Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Co po S4B8 450km ?
prnit
post Fri, 21 Feb 2020 - 10:04
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





To zapraszam do pytań do właścieli s8, maserati czy dodga ile razy byli nim na torze


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Feb 2020 - 10:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Fri, 21 Feb 2020 - 10:22
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





"Dodge Charger SRT 6,4/470KM, Jaguar XJ 5,0/510KM, Maserati Quattroporte 440KM", litości kto będzie jeździł kilkunastoletnimi limuzynami po torze smile.gif na drodze s8 będzie szybsze w 99% przypadków od tych aut. Serwis maserati i jaguara jest droższy niż audi, tylko charger jeszcze będzie względnie tani w serwisowaniu. 4.0tfsi jedzie od dołu i nie ma mowy praktycznie o turbo dziurze, czy wolnej reakcji na gaz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 21 Feb 2020 - 10:34
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Szkoda że Talizman nie ma trochę mocniejszego motorka bo penie by padł jako propozycja Maćka... wink.gif

Człowieku, uwierz że napęd na 4 naprawdę się sprawdza na co dzień i porównywanie takiego tapczana jak Dodge w powyższym zestawieniu to jakiś nonsens, nawet jeśli ktoś nie trawi Audi.

S8 w tej kasie trudno trafić, ale jak już się uda to najlepsza opcja.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 21 Feb 2020 - 10:53
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(rwtnt @ Fri, 21 Feb 2020 - 11:22) *
"Dodge Charger SRT 6,4/470KM, Jaguar XJ 5,0/510KM, Maserati Quattroporte 440KM", litości kto będzie jeździł kilkunastoletnimi limuzynami po torze smile.gif na drodze s8 będzie szybsze w 99% przypadków od tych aut. Serwis maserati i jaguara jest droższy niż audi, tylko charger jeszcze będzie względnie tani w serwisowaniu. 4.0tfsi jedzie od dołu i nie ma mowy praktycznie o turbo dziurze, czy wolnej reakcji na gaz.
to, czy na drodze S8 będzie szybsze od Quattroporte, zależy jedynie od tego, który z kierowców będzie bardziej zdeterminowany, by pokazać swoją głupotę. Z miejsca A do miejsca B w otwartym ruchu dojedziesz dokładnie w tym samym czasie plus minus 5%.
Jak trafisz na odpowiednio zdeterminowanego kuriera, to w miejsce docelowe dojedzie szybciej służbowym Ducato 3,0, bo np. korek na autostradzie ominie pasem zieleni, a ty w S8, mając nieco więcej oleju w głowie, będziesz stał jak cywilizowany człowiek.
Albo akwizytor w Rapidzie 1,0 będzie szybszy, bo wykorzysta korytarz ratunkowy, albo menadżer w Superbie TDI wykorzysta pas awaryjny - i tak dalej. Dlatego droga publiczna nie nadaje się do szacowania osiągów auta, bo tu nie ma żadnych reguł, których nie można złamać - w odróżnieniu od toru.

To, że 4,0TFSI jedzie z dołu, czy nie ma turbo dziury nie znaczy, że łatwo operuje się gazem w takim aucie. To zupełnie dwie różne sprawy.


CYTAT(_adams_ @ Fri, 21 Feb 2020 - 11:34) *
Szkoda że Talizman nie ma trochę mocniejszego motorka bo penie by padł jako propozycja Maćka... wink.gif

Człowieku, uwierz że napęd na 4 naprawdę się sprawdza na co dzień i porównywanie takiego tapczana jak Dodge w powyższym zestawieniu to jakiś nonsens, nawet jeśli ktoś nie trawi Audi.

S8 w tej kasie trudno trafić, ale jak już się uda to najlepsza opcja.
Pewnie, że bym wolał nowego Talismana 225KM. Tak samo szybko dowiezie mnie nad morze jak S8 - a może nawet szybciej, bo nie będę musiał robił postojów na sprawdzenie poziomu oleju laugh.gif
4x4 mam u siebie, owszem, sprawdza się, dobrze i przyjemnie się jeździ w deszczu - ale dokładnie tak samo szybko w ciężkich warunkach atmosferycznych jeżdżą posiadacze aut napędzanych na jedną oś...


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 21 Feb 2020 - 10:57
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





A jaka ma być niby trudność w operowaniu gazem? W s8 gaz w podłogę i auto samo jedzie wink.gif Porównanie rwd do 4x4 jest pod względem daily w polskim klimacie jest średnio udane. S8 będzie lepiej sprawowało się jako szybka limuzyna w każdej porze roku, warunkach drogowych niż rwd z podobną mocą. 4.0tfsi nie palą specjalnie oleju, wiedzę masz raczej przeglądarkowo/forumową na temat tych aut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 21 Feb 2020 - 11:22
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 21 Feb 2020 - 10:53) *
To, że 4,0TFSI jedzie z dołu, czy nie ma turbo dziury nie znaczy, że łatwo operuje się gazem w takim aucie. To zupełnie dwie różne sprawy.


Pewnie, że bym wolał nowego Talismana 225KM. Tak samo szybko dowiezie mnie nad morze jak S8 - a może nawet szybciej, bo nie będę musiał robił postojów na sprawdzenie poziomu oleju laugh.gif


Proszę Cię... naprawdę Twoja wiedza zatrzymała się na poziomie trapionego wadą 2.0T do roku 2013? Dyskusja dotyczy 4.0T? Wsiądź, przejedź się. Dowiesz się wtedy że jak wyżej napisano - to samo jedzie i nie da się nawet takiej 5letniej limuzyny porównać z nowym, przeciętnym autem klasy średniej czy nawet nieco wyższej.

Poza tym - ile jest serwisów Maserati i jakie ceny sobie każą płacić za byle drobiazgi?

P.S.Nowsze modele Audi mają poziom oleju na blacie, nie trzeba wysiadać żeby sprawdzić smile.gif

D autora: C63 AMG też fajna opcja, ale ma swoje wady i chyba droższy w utrzymaniu, a wnętrze już takie sobie.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 21 Feb 2020 - 11:27
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(rwtnt @ Fri, 21 Feb 2020 - 11:57) *
A jaka ma być niby trudność w operowaniu gazem? W s8 gaz w podłogę i auto samo jedzie wink.gif
chyba, że akurat jedziesz w zakręcie, korygujesz położenie gazu, turbo podpompuje ci za dużo momentu, koła się zaczną ślizgać i zamiast wyjść z zakrętu pełnym ogniem, na pełnej przyczepności, będziesz tracił czas na korekty gazem i kierownicą (choć znając życie, to ESP+TC zrobi za kierowcę).

CYTAT(rwtnt @ Fri, 21 Feb 2020 - 11:57) *
4.0tfsi nie palą specjalnie oleju, wiedzę masz raczej przeglądarkowo/forumową na temat tych aut.
jakbym miał takiego S6, za taką kwotę jak w tytule, z przelotem +100kkm, to ze zwykłej technicznej przyzwoitości, kontrolowałbym stan oleju częściej niż w nowym Talismanie, z gwarancją fabryczną. To, czy auto, w ogólnym przekonaniu, spala olej, czy nie spala, nie ma najmniejszego znaczenia. Podobnie jak z poziomem płynu chłodniczego, czy hamulcowego. Tylko dyletant techniczny tego nie sprawdza - w nowych sprawdza się to rzadziej, w używanych częściej. Ale to są niuanse, bo jak widzę, do ogólnego czasu jazdy z punktu A do punktu B, nie masz zastrzeżeń, gdy porównać S8 z Maserati, czy bojowo nastawionym kurierze w Ducato cool.gif

CYTAT(_adams_ @ Fri, 21 Feb 2020 - 12:22) *
Dyskusja dotyczy 4.0T? Wsiądź, przejedź się. Dowiesz się wtedy że jak wyżej napisano - to samo jedzie i nie da się nawet takiej 5letniej limuzyny porównać z nowym, przeciętnym autem klasy średniej czy nawet nieco wyższej.
wsiądź do fabrycznie nowej S6, przejeźdź miesiąc, wsiądź do używanej z przelotem 100kkm i poczuj różnicę. A potem zobacz rachunek w ASO za przegląd po 120kkm - trauma do końca życia biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 21 Feb 2020 - 11:52
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Maciek Ty tak na poważnie piszesz te głupoty:lol: laugh.gif laugh.gif ???


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Fri, 21 Feb 2020 - 13:09
Post #29


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Po co Wy się przekomarzacie, w takim budżecie jest już co wybierać, różne ludzie mają upodobania. Audi patrząc przez pryzmat czasów przyspieszeń jest pewnie bezkonkurencyjne, ale realnie prowadzi się kiepsko, jest mega drogie w serwisie itd. jednemu będzie ślinka ciekła na sam znaczek a drugi będzie patrzył z politowaniem bo za tą kasę można mieć coś z jajem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 21 Feb 2020 - 14:24
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(prnit @ Fri, 21 Feb 2020 - 12:52) *
Maciek Ty tak na poważnie piszesz te głupoty:lol: laugh.gif laugh.gif ???

a co konkretnie masz na myśli? Że przy 120kkm nie będziesz miał poważnych wydatków? Że z punktu A do punktu B, Maserati i S6 dojadą w tym samym czasie? Że trzeba sporo wyczucia, by operować gazem w silniku z turbo?


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kupic
post Fri, 21 Feb 2020 - 14:44
Post #31


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2012





CYTAT(Damzzii @ Fri, 21 Feb 2020 - 13:09) *
a drugi będzie patrzył z politowaniem bo za tą kasę można mieć coś z jajem.


A konkretniej coś z jajem czyli co? Wspomniane C63 które w środku wygląda jak klasa A z 2008roku?
Duże różnice mechaniczne są między przedliftem a poliftem s6 c7 oprócz +30hp i lamp na matrixy?
Zna ktoś konkretne cyfry jakie trzeba zapłacić za tuning S6 c7 na 600-700hp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Fri, 21 Feb 2020 - 15:02
Post #32


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





Mysle, ze dobrą opcją dla Twoich wymagań może być A8 D4 4.2Tdi. Po programie 460hp.


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 21 Feb 2020 - 15:17
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 21 Feb 2020 - 14:24) *
a co konkretnie masz na myśli? Że przy 120kkm nie będziesz miał poważnych wydatków? Że z punktu A do punktu B, Maserati i S6 dojadą w tym samym czasie? Że trzeba sporo wyczucia, by operować gazem w silniku z turbo?

po co w ogóle tak szaleć? Przeciez Hyundai i10 1.2 zrobi to samo biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 21 Feb 2020 - 17:23
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Hahaha.. dobry kabaret tu sie zaczal odpier****.. chlopaki tocza dyskusje o limuzynie do wozenia dupy i wygodnych sprawnych przelotow po autostradzie az tu nagle fanatyk latania po torze nie moze pojac o czym mowa.. Maciek badz powazny, blagam.. i nie mow mi, ze quattroporte moze byc szybsze od tego s8 w tym ukladzie, bo nie bedzie.. nigdy.


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 21 Feb 2020 - 19:14
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Nie ma auta do wszystkiego, nigdy nie było dlatego mam S8 i Caymana, uważam że do latania po trasach, nawet na miasto czy czasem na pozapierdala*@* takie S8 jest bezkonkurencyje...oczywiscie jest także S6/S7 takie mniejsze S8 które ma bardzo podobną technikę i według mnie jest bardzo podobnie wygodne, miałem A6C7 i teraz S8 i eska jest trochę większa ale w temacie wygody jest bardzo podobnie...inna sprawa że S8 jest na 21'' na pneumatyce a A6 miałem 19''cali...aut w budzecie 120tysi jest b. dużo ale też wcale nie ma takiego wyboru..przez ostatni miesiąc przeglądałem ogłoszenia i nie znazłem w tej cenie nic ciekawszego...można było kupić bmw 7 z V8 i x drivem ale jednak 2 lata starsze auto i już trochę się postarzało bo nowa 7 jest mega..można było kupić 5 poprzednią z V8 550i albo nawet M5 ale są bardzo słabe opinie o 4,4v8 w emkach no i do tego RWD, są wszystkie amerykańce też fajne te wszystkie wersje SRT ale jednak srodek tych aut przeraża i mogę dać za takiego amerykańca 50 tysi ale nie 120 czy 150..oczywiscie mozna też kupić świetne mniejsze auta bmw f30 np. 335ix, mega autko ale ja wolałem coś większego, można kupić też już panamere turbo oczywiscie starszą ale przejechałem się tym autem bo chciałem takie kupić i jednak coś mi nie odpowiadało..starowity już trochę środek i multimedia, widać trochę wiek, pozatym cześci do porsche sa jeszcze droższe niż do Audi z serii S czy RS..wiem bo mam głupiego caymana i wiem ile co kosztuje..podsumowując 120 to dużo i mało, można też szukać w tych pieniądzach prawie nowego superba tego 280KM 4x4 i go zgrzebać na 500Koni ale ani skoda ani 2.0T to nie moja bajka..miałem 2.0t i starczy..dlatego po długich nieprzespanych nocach wybrałem S8 wink.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 21 Feb 2020 - 19:16
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(prnit @ Fri, 21 Feb 2020 - 08:10) *
Ale jakiego potencjału kierowcy? chcesz jezdzić takimi autami po torze? przeciez to normalne daily drivery mają być i tutaj nie potrzeba Hamiltona za kierownicą...seryjnym S8 objedziesz wspomniane przez Ciebie auta w każdej sytuacji, mokro, wilgotno to zupełna masakra przy rwd i takich mocach ale też jak jest sucho to skrzynia ZF z technologią 10 lat do przodu od wspomnianych aut robi mega robotę, do tego masz silnik 4.0T który za 6 tys zł robisz na prawie 700KM i 900nM. Chcesz mi powiedzieć że takie Maserati albo dodge będą szybsze ? wink.gif wink.gif Myślę że nawet seria rozwali te auta w każdej sytuacji...4,2 do 100 robi S8 Seria...napisałem że jest to bardzo szybkie auto...i wiem co mówię bo jezdziłem do piątku RS6C6 o mocy prawie 700KM...seryjne S8 nie jest jakoś dużo wolniejsze od mojego wcześniejszego auta....i tutaj odpowiedzią jest wlaśnie SKRZYNIA.

Akurat XJ też ma 8HP, ale przy tych mocach do wszystkiego oprócz autostrady i zabawy zgadzam się z tezą z tego wątku, że lepiej AWD, szczególnie po innym mocnym AWD.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Fri, 21 Feb 2020 - 19:39
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 21 Feb 2020 - 09:38) *
trudno o lepsze miejsce do oszacowania potencjału 400-500-konnych aut


to, czy Maserati będzie szybsze, to już zależy od kierowców. W takim dopakowanym 4,0 turbo dużo trudniej operuje się gazem niż w wolnossącym V8, a to się już przekłada konkretnie na osiągi przy wyjściu z zakrętów. Mocnym autem będziesz miał większe problemy z trafieniem w dobry punkt hamowania, trudniej będzie trafić dobrze w wierzchołek zakrętu i przejechać blisko niego, operować gazem w zakręcie i tak dalej.

Dlatego piszę, że auto samo nie jedzie, wymaga dobrego kierowcy do wydobycia potencjału - a zaturbione to już zwłaszcza.


Naprawdę myślisz że kogoś to interesuje jak jeden czy drugi baleron segmentu F wychodzi z zakrętu, ogarnij się, człowiek szuka samochodu na codzień a Ty wyjeżdzasz z trafianiem w punkt hamowania, litości.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Fri, 21 Feb 2020 - 20:43
Post #38









QP napewno ma słabe hamulce... 360x34 i 330x30 to za mało do tej wagi samochodu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Fri, 21 Feb 2020 - 20:56
Post #39


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





S8 2013

Seria:



Program:



No, nie jedzie biggrin.gif


--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Fri, 21 Feb 2020 - 20:57
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Miazga jak na takiego klocka.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 00:44