Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> kołkowanie bloku honda tak czy nie?
garnuch
post Wed, 22 May 2019 - 21:19
Post #1


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





siema, jako ze nie robie takich rzeczy na codzien pytam czy po obróbce dołu silnika moge i czy trzeba kołkować tuleje w silniku hondy 1.6 d16y2, bedzie dmuchane 1,3 bara max do 1,5 złożone na vitarach i eaglach, arpy na głowice i td04-19t czyli ok 4 tys bede miał dopiero pełnego boosta, pytam czy ten blok bez kołków bedzie smigał bez problemu czy jednak warto by było dac te kolki, w dziaku zyczą sobie 500 zł za kołkowanie czy jest możliwosc samemu założyc te kołki czy lepiej nie ruszac i jezdzic tak,dzis cały dół pojechał do dziaka na spasowanie i obróbkę i juz mnie wyszło prawie 1500 zł więc nast 500 za kołki to juz sporo jak za sam dół, czy ktos moze podpowiedzieć jak wy to widzicie??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 22 May 2019 - 21:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 22 May 2019 - 22:03
Post #2









Ale cylindry obrabia sie dopiero po kołkowaniu wiec sam ich pozniej nie zakołkujesz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 23 May 2019 - 00:12
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Na pewno chcesz dmuchać 1,5bar z td04, seryjnych śrubach+upg i na vitarach na benzynie? Nie siedzę w temacie uturbionych hond, ale śmierdzi trochę detonacją.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Thu, 23 May 2019 - 08:13
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





Pytaj usera o nicku Fawor o takie sprawy.


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zwinnyzz
post Thu, 23 May 2019 - 20:28
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 23 June 2017
Skąd: malopolska





Mam u siebie w D16Z6 zrobione kołki tak jak robią to hamburgery tzn. gwintowany pręt M10 aluminiowy wkręcony jakieś 2,5cm od górnej płaszczyzny. Łącznie 10 kołków, nie wiem na ile to pomaga i czy w ogóle. Póki co silnik przyjmuje od jakiś 5000km 1.3 bara z holseta hy35w.

CYTAT(Mis @ Thu, 23 May 2019 - 00:12) *
Na pewno chcesz dmuchać 1,5bar z td04, seryjnych śrubach+upg i na vitarach na benzynie? Nie siedzę w temacie uturbionych hond, ale śmierdzi trochę detonacją.

Pb98 cr 8,1:1 afr 11.5 wałek bisi 2.4 i na 1.5b z hy35w przy odcince 7700 zapłon ~17 stopni.

Jedyny problem to podnoszenie glowicy, mam arp2000 i OEM uszczelkę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Fri, 24 May 2019 - 18:48
Post #6


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





CYTAT(zwinnyzz @ Thu, 23 May 2019 - 20:28) *
Mam u siebie w D16Z6 zrobione kołki tak jak robią to hamburgery tzn. gwintowany pręt M10 aluminiowy wkręcony jakieś 2,5cm od górnej płaszczyzny. Łącznie 10 kołków, nie wiem na ile to pomaga i czy w ogóle. Póki co silnik przyjmuje od jakiś 5000km 1.3 bara z holseta hy35w.


Pb98 cr 8,1:1 afr 11.5 wałek bisi 2.4 i na 1.5b z hy35w przy odcince 7700 zapłon ~17 stopni.

Jedyny problem to podnoszenie glowicy, mam arp2000 i OEM uszczelkę.


I tak zrobię jak piszesz, tak a odpowiedz mi styka dzieki
Mis a gdzie ty tam wyczytales ze na seryjnych srubach bedzie składane??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 17 Jun 2019 - 19:00
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nie doczytałem, mój błąd, na ARP będzie okej.
Co do stopnia sprężania celowałbym na pewno poniżej 8,5:1.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Sun, 11 Aug 2019 - 16:34
Post #8


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





siemka, odgrzewam temacik bo problem mam a ze nie chce narazie poruszac reklamacji zwracam sie do was, cały dół silnika jak wyzej pisałem zrobiony u dziaka na ponad 2 tys zł, obróbka obejmowała spasowanie całego bloku z nowymi tłokami YCP 75,5 mm na 5 setek, wywazenie całego układu korbowo tłokowego ze sprzegłem i kolem pasowym, i teraz najwazniejsze zmierzyłem CR i mam po 9 bar na kazdym cylindrze a wydaje mi sie ze troche za malo jak na d16 i na nowych gratach wszystko poskladane, pytanie teraz w czym problem czy w dziaku nie obnizyli mi bloku pod te tłoki które jak sie dzis dowiedziałem są nizsze niż seryjne czy poprostu na nich ma byc taka kompresja, bo kolezka ma na takich samych gratach cisnienie po 14,8 na kazdym garze a ja tylko po 9 i czuje ze auto nie jedzie jak powinno na te 1,3 bara moze przez zbyt duzą komore spalania, jesli tak to zawoze silnik w całosci do poprawy tego bloku bo jak stroiciel mi mowil ze motorsport takie rzeczy powinien wiedziec, co wy na to gdzie szukac przyczyny, jak dzis sprawdzilem tłoki ycp sa symetryczne po obu stronach wiec jak bym nie zalozyl tak bedzie dobrze, a zalozylem strzalka w strone rozrzadu, pewnie zle bo niby vitary zaklada sie odwrotnie, ale skoro są symetryczne to czemu miałoby byc zle?? tego nie czaje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 11 Aug 2019 - 17:51
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Masz 9 barów cisnienia czy CR 9:1 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Sun, 11 Aug 2019 - 19:30
Post #10


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





no wlasnie na próbniku cisnienia mam 9 barów jak wczoraj mierzyłem i na zimnym i na rozgrzanym silniku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sun, 11 Aug 2019 - 19:33
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin






Jeśli motor dobrze poskladany i masz 9b sprezania to cr pewnie z max. 7 a to nie lata 70te rolleyes.gif
Podjedź do jakiegoś zakladu i spr.na innym zegrze


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 11 Aug 2019 - 20:33
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





robiles jakies pomiary wczesniej jakie CR wychodzilo? czy wszystko na pale?


proba olejowa byla? glowica remontowana czy tez na pałe rzucona na blok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Sun, 11 Aug 2019 - 21:35
Post #13


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





sluchaj silnik cały po remoncie wiec nic na pałę nie robione, cały dół u dziaka, głowica tez po obróbce wszystkiego co trzeba bylo wymienic, graty nowe typu uszczelki, simmeringi itd, silnik pracuje jak trzeba równo i cicho, nic nie klepie, swiece praktycznie jak nowe po wyjęciu są szare nie brązowe, ale własnie zastanawia mnie te 9 barów myslicie ze przez błędne spasowanie bloku i tłoków jesli chodzi o wysokość, bo ponoc trzeba zjechac blok o jakies tam dziesiątki do tłoków ycp aby nie była zbyt duza komora spalania, jutro jade do nich niech sie wypowiedzą co dalej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zwinnyzz
post Sun, 11 Aug 2019 - 23:07
Post #14


Rookie
Dołączył: Fri, 23 June 2017
Skąd: malopolska





Jeśli masz korby seryjnej długości, bloku i głowicy nie planowałeś o jakieś większe wartości niż tylko 'zrównanie' to przy vitarach będziesz miał cr jakieś 7,5:1 co przy mocach jakie planujesz jest strzałem w kolano trochę. Druga sprawa vitary montujesz strzałka w stronę koła zamachowego ze względu na przesunięcie sworznia, nie na denko i jego symetryczność pod zawory, weź ori tłoki i porównaj będziesz wiedział o co chodzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 12 Aug 2019 - 06:03
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Najważniejsze pytanie, to co zleciłeś zakładowi obróbki silników ? Szlif bloku pod tłoki, czy dodatkowo złożenie silnika na gotowo z pomiarem CR? Na chwilę obecną, wszystko wygląda tak, że wziąłeś się za coś o czym nie miałeś pojęcia, CR nie sprawdzony jak widać i nawet nie wiedziałeś jaki chcesz, tłoki w bloku z tego co piszesz źle włożone. Ty budujesz silnik, Ty masz wiedzieć jak to zrobić i zlecasz odpowiednio obróbki. Jeśli nie wiesz, zlecasz całość roboty komuś kto nad tym stanie jako całością i się nad tym zastanowi.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Mon, 12 Aug 2019 - 08:40
Post #16


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





zleciłem zakładowi szlif pod tłoki, ale jak ja nie wiedziałem ze ma znaczenie wysokość tłoków i pomiar CR to oni powinni mi o tym powiedzieć przynajmniej tak uważam ze klient przywozi wszystko i nie musi sie znac, więc o wszystkim powinni mi powiedzieć co wypadałoby zrobić tak?? wtedy albo sie decyduje albo nie, a teraz nie wiadomo co z tym robic jezdzic czy rozbierac od nowa i oddawac do szlifu po raz drugi, znowu tracic kase na czesci i zmarnowanie czasu na wyjecie tego wszystkiego, pytam co byscie zrobili w takiej sytuacji, lub jaka jest mozliwosc podniesienia CR bez robierania, czy wogóle jest...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 12 Aug 2019 - 08:45
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Jak robisz wydumki to zakład nie musi się znać na tym co wydumałeś tylko Ty. Jak możesz podnieść CR bez rozbierania. Pomyśl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Mon, 12 Aug 2019 - 14:10
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





CYTAT(garnuch @ Mon, 12 Aug 2019 - 08:40) *
zleciłem zakładowi szlif pod tłoki, ale jak ja nie wiedziałem ze ma znaczenie wysokość tłoków i pomiar CR to oni powinni mi o tym powiedzieć przynajmniej tak uważam ze klient przywozi wszystko i nie musi sie znac


Jak nie wiedziałeś że ma znaczenie wysokość tłoków to było się za to nie zabierać. Jeśli nie zleciłeś odpowiednich pomiarów i dopasowania różnych gratów do danego bloku tylko sam szlif to chyba jest Twój problem?


CYTAT(garnuch @ Mon, 12 Aug 2019 - 08:40) *
jaka jest mozliwosc podniesienia CR bez robierania, czy wogóle jest...

napchaj plasteliny do komory spalania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Mon, 12 Aug 2019 - 19:38
Post #19


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





CYTAT(nomad66 @ Mon, 12 Aug 2019 - 08:45) *
Jak robisz wydumki to zakład nie musi się znać na tym co wydumałeś tylko Ty.

no wlasnie o to chodzi ze zadne wydumki, bo z góry było powiedziane ze bedzie turbo na 1,3 bara, taka i taka turbina i taki a nie inny silnik więc jakie kurwa wydumki se wymyslasz, czy cos wiecej potrzeba zakladowi zeby zrobic to jak nalezy i poprawnie?? nie pierwszy taki silnik który pasowali więc powinni wiedziec a nie ja, narazie odpuszczam rozkładanie wszystkiego, wystroje jeszcze raz i sprawdze na hamowni ile tam wypluje na tym setupie, jesli za mało to ciachnę głowicę zeby wzrosło CR, bloku nie bede ruszał za dużo jebania znowu z tym wszystkim, czapę szybko zdejmę i szybko jestem w stanie złożyć, jak już zdejmę czapę odwróce tłoki zeby było poprawnie i wtedy sie zobaczy, dzis jezdziłem jakies 30 km i ogólnie to jedzie nie muli, nie szarpie, temp oleju w normie i cieczy chłodzącej też w granicach 94 stopni, więc tez dziwne ze spręż niski a odpycha sie nawet dobrze, ale dupą to nie mam odniesienia, po strojeniu zmierze i napewno podam wam dane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Mon, 12 Aug 2019 - 20:02
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Ja tam osobiście z tą firmą nie miałem nic wspólnego ale znam dwa przypadki (z tego sezonu) u znajomych gdzie były wpadki z ich strony. Mam wrażenie, że spadła tam jakość generalnie i tyle. W obu przypadkach nie było mowy o niedomówieniach.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:57