi . Mialem okazje uzytkowac subaraki i w budzie gt z prawie 300 konnym silnikiem sa poza zasiegiem bo nie wierze zeby astra zebrala sie ponizej 4.6 do setki.

p.s. od strony technicznej uwazam ze zakladasz za male sprezarki do tego motoru. Ja rozumiem ze plan to 300 hp ale na k03 po zakuciu nie rozwiniesz skrzydel dalej wiec znowu wydasz x $ za ktore kupilbys sobie kolejnego japonczyka typu celica turbo 4x4. Dla mnie to budowanie to sztuka dla sztuki i tez w 99 r udoskonalalem peugeota 1.8 co prawda rolanda garrosa ale po chwili zrozumialem ze tesknie za swoja madzia gtr. Pozdr

p.s.2 to jako pierwszy wystawiam lancera evo przeciwko astrze.


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Tue, 28 Dec 2010 - 09:37
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





ten silnik w tym samochodzie ma to do siebie że swoje waży a to powoduje dobry start . pamietam jak jeździł chłopak cali z takim silnikiem i mocą 300 pare koni i kręcił okolice 13.2 subaru z tą mocą 13.8. niestety ma to tez swoje minusy typu brak chęci skręcania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wavesound
post Tue, 28 Dec 2010 - 10:51
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Gorzów Wlkp





Z nieracjonalności projektu zdaję sobie sprawę, niestety to so się zaczeło trezba skończyć. Wiadomo, jak każdy wolałbym mieć podkręcone EVO i jak ktoś chciałby sie zamienić to ja chętny wink.gif niestety wszystko rozbija się o budżet. Projekt traktuję bardziej jako wyzwanie, staram się możliwie dużo robić sam. Na marginesie mówiąc mieszkam w Gorzowie Wlkp, mieście w którym najszybszym autem jest civic z H22 pod maską :/ - żałosne. Jak widać tutaj taka astra troche namiesza wink.gif.


Co do wielkości turbin, to większe by nie weszły, pozatym trzeba pamiętać, że to przednia ośka i skrzynia opla, więc moce powyżej 350KM i tak by nie wchodziły w grę (A jak braknie to zawsze jest jeszcze NX)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Wed, 29 Dec 2010 - 14:09
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





CYTAT(Sportmile @ Tue, 28 Dec 2010 - 09:07) *
Nie koniecznie bo jest bardzo duzo kultowych aut dostepnych po fajnych cenach. Projekt ambitny dlatego go nie krytykuje tylko czy racjonalny ?
Nawet 350 konna astra niestety nie da rady japonczykowi . Mialem okazje uzytkowac subaraki i w budzie gt z prawie 300 konnym silnikiem sa poza zasiegiem bo nie wierze zeby astra zebrala sie ponizej 4.6 do setki.

p.s. od strony technicznej uwazam ze zakladasz za male sprezarki do tego motoru. Ja rozumiem ze plan to 300 hp ale na k03 po zakuciu nie rozwiniesz skrzydel dalej wiec znowu wydasz x $ za ktore kupilbys sobie kolejnego japonczyka typu celica turbo 4x4. Dla mnie to budowanie to sztuka dla sztuki i tez w 99 r udoskonalalem peugeota 1.8 co prawda rolanda garrosa ale po chwili zrozumialem ze tesknie za swoja madzia gtr. Pozdr

p.s.2 to jako pierwszy wystawiam lancera evo przeciwko astrze.



do setki to ciężko będzie ośce zrobić 4,6.

Ale z tego co pamiętam jak parę lat temu miałem seryjną bejcę (m3 e36 3.0 4dsedan, zrobiony tylko dolot i udrożnionych wydech z katów 299kuni na hamowni)
TO myślałem że lencer evo 7 albo 8 (nigdy nie umiałem ich rozpoznać) zrobi ze mnie wiatrak. ohmy.gif
Miał takiego właśnie znajomy od którego kupiłem bejcę, oj ile my się naścigaliśmy razem...

Fakt na 2pierwszych biegach lancer odchodził mi 1-1,5 długości, ale po zapięciu 3ciego biegu od razu nadrabiałem straty..
Gtech pokazywał mi 5.2 5.3 0-96, powtarzalnie to było 5,5 0-96. huh.gif

Myślę że w konfrontacji z lancernikiem bądź sti, zabawa zacznie się astrze na 3cim i 4tym biegu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S.A
post Wed, 29 Dec 2010 - 19:39
Post #40


User
Dołączył: Sun, 04 January 2009
Skąd: Pińczów





CYTAT(Sportmile @ Tue, 28 Dec 2010 - 09:07) *
Nawet 350 konna astra niestety nie da rady japonczykowi . Mialem okazje uzytkowac subaraki i w budzie gt z prawie 300 konnym silnikiem sa poza zasiegiem bo nie wierze zeby astra zebrala sie ponizej 4.6 do setki.



p.s.2 to jako pierwszy wystawiam lancera evo przeciwko astrze.




I tu masz z naszego podwórka- wolnossące c20xe o mocy 200 Km vs subaru 300 km

4x4 wolnossące vs Bmw

http://www.youtube.com/watch?v=YkzNEyKoiXk...&playnext=1
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:50