Shoutbox 0 nowych PW 


23 Stron V  « < 17 18 19 20 21 > »   
Closed TopicStart new topic
> CLIO MAXI TIME ATTACK, Maszynka do zabawy na torze
Buli Golf
post Fri, 16 Feb 2018 - 19:42
Post #361


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Masz rację laminat wyjdzie drożej , ale choć by nie wiem co to laminat dobrze zrobiony wali na głowę wszystko swoją ceną bo i tak jest tańszy od wtrysku , próżni czy węgla i można go tanim sposobem naprawić, a o wadze już nie wspomnę . Niestety wszyscy przyzwyczaili się do tandetnego laminatu .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 16 Feb 2018 - 19:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Fri, 16 Feb 2018 - 20:13
Post #362


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Laminat to konieczne przejście na 17 cali. Ja chcę 15, a metal daje możliwość zmian.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 27 May 2018 - 20:36
Post #363


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Czas na updejt. Projekt znowu ożył ale po kolei:

Wleciał podkład, a na to lekka szpachla.







Finalny podkład:







Wszystkie zakola zostały pomalowane od nowa na biało, a poszerzenia dostały finalny kolor.









Przednie nadkola okazały się zbyt małe więc wleciały nadkola maxi z firmy LEN-ART.





Zderzak przedni okazał się wadliwy i został pomalowany byleby się trzymał kupy, tylny na gotowo.





Wleciał wlew paliwa z vw i rura z nierdzewki.





Przedni i tylny zawias składany na gotowo, tył wymagał poprawek bo stał krzywo.





Przymiarki body i montaż na gotowo z oklejaniem w mój ulubiony motyw. Naklejki od Konrada z oklejanie.net







Filtry wyczyszczone i zaimpregnowane.



Brakło czasu więc mocno nieskończonym autem pojechałem na Interia Drive-Cup na torze Jastrząb.







Udało się przejechać zapoznanie i pierwszy szybki przejazd. Kolega który ze mną pojechał mocno niedomagał więc jechałem sam.







I niestety na drugim przejeździe na czas poszło łożysko w tylnym kole. Nowe łożysko.

https://youtu.be/nBOSrYeLKMI?t=97 efekt uślizgu tylnej osi i niestety brak czasu na reakcje..

W przerwie wsadziliśmy go na lawetę i do domu.
Efekt: uszkodzone body, blacharka, do wyrzucenia sanki, wahacz, zwrotnica, drążek i końcówka, sworzeń, półoś, osłony lamp renault sport, porysowane felgi i sporo innych pierdół.











Załamało mnie to nieco i odpuściłem projekt, ale szukałem części. Po paru tygodniach przy pomocy przyjaciół którzy pomogli znaleźć części i oddali je po kosztach wysyłki: Ryśkowi Stasik, Michałowi Kocuba i Januszowi Sochackiemu, oraz Bartkowi Kołdej za laminaty po kosztach i Grześkowi Kuśmierzowi za pomoc techniczną.



Belka obspawana.





Metalowa poduszka sanek.



Nowe wahacze i poprawiony stabilizator. Na zdjęciu widać piękny pas przedni, na którym zważyło mastykę po pomalowaniu.





Silnik sprawdzony i odpalony, musiałem dać nowy filtr paliwa i przewód do listwy.



Felgi odnowione ( kwas i malowanie )



Błotnik naprawiony.



Nowy zderzak pomalowany.



I obecnie czeka za poskładanie body i regulacje zbieżności.



Plany na sezon spaliły na panewce niestety. Ale odbuduje dziada już niebawem. Sporo rzeczy zrobiłbym teraz inaczej, zwłaszcza tylne nadkola. Zostaje mi teraz belka tylna do przejrzenia i odpowietrzenie hamulców.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Sun, 27 May 2018 - 20:44
Post #364


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Jeśli te male filterki sa od odmy to je wywal a daj weza pod auto - nie masz wszystkiego wtedy pod maska uwalonego oparami.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 27 May 2018 - 21:12
Post #365


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Ale ja mam 2 l catch tanka. Filtr jest na wyjściu z niego. Drugi mam na krokowym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sun, 27 May 2018 - 21:33
Post #366


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Te nadkola z tyłu takie kanciate są? Jak dla mnie tym tygrysem zepsułeś całkiem fajną kolorystykę.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 27 May 2018 - 21:35
Post #367


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





A twórcy tej kolorystyki się podoba. Właściciel top-rally który ma dziesiąt aut w tych kolorach napisał mi na fb, że mu się podoba. Nadkola wyszły za duże i zbyt kanciaste. Jak zaczną korodować wlecą laminaty z maxi. Ale to za kilka lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 27 May 2018 - 21:39
Post #368


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Współczuję dzwona. Zazwyczaj to pretekst do wzmocnienia auta. Wiem jak to boli gdy po włożeniu kupę kasy nawet człowiek się nie najezdzi i usterka.dol jak nie wiem co. Z filmiku wygląda jakby silnik wogole nie jechał w dolnym zakresie obrotów ?


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 27 May 2018 - 21:40
Post #369


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Kwestia gustu. Jak dla mnie wizualnie jest petarda.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 28 May 2018 - 06:32
Post #370


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Silnik jedzie od 3 tysięcy. Ma bardzo ostre wałki. Pozatym wtryski idą do roboty, mam już zestaw naprawczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 28 May 2018 - 22:36
Post #371


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Uuu , kurcze , byłem blisko tej barierki kiedyś też ... ale pech że nie gdzieś, gdzie trawy dużo wokół, tyle roboty! Mówiłem że szkoda tego auta na tor ! smile.gif za ładne !


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 28 May 2018 - 23:05
Post #372


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Ehh wiem. Nie mam weny by skończyć go, więc stoi i czeka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 08 Jul 2018 - 12:59
Post #373


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Generalnie mały update.
Odbudowałem zabawkę po wypadku:

Sliki założone na wyważone felgi.


Zderzak przedni lepiej spasowany, osiatkowany itp.


Ustawiłem zbieżność, kąty, kierownicę, poskładałem wszystko do kupy.
A na koniec oklejone przez kolegę z https://www.facebook.com/studiopromo i wsadzone na lawetę.


Mata rozłożona i czas na zawody na Drive-Cup.pl w Ułężu. Testy jak zwykle na zapoznaniu z trasą.


38 stopni w cieniu ( jakim cieniu k... ) zrobiło swoje, a namiot został w domu. Sliki płynęły, silniki padały ale zabawa przednia.


Niestety silnik niedomagał i czułem to cały czas, brakło czasu żeby wszystko posprawdzać niestety, a upał dołożył swoje i silnik się rozszczelnił nieco.


Zminimalizowałem wyciek i przejeździłem cały dzień.






Najlepszy przejazd chyba: https://www.youtube.com/watch?v=w3_OnZS8X1Q& Moje gopro też wysiadło od ciepła... Jakość filmów cudowna, ale co poradzić.

Po powrocie do domu zleciała pokrywa zaworów i aparat zapłonowy. Pod aparatem rozszczelnił się Simering, a pod pokrywą teflonowa uszczelka zassała się ( dolny lewy róg ).


Wtryski zostały wyczyszczone i sprawdzone w Dziak Motorsport. Auto od razu odżyło ale to dalej nie było to.





Wyczyściłem świece, aparat zapłonowy, cewkę, poprawiłem dolot, przerobiłem układ paliwowy i dalej czegoś brakowało.


Szukając lewego powietrza rozebrałem przepustnicę, a skoro już była rozebrana, to ośki zostały zoptymalizowane, a talerzyki odchudzone, zaostrzone i spolerowane.

I wtedy stało się, po zamontowaniu auto odpaliło, prychało, kichało i nie wkręcało się na obroty. Po nitce do kłębka i znalazłem uszkodzony przewód podciśnienia. Okazało się, że wszystkie silikony miały mikropęknięcia i łapały lewe powietrze, przekłamując wskazania do map sensora.
Teraz czekam na zamówione silikony, bo i te na aucie i te w szafce nadszarpnął ząb czasu.

I na koniec ciekawostka. Przy wysokim 5 biegu na Ułężu słyszałem dziwny hałas z tyłu. Szyba zaczęła wchodzić do kabiny w uszczelce.


Dwie podpórki i montaż spoilera do lotki i konstrukcja wzmocniona.
Teraz zaczynam walkę z hałasem wydechu bo jest to spory problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 22 Jul 2018 - 09:14
Post #374


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





I kolejny całkowicie nie planowany update.

Po poblemach z sąsiadami auto wysłałem do RWD MOTORSPORT https://www.facebook.com/rwdmotorsportfanpage na budowę od podstaw wydechu.
RM-Motors wyprodukował mi na zamówienie dwa tłumiki przelotowe z zagnieceniami w środku średnica 60mm.



Auto na podnośnik i pasowanie:



Wszystkie elementy razem:



Pasowanie elementów:





Wstępny pomysł na końcówkę:



Finalne spawanie:



Porównanie stary vs nowy.







Kolektor roztłoczony z fi 50 na fi60, nowe gniazdo sondy lambda, złącze v-clamp.







Widok spod auta:





I finalne prace nad końcówką, dwa kolanka owszem były fajne ale zbyt nisko zawieszone od ziemi.









Efekt naprawdę zaskakuje. Jest dużo ciszej, teraz można się nim przejechać po drodze bez problemów.
Przy okazji zamówiłem nowe silikony z Fmica, wszystkie podciśnienia, serwo, łączniki kolektora itp podmienione na nowe.
Silnik pracuje teraz równiej, na tyle, na ile pozwalają wałki rozrządu.



I dorobione mocowanie silniczka krokowego, zostało opeszlować wiązkę.



Na chwilę obecną przestój bo nieplanowany wydech zmienił wiele planów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 22 Jul 2018 - 09:21
Post #375


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Powodzenia z tymi zagnieceniami... Ugotujesz coś, ciekawe tylko czy wydech będzie zmieniać kolory czy motor. Nie dało się tam wstawić dobrych puszek najlepiej z komorowym końcowym ? Mario z MTG pewnie by coś wymyślił, u mnie sporo się wyciszyło na jego puszkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 22 Jul 2018 - 09:26
Post #376


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Sporo osób mi polecało RM-Motors dlatego się na nich zdecydowałem. To tłumi minimalnie ale jednak tłumi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 22 Jul 2018 - 13:58
Post #377


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mi 2x pekl rm motors na spawach ale mialem plecionke za krotka i malo pracowalo. Mario sie bardzo zle wypowiadal o tych zwezkach ze to sie zle konczy. Fioletowe puszki sie robia i motorownia moze tez nie wytrzymac jak przy zatkanym kata. Mam nadzieje ze sie myle i bedzie git bo kibicuje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 22 Jul 2018 - 14:34
Post #378


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





No widzisz niby to nie ma szans sie zatkac jak oglądałem. U mnie silnik jest na sztywno więc plecionka krótka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdHdmfe
post Mon, 23 Jul 2018 - 12:22
Post #379


User
Dołączył: Sun, 01 December 2013
Skąd: Katowice





Poskładałem już pare wydechów na puszkach rm z przetłoczeniem i żaden nie zatyka układu i nie zrobił sie fioletowy nawet jak było strzelane..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 23 Jul 2018 - 13:32
Post #380


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





O i to jest super wiadomość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Stron V  « < 17 18 19 20 21 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:36